Přeformátování systému Android je v podstatě totéž jako obnovení továrního nastavení. Obnovení továrního nastavení - neboli tvrdý reset - vymaže všechny aktuální informace s cílem vrátit software daného zařízení na původní nastavení (které na telefonu bylo při prvním vybalení z krabice). Provádí se obvykle tehdy, když telefon vykazuje neustálé chyby a nepomůže odborník ani použití různých tipů na odstranění potíží.

Metoda 1 ze 2:
Přeformátování funkčního Androidu

 1. 1
  Zálohujte všechna média a data. Během přeformátování Android zařízení dojde k vymazání všech dat na něm uložených. Proto nezapomeňte jakékoliv důležité soubory, fotky, dokumenty, videa, či cokoliv jiného, co nechcete ztratit, zazálohovat.
  • Vaše nakoupené aplikace jsou uloženy na Google účtu a po přeformátování, až se do Google účtu zase přihlásíte, si je budete moci opětovně stáhnout.
 2. 2
  Otevřete nabídku Nastavení vašeho zařízení. Dostanete se tam z aplikace Nastavení nebo zmáčknutím tlačítka Menu, kde vyberete Nastavení.
 3. 3
  Klepněte na "Zálohování & obnovení dat". Tím se dostanete do nabídky, kde už budete moci telefon resetovat.
 4. 4
  Klepněte na "Obnovení továrních dat". Budete vyzváni k potvrzení, že chcete telefon resetovat. Po potvrzení telefon spustí proces obnovy do továrního nastavení. Až vše skončí, telefon bude zase takový, jaký byl při prvním vybalení z krabice.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Přeformátování nefunkčního Androidu

 1. 1
  Nabootujte telefon do Režimu obnovení. Pokud vaše Android zařízení nenaběhne normálně, můžete provést obnovu továrních dat z Režimu obnovení. Při vypnutém telefonu podržte trochu déle příslušná tlačítka. Kombinace zmáčknutých tlačítek se liší podle modelu zařízení.[1]
  • Nexus - Volume Up, Volume Down a tlačítko Power
  • Samsung - Volume Up, Domů a tlačítko Power
  • Moto X - Volume Down, Domů a tlačítko Power
 2. 2
  Zvolte "Recovery(Obnovení)". V menu se můžete pohybovat pomocí tlačítka pro nastavení hlasitosti. V seznamu zvolte "Recovery(Obnovení)" a poté volbu potvrďte tlačítkem Power (vypnutí/zapnutí).
 3. 3
  Zvolte "wipe data/factory reset (vymazat data/obnovení továrních dat)". Potvrďte, že chcete telefon resetovat. Zvolte "Yes - delete all user data (Ano - vymazat všechna uživatelská data)". Telefon nyní spustí proces obnovy.
  Reklama

Související články

Jak přenést fotky z Androidu na SD kartu
Jak se dostat do svého zamčeného zařízení s Androidem
Jak na Androidu vypnout nouzový režim
Jak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak zlepšit signál na telefonu
Jak udělat screenshot na Ipadu
Jak obnovit smazané textové zprávy
Jak zjistit, jaký máte typ Android telefonu
Jak získat efekty na Snapchatu
Jak zablokovat neznámé volající
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak odstranit facebookové zprávy na iPhonu i Androidu
Jak vypnout aplikace na iPhone, iPadu a iPodu Touch
Jak nahrávat hovory na iPhonu
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Jack Lloyd
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny.
Stránka byla zobrazena 815 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama