Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chodíte spolu už hodně dlouho, milujete ho a on miluje vás. Bohužel vás ale ještě nepožádal o ruku. Jak to udělat, aby to brzy udělal? V tomto článku se to dozvíte.\

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Ujistěte se, že je na to připravený

 1. 1
  Nejprve se ujistěte, že je váš partner připravený na závazek. Možná jste spolu rok, pět let nebo deset let, ale vůbec na tom nezáleží, pokud partner na svatbu není připravený. „Být připravený“ je také velmi komplikovaný koncept, který často zahrnuje to, že si muž musí připadat finančně závislý, nezávisle zábavný, dospělý a zkušený. Všechno to jsou dobré důvody a vy byste neměla ignorovat potřeby svého partnera jen proto, že už chcete k oltáři.
  • Všímejte si, zda je vám oddaný i jinak kromě toho, že vás nazývá svojí přítelkyní. Může to znamenat společné bydlení, sdílené zvíře, společné stěhování nebo společní přátelé.
  • Zjistěte, jestli měl i jiné vztahy. Pokud před vámi měl vážné vztahy, můžete žárlit, ale také to můžete brát tak, že má se ženami zkušenosti a nebude mít pocit, že si ještě musí před svatbou něco užít.
 2. 2
  Ujistěte se, že je na to správná doba. Každý vztah je jiný a mnoho párů, kteří se zasnoubili relativně brzy, mají stejně pevné vztahy jako páry, které spolu před svatbou chodily mnoho let. Pokud není zrovna správná doba, nezáleží na tom, jak dlouho spolu jste.
  • Pokud zrovna pracuje na své kariéře, všichni jeho přátelé jsou ještě single a nikdo z nich se nežení, nebo pokud má nějaké emocionální problémy, pravděpodobně ještě není ten správný čas.
  • Pokud není finančně, osobně nebo dokonce fyzicky stabilní, s největší pravděpodobností na manželství ani nepomýšlí.
  • Nezapomeňte ale ani na to, že na manželství nikdy není ten „správný“ čas. Pokud máte už dlouhá léta pocit, že na to není vhodná doba, možná máte větší problémy.
 3. 3
  Ujistěte se, že si bez vás nedokáže představit budoucnost. Pokud chcete, aby vás váš partner požádal o ruku, musíte mít jistotu, že s vámi chce strávit celý život. Chodíte spolu už dlouho, ale znamená to nutně to, že s vámi chce žít navždy? Vždy když partner mluví o budoucnosti, měl by začínat slovy „my...“. Pokud například zmíní koupi domu nebo cestování bez vás, pravděpodobně si nemyslí, že spolu zůstanete navždy.
  • Pokud nikdy nemluví o tom, co se stane později než například za půl roku, nebo si naplánuje delší dovolenou bez vás, možná se snaží vyhnout tématu svatby.
 4. 4
  Zjistěte, jaký má názor na manželství. Někteří muži jsou velmi nonšalantní – manželství jim nevadí, ale nevadilo by jim ani neoženit se. Pokud je to váš případ, neočekávejte, že se váš partner pro svatbu nadchne a akceptujte, že to udělá částečně jen proto, že to chcete vy. Budete se muset hodně snažit, abyste měla svatbu podle svých představ.
  • Také je možné, že se váš partner nechce oženit nikdy. Je vcelku nemožné takového muže přimět k tomu, aby vás požádal o ruku.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Vysílejte signály

 1. 1
  Zmiňujte se o manželství. Neměla byste svého partnera zahltit, ale můžete jemně naznačovat a postupně dojít až k rozhovorům o vašem manželství. Můžete například mluvit o svatbách jiných lidí. Okomentujte svatbu někoho známého. Je dobré začít rozhovor s trochou zmatení či dokonce kritiky:
  • Řekněte například: „Jedna moje kolegyně se právě vrátila ze svatební cesty. Víš kam jeli? Na Jižní Moravu. Není to divné? Jezdíme tam dost často, já bych teda raději jela na nějaké exotické místo.“
  • Můžete také říct třeba toto: „Věřil bys tomu, že Honza požádal Julii o ruku na kolotoči? K nim to docela sedí, ale já bych teda chtěla radši něco romantičtějšího.“
 2. 2
  Mluvte o společné budoucnosti. Neříkejte mu, že s ním chcete mít deset dětí! Jen pomalu a postupně zmiňujte společnou budoucnost a zkuste naťuknout i svatbu. Pokud na to vůbec nereaguje, začněte mluvit stylem „když spolu zůstaneme,“ „když spolu budeme žít“ a nakonec i „když se vezmeme“.
  • Sledujte jeho reakce, když se bavíte o budoucnosti. Uvidíte, jestli se o tom s vámi chce bavit, nebo jestli se tomuto tématu vyhýbá.
  • Nezapomeňte na to, že i když na to třeba nějakou dobu myslí, je to poprvé, kdy se o tom otevřeně bavíte a musíte mu dát dost času. Neočekávejte, že bude mít připravenou odpověď.
 3. 3
  Naplánujte si nějaký romantický výlet. Pokud máte pocit, že váš muž jen čeká na vhodnou chvíli, aby vás požádal o ruku, zkuste spolu jet někam na dovolenou. Naplánujte si to všechno dopředu (alespoň měsíc nebo dva), aby měl partner dost času se na to připravit. Nezmiňujte ale svatbu ani žádost o ruku a počkejte si na to, až se k tomu odhodlá sám. [1]
  • Když nezmíníte, že jde o skvělé místo pro zásnuby, váš partner nebude mít pocit, že na něho tlačíte.
  • I když vás nakonec o ruku nepožádá, jistě ho to v takovém romantickém prostředí alespoň napadne.
 4. 4
  Pokud nechcete drahý prsten, nebo dokonce nechcete žádný prsten, řekněte mu to. Mnoho mužů nežádá ženy o ruku jen proto, že nevědí, jaký prsten mají vybrat, jakou velikost jejich žena má atd. Mnoho z nich také nežádají ženy o ruku proto, že nemají peníze na drahý prsten s diamantem a trvalo by jim léta na nějaký takový našetřit.
  • Pokud tedy nechcete žádný velký prsten, měla byste to svému partnerovi nějak říct, aby věděl, že se tím nemusí zabývat.
  • Můžete také využít zasnoubení ostatních lidí ve vašem okolí: „Viděl jsi ten prsten, který dal Jakub Tereze? Nemůžu uvěřit, že ho vůbec udrží na ruce! Já bych teda radši chtěla něco menšího.“
 5. 5
  Pokud nechcete drahou svatbu, také to zmiňte. Žádost o ruku nemusí sice nutně hned znamenat svatbu, ale mnoho mužů se bojí ženu požádat o ruku, protože nemají peníze na drahou svatbu nebo protože se jim nechce účastnit se sáhodlouhých příprav. Pokud tedy chcete jen malou svatbu v parku s rodinou a blízkými v civilním oblečení, měla byste mu to nějak říct.
  • Tento faktor by sice neměl ovlivnit rozhodnutí vašeho partnera strávit s vámi zbytek života, ale pokud z toho má trochu stres, bude dobré mu to říct. Kdo by se divil, že mají muži ze svatebních příprav nervy na pochodu?
 6. 6
  Ukažte mu, že jste žena pro manželství. Pokud si myslí, že jste zábavná a sexy dívka, měla byste mu ukázat, že jste také žena pro manželství a budete mu po celý život věrnou partnerkou a matkou jeho dětí. Ukažte mu, že umíte být přítelkyně i manželka. Ukažte mu svoji nezávislost, ale také dejte najevo, že se o něho budete umět postarat když onemocní nebo že zvládnete obhospodařit domácnost, uvařit zdravé jídlo atd.
  • Pokud chcete, aby vás vnímal jako manželku, měla byste se snažit udržet váš vztah pozitivní. Když se budete často hádat nebo si budete stále stěžovat, váš partner si nebude myslet, že jste připraveni na manželství.
  • Ukažte mu, že jste dospělá a že jste připravena na manželství. Když si bude myslet, že se za každou cenu chcete vdát, nevezme si vás.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Buďte přímá

 1. 1
  Řešte jeho obavy. Pokud jste se spolu otevřeně bavili o manželství, můžete se zaměřit na řešení jeho obav. Pokud se bojí, že se po svatbě změníte a přestanete o sebe dbát nebo se bojí, že na něho budete tlačit se zakládáním rodiny, mluvte o tom spolu. Je také možné, že se cítí nejistě a zatím sám sebe nevidí jako zodpovědného manžela.
  • Pokud má strach pouze kvůli prstenu nebo přípravám svatby, vymyslete spolu kreativní kompromis. Pokud si nemůže dovolit prsten, obejdete se bez něho? Pokud nechce velkou svatbu, stačil by vám jen menší obřad?
  • Pokud se bojí, že se z vašeho vztahu po svatbě vytratí kouzlo, ukažte mu několik šťastných manželských párů, které můžete obdivovat a brát je jako dobré příklady.
 2. 2
  Přijďte s logickými argumenty pro svatbu. Pokud váš muž myslí logicky, zkuste to na něho s logikou. Není to sice nejromantičtější z důvodů, ale manželství je v mnoha směrech výhodné. Týká se to hlavně pojištění, různých rodinných výhod, finančních záležitostí a daní.[2]
  • Manželství je také skvělý způsob jak zajistit, aby bylo o vašeho partnera v případě vaší náhlé smrti postaráno. Když nebudete svoji a jeden z vás zemře, ten druhý nezdědí vůbec nic, pokud nebyla sepsána speciální závěť. A i když to tak bude, majetek bude podléhat danění. Jako manžel/manželka můžete po smrti partnera také pobírat jeho důchod nebo různé renty.
  • Je jasné, že se nikomu nechce takto morbidně přemýšlet, ale bohužel je to logické a hlavně pokud jste spolu více než 10 let a nejste svoji, je dobré to vzít v úvahu.
 3. 3
  Ukažte mu, o co přichází. Pokud si není jistý, zda si vás chce vzít a chce nějaký čas na rozmyšlenou, dejte mu tolik času, kolik bude chtít. Ujasněte si ale to, že na něho nebudete čekat do smrti a že by měl být rád, že si ho chcete vzít. [3]
  • Neměla byste ho rozhodně nutit do svatby ani s ním manipulovat. Jen mu dejte najevo, že jste do vašeho vztahu oba investovali hodně času a lásky a bylo by dobré zjistit, jestli se spolu budete chtít vydat na cestu životem.
 4. 4
  Požádejte ho vy. Pokud máte pocit, že je ten správný čas a že jste oba připraveni na svatbu, klidně požádejte muže o ruku vy! Žijeme v 21. století a není nic špatného na tom projevit se jako první, i když jste žena. Pokud čekáte už dlouho a jediné co vám brání ve svatbě je jen samotné požádání o ruku, na nic nečekejte a požádejte muže o ruku vy.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Co byste neměla dělat

 1. 1
  Nemluvte stále dokola jen o manželství. Zaručujeme vám, že když s mužem promluvíte o manželství jednou, už na to nezapomene. Čím častěji o tom budete mluvit, tím méně vás bude poslouchat. Když o svatbě budete mluvit jen vy a on to téma ani jednou nenakousne, měla byste zařadit zpátečku a dát mu chvíli klid.
 2. 2
  Řekněte všem svým blízkým, aby nikomu nic neříkali. Možná máte pocit, že je dobrý nápad, aby manželství v rozhovorech nadhazovali i vaši přátelé a vaše rodina, ale nedělejte to. Váš partner by měl pocit, že na něho tlačíte.
 3. 3
  Nedávejte mu ultimáta. Jestli si myslíte, že muže nejlépe donutíte k akci tím, že mu dáte ultimátům, jste na velkém omylu. Když mu řeknete „vezmi si mě, nebo je konec“, bude se cítit pod velkým tlakem a rozhodně vás nepožádá o ruku. Když mu řeknete, že vás buď do dvou měsíců požádá o ruku, nebo je po všem, vyleká se a uteče vám.
  • Pokud ale máte pocit, že už čekáte dlouho a oba jste připraveni, dejte mu to jasně, ale klidně najevo.
 4. 4
  Netlačte na něho dříve, než bude připravený. Pokud spolu chodíte jen několik měsíců, nebo jste spolu už déle, ale váš vztah není příliš vážný, nesmíte na muže tlačit se svatbou. Když to uděláte moc brzy, zničíte tím celý vztah.
 5. 5
  Nebuďte zoufalá. Média vám podsouvají špatné myšlenky. Když je sledujete, myslíte si, že muž se do vás zamiluje, když mu uvaříte pořádnou večeři na vysokých podpatcích, v noci ho vyzvednete z tahu s kamarády a budete mu vždy po boku, aby měl pocit, že má úžasnou přítelkyni.[4]
  Reklama

Tipy

 • Pokud spolu máte dobrý vztah, neničte si ho jen proto, že vás ještě nepožádal o ruku. Chcete přece, aby si vás sám chtěl vzít. Když ho budete se svatbou otravovat, nedostanete to, co chcete. Mějte trpělivost.
Reklama

Varování

 • Nikdy mu nevyhrožujte ani mu nedávejte ultimáta. Chcete přece svatbu a ne rozchod!
 • Nejprve se ujistěte, že jste spolu oba šťastní.
 • Když mu nedáte dost času, bude mít pocit, že jste ho ke svatbě dotlačila.
 • Pokud bez manželství nedokážete žít a máte pocit, že váš partner vůbec nemá zájem, nežijete s tím správným člověkem. Jedinou možností je přehodnotit svůj vlastní názor na manželství. Je pro vás důležitější být vdaná, nebo být vdaná za tohoto partnera


Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama