Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Od představení operačního systému Ice Cream Sandwich na telefonech s Androidem se způsob přenosu hudby z počítače do telefonu změnil. Postupujte podle tohoto návodu, kde najdete zevrubný popis toho, jak do telefonu hudbu dostat. Na konci jsou pak instrukce pro uživatele Macu a majitele telefonů se staršími verzemi systému Android. A na úplný závěr se podíváme na to, jak uložit hudbu do cloudu tak, abyste ji měli přístupnou odkudkoliv, kde je připojení k síti.

Metoda 1
Metoda 1 ze 5:

Přenos pomocí synchronizace přes MTP ve Windows

 1. 1
  Stáhněte si nejnovější verzi programu Windows Media Player. MTP (Media Transfer Protocol = „protokol pro přenos médií“) je služba Windows, která vyžaduje použití Windows Media Playeru, multimediálního programu vestavěného do každé kopie Windows. Windows Media Player musíte aktualizovat nejméně na verzi 10, přičemž váš systém musí být Windows XP SP 2 či novější (Vista, 7, nebo 8).
 2. 2
  Nastavte si knihovnu. Otevřete Windows Media Player a klikněte na šipku pod položkou “Knihovna”. Poté vyberte z výsuvného menu “Přidat do knihovny…”. Vyberte “Moje osobní složky”, čímž dáte Windows Media Playeru pokyn automaticky prohledat složky, kde je vaše hudba nejpravděpodobněji uložena.
  • Pokud chcete prohledat konkrétní umístění, klikněte na “Pokročilé možnosti >>” a ručně vyberte složky s hudbou.
  • Windows Media Player sestaví knihovnu vaší hudby.
 3. 3
  Připojte telefon s Androidem k PC pomocí USB kabelu. Windows automaticky zahájí instalaci ovladačů zařízení, abyste získali z Windows přístup k souborům v telefonu. Tento proces může trvat několik minut.
 4. 4
  Jakmile je váš telefon detekován v programu Windows Media Player, dostanete možnost telefon pojmenovat. Toto jméno se ve Windows Media Playeru objeví, kdykoliv telefon připojíte.
  • Budete mít možnost zvolit, zda synchronizovat automaticky. Pokud zvolíte automatickou synchronizaci, Windows Media Player přenese do telefonu všechnu hudbu, kterou v něm dosud nemáte.
  • Po úvodním nastavení se bude telefon synchronizovat automaticky při každém připojení. Písničky, které jste do počítače od poslední synchronizace přidali, budou automaticky přeneseny do telefonu, zatímco vše, co přidáte do telefonu (a není v počítači) bude přeneseno opačným směrem.
 5. 5
  Přizpůsobte si synchronizaci. Pro změnu synchronizovaných položek či nastavení synchronizace klikněte na zařízení v levém rámečku pravým tlačítkem a vyberte „Nastavení synchronizace…“. Tím otevřete okno “Nastavení zařízení”. Když je zaškrtnuto “Automaticky synchronizovat zařízení”, můžete nastavit, které playlisty chcete automaticky synchronizovat.
  • Ve výchozím nastavení jsou vybrány všechny playlisty v počítači včetně seznamu “Veškerá hudba”.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 5:

Přenos pomocí MTP a Průzkumníka Windows

 1. 1
  Zkontroluje, že máte aktualizovaný Windows Media Player. I když jej v této metodě nevyužijete, stále musí být Windows Media Player schopný pracovat s MTP, jinak by se váš telefon nepřipojil.
 2. 2
  Připojte telefon s Androidem k PC pomocí USB kabelu. Windows jej automaticky rozeznají jako zařízení MTP. Pokud se zobrazí okno Automatického přehrávání, vyberte “Otevřít zařízení a zobrazit soubory pomocí Průzkumníka Windows.” Ikona tohoto vypadá jako složka.
  • Při připojování nesmíte mít zamknutou obrazovku. Pokud by byla zamknutá, při otevření telefonu by se nic neukázalo. Pro pokračování jednoduše obrazovku odemkněte.
  • Pokud se okno Automatického přehrávání nezobrazí, otevřete Počítač kliknutím na tlačítko Start a výběrem“Počítač” či “Tento počítač”. Zobrazí se okno s připojenými zařízeními. V seznamu dvakrát klikněte na telefon, čímž jej otevřete.
  • Klikněte na telefon pravým tlačítkem a zvolte “Vlastnosti”, abyste viděli, kolik v něm máte volného místa. To ovlivní, kolik hudby můžete zkopírovat.
 3. 3
  Přejděte do složky Music (Hudba). Windows otevřou telefon v prohlížeči a ukážou vám všechny jeho složky. Seřaďte je podle abecedy a otevřete složku “Music”. Do této složky budete hudbu kopírovat.
  • Při přesunu souborů do paměti telefonu buďte opatrní. Řada složek v telefonu obsahuje informace nutné pro jeho správnou funkci.
 4. 4
  Otevřete druhé okno Průzkumníka Windows a přejděte na svou sbírku hudby. Nejběžnějším místem, kde v počítači hudbu najdete, je složka Hudba. Tu najdete buďto v Dokumentech, nebo ve složce s vaším uživatelským jménem.
 5. 5
  Vyberte hudbu, kterou chcete přesunout do telefonu. Pravým tlačítkem klikněte na výběr a zvolte “Vlastnosti”. Poznamenejte si velikost hudby, kterou kopírujete. Pokud se pokusíte zkopírovat příliš mnoho, Windows zkopíruje vše, dokud nenarazí na limit zařízení. Klikněte a přetáhněte hudbu nad složku Music v telefonu.
  • Při přetahování hudby držte stisknuté tlačítko Ctrl, abyste ji zkopírovali, nikoliv přesunuli.
  • Kopírovat můžete jak jednotlivé skladby, tak složky.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 5:

Přenos hudby do Androidu 4.0+ na Macu

 1. 1
  Nainstalujte si Android File Transfer. Stáhněte jej z Android.com. Tento program na Macu nainstaluje MTP protokol, díky němuž lze soubory přenášet.
 2. 2
  Připojte telefon k Macu přes USB kabel.
 3. 3
  Otevřete Android File Transfer. Po prvním spuštění se již program zapne při každém připojení telefonu k Macu. Velikost volného místa v telefonu je zobrazena na spodní straně okna.
 4. 4
  Procházejte složkami Androidu. Hudbu musíte nakopírovat do složky Music v telefonu. Soubory zkopírujte prostým přetažením z původní složky do složky Music v telefonu.
  • Můžete kopírovat soubory o velikosti až 4 GB, pokud máte v telefonu dostatek místa.
  • Telefon můžete kdykoliv odpojit. Pokud probíhá kopírování, bude zrušeno.
  • Android File Transfer neslouží jen k přenosu hudby. Z a do telefonu s tímto programem můžete přenášet jakékoliv typy souborů.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 5:

Přenos hudby do starších verzí Androidu

 1. 1
  Připojte telefon k počítači pomocí USB kabelu. Počítač se pokusí automaticky nainstalovat ovladače telefonu.
 2. 2
  Otevřete lištu upozornění. Potáhněte prstem dolů za horní lištu telefonu. Pokud je telefon připojen správně, zobrazí se upozornění “Připojeno USB”. Klepněte na něj.
 3. 3
  Klepněte na “Zapnout úložiště USB”. Zobrazí se okno pro potvrzení. Tímto povolíte počítači přístup do úložiště telefonu.
 4. 4
  Otevřete úložiště telefonu. Dostanete se k němu buďto přes Počítač, nebo přes Tento počítač. Zde uvidíte seznam zařízení. Dvakrát klikněte na telefon. Jakmile se otevře, najděte v něm složku Music. Do ní budete svou hudbu kopírovat. Pro zkopírování stačí hudbu vybrat a přetáhnout.
  Reklama
Metoda 5
Metoda 5 ze 5:

Přidání hudby přes Google Play

 1. 1
  Nainstalujte si na telefonu aplikaci Hudba Google. Přihlaste se do ní svým účtem Google. Tato aplikace vám umožní poslouchat veškerou hudbu zakoupenou přes Obchod Google Play, a také veškerou hudbu přidanou do knihovny přes program Správce hudby na PC.
 2. 2
  Stáhněte si program Správce hudby. Začněte přihlášením k účtu Play přes web Google. Máte-li již účet Google, použijte jej. Nainstalujte a spusťte program Správce hudby.
  • Správce se vás zeptá na umístění vaší hudby. Pokud chcete do telefonu s Androidem přidat svou hudbu z iTunes, vyberte po dotázání první možnost. Pokud máte hudbu uloženou v jiných složkách, přesuňte se do nich, když vás program vyzve.
  • Správce hudby začne vaši hudbu nahrávat na účet Google. Zdarma můžete nahrát 20,000 skladeb. Jakmile je hudba nahraná, můžete ji poslouchat pomocí aplikace Hudba Google na telefonu, nebo ji přehrávat na počítači z prohlížeče pomocí Správce hudby.
  • Hudbu si můžete zpřístupnit pro poslech offline výběrem této možnosti v aplikaci Hudba Google, nebo jejím stažením přes Správce hudby v počítači.
  Reklama

Tipy

 • Používejte aplikaci FolderSync. V App Store najdete verzi zdarma. Nastavte si ji k synchronizaci hudební složky z PC s paměťovou kartou telefonu. Nastavte si hudební přehrávač a nasměrujte jej na paměťovou kartu. Hotovo.
 • Pomocí metody 2 můžete přenášet jakékoliv soubory, třeba dokumenty a archivy. Jednoduše vytvořte v telefonu složku a do ní soubory dle návodu zkopírujte.
 • Pomocí popsaných metod můžete přenášet i obrázky a videa.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 082 krát
Kategorie: Stahování hudby
Stránka byla zobrazena 4 082 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama