Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Existuje několik způsobů rychlého přepínání mezi jednotlivými kartami v prohlížeči Google Chrome, a to jak na počítači, tak na mobilních zařízeních. Pokud na počítači často pracujete s větším počtem otevřených karet, naučte se používat i další triky jako je připnutí karty nebo znovu otevření karty, kterou jste právě zavřeli.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Přepínání karet v Google Chrome na počítači

 1. 1
  Přepnutí na následující kartu. Pro přepnutí na následující kartu stiskněte kombinaci kláves Ctrl+Tab. Takto se přesunete na kartu, která se nachází vpravo od aktuální karty. Pokud už jste na poslední kartě vpravo, přesunete se na první kartu vlevo. Tento postup funguje na systémech Windows, Mac, Chromebook i Linux, ale některé operační systémy mají ještě další možnosti:[1] [2]
  • V systémech Windows a Linux můžete použít také kombinaci kláves Ctrl + PgDwn.
  • Na Macu můžete místo toho použít kombinaci kláves Command + Option + šipka vpravo. Při používání výše popsané univerzální klávesové zkratky si všimněte, že příslušná klávesa je na zařízení Mac často označena jako "control" namísto "Ctrl".
 2. 2
  Přepnutí na předchozí kartu. Pro přepnutí na předchozí kartu v otevřeném okně, tedy na kartu nacházející se vlevo od aktuální karty, stiskněte kombinaci kláves Ctrl+Shift+Tab. Pokud se nacházíte na kartě nejvíce vlevo, tato zkratka vás přesune na poslední kartu vpravo.
  • V systémech Windows a Linux můžete použít také kombinaci kláves Ctrl + PgUp.
  • Na Macu můžete použít také kombinaci kláves Command + Option + šipka vlevo.
 3. 3
  Přepnutí na konkrétní kartu. Tato klávesová zkratka závisí na vašem operačním systému:
  • V systémech Windows, Chromebook a Linux stiskněte kombinaci kláves Ctrl+1 pro přepnutí na první kartu (zcela vlevo). Stisknutím kombinace kláves Ctrl + 2 se přesunete na druhou kartu, a tak dále až ke kombinaci Ctrl + 8.
  • Na Macu místo toho použijte kombinaci kláves od Command + 1 až po Command + 8.
 4. 4
  Přepnutí na poslední kartu. Bez ohledu na to, kolik karet máte otevřených, stisknutím kombinace kláves Ctrl + 9 se vždy přesunete na poslední kartu (nejvíce vpravo). Na Macu místo toho použijte kombinaci kláves Command + 9.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Přepínání karet v Google Chrome na mobilu nebo tabletu

 1. 1
  Přepínání karet na mobilu. Pro přepínání mezi kartami v mobilní verzi prohlížeče Chrome na telefonech se systémem Android nebo iOS následujte tento postup:[3]
  • Dotkněte se ikony s přehledem karet. V systému Android 5 a vyšším vypadá jako čtverec a na iPhonu jako dva překrývající se čtverce. Android 4 a nižší ji může zobrazit jako čtverec nebo jako dva překrývající se obdélníky.
  • Skrolujte vertikálně mezi kartami.
  • Dotkněte se té karty, kterou chcete otevřít.
 2. 2
  Použijte možnost přetažení karet. Prohlížeč Chrome na většině telefonů se systémy Android a iOS umožňuje přepínání mezi kartami pomocí pohybu prstu:
  • Na Androidu přejeďte prstem horizontálně přes panel nástrojů v horní části obrazovky a přepněte tak na předcházející nebo následující kartu. Nebo přejeďte prstem od horního panelu nástrojů směrem dolů a otevřete si přehled všech karet.[4]
  • Na iOS položte prst na pravý nebo levý okraj obrazovky a táhněte směrem do středu.[5]
 3. 3
  Přepínání karet na tabletu nebo iPadu. Tablet by měl zobrazit všechny otevřené karty podél horního okraje obrazovky, stejně jako je tomu v prohlížeči na počítači. Dotkněte se karty, na kterou chcete přepnout.
  • Pořadí karet můžete jednoduše změnit tak, že prstem podržíte zvolenou kartu a přesunete ji na jinou pozici.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Další užitečné zkratky a triky

 1. 1
  Znovuotevření zavřené karty. V systémech Windows, Chromebook a Linux můžete znovu otevřít poslední zavřenou kartu stisknutím kombinace kláves Ctrl + Shift + T. Na Macu použijte místo toho kombinaci kláves Command + Shift + T.
  • Tuto klávesovou zkratku můžete použít k otevření až deseti naposledy zavřených karet.[6]
 2. 2
  Otevření odkazu na nové kartě na pozadí. Ve většině operačních systémů lze otevřít odkaz na nové kartě, aniž byste byli na tuto kartu přesměrováni, podržením klávesy Ctrl během toho, co na odkaz klikáte. Na Macu podržte místo Ctrl klávesu Command.
  • Rovněž můžete podržet klávesu Shift a otevřít odkaz do nového okna.
  • Podržte Ctrl + Shift, případně na Macu Command + Shift, pokud chcete otevřít nové okno a rovnou na něj chcete být přesměrováni.
 3. 3
  Připínání karet šetří místo. Klikněte pravým tlačítkem myši na název karty a v nabídce zvolte "Připnout kartu" (Pin tab). Tím se karta zmenší jen na velikost ikonky a zůstane vlevo před ostatními kartami, dokud na ni znovu nekliknete pravým tlačítkem myši a nezvolíte "Odepnout kartu" (Unpin tab).[7]
  • Pokud nemáte myš se dvěma tlačítky, držte klávesu Control, když klikáte, nebo na trackpadu umožněte klikání dvěma prsty.
 4. 4
  Zavírání více karet najednou. Klikněte pravým tlačítkem myši na název karty a zvolte "Zavřít ostatní karty" (Close Other Tabs); tím zavřete všechny karty s výjimkou té, u které jste otevřeli nabídku. Vyberte "Zavřít karty napravo" (Close Tabs to the Right), čímž zavřete všechny karty nacházející se vpravo od zvolené karty. Pokud se tyto zkratky naučíte používat, ušetříte si mnoho času, zvlášť jestliže patříte k těm, kdo si vždy postupně otevřou tucty karet, čímž se při prohlížení webu zbytečně zdržují.
  Reklama

Tipy

 • Pokud používáte myš, na zvolenou kartu přepnete tak, že jednoduše kliknete na její název u horního okraje okna prohlížeče.
Reklama

Varování

 • Když přepínáte na jinou kartu, dejte pozor, abyste neklikli na křížek vpravo; tím byste kartu zavřeli.
 • Mnoho telefonů a tabletů má omezení maximálního počtu otevřených karet. Pokud tohoto limitu dosáhnete, budete muset vždy jednu kartu zavřít, než budete moci otevřít novou.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 10 040 krát
Kategorie: Google aplikace
Stránka byla zobrazena 10 040 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama