Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Viděli jste přeříznutou skleněnou láhev a divili se, jak se to dělá? Je to jednoduché! Stačí pár snadných kroků a můžete to být vy, kdo skleněnou láhev přeřízne! Zkuste jednu z následujících metod a přeřízněte láhev jednoduše a hladce.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Pomocí plamene

 1. 1
  Označte si plánovaný řez na lahvi. Použijte řezačku nebo vrtačku na sklo. Chcete-li dosáhnout dokonalé čáry, upevněte láhev na stojan. Můžete ji označit i jen tak, rukou.
 2. 2
  Zahřejte láhev. Zahřejte i označený řez. Můžete použít malou svíčku či plynový ohřívák. Zdroj tepla zaměřte na plánovaný řez a rovnoměrně láhev po směru řezu otáčejte.
 3. 3
  Namočte láhev do studené vody. Přibližně po 5 minutách zahřívání láhve namočte tu část, kterou si přejete odříznout, do studené vody. Studenou vodu natočte do dřezu nebo do hrnce, můžete přidat i led.
 4. 4
  Celý proces opakujte. Přeříznutí láhve může vyžadovat více práce než jen jedno kolo zahřívání a ochlazení. Jednoduše celý proces opakujte, dokud se v řezu láhev neoddělí.
 5. 5
  Smirkovým papírem obrušte hrany. Použijte hrubý smirkový papír k začištění hran řezu. Poté, co odstraníte ostré hrany, přejděte na jemnější smirkový papír. Začistěte ostří láhve hned, jak láhev přeříznete. Předejdete tak možnému zranění.
 6. 6
  Užijte si vaši přeříznutou láhev. Použijte ji jako skleničku na tužky, na pití nebo jako vázu na květiny. Počet využití je nespočet! [1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Pomocí vařící vody

 1. 1
  Označte si plánovaný řez na láhvi. Čára musí být jasná a přesná. Použijte k označení čáry řezačku nebo vrtačku na sklo. Nepřekreslujte čáru, řez pak nebude čistý.
 2. 2
  Připravte si vodu. Budete potřebovat dřez s tekoucí studenou vodou a také konev horké vody. Proces funguje na principu aplikace střídavě chladné a vařící vody na láhev. Ta ve vámi plánovaném řezu nakonec pukne.
 3. 3
  Nalijte na láhev horkou vodu. Přidržte láhev nad dřezem a pomalu lijte horkou vodu na linii řezu. Nelijte vodu na větší díl láhve. Chcete přece, aby láhev pukla jen v označeném řezu.
 4. 4
  Láhev vložte pod proud chladné vody. Jakmile skončíte s poléváním celé délky plánovaného řezu láhve horkou vodou, vložte ji pod proud chladné vody. V prvním kole v řezu pravděpodobně nepraskne.
 5. 5
  Nadále lijte na láhev střídavě horkou a chladnou vodu. Z chladné vody polijte láhev opět horkou vodou v místě plánovaného řezu. Nalijte vodu na celou láhev a opět ji vložte pod proud studené. Po takovém druhém či třetím kole by láhev měla čistě puknout po délce plánovaného řezu.
 6. 6
  Smirkovým papírem obrušte hrany. Použijte hrubý smirkový papír k začištění hran řezu. Poté, co odstraníte ostré hrany, přejděte na jemnější smirkový papír. [2]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Pomocí provázku

 1. 1
  Zavažte kolem láhve provázek. Jakýkoliv silný bavlněný provázek splní svůj účel. V místě, ve kterém chcete láhev přeříznout, zavažte třikrát až pětkrát kolem obvodu láhve provázek. Zavažte a ustříhněte konce provázku.
 2. 2
  Provázek namočte v acetonu. Provázek sesuňte z láhve a namočte do mističky s odlakovačem na nehty nebo přímo acetonem. Zbylý obsah mističky můžete opět použít.
 3. 3
  Vraťte provázek na láhev. Vraťe provázek na místo, kde chcete láhev přeříznout. Přesvědčte se, že smyčky provázku jsou umístěny těsně jedna vedle druhé a pevně uvázané tak, že dohromady tvoří jednu jasnou linii řezu.
 4. 4
  Provázek zapalte. Použijte sirku nebo zapalovač a zapalte namočený provázek na láhvi. Pomalu láhví otáčejte tak, aby provázek hořel stejnou rychlostí po celém obvodu láhve.
 5. 5
  Ponořte láhev do studené vody. Naplňte dřez nebo hrnec studenou vodou. Můžete přidat i led. Počkejte, až provázek dohoří a konec láhve, který si přejete oddělit, ponořte do chladné vody. Láhev by měla puknout v místě, kde byla obmotaná provázkem.
 6. 6
  Smirkovým papírem obrušte hrany. Použijte hrubý smirkový papír k začištění hran řezu. Poté, co odstraníte ostré hrany, přejděte na jemnější smirkový papír. Dokonale tak začistíte ostří řezu láhve. Hotovo![3]
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Pomocí brusky

 1. 1
  Oblepte láhev. Bruska udělá veškerou práci za vás, musíte však vědět, kde budete řezat. Použijte dva pruhy izolepy tak, že je nalepíte těsně vedle sebe po obvodu láhve (aniž by se dotýkaly!) tak, aby mezi sebou vytvořily tenkou čáru řezu.
 2. 2
  Přeřízněte láhev. Použijte kotouč vhodný k řezání skla. Pomalu bruskou řezejte láhev po označené čáře řezu. Na jednom místě může být potřeba přejet sklo i několikrát.
 3. 3
  Smirkovým papírem obrušte hrany. Poté, co láhev přeříznete, bude mít pravděpodobně ostré hrany. Použijte hrubý smirkový papír k začištění hran řezu. Poté, co odstraníte ostré hrany, přejděte na jemnější smirkový papír. Hotovo![4]
  Reklama

Tipy

 • Používáte-li řezačku na obklady a dlažbu, musíte použít diamantový kotouč. Zajistěte dostatečný přísun chladící tekutiny, aby se kotouč nepřehřál. Pomalu tlačte láhev na kotouč. Půjde o dokonalý řez.
 • Jste-li nezletilí, zajistěte si dohled dospělého.
 • Nechcete-li raději žádnou z výše uvedených metod zkoušet, můžete si online koupit řezačku na láhve.
 • Veškeré změny teploty by měly být postupné, s výjimkou ochlazení láhve ve studené vodě. Nejsou-li změny teploty postupné, lahev se zničí.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 23 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 13 302 krát
Stránka byla zobrazena 13 302 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama