Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Suché popraskané ruce jsou nejen otravné, navíc ale ani nevypadají pěkně a jsou nepříjemné na dotek i při stisknutí rukou. Pokud se ovšem budete řídit následujícím návodem, můžete nad suchou kůží vyhrát. Stačí vám k tomu jen peeling, hydratační krém a rukavice. Čtěte dál, ať se dozvíte, jak přes noc získat super hebkou kůži.

Část 1
Část 1 ze 2:

Vyběr správných přípravků

 1. 1
  Vyberte si hydratační krém. Super hebké ruce nezískáte, pokud se nevybavíte správnými prostředky; na hedvábně měkkou kůži vám stačí jakýkoliv hydratační krém. Sáhněte po hydratačním krému, který je určen přímo na ruce. Krémy na ruce jsou zpravidla hutnější než obyčejné pleťové mléko a obsahují více výživných látek, které zjemní kůži na vašich rukou (která obvykle bývá nejsušší z celého těla). Pokud je navíc váš hydratační krém příliš tekutý, nebude schopný ruce zjemnit dostatečně. [1]
 2. 2
  Vyberte si dobrý peeling. Peeling vás zbaví odumřelé kůže na rukou jak před, tak po hydrataci. Hlavní důvod, proč jsou vaše ruce na dotek drsné, je stará, odumřelá kůže. Peelingem ji oloupete a odkryjete čerstvou kůži, která se pod ní skrývala. Peeling můžete koupit v obchodě, můžete si ale také vyrobit vlastní. Zkuste jeden z následujících receptů:
  • Pasta z cukru a olivového oleje.
  • Pasta z mletých ovesných vloček a mléka.
  • Pasta z mleté kávy a kokosového oleje.
  • Pasta z jedlé sody a vody. [2]
 3. 3
  Najděte pár rukavic. Tento postup, kde krém necháváte působit přes noc, počítá s použitím rukavic nebo palčáků. Můžete využít speciální zábalové rukavice na zjemnění rukou přes noc, opatřené na kraji gelovým proužkem, který zajistí udržení hydratačního krému uvnitř. Bohatě vám bude stačit ale i pár úpletových či bavlněných rukavic nebo palčáků.
  • Pokud nemáte po ruce rukavice, použijte čisté ponožky.
  • Pokud máte exfoliační rukavice z hrubého materiálu, jako je například lufa, můžete použít i je.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 2:

Hydratace rukou

 1. 1
  Použijte na ruce peeling. Pusťte v umyvadle teplou vodu a ruce pořádně namočte; v případě potřeby i umyjte. Do dlaně nandejte zhruba jednu čajovou lžičku peelingové pasty. Důkladně jí třete celé ruce po dobu 3-5 minut. Jakmile je vydrhnete, znovu pusťte teplou vodu a ruce opláchněte. Osušte je.
 2. 2
  Vetřete hydratační krém. Na ruku naneste trošku hydratačního krému, zhruba velikosti pětikoruny. Možná se vám to zdá příliš, přes noc se ale všechen vpije do kůže. Vmasírujte krém postupně do obou rukou, včetně dlaní, mezi prsty a okolo nehtů. Můžete si namazat krémem i paže, zejména pro zjemnění oblasti okolo zápěstí. Nebojte se - i když se vám může zdát, že jste si krému nandali příliš, nebudete mít mastné ruce.
 3. 3
  Navlékněte si rukavice. Úkol rukavic (nebo palčáků či ponožek) je uvěznit krém vevnitř, čímž ho donutíte se postupně vsáknout do kůže. Navíc ho ve spánku neotřete do peřin nebo oblečení.
 4. 4
  Běžte spát. Přes noc si rukavice nechte na rukou a dejte pozor, ať si je ve spánku nestáhnete. Pokud chcete, můžete je na ruce použít i přes den; pro žádoucí výsledek by ovšem měly rukavice na rukou zůstat alespoň 6 hodin.
 5. 5
  Dokončete celý proces. Ráno si rukavice stáhněte; vaše ruce by měly být super hebké! Můžete na ně nanést ještě trochu hydratačního krému a okolo nehtů vetřít olej na nehtovou kůžičku. Docílíte tím celkového zjemnění a získáte hedvábně hladké, měkké ruce. Celý postup můžete opakovat jednou, dvakrát do týdne, čímž si zajistíte neustále hebké ruce.
  Reklama

Tipy

 • Stejný postup můžete použít i na suchá, popraskaná chodidla!
 • Pro dokonalé pohodlí si pořiďte kvalitní bavlněné rukavice a/nebo ponožky. Ujistěte se, že vám dobře padnou, ať přes noc neomezíte svůj krevní oběh.
 • Po každém použití rukavice / ponožky vyperte.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Bavnlěné rukavice
 • Hydratační krém (hutný pro noční použití)
 • Umyvadlo
 • Peelingovou pastu
 • Olej na nehtovou kůžičku
 • Tyčinku z pomerančového dřeva na zatlačení kůžičky

O tomto wikiHow

R. Sonia Batra, MD, MSc, MPH
Spoluautorem článku je :
Atestovaná dermatoložka
Tento článek spoluautorem článku je R. Sonia Batra, MD, MSc, MPH. Dr. R. Sonia Batra je atestovaná dermatoložka a zakladatelka Batra Dermatology se sídlem v Los Angeles v Kalifornii. S více než 15 lety zkušeností se Dr. Batra specializuje na lasery, zdravotnická zařízení, vzdělávání pacientů a veřejnosti v oblasti medicíny a výzkum rakoviny kůže. Bakalářský, magisterský titul z veřejného zdraví a doktorát z MD získala na Harvardově univerzitě. Jako Rhodes Scholar získala magisterský titul v oboru molekulární genetiky na univerzitě v Oxfordu. Absolvovala stáž v dermatologii na Stanfordské univerzitě. Dr. Batra přispěla a recenzovala pro Journal of Dermatologic Surgery, Journal of the American Academy of Dermatology a JAMA Dermatology. Je také spolupořadatelkou oceněné televizní show CBS Emmy, The Doctors. Tento článek byl zobrazen 4 273 krát
Stránka byla zobrazena 4 273 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama