Android je operační systém vyvinutý pro chytré telefony a tablety. Jednou z jeho skvělých funkcí je i to, že může manipulovat s téměř jakýmkoliv souborem. Mezi typy takových souborů patří fotografie (pořízené vaším zařízením, nebo stažené z internetu). Pokud si ale budete chtít fotky z vašeho zařízení prohlížet i někde jinde (třeba na počítači), nejlepším řešením je SD karta.

Část 1 ze 2:
Zkontrolujte telefon

Přesvědčte se, zda má vaše zařízení externí SD kartu. Pokud ji váš telefon nebo tablet nemá, pak nebude možné fotky přesunout.

 1. 1
  Zkontrolujte si, zda váš telefon podporuje nebo již má SD kartu. Slot pro zasunutí SD karty najdete buď někde na boku telefonu nebo uvnitř u baterie. Na těchto místech je SD karta umístěná nejčastěji.
  • Dá se to zjistit i v nastavení telefonu. Jednoduše si otevřete nastavení, kde vyhledáte položku Úložiště. Zde najdete případné informace o SD kartě. Pokud zde žádné údaje o paměťové kartě nevidíte, pak ji buď váš telefon nepodporuje nebo v něm není žádná zasunutá.
 2. 2
  Zkontrolujte, zda máte v telefonu aplikaci na prohlížení souborů. Většina telefonů a tabetů s Androidem má interní prohlížeč souborů. Díky této aplikaci máte přístup k souborům a dokumentům na svém zařízení. Je to něco podobného, co používáte na počítači. Procházejte nainstalované aplikace a podívejte se, zda mezi nimi najdete prohlížeč souborů.
  • Pokud na zařízení aplikaci na prohlížení souborů nemáte, můžete si jakoukoliv podobnou stáhnout z Obchodu Google Play. Nějakou si tedy stáhněte a nainstalujte. Používání všech aplikací tohoto typu je téměř totožné.
  Reklama

Část 2 ze 2:
Přesun fotek z Androidu na SD kartu

 1. 1
  Spusťte aplikaci na prohlížení souborů. Spustíte ji klepnutím na její ikonku.
 2. 2
  Vyhledejte paměť zařízení. Některé prohlížeče souborů zobrazí paměť vašeho zařízení pod názvem "telefon" nebo "tablet". Můžete ji ale také najít například pod názvem “/storage (úložiště)”.
 3. 3
  Vyhledejte umístění fotek, které chcete přesunout. Umístění fotografií se liší podle toho, jakou aplikací byly pořízeny:
  • Většina aplikací třetích stran si vytváří svou složku, kam pořízené fotky ukládá; takové složky mají většinou název podle příslušné aplikace, takže by nemělo být těžké je najít.
  • Fotky pořízené samotným fotoaparátem se primárně ukládají do složky s názvem DCIM, kterou najdete v hlavní adresáři vašeho zařízení, takže její hledání také nebude těžké.
 4. 4
  Otevřete složku a vyberte fotky, které chcete přesunout.
 5. 5
  Klepněte na menu aplikace a zvolte možnost “Move (Přesunout)”. Umístění menu a tlačítka "Přesunout" se liší v závislosti na používané aplikaci, ale u většiny aplikací třetích stran je ovládání podobné.
 6. 6
  Přejděte do adresáře SD karty. Adresáře SD karty mají podobně jako v kroku 2 v případě většiny aplikací na prohlížení souborů název “External Memory (Externí paměť).”
  • U jiných aplikací hledejte umístění, které má v názvu slovo “ext” (například "extmem").
 7. 7
  Vyhledejte složku, do které chcete fotky přesunout. Vyhledejte nějakou složku nebo vytvořte novou (aplikace na prohlížení souborů umožňují i vytváření složek).
 8. 8
  Vložte fotky. Až budete v příslušné složce, otevřete menu aplikace a použijte funkci Vložit, čímž přesunete fotky z Androidu na SD kartu.
  Reklama

Tipy

 • Některé aplikace na prohlížení souborů mají funkci, díky které je možné všechny fotky nalezené v interní paměti přesunout na SD kartu najednou. Vždy před stažením příslušné aplikace si na Google Play přečtěte její popis, ve kterém určitě zjistíte, zda takovou funkcí disponuje.
 • Většina aplikací na prohlížení souborů je zdarma, ke stažení takové aplikace však bude zapotřebí připojení k internetu. Pokud používáte datový tarif, zkontrolujte nejprve svá využitá data, abyste předešli zbytečným poplatkům navíc.Reklama

Související články

Jak se dostat do svého zamčeného zařízení s Androidem
Jak na Androidu vypnout nouzový režim
Jak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak obnovit smazané textové zprávy
Jak zlepšit signál na telefonu
Jak udělat screenshot na Ipadu
Jak získat efekty na Snapchatu
Jak vypnout aplikace na iPhone, iPadu a iPodu Touch
Jak zablokovat neznámé volající
Jak vyčistit cache v Chrome
Jak zablokovat telefonní číslo na Androidu
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak ručně upgradovat Android z verze 2.3 na 4.0
Jak zjistit, jaký máte typ Android telefonu
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 49 122 krát
Stránka byla zobrazena 49 122 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama