Jak předejít zbarvení nakrájených banánů

Když krájíte banány na plátky nebo kostičky, abyste je dali do ovocného salátu nebo použili jako ozdobu na dortech, dezertech atd., je důležitou částí dobré prezentace předejít ztmavnutí banánů. Pro pár doporučení k zachování barvy nakrájených banánů začněte s krokem 1.

Postup

 1. 1
  K zabránění zbarvení použijte ovocné šťávy. Existuje několik ovocných šťáv, které mohou fungovat jako prevence zbarvení nakrájených banánů. Pokud si děláte starosti se změnou chuti, držte se sladších, lehčích příchutí:
  • Citronová šťáva
  • Pomerančová šťáva
  • Konzervovaná ananasová šťáva
  • Konzervovaná nebo čerstvá grepová šťáva
  • Limetková šťáva
  • Jablečná šťáva
   • Funguje také ocet a kyselina citronová (vitamin C). Nicméně ocet je kyselý, takže je třeba ho používat neuvěřitelně střídmě. Kyselinu citronovou (v práškové formě) můžete najít ve většině supermarketů. Nebo pokud jste v nouzi, funguje i namletá tableta vitaminu C. [1]
 2. 2
  Přidejte na nakrájené banány šťávu. Můžete šťávu přes nakrájené banány rozprášit, nebo plátky do šťávy namočit. Pokud chcete, můžete také ponořit kousky do šťávy a nechat je tam pár minut, čímž jim umožníte nasáknout ochrannou vrstvu.
  • Nicméně si uvědomte, že citrusové šťávy mohou změnit chuť banánů. Pokud vás to znepokojuje, použijte šťávu jen střídmě nebo ji dejte do rozprašovače a stříkejte ji na banány takto.
 3. 3
  Použijte dle přání. Jakmile byly banánové plátky pokryty šťávou, budou připraveny k použití a nezbarví se. Vydrží hodiny a hodiny!
  • Nedělejte si starosti s umístěním banánů do lednice. Ve skutečnosti chlazení může banány poškodit. Obvykle se jim v chladu nedaří. [1] Pokud se zabýváte samotnými banány, prostě je dejte, pokud je to třeba, do uzavíratelné vzduchotěsné nádoby.
 4. 4
  Oživte zbarvené plátky banánů. Zbarvené plátky banánů můžete zesvětlit tím, že plátky ponoříte do konzervované ananasové šťávy nebo konzervované / čerstvé grepové šťávy. Nevrátí se jejich božská bledá žlutá, kterou mají po nakrájení, ale budou i tak vypadat svěžejší a chutnější.
 5. 5
  Hotovo. Ať už děláte koláč, ovocné špízy, poháry nebo ovocný salát, můžete věřit tomu, že vaše banány budou vypadat dobře a čerstvě až do konce jídla. Stejně jako každé ovoce jsou nejlepší konzumované okamžitě - ale budou pořád dobré o hodiny a hodiny později!

Tipy

 • Pokud to bude třeba, můžete dát otevřené konce vašich banánů na voskový papír, abyste minimalizovali jejich vystavení vzduchu.

Věci, které budete potřebovat

 • Misku na namáčení
 • Konzervované nebo čerstvé šťávy dle výběru
 • Rozprašovač nebo štěteček

Informace o článku

Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Kategorie: Ovoce a zelenina

V jiných jazycích:

English: Keep Sliced Bananas from Discoloring, Deutsch: Braunfärbung geschnittener Bananen vermeiden, Português: Evitar que Bananas Fatiadas Escureçam, Italiano: Evitare che le Fette di Banana si Anneriscano, Español: evitar que las rodajas de banana se oxiden, Français: empêcher les rondelles de banane de noircir, Русский: сохранить нарезанные бананы от обесцвечивания, 中文: 防止香蕉片变色, Nederlands: Zorgen dat gesneden banaan niet verkleurt, 日本語: バナナのスライスの変色を防ぐ, ไทย: ป้องกันกล้วยที่หั่นแล้วไม่ให้ดำ, العربية: الحفاظ علي الموز من السواد, हिन्दी: कटे केलों को भूरा होने से बचाये, 한국어: 바나나 조각 변색 방지하는 법, Tiếng Việt: Ngăn Chuối Cắt lát Không bị Thâm

Stránka byla zobrazena 2 113 krát.
Byl tento článek přesný?