Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Fotografování s iPhonem je dnes stejně populární jako s klasickým foťákem. Jak ale při případné ztrátě telefonu zabezpečit své fotografie? V závislosti na vašem operačním systému a nainstalovaných programech existuje hned několik způsobů.

Metoda 1 ze 4:
Stažení pomocí e-mailu

 1. 1
  Otevřete aplikaci „Fotografie.“ V hlavním menu otevřete aplikaci „Fotografie“ poklepáním na její ikonu.
 2. 2
  Najděte fotografie, které chcete stáhnout. Poklepejte postupně na složky „Alba,“ „Sdílené“ a „Fotografie.“ Ve složce poté najděte fotografie určené k přesunu.
 3. 3
  Poklepejte na tlačítko „Upravit.“ Tlačítko, které vám umožní stáhnout větší množství fotografií najednou, najdete v pravé horní části okna. (pozn. překladatele: Zde je v originálním anglickém textu chyba. Ilustrační obrázek totiž ukazuje tlačítko „EDIT,“ nikoliv „SELECT.“)
 4. 4
  Poklepejte na fotografie určené ke stažení. Možnosti sdílení se otevřou po zvolení příkazu „Sdílet.“ Nezapomeňte, že v jedné zprávě můžete poslat maximálně pět fotografií.
 5. 5
  Poklepejte na ikonu „Pošta.“ Tato volba otevře novou zprávu, k níž budou vaše fotografie přiloženy. Pokud jste jich ovšem zvolili více než pět, volba bude zablokovaná.
 6. 6
  Zadejte vlastní e-mailovou adresu a poklepejte na „Odeslat.“ Pokud na počítači nyní vstoupíte do své e-mailové schránky, můžete si fotografie uložit na disk.
  Reklama

Metoda 2 ze 4:
Stažení do počítače Mac pomocí programu iPhoto

 1. 1
  USB kabelem připojte svůj iPhone k počítači Mac. Pokud se aplikace „iPhoto“ neotevře automaticky, otevřete ji v záložce „Dock.“
 2. 2
  Vyberte fotografie určené ke stažení. Fotografie můžete vybrat jednotlivě, nebo všechny najednou.
 3. 3
  Originální fotografie si ponechte, nebo vymažte. Jakmile stahování dokončíte, můžete si zvolit, zda fotografie v telefonu ponecháte, nebo vymažete. Pokud se rozhodnete pro smazání, ušetříte místo v paměti a automatické zálohování bude rychlejší.[1]
  Reklama

Metoda 3 ze 4:
Stažení do počítače Mac pomocí programu Image Capture

 1. 1
  USB kabelem připojte svůj iPhone k počítači Mac. Pokud nemáte aplikaci „iPhoto,“ otevřete program „Image Capture,“ který najdete v nabídce aplikací.
 2. 2
  Zvolte místo uložení. Program „Image Capture“ vás požádá o určení místa uložení vašich fotografií na pevném disku. Název složky si zapamatujte pro usnadnění přístupu v budoucnu.
 3. 3
  Prostřednictvím programu „Image Capture“ vymažte vaše fotografie. V nabídce „Nastavení“ zaškrtněte políčko, kterým po stažení fotografií povolíte jejich smazání z vašeho iPhonu. Touto volbou ušetříte volné místo.
 4. 4
  Zvolte „Stáhnout vše.“ Nyní dojde ke zkopírování všech fotografií do zvoleného umístění. V závislosti na množství dat může tato operace trvat i několik minut.
  Reklama

Metoda 4 ze 4:
Stažení ve Windows

 1. 1
  USB kabelem připojte svůj iPhone k počítači. V nabídce „Start“ otevřete položku „Počítač.“ V případě, že používáte Windows 8, napište po zobrazení startovací obrazovky „počítač.“
  • Pokud se po připojení otevře okno „Automatické přehrání,“ zvolte „Stáhnout obrázky a videa“ a přeskočte krok č. 3.
 2. 2
  Na připojené zařízení klikněte pravým tlačítkem myši. Klikněte pravým tlačítkem na položku „iPhone“ v seznamu připojených zařízení a v menu vyberte „Stáhnout obrázky a videa.“
 3. 3
  Upravte Nastavení stažení. Pokud vám nevyhovuje složka „Moje obrázky,“ která je nastavena jako standardní, vyberte umístění, kam chcete své fotografie stáhnout.
  • V menu „Nastavení stažení“ můžete zvolit smazání přesunutých fotografií, čímž ušetříte místo ve svém iPhonu.
 4. 4
  Oštítkujte své fotografie. Před samotným stažením budete moci své fotografie oštítkovat, což vám pomůže lépe se zorientovat při pozdějším třídění.
 5. 5
  Stáhněte své fotografie. Jakmile jsou štítky přiřazeny, klikněte na tlačítko „Stáhnout.“ V novém okně můžete sledovat průběh stahování, které se vám po dokončení automaticky zobrazí v programu „Galerie fotografií.“
  • Pokud nedošlo ke stažení všech fotografií, můžete to udělat sami. Otevřete složku „Počítač“ a poklepejte na položku „iPhone.“ Ve složce „\Internal Storage\DCIM\100APPLE\“ najdete všechny fotografie, které jste s telefonem pořídili. Do počítače je můžete zkopírovat dle libosti.
  Reklama

Tipy

 • Využijte aplikaci „Photo Stream“ ke sdílení fotografií s ostatními a synchronizujte je se všemi zařízeními, které využíváte.
 • Pokud ve svém počítači využíte program „iTunes,“ můžetek jejich stažení využít záložku „Fotografie.“
Reklama

Varování

 • Přenos fotografií ve vysokém rozlišení znamená nárůst objemu mobilních dat, což může být vaším poskytovatelem připojení zpoplatněno.
 • Ujistěte se, že své fotografie ukládáte na správné místo. Pokud jsou smazány v počítači i iPhonu, jejich obnovení totiž nemusí být možné.
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 3 799 krát
Kategorie: IPhone
Stránka byla zobrazena 3 799 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama