Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Převod souborů .doc, .docx, nebo .odf do formátu HTML je snadný, ale žádná ideální volba neexistuje. Pokud chcete vytvořit webovou stránku, která se bude rychle načítat a která se bude zobrazovat stejně ve všech prohlížečích, použijte online nástroj. Pokud chcete zachovat co nejvíce původního formátování, použijte vestavěnou možnost Wordu pomocí volby "Uložit jako".

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Pomocí online nástroje nebo softwaru

 1. 1
  Použijte jednoduchý online nástroj. Nejsnadnějším způsobem bude Wordový dokument zkopírovat a vložit ho do TextFixeru, nebo ho nahrát na web Online-Convert.com. Tyto bezplatné nástroje umí ryche zkonvertovat dokument do HTML. Může se ale stát, že nezachová původní formátování stoprocentně.
 2. 2
  Použijte nástroj s rozšířenými možnostmi. Pokud potřebujete další možnosti konverze, nebo se vám nelíbí výsledky konverze z nástroje popsaného výše, můžete vyzkoušet další z bezplatných online nástrojů:
  • Word2CleanHTML většinu formátování původního dokumentu odstraní, aby výsledný HTML dokument dodržoval standardy webových vývojářů.[1] Nabízí také několik možností pro případ specifických situací v rámci konverze, například zobrazovat některé nestandardní znaky nebo prázdné odstavce.
  • ZamZar.com's konvertor umožňuje obyčejný převod do HTML5 i do již nepoužívaného formátu HTML4, který ale stále ve většině prohlížečů funguje a někteří uživatelé ho znají lépe. K používání tohoto nástroje bude nutné zadat vaši emailovou adresu.
  • wordtohtml.net vám stejně jako ostatní konvertory umožňuje zkopírovat text a vložit ho do příslušného pole na webu, který text ihned převede. Na rozdíl od ostatních však nabízí možnost nastavit, jaký obsah chcete odstranit (obrázky, tabulky atd.). Nabízí také možnost rozšířeného hledání a nahrazování textu či nabídku běžných výrazů.
 3. 3
  Použijte Google Disk. Tato možnost se vám může hodit v případě, že pracujete na nějakém dokumentu společně s několika kolegy. Zde můžete dokument sdílet s ostatními a následně je pozvat, aby si prohlédli výsledný HTML dokument, do kterého původní formát převádíte:[2]
  • Přihlašte se k účtu Google na stránkách Google Dokumenty.
  • Klikněte na červené tlačítko Vytvořit a zvolte Dokument.
  • Zkopírujte text vašeho dokumentu a vložte ho do prázdného dokumentu v Google Dokumentech.
  • V nabídce Google Dokumenty zvolte SouborStáhnout jakoWebovou stránku.
 4. 4
  Pro větší projekty použijte pokročilejší software. Pokud potřebujete do HTML převést stovky dokumentů, použijte komerční software, který je dokáže převést všechny najednou. Zde je několik programů, u nichž můžete vyzkoušet časově omezené zkušební verze:
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Pomocí vestavěného Word konvertoru

 1. 1
  Otevřete dokument v MS Word nebo v OpenOffice. Word má vestavěnou funkci pro převod dokumentů do formátu HTML. Výsledný soubor má obvykle větší velikost než standardní stránka ve formátu HTML a může obsahovat formátování, které nemusí ve všech prohlížečích fungovat. Nepoužívá například standardní HTML tagy pro vytváření seznamů. Místo toho se spoléhá na těžkopádné používání CSS stylů. [3] I přesto ale obsahuje informace o formátování, pomocí kterých může být převeden zpět do běžného Word dokumentu pro pozdější úpravy.
 2. 2
  Zvolte "Uložit jako". V nabídce Soubor vyberte "Uložit jako". V některých verzích Wordu, například ve Wordu 2012, najdete možnost "Uložit jako" po kliknutí na tlačítko "Domů".
 3. 3
  Zvolte "Webová stránka". Jakmile kliknete na "Uložit jako", uvidíte rozbalovací nabídku několika formátů, ve kterých můžete dokument uložit. Zvolte možnost "Webová stránka", čímž dokument uložíte jako HTML soubor.[4]
  • Pokud tuto možnost nemůžete najít, připište za název souboru příponu .htm nebo .html a před název i za něj napište uvozovky: "NázevDokumentu.html".
 4. 4
  Uložte dokument jako "Webová stránka, zjednodušený formát" (pokud takovou možnost vidíte). Některé verze Wordu umožňují uložit dokument jako HTML soubor s menší velikostí, který vypadá stejně, ale jako hotová webová stránka se načítá rychleji. Pokud neplánujete pozdější zpětnou konverzi do Wordu, zvolte možnost "Webová stránka, zjednodušený formát".[5]
  • Pokud tuto možnost nevidíte, uložte dokument jako normální "Webovou stránku" a následně použijte Mess Cleaner od Algotechu, což je online nástroj, který ho převede do zjednodušeného HTML souboru.
  Reklama

Tipy

 • Pokud chcete vidět náhled, jak bude výsledný HTML dokument vypadat, použijte v MS Wordu nabídku ZobrazitRozložení webové stránky.
Reklama

Varování

 • Zachovat během konverze veškeré původní formátování a styly a zároveň docílit toho, aby se dokumenty zobrazovaly ve všech prohlížečích stejně, není vždy možné. K tomuto účelu můžete použít kaskádové styly (CSS).
Reklama

Související články

Jak udělat screenshot ve WindowsJak udělat screenshot ve Windows
Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak hackovatJak hackovat
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak zobrazit XML souboryJak zobrazit XML soubory
Jak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpoznáJak formátovat USB disk, pokud jej Windows nerozpozná
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 6 336 krát
Stránka byla zobrazena 6 336 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama