Jak přebudovat svůj život

V tomto článku:Zamyslete se nad svým životemVyužijte sílu záměruProjevujte integrituNajděte si své snyTravte čas s lidmi, kteří vás podporují a inspirujíReference

Uvědomili jste si, že váš život není takový, jaký ho chcete mít? Tento článek vám poskytne rady ohledně toho, jak svůj život změnit. Ať už vás k potřebě změny přivedla krize středního věku, nepříjemný zážitek, nebo nějaké osvícení či bolestivá ztráta, nikdy není pozdě vytvořit si život, který chcete žít.

1
Zamyslete se nad svým životem

 1. 1
  Napište si přesně, co je na vašem životě špatně. Které oblasti vašeho života vám způsobují nespokojenost? Vyberte si oblast, kterou chcete změnit nejvíce. Příklad:
 2. 2
  Rozhodněte se, co byste chtěli změnit, kdyby vám v cestě nestály žádné překážky.
  • Kdo by byl vaším ideálním partnerem? Potřebujete si chvíli nezávazně užívat, abyste zjistili, co od vztahu očekáváte?
  • Co jste si vždy přáli, když jste byli mladí? Pokud tato přání již nejsou reálná, dokážete vymyslet podobná přání, která by vám i nyní přinesla štěstí?
  • Chcete stále napravit rodinné vztahy, nebo byste je raději rovnou ukončili?
  • Jaké změny byste provedli na svém vzhledu? Vadí vám vaše váha? Vaše vlasy, nebo make-up? Nelíbí se vám, jak se oblékáte?
  • Co pro vás znamená finanční stabilita?
 3. 3
  Všímejte si toho, co ve vašem životě funguje. Možná jste finančně zodpovědní a máte úspory, takže si můžete dovolit podstoupit nějaké kariérní riziko. Je také možné, že máte rodinu, která vás podporuje.
  • Které prvky vašeho života jsou aktuálně v pořádku? Napište si seznam všech malých i velkých pozitiv vašeho života.
  • Jak vám tyto životní prvky pomohou napravit ostatní aspekty života, které nefungují? Co byste si měli zachovat a co jste ochotní obětovat tomu, abyste změnili nefunkční části svého života?

2
Využijte sílu záměru

 1. 1
  Napište si všechny změny, které chcete učinit. Napište si také to, kdy je chcete učinit. Čtěte si tento seznam každý den, ideálně hned po probuzení.
  • Kde se vidíte za pět, za deset, a za dvacet let?
  • Čeho chcete dosáhnout, než zemřete?

 2. 2
  Vyberte si jednu činnost pro každou změnu, kterou dokážete zvládnout během 48 hodin.
 3. 3
  Napište si seznam svých nejdůležitějších hodnot. Pokud byste se mohli ihned stát jiným člověkem, jací byste chtěli být?

3
Projevujte integritu

 1. 1
  Identifikujte své pocity a akceptujte je. Vaše pocity vám pomohou zjistit, co je ve vašem životě správné a co je špatné. Pokud vás někdo rozčiluje, zjistěte, proč tomu tak je a snažte se situaci vyřešit, místo abyste ji odsouvali
 2. 2
  Říkejte to, co si myslíte a co cítíte. Neakceptujte něco nepřijatelného jen proto, že nechcete dělat vlny. Neříkejte nikomu něco jiného, než co si opravdu myslíte.
 3. 3
  Dělejte to, co říkáte. Pokud očekáváte, že se k vám lidé budou chovat podle nějakého vzorce, měli byste stejné standardy aplikovat i na svůj život.
 4. 4
  Udržujte si své standardy. Pokud u partnera hledáte určité vlastnosti, přestaňte se spokojovat se vztahy, které vaše potřeby nenaplňují. Pokud chcete pečovat o své tělo, přestaňte jíst nezdravé potraviny.
 5. 5
  Napravte svoji minulost. Hledejte odpuštění za své chyby, které vás stále tíží.
  • Jedinou výjimkou tohoto pravidla je situace, kdy jste udělali někomu něco velmi zlého nebo nelegálního a kdybyste mu to přiznali, způsobili byste mu tím vážné trauma. V takových případech si budete muset odpustit sami.
  • Nechovejte se jako zbabělec. Pokud víte, že jste udělali něco špatného a nikdy jste se za to neomluvili, napište dané osobě dopis nebo zprávu. Může vám odpovědět pozitivně nebo negativně, ale vy budete mít jistotu, že jste udělali, co bylo potřeba.

4
Najděte si své sny

 1. 1
  Sdílejte vize svého nového života se svými blízkými. Naučte se identifikovat své sny jasně a pozitivně.
 2. 2
  Snažte se dosáhnout svých cílů. Vraťte se k seznamu, který jste si napsali a začněte aktivně pracovat na tom, abyste dosáhli toho, po čem toužíte.
 3. 3
  Buďte odhodlaní. Nevyhnutelně budete muset řešit překážky, které u vás vyvolají pochybnosti. Nemůžete si ale dovolit vrátit se k životu, ve kterém nebylo místo pro vaše sny a snažit se žít podle hodnot ostatních lidí.

5
Travte čas s lidmi, kteří vás podporují a inspirují

 1. 1
  Najděte si jednoho člověka, který ve vás a ve vaše sny důvěřuje. Každý potřebuje někoho, kdo ho podporuje bez ohledu na to, co se děje. Mluvte s tímto člověkem o svých vítězstvích, porážkách a pochybnostech.
 2. 2
  Najděte si větší okruhu lidí, kteří smýšlejí stejně jako vy. Můžete navštěvovat podpůrné skupiny a workshopy, kde se seznámíte s lidmi, kteří pracují na podobných změnách, jako vy.
 3. 3
  Setkávejte se s inspirativními lidmi. Navštěvujte fóra, workshopy a další akce a setkávejte se s lidmi, které obdivujete. V některých případech zjistíte, že tito lidé nejsou tak skvělí, jak jste si mysleli, jindy zase zjistíte, že se můžete inspirovat a nikdy nevíte, kdo vám může pomoci.
 4. 4
  Travte méně času s negativními lidmi. Možná nebudete schopní se jich zbavit úplně, ale můžete s nimi trávit stále méně času. Navštěvujte problematické rodinné příslušníky pouze o svátcích, nebo netravte čas s přáteli, kteří vás nutí o víkendech příliš utrácet.

Tipy

 • Rozšiřujte svoji zónu komfortu. Dělejte věci, které pro vás nejsou typické. Oholte si hlavu, vezměte si minisukni, zkuste karaoke, nebo jezděte na nákupním vozíku po parku. Když uděláte něco, co pro vás není úplně příjemné, uvědomíte si, že se nemáte čeho být. Také si zvyknete na reakce ostatních lidí na tyto nezvyklé věci.
 • Zkuste provést nějakou velkou změnu. Najděte si novou práci, přestěhujte se do nového města, nebo ukončete nefunkční vztah. Zabraňte tomu, aby byl váš život nudný a otravný.
 • Ze začátku to nebude snadné, ale když vytrváte, postupně to bude stále jednodušší.

Varování

 • Až se naučíte mluvit o sobě a o svých pocitech pravdu, budete si muset dávat pozor na to, abyste neubližovali lidem. Komunikujte pouze laskavě a užitečně.
 • Uvědomte si, že život je krátký. Můžete za několik let umřít, ale můžete umřít už zítra. Jaký odkaz za sebou chcete zanechat? Rozhodněte se dříve, než bude příliš pozdě.
 • Respektujte lidi, kteří vás mají rádi. Můžete svůj život obrátit vzhůru nohama, ale tyto změny mohou negativně ovlivnit vaše nejbližší. Promluvte si s lidmi, které máte rádi a snažte se najít rovnováhu, která vás osvobodí, ale zároveň ochrání ty, na kterých vám záleží.

Věci, které budete potřebovat

 • Deník nebo notes
 • Pero
 • Plán


Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Plánování a životní styl

V jiných jazycích:

English: Recreate Your Life, Italiano: Ricreare la Tua Vita, Español: recrear tu vida, Deutsch: Ein neues Leben beginnen, Português: Recriar Sua Vida, Русский: поменять свою жизнь, Bahasa Indonesia: Membangun Lagi Kehidupan Anda, Nederlands: Je leven opnieuw vormgeven, 中文: 重塑你的生活, العربية: إعادة ترتيب حياتك من جديد

Stránka byla zobrazena 1 382 krát.
Byl tento článek přesný?