Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Spousta přehrávačů médií vám umožní vybrat více titulkových souborů k vašemu filmu, ale někdy si je ani přes veškerou snahu načíst nemůžete. V těchto případech byste sami rádi přidali titulky k videu napevno. To znamená, že titulky se objeví vždy, bez ohledu na to, jaký přehrávač používáte. K tomuto účelu budete muset re-kódovat video soubor, ve kterému přidáte titulky přímo do obrazu. Čtěte dál a dozvíte se, jak na to.

Metoda 1 ze 3:
TEncoder

 1. 1
  Dejte video a titulky do jedné složky. Soubor titulků musí mít stejný název jako videosoubor. Pokud se videosoubor nazývá například "MůjFilm.mp4", soubor s titulky by měl být název "MůjFilm" a dodatek .srt, .ssa nebo jiný formát titulků. Oba tyto soubory by měly být ve stejném umístění v počítači.
 2. 2
  Stáhněte TEncoder. Existuje velké množství různých konverzí videa a kódovacích programů, které jsou k dispozici online. Většina z nich dokáže přidat titulky bez větších potíží. Jedním z nejúčinnějších a nejpopulárnějších programů je TEncoder a je zdarma ke stažení.
 3. 3
  Otevřete videosoubor v TEncoder. V horní části okna klikněte na tlačítko "Přidat soubor" a vyberte filmový soubor, do kterého chcete přidat titulky.
 4. 4
  Nastavte volby převodu videa. Pod seznamem souborů najdete několik možností konverze, které je třeba nastavit, než budete moci pokračovat. Většina z těchto možností může být ponechána ve výchozím nastavení. Můžete však změnit jednotlivé možnosti tak, aby vyhovovaly vašim potřebám, avšak při jednoduchém přidání titulek k videu není třeba nic měnit.
  • Chcete-li změnit formát převáděného souboru, zvolte jej ze seznamu Video Codec. Pokud chcete zachovat formát i pro příští soubory, vyberte Zkopírovat do seznamu.
  • Chcete-li snížit kvalitu videa a urychlit tak proces kódování, zvolte nižší datový tok videa. Pokud nastavíte kvalitu na nižší než je ta výchozí, může dojít k výraznému snížení kvality videa.
 5. 5
  Povolte titulky. V části "Další možnosti" zaškrtněte políčko "Povolit titulky". Váš soubor s titulky musí být ve stejné složce jako video a MUSÍ mít stejný název souboru, v opačném případě nebudou titulky nahrány.
 6. 6
  Aktivujte dva průchody pro kódování. Pokud chcete, aby finální video mělo vyšší kvalitu, zaškrtněte políčko "Vytvořit dva průchody". Tím se v podstatě spustí proces kódování dvakrát, což má za následek vyšší kvalitu souboru. Kódovací proces bude trvat dvakrát déle.
 7. 7
  Spustit kódování. Jakmile budete mít všechny možnosti nakonfigurované, klikněte na tlačítko "Kódovat" pro zahájení procesu. Kódování může trvat déle, pokud máte pomalý počítač. Spusťte tedy kódování v době, kdy víte, že počítač nebudete nutně potřebovat na pár hodin.[1]
  • Delší videa a vyšší kvalita zpracování bude trvat mnohem déle než videa o nižší kvalitě.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
VirtualDub

 1. 1
  Dejte video a titulky do jedné složky. Soubor titulků musí mít stejný název jako videosoubor. Pokud se videosoubor nazývá například "MůjFilm.mp4", soubor s titulky by měl být název "MůjFilm" a dodatek .srt, .ssa nebo jiný formát titulků. Oba tyto soubory by měly být ve stejném umístění v počítači.
 2. 2
  Stáhněte VirtualDub. Jedná se o bezplatný program, který si můžete stáhnout přímo od vývojářů. VirtualDub je malokapacitní video-editační program, díky kterému snadno přidáte k videu titulky.
 3. 3
  Stáhněte Subtitler filtr. Na internetových stránkách VirtualDub najdete filtr Subtitler. Tento filtr přidá titulky do videosouboru, zatímco je kódován.
  • Nainstalujte filtr otevřením VirtualDub, klikněte na nabídku "Video", poté na "Filtry". Klikněte na tlačítko "Přidat", následně pak na "Načíst". Vyhledejte soubor "subtitler.vdf", který jste si stáhli a klikněte na "Otevřít".
 4. 4
  Převeďte titulky. Pokud jsou vaše titulky ve formátu .srt, budete je muset převést na .ssa, aby je VirtualDub dokázal přečíst. Použijte převodník SRT-to-SSA, který je přístupný online a najdete několik verzí tohoto převodníku, které jsou k dispozici zdarma. Pokud soubor s titulky je již ve formátu .ssa, nemusíte dělat nic.
 5. 5
  Nahrajte video ve VirtualDub. Ve VirtualDub klikněte na nabídku "Video" a zajistěte, aby bylo vybráno "Režim kompletního zpracování". Poté klikněte na nabídku "Soubor", zvolte "Otevřít videosoubor" a vyberte videosoubor, ke kterému chcete přidat titulky.
 6. 6
  Přidejte titulky. Jakmile je video načteno, klikněte na nabídku "Video" a zvolte "Filtry". Klikněte na tlačítko "Přidat" a vyberte subtitler ze seznamu. Stiskněte OK a budete vyzváni k načtení souboru .ssa. Najděte jej a stiskněte tlačítko OK.
 7. 7
  Nastavte kompresi. Klikněte na nabídku "Video" a vyberte "Komprese". Vyberte kodek, který odpovídá typu vašeho souboru. XviD Mpeg-4 bude jedním z nejčastějších, které budete používat.
 8. 8
  Spusťte kódování. Klikněte na nabídku "Soubor" a vyberte "Uložit jako .avi". Uložte video tam, kde ho chcete v počítači mít. Po kliknutí na tlačítko "Uložit změny" se zahájí kódování. Kódování může trvat delší dobu, v závislosti na vašem systému.[2]
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
VLC Player

 1. 1
  Stáhněte a nainstalujte VLC Player. Pokud tento program ještě nemáte, stáhnout si jej můžete z webových stránek vývojářů. Jedná se o volný program a stažení by mělo trvat jen pár minut.
 2. 2
  Stáhněte soubor s titulky pro vaše video. VLC Player automaticky načte titulkové soubory, které jsou umístěny ve stejné složce jako videosoubor. Soubor s titulky najdete pro téměř každý film nebo show různě na internetu. Stačí, když do vyhledávače zadáte název filmu a k tomu připíšete "titulkový soubor" nebo "srt". SRT je jedním z nejběžnějších titulkových formátů souborů. Titulky však mohou být také ve formátu SSA.
 3. 3
  Umístěte soubor s titulky do stejné složky, jako je videosoubor. Obojí může být ve složce s více videi, avšak pojmenovat je musíte oba stejně.
 4. 4
  Otevřete film ve VLC. Můžete buď spustit VLC a poté vložit film, nebo si můžete nastavit automatické spouštění filmových souborů ve VLC. Ať tak či onak, ujistěte se, že VLC dokáže film přehrát.
 5. 5
  Načtěte titulky. Jakmile se film spustil, klikněte na nabídku titulků a klikněte na "Přidat soubor s titulky". Vyhledejte soubor s titulky a otevřete jej. Titulky by pak měly být zobrazeny v dolní části obrazu.
  • Soubor s titulky nebude přidán k videu. Pro zobrazení titulků si musíte ponechat tento soubor.
  Reklama

Související články

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 8 709 krát
Stránka byla zobrazena 8 709 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama