Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kdyby někdy vznikl klub uctívačů trojitých sendvičů, rozkrájených na malé trojúhelníčky, také byste se přidali? Club sendviče se poprvé objevily pravděpodobně v hernách a kasinech v New Yorku ke konci 19. Století, když hráči toužili po "hlavním jídle" během dlouhých hodin hraní.[1] Během doby se z něj stal ikonický sendvič, který seženete po celém světě v restauracích, bistrech i motorestech. Chcete-li si ho připravit sami doma, naučte se jak připravit základní club sendvič a později si ho vylepšete podle své chuti.

Metoda 1 ze 2:
Základní club sendvič

 1. 1
  Opečte 2 – 3 plátky bílého toastového chleba. Club sendviče se obvykle dělají z klasického, obyčejného toastového chleba, opečeného dokřupava. Tři plátky jsou klasika – jeden plátek se vždy nachází uprostřed sendviče a náplň se rozloží mezi dvě vrstvy. Můžete ale samozřejmě také připravit club sendvič pouze ze dvou plátků bez prostředního.
  • Chcete-li snížit množství kalorií v sendviči, můžete prostřední plátek vynechat. I bez něj bude sendvič chutnat skvěle.
 2. 2
  Osmažte 2 – 3 plátky slaniny, dokud nebude křupava. Naskládejte plátky slaniny do studené pánve s plochým dnem a pomalu ji rozehřejte na nízkou až středně nízkou teplotu. Často slaninu obracejte. Smažte, dokud nebude slanina křupavá a dokud neuvidíte spoustu bílých bublinek při otáčení slaniny. Hotovou slaninu vytáhněte a osušte papírovou utěrkou, abyste odstranili přebytečný tuk, a odložte stranou, dokud nebudete sendvič sestavovat.
  • Pokud chcete, můžete použít také hotovou opečenou slaninu jako rychlou alternativu. Pokud si hlídáte linii, můžete použít krůtí nebo sojovou slaninu.
 3. 3
  Na jeden plátek chleba naneste majonézu. Sendvič začněte nejlépe skládat od spodního plátku. Vezměte si nůž na máslo a na jeden plátek chleba naneste tenkou vrstvičku majonézy. Majonéza pomůže, aby byl sendvič šťavnatý a nevysychal, ale pokud ji nemáte rádi nebo nechcete zbytečně přidávat kalorie, můžete ji samozřejmě vynechat.
 4. 4
  Přidejte kuřecí nebo krůtí maso, nakrájené na plátky, rajče a listový salát. Nahoru na spodní vrstvu začněte skládat několik tenkých plátků drůbežího masa. Tradiční volbou je kuřecí, ale krůtí se používá také velmi často. Překryjte jedním nebo dvěma listy zeleného salátu a jedním nebo dvěma kolečky rajčete.
  • Maso do club sendviče se dává téměř vždy studené. Chcete-li, můžete si ugrilovat nebo upéct své vlastní kuře nebo krůtu a pak maso použít do club sendviče – je to vlastně to nejlepší, co můžete udělat – ale vždy ho nechte vychladnout nebo alespoň dojít na pokojovou teplotu, než ho použijete.
  • Jestliže nemáte ledový salát, nemějte starosti - římský salát, bibb nebo jiný křupavý druh fungují také velmi dobře. Špenát nebo jiná listová zelenina mohou také fungovat jako náhražka, ale nejklasičtější je ledový salát.
 5. 5
  Přidejte další opečený krajíc toastového chleba a vrstvičku majonézy. Druhou vrstvu můžete začít tak, že přidáte další krajíček chleba, na který natřete tenkou vrstvičku majonézy z obou stran, pokud se nebojíte kalorií. Jestliže držíte dietu, klidně majonézu vynechejte, nebo dokonce vynechejte celý prostřední chleba.
 6. 6
  Přidejte slaninu. Druhou vrstvu sendviče začněte tak, že navrstvíte 2 – 3 plátky opečené slaniny do středu prostředního chleba. Pokud jsou na chleba příliš velké, můžete je trochu nalámat, aby se do sendviče vešly.
 7. 7
  Přidejte další vrstvu kuřecího nebo krůtího masa, rajčat a salátu. Na slaninu navrstvěte druhou část sendviče a přidejte přesně to, co do předchozí vrstvy. Začněte s kuřecím nebo krůtím masem, pak následuje salát a nakonec nahoře kolečka rajčat. Druhou vrstvu udělejte trochu tenčí, aby sendvič jak celek nebyl příliš těžký do žaludku.
 8. 8
  Překryjte sendvič posledním plátkem toastového chleba. Až celou věžičku sendviče budete mít pohromadě, překryjte ji posledním plátkem, který lehce přimáčkněte, aby byl sendvič pod kontrolou. Majonéza? To je na vás!
 9. 9
  Překrojte sendvič po obou příčných liniích. Teď přichází ta nejzábavnější část. Club sendvič je nejznámější právě proto, jak je naporcovaný. Pro začátek přeřízněte sendvič z jednoho rohu do druhého a pak ještě jednou, tentokrát přes opačné rohy. Tím získáte čtyři kousky ve tvaru trojúhelníku.[2]
  • Nejlepších výsledků dosáhnete s ostrým kuchyňským nožem. Budete muset proříznout hodně vrstev sendviče.
  • Někteří lidé před nakrájením ze sendviče odříznou kůrku, takže club sendvič bude tvořit opravdu dokonalé trojúhelníčky.
 10. 10
  Každý trojúhelníček zajistěte párátkem. S club sendvičem je někdy trochu náročné zacházet tak, aby se nerozsypal, proto se k sobě jednotlivé vrstvy většinou spojují párátkem, které propíchne všechny vrstvy. Někdo párátka zapichuje dokonce předtím, než začne sendvič krájet, aby sloužila jako vodítka pro nůž. Záleží to jen na vás.
 11. 11
  Podávejte sendvič s hranolky nebo americkými brambory, které navršíte do středu talíře. Naaranžujte trojúhelníčky sendviče na talíř a rozdělte je lehce tak, aby uprostřed mezi nimi byla mezera, kterou naplníte přílohou. Nejběžnější jsou hranolky nebo americké brambory, ale nic vám nebrání použít například bramborový salát, coleslaw nebo salát ze zelených listů nebo nakládanou kyselou zeleninu.
  Reklama

Metoda 2 ze 2:
Varianty club sendviče

 1. 1
  Použijte jiný chleba. Většina club sendvičů se dělá z obyčejného bílého toastového chleba, ale nic vám nebrání v tom, být kreativnější. Vyzkoušejte club sendvič z celozrnného, žitného nebo jakéhokoliv jiného chleba. Budete příjemně překvapeni.
  • Pokud chcete opravdu popustit uzdu fantazii, použijte různé druhy chleba v jednom sendviči. Pšeničný na spodní vrstvu, žitný nahoře a dýňový uprostřed. Tohle v žádném případě není nuda!
 2. 2
  Přidejte sýr. Většina club sendvičů se podává bez sýra, ale řekněte sami, neprospěl by jim občas kousek provolonu? Nebo amerického sýra? Nebo pepřového sýra? Sendvičová pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Sýr typu pimento je jižanská specialita, která je měkká, takže se dá natřít, a kousky pepře jí dodávají správný šmrnc. Na club sendvič jako dělané.
 3. 3
  Zkuste použít jiné maso. Club sendvič se obvykle připravuje z drůbežího, ve většině světa z kuřete a v USA občas z krůtího masa. Ale proč by nemohl chutnat třeba s pečeným hovězím? Nebo s grilovaným vepřovým? Proč ne?
  • Pokud nejíte maso, zkuste přidat plátky grilované cukety, lilku, opečený tempeh nebo třeba žampiony portobello.
 4. 4
  Obměňte majonézu. Stará dobrá majonéza může dokonce i mizerný sendvič pozvednout na jinou úroveň. Ale když si dáte trochu práce, majonéza může být opravdovou lahůdkou. Zkuste následující tipy:
  • Majonéza s pestem (lžíce pesta na půl šálku majonézy)
  • Kari majonéza (1/2 lžíce kari koření na půl šálku majonézy)
  • Salsa na smažení (kečup a majonéza)
  • Tisíc ostrovů (francouzský dresink, nakládané okurky, majonéza)
  • Majonéza s pálivou omáčkou Sriracha (Sriracha podle chuti plus majonéza)
  • Majonéza s hnědou omáčkou (2 lžíce tzv. brown sauce na půl šálku majonézy)
  • Majonéza s kajunským kořením (Lžička koření na půl šálku majonézy)
 5. 5
  Nahraďte další suroviny. Pokud máte rádi na sendvičích kečup, použijte ho. Barbecue omáčka? Balzámový ocet? Banánová omáčka? Super, jděte do toho. Club sendvič je poměrně jednoduchý recept, který můžete přizpůsobit každé chuti. Zkuste nejdřív ten základní a pak kouzlete podle své fantazie.
  • Zkuste jiné suroviny na každý plátek chleba, aby byly vrstvy jedinečné a zajímavé. Povede se vám ten nejlepší sendvič všech dob!
  Reklama

Tipy

 • V minulosti se toastové chleby prodávaly také podle toho, jak byly staré a uleželé. Nejstarší chléb se hodí pro opékání a přípravu krutonů. Tyto chleby se pekly v plechovkách, které byly asi 2,5 krát delší, než dnešní nakrájený chléb a hodily se právě na sendviče.
 • Nebojte se a experimentujte s receptem podle toho, co vám chutná.
 • Místo majonézy klidně použijte salátový dresink nebo koktejlovou omáčku, obohacenou o lžičku kari koření.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 535 krát
Kategorie: Maso & lahůdky
Stránka byla zobrazena 2 535 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama