Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Některé prvotní osobní počítače používaly jako monitory nastavení televizí, protože neměly monitory. Zobrazené obrázky byly jednoduché a s nízkou kvalitou. Nyní s velkým množstvím dostupných videí na Internetu, stejně jako zavedení televizí s vysokou definicí, je možné spojit váš počítač k televizi a společně je použít jako digitální médiové centrum. Zde jsou informace, které potřebujete vědět.

Metoda 1 ze 3:
Video kabel

 1. 1
  Zjistěte který výchozí port videa nebo porty má váš počítač. Existuje několik možných typů; váš počítač může mít více než jeden typ.
  • Port VGA port je zhruba obdélníkový s 15 kolíky ve třech řadách po pěti. Takto většina nejoddanějších počítačových monitorů je spojena s počítači. Vypadá to jako něco, co by odpovídalo tomuto:
  • S-video port je kruhový buď se čtyřmi, sedmi, nebo devíti kolíky. Vypadá jako něco, co by odpovídalo tomuto:
  • Kompozitní video port je kruhový konektor, obvykle se odlišuje žlutou barvou. Vypadá jako něco, co odpovídalo tomuto:
  • Rozhraní digitálního videa (DVI) je obdélníkový, s 24 kolíky ve 3 řadách po 8. Je určen pro připojení s vysokým rozlišením. Vypadá jako něco, co odpovídalo tomuto:
  • High-Definition Multimedia Interface (HDMI) port připomíná port USB, ale je delší a tenčí. V počítačích je k dispozici od roku 2008, je také navržen pro připojení s vysokým rozlišením. Vypadá jako něco, co odpovídalo tomuto:
 2. 2
  Zjistěte, které vstupní porty má vaše televize. Tohle bude velmi záležet na tom, zda má vaše televize standardní rozlišení nebo televizi s vysokým rozlišením. Novější, především ploché obrazovky televizí, mají často vysoké rozlišení, přičemž starší televize mívají často standardní rozlišení.
  • Televize se standardním rozlišením mají obvykle složené video nebo S-video porty; nicméně obraz nebude tak ostrý, jako u běžného monitoru počítače.
  • Televize s vysokým rozlišením mohou mít porty VGA, DVI a/nebo HDMI. Připojení VGA nabízejí analogové vysílání, přičemž DVI a HDMI připojení nabízí digitální signál vyšší kvality.
 3. 3
  Získejte správný kabel pro připojení vašeho počítače k vaší televizi.
  • Pokud výchozí port vašeho počítače je stejného druhu jako příchozí port vaší televize, získejte kabel se stejným typem konektoru na každém konci.
  • Pokud se liší výchozí port vašeho počítače a příchozí port vaší televize, budete potřebovat kabel adaptéru. Adaptéry jsou k dispozici pro konvertování z DVI do HDMI nebo VGA pro složení videa. Můžete také získat kabel adaptéru pro spojení vašeho počítačového USB portu do počítačového portu HDM, pokud váš počítač nemá žádný port HDMI.
 4. 4
  Získejte audio kabel, pokud je potřeba. Některé počítače a televize s vysokým rozlišením se mohou spojit s audiem televize a videa pouze s jediným kabelem, přičemž většina vyžaduje oddělené kabely audio a video.
  • Pokud je váš počítač vybaven s portem HDMI a zvukovou kartou HDMI, nepotřebujete oddělený audio kabel, v odlišném případě to budete potřebovat.
  • Váš výchozí vstup počítačového audia je konektor velikosti 3.5-mm, který je buď zbarven do zelena, označen ikonou sluchátka nebo označen jako "linkový výstup". Můžete odsud připojit audio kabel do vašeho vstupu televize, pokud jej televize má nebo do externích reproduktorů, pokud jej nemá.
 5. 5
  Vypněte váš počítač.
 6. 6
  Odpojte monitor. Pokud máte televizi s vysokým rozlišením a váš počítač má kompatibilní video kartu HDTV, můžete tento krok ignorovat, pokud má vaše video karta několik výstupů.
 7. 7
  Položte váš počítač vedle vaší televize. Nechte přiloženou myš a klávesnici.
 8. 8
  Připojte video kabel k vašemu počítači a video portům televize. Pamatujte si, že pro přiřazení jakýchkoliv adaptérů, které potřebujete, abyste mohli znovu obnovit vaše připojení z vašeho počítače do vaší televize.
  • Protože jak počítač, tak televize, se liší výrazně v celé škále, neexistuje "typické" nastavení. Některá nastavení častěji tvoří:
   • HDMI až HDMI kabel
   • VGA až VGA kabel
   • S-video až RCA
   • DVI až VGA kabel
 9. 9
  Připojte audio kabel z vašeho počítačového konektoru délky 3.5mm do audio portu ve vaší televizi. Pro většinu počítačů toho můžete dosáhnout tak, že posadíte 3.5 mm do 3 RCA AV video kabelu, který podporuje audio.
 10. 10
  Nastavte váš počítač do výstupu, který přichází z vašeho počítače. Prostudujte si váš návod pro uživatele počítačů, pokud je to nutné.
 11. 11
  Pokud váš video kabel nepodporuje audio a používáte oddělený kabel audio, upravte nastavení audia ve vaší televizi, pokud nefunguje správně zvuk. Ujistěte se, že vaše audio nepřichází u vašeho HDMI nebo jiného digitálního signálu, pokud váš kabel nepodporuje audio. Zkuste změnit nastavení audia z digitálního do videa.
 12. 12
  Zapněte počítač. Měli byste vidět startovací obrazovku vašeho počítače v televizi.
 13. 13
  Upravte nastavení obrazovky, pokud je to nutné. Pokud jste spojili televizi s vysokým rozlišením její rozlišení stran 16:9, může způsobit, že se obraz natáhne. Použijte rozlišení obrazovky, které souhlasí s tímto rozlišení stran.
  • Pokud nevidíte obrázek, který byste mohli rozpoznat, můžete odpojit váš monitor dočasně a upravit rozlišení před tím, než znovu spojíte váš počítač k televizi.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Wi-Fi

 1. 1
  Povolte režim Wi-Fi v televizi. Obvykle jej můžete umožnit tak, že použijete zabudované kontroly ve vaší televizi. Pokud si nejste jistí, přečtěte si instrukce, které jsou přiloženy k televizi.
 2. 2
  Vyberte si vstup Wi-Fi na vaší televizi, stejným způsobem jako “Video 1,” “DVR,” nebo “počítač. Tohle můžete provést tak, že můžete použít kontroly na televizi.
 3. 3
  Připojte váš počítač do stejné sítě, ke které je připojena vaše televize. Tohle můžete provést tak, že půjdete do nabídky sítě počítač.
 4. 4
  Spojte televizi s vaší sítí Wi-Fi. Můžete následovat instrukce výrobce. Proveďte to tak, že použijete zabudované kontroly v televizi.
 5. 5
  Vložte heslo sítě. Pokud je vaše síť chráněná heslem, vložte jej, takže připojovací proces může pokračovat.
 6. 6
  Běžte do kontrolního panelu vašeho počítače. Najdete jej v nabídce Start.
 7. 7
  Vyhledejte možnost Displej. Dostanete se do okna, které zobrazuje různé možnosti, jak můžete obrazit cokoliv, co je zobrazeno na vaší televizi nebo na monitoru.
 8. 8
  Zvolte “Upravte rozlišení obrazovky” nebo “Upravte rozlišení. Můžete to najít na levé straně okna.
 9. 9
  Vyhledejte tlačítko “Detekovat” a klikněte na něj. Toto bude detekovat ostatní displeje, které jsou zapnuté v přímé blízkosti.
  • Potom, co jste klikli na “Detekovat”, zobrazí se další políčko vedle hlavního políčka. Klikněte na něj a televize zobrazí to, co je na vašem monitoru.
 10. 10
  Klikněte na “Použít.
  • Pokud jste vyzváni, klikněte na “Zanechat nastavení displeje.”
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
HDMI

 1. 1
  Zjistěte, kde je váš HDMI port nebo porty.
 2. 2
  Zjistěte, zda je nebo není HDMI normální nebo má 'mini-HDMI' připojení.
 3. 3
  Ujistěte se, že máte správný kabel HDMI. Mohou být dlouhé 3 až 20 stopy nebo dokonce delší. Doporučuje se vzít si delší kabely na Internetu online. Pokud je mají v obchodě, bývají drahé.
 4. 4
  Spojte HDMI do počítače i do televize.
 5. 5
  Proveďte nezbytné úpravy (jako například změno vstupu) ve vaší televizi.
 6. 6
  Změňte displej videa podle správného displeje ve vašem počítači.
  Reklama

Tipy

 • Pokud je váš počítač spojený s monitorem a s televizí s vysokým rozlišením, můžete najít určité položky jenom na HDTV a ne na vašem monitoru. Tohle je normální; abyste mohli vidět tyto položky na vašem monitoru znovu, odpojte televizi.
Reklama

Varování

 • Pokud váš počítač nepodporuje připojení k videu, které potřebujete pro připojení k televizi, musíte nainstalovat novou video kartu.
Reklama

Související články

Jak propojit dva routeryJak propojit dva routery
Jak poznat, že máte napíchnutý telefonJak poznat, že máte napíchnutý telefon
Jak obnovit zablokovaný účet na FacebookuJak obnovit zablokovaný účet na Facebooku
Jak opravit notebook, který se nenabíjíJak opravit notebook, který se nenabíjí
Jak získat něčí heslo k FacebookuJak získat něčí heslo k Facebooku
Jak najít archivovanou poštou na GmailuJak najít archivovanou poštou na Gmailu
Jak smazat účet na SpotifyJak smazat účet na Spotify
Jak hackovatJak hackovat
Jak hledat na hlubokém webuJak hledat na hlubokém webu
Jak vypnout ochranu proti zápisuJak vypnout ochranu proti zápisu
Jak kontaktovat InstagramJak kontaktovat Instagram
Jak poslat peníze z PayPalu na bankovní účetJak poslat peníze z PayPalu na bankovní účet
Jak vypnout Google bezpečné vyhledáváníJak vypnout Google bezpečné vyhledávání
Jak odemknout zabezpečený PDF souborJak odemknout zabezpečený PDF soubor
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 5 820 krát
Stránka byla zobrazena 5 820 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama