Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Jistě rádi ukazujete své úžasné tetování kamarádům, ale víte, že kdyby jej náhodou viděla vaše prababička, dostala by infarkt dříve, než byste jí stačili říci, že je jen dočasné! Ať už chcete tetování skrýt před konzervativními příbuznými nebo chcete vypadat profesionálněji na příštím pracovním pohovoru, můžete tetování snadno překrýt make-upem, pokud zvolíte správný postup. Podívejte se na krok 1 a pusťte se do toho.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Běžný make-up

 1. 1
  Vyčistěte si pleť. Předtím, než začnete, je dobré očistit potetovanou kůži ubrouskem nebo pleťovým přípravkem. Tento krok připraví pleť na aplikaci make-upu.
  • Mějte na paměti, že byste se neměli pokoušet překrývat tetování make-upem, pokud není zcela zahojené. Mohli byste si rozmazat inkoust nebo přivodit infekci.
  • Může trvat až 45 dní, než se tetování zcela zahojí.
 2. 2
  Aplikujte světlý korektor. Použijte tekutí nebo krémový korektor se silnou krycí schopností, který je o několik odstínů světlejší, než vaše pleť.
  • Použijte houbičku na make-up nebo štětec k nanesení korektoru na tetování. Korektor se snažte vklepat do kůže, místo abyste ji třeli. Roztíráním se produkt rozetře, ale tetování vám nepřekryje.
  • Pokud budete korektor do kůže vklepávat, nespotřebujete jej tolik. Poté, co jste překryli tetování jednou vrstvou, nechte korektor minutu až dvě zaschnout. Nevadí, pokud je tetování stále vidět.
 3. 3
  Aplikujte make-up. Vyberte si make-up, který se perfektně shoduje s tónem vaší pleti. Make-upy ve spreji jsou nejjednodušší na použití a poskytují nejrovnoměrnější zakrytí, ale tekuté a krémové make-upy budou také fungovat.
  • Pokud používáte make-up ve spreji, dobře jej protřepejte a držte jej přibližně 15 cm od tetování. Sprejujte raději v krátkých intervalech, než jedním dlouhým proudem. Zabráníte tak tomu, že budete mít příliš „těžkou ruku“. Sprejujte, dokud nebude tetování zcela zakryto. Poté jej nechte 60 vteřin zaschnout.[1]
  • Pokud používáte krémový nebo tekutý make-up, použijte houbičku nebo štětec k nanesení produktu a použijte stejnou techniku vklepávání, jako při nanášení korektoru. Pokud je to nutné, použijte konečky prstů k rozetření a vyhlazení vrchní vrstvy a rozmazání okrajů.
 4. 4
  Aplikujte transparentní pudr. Použijte velký štětec na pudr a aplikujte přes make-up tenkou vrstvu transparentního pudru. Toto vám dodá matující vzhled.[2]
 5. 5
  Postříkejte lakem na vlasy. Poté, co budete hotovi s vrstvením make-upu, dokončete aplikaci lehkou vrstvou laku na vlasy. Tento krok zafixuje krycí vrstvu a zabrání make-upu, aby se otírat o oblečení nebo nábytek. Nechte oblast zaschnout předtím, než se jí dotknete nebo ji překryjete oblečením. [3]
 6. 6
  Před důležitou událostí si aplikaci vyzkoušejte nanečisto. Pokud plánujete zakrýt tetování před speciální událostí jako je svatba nebo pracovní pohovor, je dobrý nápad vyzkoušet si zakrytí tetování nanečisto předem. To vám umožní procvičit si techniku a najít správný odstín produktů, který se shoduje s tónem vaší pleti.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Specializované produkty

 1. 1
  Použijte produkty k zakrytí tetování. Na trhu existuje mnoho produktů, navržených speciálně pro zakrytí tetování. Tyto produkty jsou velmi efektivní, díky jejich vysoké krycí schopnosti a široké škále barev, které se hodí téměř pro každý tón pleti. Jedinou nevýhodou těchto produktů je jejich cena. Mezi nejlepší produkty patří:
  • Tattoo Camo: Tato značka tetovací kamufláže nabízí kompletní sadu k zakrytí tetování. Produkt je v tubě a dá se nanést přímo na kůži bez potřeby štětců a houbiček. Sada také obsahuje speciální produkt k odstranění produktu. Sada je k dostání na webu firmy. T
  • Dermablend: Dermablend je fantastický produkt, který byl původně vyvinut dermatology k zakrývání jizev a kožních problémů. Je hypoalergenní, což z něj činí skvělou volbu pro lidi s citlivou pletí. Vydrží až 16 hodin. K dispozici je také online.
  • Covermark: Covermark Tattoo Removal je další sadou k zakrytí tetování, která je k dostání v celé řadě barevných odstínů. Sada obsahuje primer, tekutý make-up, matující pudr a speciální aplikátor. [4]
 2. 2
  Použijte divadelní make-up. Divadelní make-up poskytuje extrémně silnou a dlouhotrvající krycí schopnost a je vhodný pro tetování, která pokrývají velké plochy kůže.
  • Divadelní make-up je k sehnání v celé řadě barevných odstínů pleti, ale můžete také použít obyčejný bílý make-up k zakrytí tetování a poté použít váš obvyklý make-up, který ladí s tónem vaší pleti.
  • Některé z nejoblíbenějších a nejdostupnějších divadelních make-upů zahrnují značky jako Killer Cover, Ben Nye a Mehron.
 3. 3
  Nechte si udělat airbrush opálení. Pokud je vaše tetování malé a má světlou barvu, je možné jej překrýt metodou airbrush opálení. Tato metoda sprejování nejenže ztaví pleť, ale také pomáhá skýt nedokonalosti pleti.
  • Zavolejte do solárního studia ve vašem okolí a poptejte se, zda nabízejí metodu airbrush opálení. Ukažte jim své tetování a zeptejte se, zda si myslí, že by tato metoda vaše tetování efektivně zakryla.
  • Produkty na opálení ve spreji pro domácí použití, jako například ten od Sally Hansen, se také dají použít k překrytí malého, světlého tetování.[4]
  Reklama

Varování

 • Nesnažte se tetování překrývat make-upem, dokud není zcela zahojené. Čerstvé tetování nebo 1-2 týdny staré tetování vyžaduje speciální péči a zvýšenou hygienu. Aplikace make-upu nebo nadbytečné dotýkání se tetování může oblast podráždit a poškodit tak náročný umělecký kousek a způsobit infekci.
 • Nenechte si vytetovat jméno dívky nebo chlapce, protože se s nimi můžete rozejít a nikdy se jich tak nezbavíte.
Reklama

O tomto wikiHow

Grant Lubbock
Spoluautorem článku je :
Umělecký tatér & spolumajitel, Red Baron Ink
Tento článek spoluautorem článku je Grant Lubbock. Grant Lubbock je umělecký tatér a spolumajitel společnosti Red Baron Ink, tetovacího salonu se sídlem v New Yorku. Grant má více než 10 let zkušeností s tetováním a specializuje se na netradiční, černošedé a barevné tetování. Hlavním cílem Red Baron Ink je, aby každé tetování vytvořené v tomto studiu, bylo jedním z originálních kusů, které budou vypadat dobře po celý život. Tento článek byl zobrazen 15 002 krát
Stránka byla zobrazena 15 002 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama