Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Android je operační systém vyvinutý pro chytré telefony a tablety. Jednou z jeho skvělých funkcí je i to, že může manipulovat s téměř jakýmkoliv souborem. Mezi typy takových souborů patří fotografie (pořízené vaším zařízením, nebo stažené z internetu). Pokud si ale budete chtít fotky z vašeho zařízení prohlížet i někde jinde (třeba na počítači), nejlepším řešením je SD karta.

Část 1
Část 1 ze 2:
Zkontrolujte telefon

Přesvědčte se, zda má vaše zařízení externí SD kartu. Pokud ji váš telefon nebo tablet nemá, pak nebude možné fotky přesunout.

 1. 1
  Zkontrolujte si, zda váš telefon podporuje nebo již má SD kartu. Slot pro zasunutí SD karty najdete buď někde na boku telefonu nebo uvnitř u baterie. Na těchto místech je SD karta umístěná nejčastěji.
  • Dá se to zjistit i v nastavení telefonu. Jednoduše si otevřete nastavení, kde vyhledáte položku Úložiště. Zde najdete případné informace o SD kartě. Pokud zde žádné údaje o paměťové kartě nevidíte, pak ji buď váš telefon nepodporuje nebo v něm není žádná zasunutá.
 2. 2
  Zkontrolujte, zda máte v telefonu aplikaci na prohlížení souborů. Většina telefonů a tabetů s Androidem má interní prohlížeč souborů. Díky této aplikaci máte přístup k souborům a dokumentům na svém zařízení. Je to něco podobného, co používáte na počítači. Procházejte nainstalované aplikace a podívejte se, zda mezi nimi najdete prohlížeč souborů.
  • Pokud na zařízení aplikaci na prohlížení souborů nemáte, můžete si jakoukoliv podobnou stáhnout z Obchodu Google Play. Nějakou si tedy stáhněte a nainstalujte. Používání všech aplikací tohoto typu je téměř totožné.
  Reklama

Část 2
Část 2 ze 2:
Přesun fotek z Androidu na SD kartu

 1. 1
  Spusťte aplikaci na prohlížení souborů. Spustíte ji klepnutím na její ikonku.
 2. 2
  Vyhledejte paměť zařízení. Některé prohlížeče souborů zobrazí paměť vašeho zařízení pod názvem "telefon" nebo "tablet". Můžete ji ale také najít například pod názvem “/storage (úložiště)”.
 3. 3
  Vyhledejte umístění fotek, které chcete přesunout. Umístění fotografií se liší podle toho, jakou aplikací byly pořízeny:
  • Většina aplikací třetích stran si vytváří svou složku, kam pořízené fotky ukládá; takové složky mají většinou název podle příslušné aplikace, takže by nemělo být těžké je najít.
  • Fotky pořízené samotným fotoaparátem se primárně ukládají do složky s názvem DCIM, kterou najdete v hlavní adresáři vašeho zařízení, takže její hledání také nebude těžké.
 4. 4
  Otevřete složku a vyberte fotky, které chcete přesunout.
 5. 5
  Klepněte na menu aplikace a zvolte možnost “Move (Přesunout)”. Umístění menu a tlačítka "Přesunout" se liší v závislosti na používané aplikaci, ale u většiny aplikací třetích stran je ovládání podobné.
 6. 6
  Přejděte do adresáře SD karty. Adresáře SD karty mají podobně jako v kroku 2 v případě většiny aplikací na prohlížení souborů název “External Memory (Externí paměť).”
  • U jiných aplikací hledejte umístění, které má v názvu slovo “ext” (například "extmem").
 7. 7
  Vyhledejte složku, do které chcete fotky přesunout. Vyhledejte nějakou složku nebo vytvořte novou (aplikace na prohlížení souborů umožňují i vytváření složek).
 8. 8
  Vložte fotky. Až budete v příslušné složce, otevřete menu aplikace a použijte funkci Vložit, čímž přesunete fotky z Androidu na SD kartu.
  Reklama

Tipy

 • Některé aplikace na prohlížení souborů mají funkci, díky které je možné všechny fotky nalezené v interní paměti přesunout na SD kartu najednou. Vždy před stažením příslušné aplikace si na Google Play přečtěte její popis, ve kterém určitě zjistíte, zda takovou funkcí disponuje.
 • Většina aplikací na prohlížení souborů je zdarma, ke stažení takové aplikace však bude zapotřebí připojení k internetu. Pokud používáte datový tarif, zkontrolujte nejprve svá využitá data, abyste předešli zbytečným poplatkům navíc.


Reklama

Související články

Jak na Androidu vypnout nouzový režimJak na Androidu vypnout nouzový režim
Jak se dostat do svého zamčeného zařízení s AndroidemJak se dostat do svého zamčeného zařízení s Androidem
Jak stahovat aplikace z App Store zdarmaJak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak získat efekty na SnapchatuJak získat efekty na Snapchatu
Jak zlepšit signál na telefonuJak zlepšit signál na telefonu
Jak zavolat zpátky blokované čísloJak zavolat zpátky blokované číslo
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítačeJak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak vyčistit cache v ChromeJak vyčistit cache v Chrome
Jak zablokovat telefonní číslo na AndroiduJak zablokovat telefonní číslo na Androidu
Jak zablokovat neznámé volajícíJak zablokovat neznámé volající
Jak nahrávat hovory na iPhonuJak nahrávat hovory na iPhonu
Jak připojit váš telefon k televiziJak připojit váš telefon k televizi
Jak zablokovat textové zprávy na AndroiduJak zablokovat textové zprávy na Androidu
Jak sledovat váš mobilní telefon pomocí GPSJak sledovat váš mobilní telefon pomocí GPS
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 61 523 krát
Stránka byla zobrazena 61 523 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama