Stáhnout PDF Stáhnout PDF

S bezdrátovou myší bude váš pracovní stůl vypadat moderněji a úhledněji. Nebudou na něm totiž žádné kabely. I používání myši samotné bude pohodlnější. Některé bezdrátové myši používají USB přijímače, zatímco ostatní se připojují přes Bluetooth. V tomto článku se naučíte oba způsoby připojení.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Připojení pomocí přijímače

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vložte do myši baterie. Na spodní straně myši najdete kryt, který vysunete. Vložte správné baterie — u některých typů budete potřebovat AA, u jiných AAA. Obvykle je také nutné zapnout myš posuvným tlačítkem "ON".
 2. 2
  Připojte přijímač k počítači. Zasuňte přijímač do volného USB portu.
 3. 3
  Propojte myš s přijímačem. Některé myši jsou dodávány jako “plug and play", což znamená, že k jejich funkčnosti není nutné instalovat na počítači žádný software; u jiných je ale nutné stáhnout do počítače aktuální ovladače. Pokud počítač vyžaduje stažení ovladačů, spustí se stahování buď automaticky nebo vás ke stažení ovladačů vyzve počítač ve chvíli, kdy zasunete přijímač.
 4. 4
  Otestujte novou myš. Pokud se při pohybu myší pohybuje i kurzor, připojili jste myš správně.
 5. 5
  Upravte nastavení myši. Citlivost myši a další parametry můžete nastavit pomocí Ovládacích panelů nebo můžete využít i software, který by měl být dodáván zároveň s myší.
  Reklama

Řešení problémů

 1. 1
  Stáhněte si potřebné ovladače. Pokud máte s používáním myši potíže a počítač vás nevyzval ke stažení žádných ovladačů, zkuste použít nějaký vyhledávač, například Google, a zjistit, zda vaše myš nějaké ovladače vyžaduje. Pokud jste k myši dostali i CD, vložte ho do mechaniky a ovladače nainstalujte.
 2. 2
  Ověřte, zda funguje port USB. Pokud jste podle vašeho mínění nainstalovali všechno správně, ale myš stále nefunguje, ověřte, zda správně pracuje USB port. Vysuňte přijímač z portu a poté do něj zasuňte jiné zařízení, o kterém víte, že funguje, například flash disk nebo nabíječku k mobilnímu telefonu. Pokud nefungují ani tato zařízení, pak je zřejmě něco špatně se samotným USB portem a měli byste pro přijímač vyzkoušet jiný.
  • Také se může stát, že USB port nemá pro přijímač dostatečný výkon. Pokud připojíte zařízení s nezávislým zdrojem napájení (například digitální fotoaparát) a počítač s ním začne bez problému komunikovat, pak je jasné, že jde o problém s napájením. Můžete si koupit USB rozbočovač s nezávislým zdrojem napájení, který dodá vašemu přijímači dostatečný výkon. Při této metodě však budete zřejmě muset zapojit rozbočovač do elektrické zásuvky.
 3. 3
  Zkontrolujte, jestli na přijímači není nějaké tlačítko. Pokud ano, zmáčkněte nejprve tlačítko na přijímači a teprve poté zapněte myš.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Připojení pomocí Bluetooth

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vložte do myši baterie. Na spodní straně myši otevřete příslušný kryt. Vložte správné baterie — někdy jsou zapotřebí AA, v jiných případech AAA. Obvykle je také nutné zapnout myš posuvným tlačítkem "ON".
 2. 2
  Zapněte Bluetooth a vyhledejte myš.
  • Ve Windows 8 klikněte na Windows + C, čímž otevřete postranní panel a napište výraz “bluetooth.” V levém panelu se objeví možnost “Přidat zařízení Bluetooth”. Klikněte na ni a poté klikněte na “Přidat zařízení”. Počítač začne vyhledávat dostupná zařízení a pokud myš najde, uvidíte ji v seznamu.
  • Ve Windows 7 klikněte na “Start” a napište “Přidat zařízení”. Až se vám možnost “Přidat zařízení” objeví ve výsledcích vyhledávání, klikněte na ni. Počítač začne vaši myš automaticky hledat. Až se myš v postranním panelu objeví, klikněte na ni. A poté klikněte na “Další.” Jakmile bude myš s počítačem spárována, počítač vám to oznámí.
  • V případě systému Mac OS X klikněte na “System preferences” (Možnosti systému) a poté na “Bluetooth.” Zkontrolujte, zda máte Bluetooth zapnutý. Pokud ne, klikněte na tlačítko Turn Bluetooth On (Zapnout Bluetooth). Myš se následně objeví v panelu “Devices” (Zařízení). Kliknutím na ikonu myši v panelu zařízení ji spárujete s počítačem.
 3. 3
  Upravte nastavení myši. Citlivost myši a další parametry můžete nastavit pomocí Ovládacích panelů nebo můžete využít i software, který by měl být dodáván zároveň s myší.
  Reklama

Tipy

 • Během instalace používejte běžnou myš s kabelem. Celý proces si tím zjednodušíte a pokud by se něco během instalace nepovedlo, vždy budete mít nad vším kontrolu. Vhodné je mít běžnou myš někde k dispozici pro případ, že by se v té bezdrátové nečekaně vybily baterie.
 • Některé počítače nemají Bluetooth přijímač ve standardní výbavě. V takovém případě zasuňte přijímač do USB portu a pokračujte s instalací myši dle pokynů v odstavci "Připojení pomocí Bluetooth".
 • Bezdrátová myš má obvykle na spodní straně tlačítko, kterým se dá ovládat její viditelnost pro ostatní počítače či zařízení. Pro tento případ slouží i LED dioda, která ve stavu viditelnosti bliká.
 • Pokud máte s používáním myši nějaké potíže, můžou vám přijít vhod klávesové zkratky.
 • Před odpojením staré myši veškerou práci uložte. Pokud by počítač přestal z nějakých důvodů fungovat, neuložené změny byste ztratili.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 43 529 krát
Stránka byla zobrazena 43 529 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama