Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Plánujete dlouhý výlet? Mapy Google umožňují nastavit více cílů, vytvořením trasy, která spojuje všechny vaše zastávky. Naplánovat cestu můžete pomocí nastavení více cílů, ať už používáte starou nebo novou verzi stránek Google Maps.

Postup

 1. 1
  Zapněte režim Trasa. Při prvním otevření Map Google, klikněte na tlačítko "Trasa". Tím se otevře nástroj pro trasy.
  • Více cílů můžete nastavit pouze pomocí desktopové verze Map. Mobilní aplikace neumožňuje nastavit více cílů.
 2. 2
  Vyberte si způsob dopravy. Při nastavování více cílů si můžete vybrat pouze jeden způsob dopravy. Klikněte na ikonu v horní části okna Trasy pro výběr způsobu cestování.
 3. 3
  Nastavte výchozí bod. Před zadáním cílů, musíte nastavit váš startovní bod. To lze provést zadáním místa do příslušného pole, nebo klepnutím na daný bod na mapě.
 4. 4
  Přidejte svůj první cíl. Zadejte adresu nebo klikněte na mapu, čímž nastavíte svůj první cíl. Vaše trasa bude vypočtena a zobrazí se na mapě.
 5. 5
  Přidejte druhý cíl. Klikněte na tlačítko "+", které naleznete pod vaším prvním cílem, pro přidání dalšího pole. Do něj pak můžete zadat adresu nebo opět kliknout na mapu a nastavit tak svůj druhý cíl. Následně se vypočítá trasa od prvního k druhému cíli.
 6. 6
  Tento proces opakujte pro nastavení všechny cílů. Přidat další destinace můžete kliknutím na tlačítko "+" pod posledním cílovým místem na seznamu. Nové Mapy Google podporují až deset míst. Pokaždé, když přidáte cíl, bude vypočítána trasa z toho předchozího.
 7. 7
  Změňte pořadí vašich destinací (volitelně). Pokud se rozhodnete, že chcete zaměnit pořadí cílů, přetáhněte kruh vele cíle, který chcete přesunout. Přetáhněte cíl na novou pozici v seznamu a trasa bude automaticky přepočítána.
 8. 8
  Upravte trasu. Pokud existuje více míst, kam se chcete podívat, ale jste mimo dostupné místa, můžete upravit trasu tak, že budete cestovat po různých místech. Není to ideální způsob, jak přidat další cíle, ale obejdete tak limit.
  • Chcete-li upravit trasu, klepněte a přetáhněte část trasy na jiné místo. Trasa bude přepočítána na vámi zvolenou.
 9. 9
  Vytiskněte si mapu. Klikněte na "Seznam všech kroků," pod seznamem míst. Tím se změní okno Mapy na zobrazení všech vašich cílů. Klepněte na ikonu tiskárny a zvolte, zda chcete vytisknout pouze směry nebo směry společně s obrázkem mapy.[1]
 10. 10
  Vytvořte více map pro dlouhé cesty. Vzhledem k tomu, že nové Mapy Google umožňují nastavit pouze deset destinací, budete možná muset pro delší cesty vytvořit více map. Spusťte novou mapu a zadejte poslední místo určení z první mapy jako výchozí bod. Postupujte podle výše uvedených kroků k zadání dalších deseti destinací.
  • Vytiskněte zastávky a obrázek mapy pro každou z těchto map a potom je dejte dohromady. Vytvoříte si tak soubor map, který budete mít na své cestě k dispozici.
  Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 4 429 krát
Kategorie: Na cestách
Stránka byla zobrazena 4 429 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama