Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Všichni víme, jak moc zlomené srdce bolí. Je velmi bolestivé přijít o milovanou osobu nebo ukončit nějaký vztah a každý z nás má svůj vlastní způsob, jak se z toho dostat. Některým to však jde lépe, jiným hůře.

Postup

 1. 1
  Nestyďte se vybrečet. Byli jste zraněni, takže počítejte se slzami. Je jen pár lidí, kteří dokáží vyléčit své zlomené srdce, aniž by uronili slzu. Nebojte se vybrečet. Pokud v sobě držíte své pocity, tak se bude pouze cítit hůře a bude pro vás těžší se posunout dál. Nenechte se ničím držet a dejte zelenou svým emocím.
 2. 2
  Najděte si nějakou činnost, při které dokážete na vše zapomenout. Čas je nejlepší lék. Dělejte aktivity, při kterých se dokážete uvolnit.
 3. 3
  Promluvte si s přáteli a rodinou. Na to je přece máte! Promluvte si s někým, komu důvěřujete. Také si můžete promluvit s rodiči nebo sourozencem.
 4. 4
  Snažte se posunout dál. Zaměřte se na svoji kariéru a rodinu. Když někomu s něčím pomůžete, tak se budete cítit dobře a aspoň na chvíli zapomenete na svoji bolest. Snažte se něčím zabavit, abyste se rychleji dostali přes vaši bolest. Snažte se postupovat každý den po malých krůčcích a zaměřte se na svoji práci.
 5. 5
  Berte to s nadhledem! Myslete na pozitivní věci ve vašem životě. Myslete na to, co můžete udělat se svojí budoucností a nenechte si svojí bolestí zničit život. Nic dobrého vám to nepřinese, pokud se necháte pohltit smutkem a bolestí.
 6. 6
  Předělejte svůj život. Ponořte se do něčeho nového a snažte se neohlížet zpátky do minulosti. Čím více se budete posouvat dál, tím méně vás to bude bolet. Snažte se neustále něco dělat, abyste neměli čas přemýšlet nad svojí ztrátou. Snažte se jít v životě dál.
 7. 7
  Vyhledejte profesionální pomoc. Pokud se vám zdá, že vám vaše bolest ničí život, navštivte psychologa nebo nějakého psychoterapeuta. Profesionál už bude vědět, jak vám pomoci a poskytne vám nějaké dobré rady, jak se z toho všeho dostat.
 8. 8
  Přijměte bolest. Asi nikdy nebudete spokojení s tím, co vám způsobilo vaši bolest a čas od času si nad tím i pobrečíte. Nakonec však zjistíte, že dokážete žít i bez toho. Nezapomeňte, že vztah je zkušenost, z které si nesete ponaučení, které je vždy přínosné pro vaši budoucnost. Jak už bylo řečeno: čas je nejlepší lék.
  Reklama

Tipy

 • Pokud máte zlomené srdce, protože jste se s někým rozešli, tak se nesnažte hned najít nový vztah. Potřebujete čas na zahojení ran z jednoho vztahu a vše bude pouze horší, pokud budete znovu odmítnuti jen chvíli poté, co jste se s jedním člověkem rozešli.
 • Pokud se vám špatně spí, tak si potichu pusťte na spaní hudbu nebo rádio. Snažte se hudbu opravdu poslouchat, abyste se soustředili na něco jiného, než na vaše myšlenky.
 • Najděte způsob, jak se zabavit. Najděte si nového koníčka nebo aktivitu, která zaneprázdní vaše myšlenky a nebudete muset myslet na svoji bolest.
 • Je velmi důležité se s někým podělit o své myšlenky. Uleví se vám a bude pro vás jednodušší se posunout dál. Přítel nebo známý vám určitě zlepší náladu.
 • Pokud truchlíte nad něčí smrtí, tak pravděpodobně nejste jediní, kdo se musí vyrovnávat s bolestnou ztrátou. Promluvte si i s nějakým dalším truchlícím – uvidíte, jestli si můžete navzájem pomoci. Uleví se vám, když se o svou bolest s někým podělíte.
 • Pište si své myšlenky do deníku. Psaní pomáhá ujasnit si myšlenky a dívat se na věci s větším nadhledem.
 • Naplánujte si nějakou aktivitu s kamarádkou nebo kamarádem nebo s ním jen tak běžte ven a povykládejte si.
 • Pokud vás někdo odkopl, tak si uvědomte, že to není konec světa. Nezapomeňte, že žádný vztah není dokonalý – je však obtížné si to uvědomit, když máte čerstvě zlomené srdce.
 • Udělejte si čas sami pro sebe. Zajděte na manikúru, pedikúru, masáž, ke kadeřnici – hýčkejte se.
 • Nenechte včerejší selhání zničit vaši dnešní a zítřejší krásu. Nechte to plavat a řekněte si, že na vás čeká někdo, kdo si vás opravdu zaslouží.
Reklama

Varování

 • Přestože máte zlomené srdce, snažte se naslouchat radám lidí okolo vás. Nemusíte jim sice v daný moment věřit, ale vaši přátelé a rodina se na věc dokáží dívat s větším odstupem a dát vám dobré rady.
 • Nesnažte se vyléčit své zlomené srdce pitím alkoholu nebo braním drog. Akorát si zbytečně zničíte život, což by byla velká škoda.
 • Nenechte dopustit, aby vás vaše bolest dohnala k spáchání něčeho nebezpečného. Život jde dál. Pokud však máte myšlenky na něco opravdu nebezpečného, vyhledejte profesionální pomoc.
 • Není to vaše vina! Je velmi snadné si myslet, že to všechno byla vaše vina nebo že jste s tím neměli nic společného. Nenechte se pohltit pocity viny a ani se nesnažte být naprosto lhostejný vůči dané situaci. Pravděpodobně nikdo z vás není „monstrum“.
 • Necpěte své problémy všem okolo vás. Budou sice donuceni vás poslouchat, ale pravděpodobně nebudou vědět, jak vám poradit.
Reklama

Související články

Jak zemřít v pokliduJak zemřít v poklidu
Jak se nebát tmyJak se nebát tmy
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 13 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 1 425 krát
Stránka byla zobrazena 1 425 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama