Jak přenést fotky z Androidu na SD kartu

V tomto článku:Zkontrolujte telefonPřesun fotek z Androidu na SD kartu

Android je operační systém vyvinutý pro chytré telefony a tablety. Jednou z jeho skvělých funkcí je i to, že může manipulovat s téměř jakýmkoliv souborem. Mezi typy takových souborů patří fotografie (pořízené vaším zařízením, nebo stažené z internetu). Pokud si ale budete chtít fotky z vašeho zařízení prohlížet i někde jinde (třeba na počítači), nejlepším řešením je SD karta.

Část 1
Zkontrolujte telefon

Přesvědčte se, zda má vaše zařízení externí SD kartu. Pokud ji váš telefon nebo tablet nemá, pak nebude možné fotky přesunout.

 1. 1
  Zkontrolujte si, zda váš telefon podporuje nebo již má SD kartu. Slot pro zasunutí SD karty najdete buď někde na boku telefonu nebo uvnitř u baterie. Na těchto místech je SD karta umístěná nejčastěji.
  • Dá se to zjistit i v nastavení telefonu. Jednoduše si otevřete nastavení, kde vyhledáte položku Úložiště. Zde najdete případné informace o SD kartě. Pokud zde žádné údaje o paměťové kartě nevidíte, pak ji buď váš telefon nepodporuje nebo v něm není žádná zasunutá.
 2. 2
  Zkontrolujte, zda máte v telefonu aplikaci na prohlížení souborů. Většina telefonů a tabetů s Androidem má interní prohlížeč souborů. Díky této aplikaci máte přístup k souborům a dokumentům na svém zařízení. Je to něco podobného, co používáte na počítači. Procházejte nainstalované aplikace a podívejte se, zda mezi nimi najdete prohlížeč souborů.
  • Pokud na zařízení aplikaci na prohlížení souborů nemáte, můžete si jakoukoliv podobnou stáhnout z Obchodu Google Play. Nějakou si tedy stáhněte a nainstalujte. Používání všech aplikací tohoto typu je téměř totožné.

Část 2
Přesun fotek z Androidu na SD kartu

 1. 1
  Spusťte aplikaci na prohlížení souborů. Spustíte ji klepnutím na její ikonku.
 2. 2
  Vyhledejte paměť zařízení. Některé prohlížeče souborů zobrazí paměť vašeho zařízení pod názvem "telefon" nebo "tablet". Můžete ji ale také najít například pod názvem “/storage (úložiště)”.
 3. 3
  Vyhledejte umístění fotek, které chcete přesunout. Umístění fotografií se liší podle toho, jakou aplikací byly pořízeny:
  • Většina aplikací třetích stran si vytváří svou složku, kam pořízené fotky ukládá; takové složky mají většinou název podle příslušné aplikace, takže by nemělo být těžké je najít.
  • Fotky pořízené samotným fotoaparátem se primárně ukládají do složky s názvem DCIM, kterou najdete v hlavní adresáři vašeho zařízení, takže její hledání také nebude těžké.
 4. 4
  Otevřete složku a vyberte fotky, které chcete přesunout.
 5. 5
  Klepněte na menu aplikace a zvolte možnost “Move (Přesunout)”. Umístění menu a tlačítka "Přesunout" se liší v závislosti na používané aplikaci, ale u většiny aplikací třetích stran je ovládání podobné.
 6. 6
  Přejděte do adresáře SD karty. Adresáře SD karty mají podobně jako v kroku 2 v případě většiny aplikací na prohlížení souborů název “External Memory (Externí paměť).”
  • U jiných aplikací hledejte umístění, které má v názvu slovo “ext” (například "extmem").
 7. 7
  Vyhledejte složku, do které chcete fotky přesunout. Vyhledejte nějakou složku nebo vytvořte novou (aplikace na prohlížení souborů umožňují i vytváření složek).
 8. 8
  Vložte fotky. Až budete v příslušné složce, otevřete menu aplikace a použijte funkci Vložit, čímž přesunete fotky z Androidu na SD kartu.

Tipy

 • Některé aplikace na prohlížení souborů mají funkci, díky které je možné všechny fotky nalezené v interní paměti přesunout na SD kartu najednou. Vždy před stažením příslušné aplikace si na Google Play přečtěte její popis, ve kterém určitě zjistíte, zda takovou funkcí disponuje.
 • Většina aplikací na prohlížení souborů je zdarma, ke stažení takové aplikace však bude zapotřebí připojení k internetu. Pokud používáte datový tarif, zkontrolujte nejprve svá využitá data, abyste předešli zbytečným poplatkům navíc.


Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili.

Kategorie: Telefony a zařízení

V jiných jazycích:

English: Move Pictures from Android to SD Card, Русский: переместить фотографии из устройства Android на SD–карту, Português: Passar Fotos do Android para o Cartão SD, Español: mover fotos desde Android a una tarjeta SD, Deutsch: Bilder von Android auf eine SD Karte verschieben, 中文: 将安卓手机里的图片移动到SD卡中, Français: déplacer les photos d'un Android sur une carte SD, Italiano: Spostare le Foto da Android a una SD Card, Bahasa Indonesia: Memindahkan Gambar dari Android ke Kartu SD, Nederlands: Afbeeldingen van een Android naar een SD verplaatsen, हिन्दी: एंड्रॉएड से एसडी कार्ड में तस्वीरें स्थांतरित करें, ไทย: โอนย้ายรูปภาพในมือถือหรือแท็บเล็ตแอนดรอยด์ไปยังเอสดีการ์ด (SD card), العربية: نقل الصور من ذاكرة هاتف الأندرويد إلى بطاقة الذاكرة, Tiếng Việt: Chuyển Hình ảnh từ Android sang Thẻ nhớ, 日本語: Android端末からSDカードへ写真を移動する, 한국어: 안드로이드 기기에서 SD카드로 사진을 옮기는 방법, Türkçe: Resimler Android'den SD Karta Nasıl Taşınır

Stránka byla zobrazena 33 310 krát.
Byl tento článek přesný?