Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Přelézání zdí může být zábavná činnost a dobré pohybové cvičení. Je to také jeden z prvků běžně používaných parkouristy. Tento článek vás naučí vše potřebné pro případ, že se budete také chtít naučit, jak zdi přelézat.

Část 1
Část 1 ze 2:

Naučte se základní způsob, jak vylézt na zeď

 1. 1
  Protáhněte se a uvolněte svaly. Při přelézaní zdí si můžete natáhnout celou řadu svalů, které jste si předem dostatečně neprotáhli. Před tím, než se pokusíte zeď přelézat, proveďte nějaké lehké cvičení a protáhněte se.
 2. 2
  Najděte si nízkou zeď, na které můžete trénovat. Zkuste najít zeď, která je tak nízká, že rukama dosáhnete na vrchol, zatímco vaše nohy jsou stále na zemi, ale zároveň je tak vysoká, že musíte ruce natáhnout, abyste dosáhli vrcholu. Ujistěte se, že můžete vrchol zdi náležitě uchopit. Pro trénink jsou nevhodné vysoce kluzké nebo hladké povrchy.
 3. 3
  Chyťte se vrcholu zdi. Použijte obě ruce a zkuste dostat co největší část dlaní na vrchol zdi[1]
  • I přes to, že vaše nohy zůstanou na zemi, by se mělo zdát, že visíte jen za paže. Musí zůstat natažené, jak se držíte zdi.
 4. 4
  Dejte nohy na zeď. Jedna noha by měla být vysoko--zhruba ve výšce vašeho pasu--zatímco druhá by měla zůstat 45 cm pod ní. Udržujte nohy pod sebou, nerozkračujte se do stran. Vaše prsty a přední část nohy by se měli ohýbat tak, aby byli v kontaktu s povrchem zdi
 5. 5
  Vytlačte a vytáhněte se nahoru. Mělo by to vypadat jako jeden plynulý pohyb. První se nahoru vytlačte nohama a poté se přitáhněte rukama.
  • Zatlačte nohama do zdi. Za prvé by vaše tělo mělo být paralelně se zdí, může se zdát, že vás to tlačí pryč od zdi. Nicméně ruce vás drží blízko, takže všechna hybná síla, které vás tlačí od zdi, vás pak vytlačí vzhůru
  • Ve chvíli kdy se začnete vytlačovat nohama, se zároveň začněte vytahovat i horní částí těla.
 6. 6
  Přelezte přes zeď. Jak přelézáte přes okraj zdi, vykopněte zadní nohu a přeneste horní část těla přes vršek zdi. Pokračujte v tomto pohybu, dokud vaše těžiště (v dolní části trupu) nepřenesete přes okraj zdi.
 7. 7
  Přetočte vaší zadní nohu dopředu. Dostaňte vaší první nohu přes zeď a dokončete výstup. Pokud jste na vrcholu, postavte se. Pokud přelézáte volně stojící zeď, můžete ji přelézt a stáhnout nohy pod sebe jak budete slézat na druhé straně.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Lezení podél dvou stěn

 1. 1
  Najděte dvě zdi ležící blízko sebe. V mnoha městech je běžné najít dvě budovy oddělené pouze úzkou uličkou. Ideální vzdálenost je o trochu větší než vzdálenost mezi vašimi lokty, když natáhnete obě ruce do strany.
 2. 2
  Umístěte ruku a nohu obou stran vašeho těla na jednu zeď. Vaše levá ruka a noha půjde na jednu zeď, zatímco vaše pravá ruka a noha na tu druhou.[2] Vyvíjejte tlak na obě zdi současně, tak abyste udrželi hmotnost vašeho těla.
 3. 3
  Přesunujte vzhůru jednu ruku nebo nohu najednou. Jak to uděláte, budete muset více zatlačit rukou nebo nohou umístěnou na protější zdi.
  Reklama

Tipy

 • Nikdy nespěchejte. I ti nejlepší musí trénovat.
 • Pokud se vám to nepodaří na nízké zdi, zkuste ještě nižší. Poté, co to zvládnete, zkuste vyšší/širší zeď.
 • Noste rukavice, zpočátku je to bez nich totiž velmi bolestivé. Napomůžou k pevnějšímu uchycení na silné nebo drsné zdi.
Reklama

Varování

 • Nechytejte se zdi příliš rychle. Může vám to způsobit popáleniny, škrábance a různá další zranění.
 • Nezkoušejte lézt na zdi na veřejném prostranství/ v zalidněných oblastech.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Rukavice
 • Bezpečnostní žíněnku/ podušku pod vás.
 • Sebevědomí
 • Prázdný žaludek (nezačínejte po jídle).

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 10 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 796 krát
Kategorie: Život venku
Stránka byla zobrazena 2 796 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama