Stáhnout PDF Stáhnout PDF

PayPal je společnost, která umožňuje lidem posílat peníze přes internet. S PayPalem můžete platit za služby a produkty velmi jednoduše pomocí emailového účtu. PayPal byl založen v roce 2000 a nyní je dostupný na více než 150 trzích a podporuje platby ve 24 zemích. V tomto článku se dozvíte, jak přijímat platby přes PayPal.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:
Zařiďte si účet

 1. 1
  Otevřete si hlavní stránku PayPal. Klikněte na tlačítko „Business“ na horní straně stránky. Potom klikněte na tlačítko Get Started.
 2. 2
  Na další stránce vyberte možnost Create New Account. Řiďte se pokyny uvedenými na stránce a založte si obchodnický účet. Jakmile PayPal ověří vaše údaje, budete moci přijímat platby pomocí kreditní karty na webu, na telefonu, mailem nebo faxem.
  • Budete muset uvést platnou emailovou adresu a základní informace o vaší společnosti.
  • Pokud nemáte společnost, ale chcete přijímat platby přes PayPal, využijte menu Specialized Solutions na horní straně stránky Business. Najdete zde spoustu možností, ze kterých si budete moci vybrat (neziskové organizace, vládní organizace, finanční služby, vzdělávání atd.).
  • Pokud nespadáte do žádné z těchto kategorií, zavolejte na telefonní číslo uvedené na stránkách PayPal a poraďte se s operátorem.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 4:
Jak umístit tlačítko PayPal na webovou stránku

 1. 1
  Pokud nemáte účet na PayPal, nejprve si ho vytvořte. Pokud chcete mít na své webové stránce tlačítko PayPal, budete si muset zařídit účet. Klienti potom budou moci jednoduše kliknout na toto tlačítko a provést platbu pomocí kreditní karty, debetní karty, nebo převodu z bankovního účtu.
  • PayPal vám také umožní posílat faktury s tlačítkem Pay Now, pomocí kterého vám klienti budou moci ihned zaplatit.
 2. 2
  Přihlaste se na PayPalu do svého účtu. V horním pravém rohu najdete pole, do kterého zadáte svoji emailovou adresu a heslo ke svému účtu.
 3. 3
  Na stránce svého účtu klikněte na Merchant Services. Objeví se vám tlačítko „Create payment buttons for your website.“ Klikněte na toto tlačítko.
 4. 4
  Vyberte si požadované tlačítko. Z menu si vyberte tlačítko, které vám vyhovuje (Buy Now, Add to Cart, Donate atd.). Vyplňte požadované informace o vašem produktu nebo službě a klikněte na Create Button.
  • Pokud prodáváte nějaké produkty, budete muset znát cenu poštovného a daní.
  • Na spodní straně stránky najdete další možnosti, jak si upravit tlačítko PayPalu a další.
 5. 5
  Na spodní straně stránky klikněte na Save Changes. otevře se vám stránka s HTML kódem. Zkopírujte tento kód a vložte ho do své webové stránky. Budete potřebovat oprávnění spravovat HTML kód vaší stránky.
  • Pokud nevíte co je HTML kód (nebo si nejste jisti jeho úpravou) podívejte se na příslušný návod na toto téma na internetu.
  • Pokud máte webového designéra, pošlete mu HTML kód tlačítka do emailu, aby vám ho mohl na stránku přidat.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 4:
Jak přijímat platby pomocí mobilního zařízení

 1. 1
  Pokud nemáte chytrý telefon nebo tablet, pořiďte si ho. PayPal umožňuje uživatelům přijímat platby kreditní kartou i přes mobilní zařízení. Hodí se to zejména pro lidi, kteří většinu plateb získávají na ulici (řidiči kamionů, malí pouliční prodejci atd.).
  • V USA si PayPal bere 2.7% z každé platby přes mobilní zařízení. Pokud zadáte číslo karty manuálně, poplatky jsou o něco vyšší (3.5% + $.15.).[1] )
 2. 2
  Stáhněte si aplikaci PayPal Here. Tato aplikace je vytvořena jak pro Apple zařízení, tak pro zařízení Android. Nainstalujte si aplikaci do svého zařízení.
 3. 3
  Otevřete si aplikaci. Budete se muset přihlásit pomocí svého PayPal účtu. Aplikace potvrdí vaši adresu a telefonní šíslo a nabídne vám připojení kreditní karty zdarma. Použijte konfirmační kód, který vám přijde na email.
 4. 4
  Aktualizujte informace o vaší společnosti. Můžete zadat místo, webovou stránku a Facebook. Tyto informace se zobrazí na fakturách a účtech vašich klientů.
 5. 5
  Vytvořte si schéma plateb podle pokynů v aplikaci. Nejjednodušší je zadávat každou platbu zvlášť, ale můžete si vytvořit také seznam jednotlivě ceněných produktů.
 6. 6
  Až bude klient připraven zaplatit, zapojte do svého zařízení čtečku karet PayPal. Mělo by se vám zobrazit upozornění o připojení čtečky.
 7. 7
  Zadejte částku, kterou bude klient platit. Klikněte na Card a projeďte kartu čtečkou. Karta by měla být vzhůru nohama ochranným páskem směrem od vás.
  • Projeďte kartu čtečkou jedním rychlým pohybem a ujistěte se, že jste oskenovali celý magnetický pásek.
  • Platby můžete přijímat i pokud ještě nemáte čtečku kreditní karty. Můžete do telefonu nebo tabletu zadat číslo kreditní karty manuálně.
 8. 8
  Požádejte klienta, aby se podepsal přímo do vašeho zařízení. Potom klikněte na Complete Purchase.
  Reklama

Metoda 4
Metoda 4 ze 4:
Jak přijímat platby přes email (jako nezávislý obchodník)

 1. 1
  Založte si emailovou adresu a účet na PayPalu spojený s touto adresou. Pokud jste nezávislý obchodník, nic více potřebovat nebudete. Tato možnost se hodí zejména pro malé živnostníky, kteří pracují online. Mnoho společností využívá tyto zaměstnance a platí jím pomocí online plateb, protože je to jednodušší.
  • Váš zaměstnavatel bude také potřebovat účet na PayPalu. Pokud si nejste jistí, zda váš zaměstnavatel umožňuje platby přes PayPal, zeptejte se ho.
 2. 2
  Až budete chtít dostat zaplaceno, řekněte svému zaměstnavateli, jakou emailovou adresu má použít. Nic víc potřebovat nebudete – zaměstnavatel, který vám bude tímto způsobem platit, bude muset uvést své vlastní platební údaje.
 3. 3
  Až vám zaměstnavatel zaplatí, přihlaste se do svého účtu. Na stránce My Account vyberte možnost Withdraw. Na další stránce si budete moci zvolit, jakým způsobem si peníze vyberete:
  • Převeďte si peníze zdarma na svůj bankovní účet.
  • Vyžádejte si šek na vaše jméno a adresu.
  • Vyžádejte si debetní kartu PayPal.
  • Vyberte si peníze z bankomatu.
  • Poznámka: Po přijetí platby by vám měl přijít email s pokyny k vybrání peněz.
 4. 4
  Na další stránce uveďte své platební údaje. Budete muset uvést číslo svého účtu, svoji adresu, nebo jiné informace.
  • Když si převedete peníze na bankovní účet, budete muset počkat 3-4 dny na zpracování. Pokud jste zažádali o šek nebo debetní kartu, obdržíte peníze za 5-10 dnů.
  Reklama

Tipy

 • Kromě karet aplikace PayPal Here umožňuje také přijímat platby ve formě šeků, hotovosti a faktur. Tyto možnosti nevyžadují použití čtečky karet.
 • PayPal umožňuje platby v různých měnách.
 • Pokud nechcete spojovat svůj účet na PayPalu se svým bankovním účtem, můžete si zažádat o PayPal Extras MasterCard. Tuto kartu budete používat k ověření svého účtu na PayPalu.
Reklama

Varování

 • Program ochrany prodejců na PayPalu je určen pouze pro držitele ověřených účtů. * Když dojde ke zrušení platby, nebo k nějakému problému s platbou, jako účastník tohoto programu dostanete od PayPalu své peníze zpět.
 • Pouze placené účty jsou pojištěné proti transakcím zrušeným klienty.
 • Nezávislí obchodníci s účty zdarma si ze začátku mohou vybírat pouze 500 dolarů měsíčně. Pokud chcete tento limit zvýšit, otevřete si stránku My Account a klikněte na odkaz „view limits“ v šedé zóně pod nápisem „Welcome, (vaše jméno)“
Reklama

O tomto wikiHow

Michael R. Lewis
Spoluautorem článku je :
Podnikatel a finanční poradce
Spoluautorem tohoto článku je Michael R. Lewis, jeden z našich spoluautorů. Spoluautoři článků na wikiHow úzce spolupracují s našimi editory, aby se docílilo toho, že obsah našich článků je maximálně přesný a srozumitelný. Tento článek byl zobrazen 9 781 krát
Kategorie: Správa peněz
Stránka byla zobrazena 9 781 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama