Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete zapojit váš iPhone do mobilního divadelního systému? Můžete rychle připojit téměř jakýkoliv iPhone k televizi pro zobrazení vašich videí, obrázků, hudby a dalšího. Můžete jej dokonce použít k hraní her! Váš iPhone můžete připojit k televizi se skorou většinou verzí iOS.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Televize HDMI

 1. 1
  Zakupte si kabel HDMI a digitální adaptér Apple AV. Můžete je najít online nebo v obchodě s elektronikou. Adaptér vám umožní spojit HDMI kabel k vašemu telefonu iPhone, který se potom může spojit s televizí. Můžete pouze připojit iPhone 4 nebo pozdější model.
  • iPhone 6, 6 Plus, 5, 5c a 5s používají odlišné konektory, než dřívější verze. Budete potřebovat světelný digitální AV adaptér.
  • Budete potřebovat obojí, jak kabel HDMI tak adaptér pro připojení se k zařízením. Málokdy jsou přidávány do stejného balíčku. Kabely HDMI se hodně odlišují v ceně, ale nepoznáte toho hodně, pokud vůbec poznáte nějaký rozdíl mezi levným a drahým kabelem.
 2. 2
  Připojte adaptér k vašemu telefonu. Zapojte adaptér AV buď do konektoru 30-pin nebo světelného konektoru ve vašem telefonu, v závislosti na modelu. Zapojte jeden konec kabelu HDMI do portu v adaptéru.
 3. 3
  Připojte HDMI kabel k televizi. Zapojte druhý konec do konektoru HDMI do dostupného portu HDMI ve vaší televizi. Porty HDMI mohou být běžně dostupné vzadu na straně vaší televize. Vaše televize může mít více než jeden port.
  • Dávejte si pozor na značku portu, který používáte, takže jej můžete jednoduše zapojit to správného vstupu ve vaší televizi.
  • Připojování přes HDMI vám také pošle audio přes HDMI kabel.
  • Pokud vaše televize nemá port HDMI, podívejte se do další sekce.
 4. 4
  Zapněte televizi a přepněte do správného vstupu. V závislosti na tom, který iPhone máte, uvidíte různé věci.
  • iPhone 4 nebude odrážet displej televize. Namísto toho, aplikace, které přehrávají hudbu, obrázky a video se zobrazí v televizi, ale neuvidíte vaše nabídky nebo hry.
  • iPhony 4 a všechny modely iPhone 5 budou odrážet obrazovky, ukazující všechno v televizi, co uvidíte na vašem telefonu.
 5. 5
  Nabijte váš telefon při tzv. streamingu. Adaptéry Apple mají 30-pin nebo světelný konektor, který vám umožní zapojení kabelu. Tohle je především užitečné v případě, že děláte tzv. streaming videí, protože rychlé přehrávání videa bere hodně baterky. [1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Analogové televize

 1. 1
  Zakupte si správný adaptér. Pokud vaše televize nepodporuje HDMI, můžete připojit váš iPhone použitím analogového připojení. V závislosti na modelu vašeho iPhonu, máte pár různých možností.
  • iPhone 3G, iPhone 4, iPhone 4s – Apple Kompozitní kabel AV. Tento kabel se zapojí do vašeho konektoru 30-pin a umožní vám se připojit ke kompozitního portu na vaší televizi. Jedná se o troj bodcový konektor, typicky červený, bílý a žlutý.
  • iPhone 3G, iPhone 4, iPhone 4s – Apple Komponentní kabel AV. Tento kabel se zapojí do vašeho konektoru 30-pin a umožní vám se připojit do komponentního portu na vaší televizi. Jedná se o pěti bodcový konektor, typicky červený, modrý, zelený, červený a bílý. Toto vám nabídne lepší obraz než kompozitní, ale ne mnoho televizí jej podporuje.
  • iPhone 6, 6 Plus, 5, 5c, a 5s – Apple Světelný adaptér VGA. Tento kabel se zapojí do vašeho světelného konektoru a umožní vám spojit VGA port s vaší televizí. VGA kabel vypadá jako starší kabel monitoru, a má po straně šrouby pro připojení. VGA kabel je prodáván odděleně.
 2. 2
  Připojte adaptér k vašemu iPhonu. Zapojte adaptér nebo kabel do buď konektoru 30-pin nebo světelného konektoru, v závislosti na modelu. Pokud používáte adaptér VA, spojte jeden konec kabelu VGA do adaptéru a zabezpečte jej s postranními šrouby.
  • Adaptér VGA může být vložen pouze v jednom směru. Netlačte na připojení, nebo můžete ohnout kolíky.
 3. 3
  Spojte kabel k televizi. Podívejte se po dostupných portech k vašemu kabelu. Ujistěte se, že spojíte vstupy se správnými barvami v televizi, pokud používáte kompozitní nebo komponentní kabely. Pokud používáte VGA kabel, ujistěte se, že je zabezpečený šrouby.
  • Když zapojujete komponentní kabely, ujistěte se, že správný červený vstup jde do správné zásuvky. Najdete tam červený konektor svázaný k modrým a zeleným vstupům, a červený konektor, který jde spolu s bílým. Tři zbarvené vstupy přenášejí video, příičemž druhý červený a bílý vstup přenáší audio.
 4. 4
  Připojte vaše audio (pokud používáte VGA). Pokud používáte světelný adaptér VGA, budete muset připojit vaše audio odděleně. Tohle je z toho důvodu, protože VA kabel nepřenáší signál audio. Můžete připojit audio kabel z vašich sluchátek do systému zvukových beden, nebo můžete použít druhý světelný port na adaptéru pro připojení k systému domácího kina.
 5. 5
  Zapněte televizi do správného vstupu. Ujistěte se, že vstup se shoduje s konektorem, ke kterému je připojen váš iPhone. V závislosti na tom, který iPhone máte, uvidíte odlišné věci.
  • iPhone 3G a 4 nebudou zrcadlit displej na televizi. Namísto toho, aplikace, které přehrávají hudbu, obrázky a video se zobrazí na vaší televizi, ale nemusíte vidět vaše nabídky nebo hry.
  • iPhone 4s a všechny ostatní modely iPhone 5 budou zrcadlit jejich obrazovky, zobrazovat všechno na televizi, co uvidíte na vašem telefonu.
 6. 6
  Nabijte váš telefon při tzv. streamingu. Kompozitní a komponentní kabely mají USB vstup, který může být připojen k nabíječce u zdi nebo k vašemu počítači, abyste mohli nabít iPhone. VGA adaptér má druhý světelný port, který můžete použít k připojení se k nabíječce.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

AirPlay a Apple TV

 1. 1
  Zkontrolujte, zda máte kompatibilní zařízení. Musíte mít iPhone 4 nebo pozdější verzi. Vaše televize Apple musí mít technologii druhé generaci nebo novější.
  • Apple televize s technologií druhé generace přišly na trh ke konci roku 2010. Pokud vaše televize Apple je staršího data, nebude podporovat AirPlay.
  • Ujistěte se, že obě zařízení jsou aktualizovány v nejnovější verzi iOS. Tímto zabezpečíte tzv. streaming nejvyšší kvality.
 2. 2
  Zapněte vaši televizi a položku televize Apple. Ujistěte se, že je televize nastavená do vstupu, ke kterému je televize Apple spojená. Měli byste vidět rozhraní televize Apple.
  • Zkontrolujte nabídku nastavení vaší televize Apple, abyste se ujistili, že je zapojený AirPlay.
  • Pokud používáte vaši televizi Apple poprvé, články k dispozici na Internetu vám poradí jak ji nastavit.
 3. 3
  Připojte váš iPhone k domácí síti. Abyste mohli dělat tzv. stream vašeho iPhonu na televizní obrazovce, váš iPhone a televize Apple musí být na stejné bezdrátové síti.
  • Pokud máte iOS 8, nebudete muset být připojení ke stejné síti jako televize Apple. Můžete se připojit přímo k televizi Apple namísto toho, což je skvělá možnost pro sdílení fotek z dovolené na televizi vašeho kamaráda.
 4. 4
  Streamujte všechno na vašem iPhonu s pomocí iOS7 nebo iOS8. Pokud byste chtěli streamovat celou vaši obrazovku iPhonu do televize Apple, překlikněte z tlačítka na vaší obrazovce na váš iPhone a otevřete Kontrolní Centrum. Klikněte na tlačítko AirPlay a vyberte televizi Apple z nabídky, která se zobrazí. Obrazovka vašeho iPhonu se nyní ukáže na vaší televizi.
  • Dostat se k tlačítku AirPlay button ve vašem iOS 6 můžete tak, že dvakrát kliknete na tlačítko Domů a otevřete seznam vašich posledních aplikací. Překlikněte zleva doprava a otevřete nabídku jasnosti. Klikněte na tlačítko AirPlay a vyberte televize Apple z nabídky, která se otevře.
  • Tato možnost není dostupná pro uživatele iPhone 4. Musíte mít iPhone 4s nebo novější.
 5. 5
  Streamujte specifický obsah do televize. Pokud byste raději jenom streamovali specifické video nebo písničku ve vaší televizi, zapněte médium na vašem iPhonu a potom klikněte na tlačítko AirPlay. Toto tlačítko je umístěno vedle tlačítka “Další” na kontrolách playback. Stisknutím tlačítka se pošle video nebo písnička na vaší televizní obrazovce Apple.[2]
  • Když se provádí streaming obsahu na vaší televizi, můžete použít kontrolky, které se zobrazí na iPhonu pro zahájení a zastavení playbacku, přeskočte na další záznam a více. Pokud streamujete obrázky, překlikněte vaši obrazovku a posuňte se na další obrázek.
 6. 6
  Rozhodněte se, zda byste chtěli umožnit zrcadlení. Zrcadlení ukáže váš displej na obou obrazovkách. Pokud není zrcadlení povoleno, displej se pouze ukáže na televizi. Zrcadlení je především užitečné pro provádění prezentací nebo pro hraní her na iPhonu na vaší televizi. [3]
  • Pro zapojení zrcadlení, přepněte na vypínač pro zrcadlení, takže zobrazí barvu.
  • Zrcadlení není k dispozici na iPhone 4.
  Reklama

Související články

Jak na Androidu vypnout nouzový režimJak na Androidu vypnout nouzový režim
Jak se dostat do svého zamčeného zařízení s AndroidemJak se dostat do svého zamčeného zařízení s Androidem
Jak přenést fotky z Androidu na SD kartuJak přenést fotky z Androidu na SD kartu
Jak zablokovat telefonní číslo na AndroiduJak zablokovat telefonní číslo na Androidu
Jak stahovat aplikace z App Store zdarmaJak stahovat aplikace z App Store zdarma
Jak získat efekty na SnapchatuJak získat efekty na Snapchatu
Jak zablokovat neznámé volajícíJak zablokovat neznámé volající
Jak zablokovat textové zprávy na AndroiduJak zablokovat textové zprávy na Androidu
Jak zlepšit signál na telefonuJak zlepšit signál na telefonu
Jak nahrávat hovory na iPhonuJak nahrávat hovory na iPhonu
Jak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítačeJak odesílat fotky z mobilního telefonu do počítače
Jak zavolat zpátky blokované čísloJak zavolat zpátky blokované číslo
Jak vyčistit cache v ChromeJak vyčistit cache v Chrome
Jak zjistit, jaký máte typ Android telefonuJak zjistit, jaký máte typ Android telefonu
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 9 663 krát
Stránka byla zobrazena 9 663 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama