Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud jste už někdy vyzkoušeli bubble tea, tak asi víte, že se jedná o velmi, velmi chutný nápoj. V podstatě je to však slazený ledový čaj (nebo smoothie), který je smíchaný s tapiokovými perlami. Postačí vám na jeho přípravu jen pár ingrediencí a trocha času a v mžiku můžete svoji kuchyň proměnit v obchod s bubble tea!

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Jak připravit tapiokové perly

Tapiokové perly se obvykle prodávají ve dvou velikostech a dají se sehnat v obchodech s asijskými potravinami (nebo na internetu). Při přípravě postupujte podle instrukcí na obalu. Pokud však instrukce nejsou přeložené do češtiny, tak můžete postupovat podle následujícího postupu:[1]

 1. 1
  Namočte perly na několik hodin do vody, pokud chcete, aby celé změkly a nebyly měkké pouze navenek a žvýkací uvnitř (většina lidí je má tak ráda).[2]
 2. 2
  Odměřte si 7 částí vody na 1 část perel. Přiveďte vodu k varu.
 3. 3
  Přidejte do vody perly a zamíchejte je, aby se nepřilepily ke dnu hrnce.
 4. 4
  Jakmile perly začnou plavat po povrchu, zakryjte hrnec a nechte vodu vřít dalších 30 minut. Zamíchejte každých 10 minut.
 5. 5
  Vypněte sporák a dalších 30 minut nechte perly odstát v zakrytém hrnci.
 6. 6
  Opláchněte perly vlažnou nebo studenou vodou.
 7. 7
  Ochuťte perly medem nebo jedním z následujících sladkých sirupů (kterým můžete ochutit i nápoj).[3]
  • V hrnci smíchejte hrnek bílého cukru, hrnek hnědého cukru a dva hrnky vody.
  • Přiveďte směs k varu a následně hrnec okamžitě sundejte z ohně.
  • Nechte směs vychládnout.
 8. 8
  Perly můžete použít okamžitě nebo je zakrýt a dát do lednička na maximálně 4 dny (jinak rozbřednou). Když je budete chtít použít, připravte si hrnek vroucí vody a dejte do něj perly na několik minut ohřát.[2]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Namočte v cukrové vodě místo vaření

 1. 1
  Postupujte podle kroků v předchozí části na přípravu perel. Opláchněte je.
 2. 2
  Připravte si „cukrovou vodu“. Smíchejte 100 ml horké vody se 100 g hnědého cukru (pokud nemáte hnědý cukr, tak můžete použít bílý cukr a med).
 3. 3
  Směs zamíchejte tak, aby se cukr rozpustil a následně ji nalijte do mísy.
 4. 4
  Nechte tapiokové perly stát asi 15 minut v cukrové vodě.
 5. 5
  Hotovo. Perly jsou připraveny k použití.[4]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Tradiční „milk tea“[2]

 1. 1
  Připravte si čaj. Bubble tea se obvykle připravuje z černého čaje, ale v podstatě můžete použít jakýkoli druh čaje (zelený, bílý, atd.). Dokonce můžete použít i kávu!
 2. 2
  V shakeru smíchejte ¾ hrnku čaje s 2 lžícemi krému a 1 lžící cukrového sirupu (podle postupu výše). Krém můžete nahradit sójovým mlékem, mlékem, kondenzovaným mlékem nebo smetanou.
 3. 3
  Přidejte led, zavřete shaker a třepte s ním tak dlouho, dokud směs nezačne pěnit. Bubble tea se jmenuje právě po těchto bublinkách z pěny – většina lidí si však myslí, že se jmenuje podle tapiokových perel, které bublinky připomínají.
 4. 4
  Dejte 3-4 lžíce uvařených perel do sklenice a nalijte do ní směs.
 5. 5
  Zamíchejte a vychutnejte si svůj nápoj!
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Ovocný bubble tea

 1. 1
  V mixéru smíchejte led, čerstvé ovoce (nebo ovocný džus), sladidlo (např. cukrový sirup) a krém (nebo jeho náhražku) a dejte směs dohladka míchat. Konzistence a poměry se dají upravit podle chuti.
 2. 2
  Dejte 3-4 lžíce uvařených perel do sklenice a nalijte do ní ovocnou směs.
 3. 3
  Zamíchejte a vychutnejte si svůj nápoj!
  Reklama

Tipy

 • Pokud máte rádi tapiokové perly velmi sladké, tak je nechejte ležet v hnědém cukru 5 minut před použitím.
 • Bubble tea si více užijete s tlustými brčky, skrze které můžete cucat i tapiokové perly! Jinak na perly můžete použít lžičku.
 • V obchodě s asijskými potravinami by také měly být k dispozici „instantní“ perly, které stačí vařit jen 5 minut. Budete si tak moct připravit bubble tea kdykoliv se vám zachce.
 • Tapiokové perly jsou velmi kalorické! Pokud chcete dietnější verzi, tak si sežeňte kokosové želé (nata de coco)[5] a nakrájejte jej na malé čtverečky.
Reklama

Varování

 • Dejte si pozor, abyste se nezadusili tapiokovými perlami. Hlídejte děti při pití bubble tea – perly se dají velmi lehce vdechnout přes tlustá brčka.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 50 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 9 027 krát
Kategorie: Ledové čaje
Stránka byla zobrazena 9 027 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama