Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ve Francii velmi oblíbená pochoutka, makronky, okouzlily milovníky jídla jiných národností jejich jemnou konzistencí a pěknými barvami. Makronky by neměly být zaměňovány se známějšími kokoskami, na které jste pravděpodobně zvyklí; místo toho jsou makronky vyrobeny z ochucených půlek sněhových pusinek svírajících bohatou náplň. Tento recept je na kakaové makronky s čokoládovou náplní, ale můžete si ho uzpůsobit na jakoukoliv příchuť a náplň chcete.

Přísady

Na poloviny makronek

 • 1 1/2 hrnku pekařského cukru
 • 2/3 hrnku mandlové moučky
 • 2 lžíce kakaa
 • špetku soli
 • 3 vaječné bílky o pokojové teplotě
 • 5 lžic krystalového cukru

Na čokoládovou náplň

 • 1/2 hrnku smetany
 • 2 lžíce čokoládových lupínků nebo strouhané čokolády
Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Příprava makronkového těsta

 1. 1
  Předehřejte troubu na 140 stupňů Celsia. Poloviny makronek se pečou na velmi nízkou teplotu, takže jemně nakynou a nespadnou. Pokud má vaše trouba tendenci přehřívat se, můžete zvážit pečení makronek s mírně pootevřenými dvířky trouby.
 2. 2
  Vyložte pečící plechy pergamenovým papírem. Protože jsou tyto cukrovinky tak křehké, je třeba použít pergamenový papír, aby se nepřilepily k pečícímu plechu.
 3. 3
  Smíchejte základ z mandlové moučky. Dejte do mísy mandlovou moučku, pekařský cukr, sůl a kakao. Použijte metlu ke smíchání přísad, dokud nebudou úplně smísené. Ujistěte se, že ve směsi nezůstanou hrudky.
  • Pokud je vaše mandlová moučka hrubá, dejte směs do robotu a namelte ji na jemnou. Avšak nemelte ji příliš dlouho, nebo se směs změní na mandlové máslo.
  • Pokud nechcete udělat kakaové makronky, vynechejte kakao.
 4. 4
  Našlehejte vaječné bílky a přidejte cukr. Dejte vaječné bílky do kovové mísy a našlehejte je, dokud nevytvoří bílé, tuhé vrcholky. Ujistěte se, že je miska úplně suchá a čistá, jinak vajíčka nevytvoří kopečky. Přidejte cukr a šlehejte, dokud kopečky nebudou tužší a nezačnou se lesknout.
  • V tuto chvíli můžete do těsta všlehat příchutě, jako je vanilka, mátový extrakt nebo mandlový extrakt. Přidejte zhruba čajovou lžičku vaší oblíbené příchutě.
  • Vmíchejte kapku potravinářského barviva, aby byly makronky barevnější. Pro hezký efekt přizpůsobte barvu příchuti, kterou jste zvolili.
 5. 5
  Spojte přísady těsta. Nadvakrát spojte směs mandlové moučky s vaječnou směsí. Vmíchejte špachtlí polovinu směsi mandlové moučky, dokud se přísady nespojí. Přidejte druhou polovinu směsi mandlové moučky a opět míchejte, dokud se nespojí. [1]
 6. 6
  Načechrejte těsto. Abyste vytvořili makronky s klasickou jemnou, žvýkací strukturou, těsto je třeba "načechrat." Použijte zadní stranu lžíce nebo špachtli k zatlačení do středu těsta, seškrábnutí těsta ze stran do středu a znovu zatlačení. Načechrávejte těsto tímto způsobem, dokud nezačne vypadat uvolněně a nebude mít jakoby pudinkovou konzistenci.
  • Pravděpodobně bude třeba těsto načechrat zhruba 10 - 12 krát, než bude připravené.
  • Ujistěte se, že přestanete, když těsto vypadá jako pudink; pokud ho načechráte mockrát, začne být řídké, což zničí konzistenci těsta.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Pečení polovin makronek

 1. 1
  Naplňte těstem cukrářský sáček. Můžete použít stejný typ cukrářského sáčku, který byste použili na polevu. Dejte do něj velkou kulatou špičku na zdobení. Naplňte sáček makronkovým těstem, potom zatočte konec, aby těsto nepřetékalo. [2]
  • Pokud nemáte cukrářský sáček, můžete si vytvořit vlastní pomocí igelitového sáčku. Odkrojte jeden z rohů a dejte do něj zdobící špičku.
  • Experimentujte s různými špičkami na zdobení. Většina pekařů dělá makronky s klasickým kulatým tvarem, ale pokud máte špičku ve tvaru hvězdičky, vyzkoušejte ji!
 2. 2
  Nastříkejte těsto na pečící plechy. Zmačkněte cukrářský sáček a nastříkejte 3cm kolečka na pečící plech. Kolečka těsta se trošku roztečou, takže jim nechte dost místa. Zkuste vymačkat pokaždé stejné množství těsta, aby půlky makronek měly nakonec stejnou velikost. Teď přidržte každý plech zhruba 2,5 cm nad linkou a upusťte ho. Udělejte to asi třikrát s každým plechem; to pomůže vyrovnat těsto.
 3. 3
  Nechtě těsto odpočinout. Nechte pečící plechy zhruba 15 minut v pokojové teplotě. Makronky jsou připravené na pečení, když se na jejich povrchu vytvoří suchá krusta. Jemně se dotkněte prstem vršku makronky; pokud se těsto nelepí, je čas dát je do trouby. [3]
 4. 4
  Upečte půlky makronek. Dejte pečící plech do trouby. Pečte půlky makronek 15 minut, nebo pokud je to třeba, o malinko déle. Makronky jsou hotové, když mají tvrdou krustičku a jsou uvnitř měkké, ale ne mazlavé. Když jsou hotové, vyjměte je z trouby a nechte je úplně vychladnout.
  • Po několika minutách můžete otevřít dvířka trouby, aby mohla uniknout vlhkost. To pomůže, aby makronky naběhly a dostaly správný tvar.
  • Nepřepečte makronky, nebo na povrchu zhnědnou a struktura nebude úplně správná.
  • Pečení makronek je náročný proces a chce to hodně cviku. Pokud vaše makronky na první pokus spadnou, zvažte do budoucna změnu teploty nebo času pečení.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Příprava náplně

 1. 1
  Zahřejte smetanu. Dejte ji do hrnce na střední teplotu. Míchejte smetanu, jak se bude zahřívat a sejměte ji z tepla, jakmile z ní začne jít pára. Nenechte ji přijít k varu. Také byste mohli zahřát smetanu v mikrovlnce ve vhodné míse.
 2. 2
  Nalijte smetanu na čokoládu. Nechte horkou smetanu minutu nebo dvě rozpouštět čokoládu, potom použijte lžíci k smíchání směsi, dokud nevytvoří hladkou, krémovou čokoládovou náplň.
 3. 3
  Přendejte náplň do čistého cukrářského sáčku. Tak bude snazší nastříkat směs na makronky, když je budete plnit. Dejte do cukrářského sáčku (nebo igelitového sáčku) malou špičku na zdobení.
 4. 4
  Zvažte jiné náplně. Čokoládová náplň je populární náplní do makronek, ale existuje mnoho dalších náplní, z kterých můžete vybírat. Zkuste obyčejný máslový krém, samotný nebo ochucený vaším oblíbeným extraktem. Pokud máte rádi ovocné náplně, je skvělou volbou malinový, meruňkový nebo borůvkový džem.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Slepování makronek

 1. 1
  Uvolněte půlky makronek. Použijte ohebnou špachtli k jemnému nadzdvihnutí vychladlých půlek z pergamenového papíru a jejich otočení tak, aby jejich ploché strany směřovaly nahoru. Je snadné půlky makronek poničit, takže se ujistěte, že s nimi zacházíte opatrně.
  • Abyste urychlili chladnutí makronek, doporučuje pekař Eric Lanlard nadzvednout pergamenový papír a nalít trochu studené vody mezi plech a papír. To vytvoří páru, která vám umožní snadno sejmout makronky.
 2. 2
  Nastříkejte náplň na polovinu půlek makronek. Umístěte zdobící špičku do středu půlky makronky a vymáčkněte na makronku zhruba čajovou lžičku náplně. Opakujte s polovinou půlek makronek, které jste upekli.
 3. 3
  Přikryjte náplň další polovinou makronky. Jemně umístěte druhou polovinu makronky na náplň a jemně ji zmáčkněte, abyste vytvořili sendvič. Pokračujte se zbývajícími půlkami makronek, dokud nebudou slepeny všechny makronky.
 4. 4
  Jezte a uchovejte makronky. Vychutnejte si makronky přímo z trouby, nebo je uchovejte ve vzduchotěsné nádobě na pozdější použití. V lednici vydrží několik dní. [4]
 5. 5
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Zabalené v celofánu s mašlí ze stuhy nebo naaranžované v krabici na sušenky jsou skvělým dárkem.
 • Buďte kreativní při barvení. Použijte jasné barvy, aby vynikly, a pokud pečete během jara nebo léta, použijte jasné barvy spojené s těmito obdobími.
 • Buďte opatrní, abyste nezamíchali směs mandlové moučky/práškového cukru s vaječnými bílky málo/moc. Míchejte jen, dokud nebude mít konzistenci jako magma, přesně jak doporučuje recept.
 • Pozorně makronky sledujte, jsou velmi choulostivé. Pokud nedopadnou dobře, pozorně projděte každý krok receptu, abyste se ujistili, že jste něco nevynechali - jediná změna může způsobit, že tyto křehké pochoutky selžou.
Reklama

Varování

 • Vyvarujte se uchovávání hotových makronek poblíž tepla - vysuší se a ztvrdnou.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Robot
 • Síto na mouku nebo jemný cedník
 • Elektrický mixér s mísou
 • Velkou kovovou lžíci
 • Cukrářský sáček
 • Pečící plechy
 • Pergamenový papír

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 6 787 krát
Stránka byla zobrazena 6 787 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama