Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Indiánská rýže má středně dlouhá zrna a lze ji použít v mnoha chutných receptech. Po uvaření změní barvu na temně fialovou a má příjemně oříškovou chuť a jemnou texturu. Narozdíl od mnoha jiných druhů rýže se ta indiánská obtížně vaří v rýžovaru- Tento článek vás provede krok za krokem a naučí vás, jak snadno připravit indiánskou rýži a jak ji využít v nejrůznějších receptech.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Propláchnutí indiánské rýže

 1. 1
  Odměřte dva šálky vody na každý šálek rýže. Mějte na paměti, že rýže po uvaření zdvojnásobí svůj objem.
 2. 2
  Rýži dvakrát nebo třikrát propláchněte. Dejte rýži do misky a propláchněte ji studenou tekoucí vodou. Míchejte rýži rukou a pak ji slijte. Zopakujte totéž dva až třikrát. Tak odstraníte z povrchu rýže škrob a tapak nebude tvořit hrudky.
 3. 3
  Ještě jednou na rýži nalijte vodu. Nechejte ji zalitou vodou přes noc. Rýže se pak nebude lepit.
  • Pokud nemáte tolik času, klidně rýži uvařte hned po propláchnutí.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Vaření indiánské rýže

 1. 1
  Odměřte správné množství vody a nalijte do hrnce. Přidejte rýži. nezapínejte sporák naplno, dokud voda i rýže nejsou v hrnci.
  • Chcete-li, můžete indiánskou rýži uvařit ve vývaru (zeleninovém, hovězím, drůbežím atd.) místo ve vodě. Vývar dodá rýži plnější a slanější chuť. většina receptů radí použít 1 šálek vývaru na 1/2 šálku indiánské rýže.[1]
 2. 2
  Přiveďte vodu k varu. Stáhněte plamen, přikryjte hrnec pokličkou a nechejte 20 až 35 minut probublávat, dokud se všechna voda nevsákne.
 3. 3
  Vypněte sporák a nechte rýži asi 15 minut odpočinout. Nemíchejte ji.
 4. 4
  Obracečkou rýži lehce načechrejte, aby se od sebe zrnka odlepila. Můžete podávat.
  • Pozor, barva uvařené indiánské rýže je krásná, ale může vám zanechat skvrny na keramickém nebo porcelánovém nádobí.[2]
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak využít indiánskou rýži

 1. 1
  Využijte indiánskou rýži do salátu. Indiánská rýže je zdravější náhražka nudlí nebo bílé rýže. Pokud plánujete studený salát na letní párty nebo piknik, proč nenahradit těstoviny indiánskou rýží?
  • Pokud připravujete studený salát v asijském stylu s nudlemi, proč míst nich nesáhnout po indiánské rýži? Jen pozor, aby byla důkladně uvařená, než přidáte další ingredience.
 2. 2
  Přidejte indiánskou rýži do nádivky. S tímto druhem rýže se dají vytvářet báječné nádivky. Uvařte rýži doměkka a smíchejte ji se strouhankou, bylinkami, kořením a zeleninou podle chuti, tak jako kdybyste připravovali běžnou nádivku. Naplňte nádivkou kuře nebo králíka a dejte upéct do trouby jako obvykle. Vaši hosté budou nadšeni.
 3. 3
  Jezte indiánskou rýži jako přílohu. Uvařte ji podle našeho návodu a pak ji jednoduše naservírujte na talíře se svým oblíbeným masem, rybou nebo drůbeží. Můžete ji ochutit rozmanitým kořením nebo bylinkami. Buďte odvážní a zkoušejte nejrůznější kombinace chutí.
 4. 4
  Vyzkoušejte dezert z indiánské rýže. Až budete příště mít chuť na rýžový pudink, použijte k jeho přípravě indiánskou rýži! Smíchejte ji se smetanou, cukrem a skořicí a užijte si sladkou odměnu. Můžete také vyzkoušet kombinaci s různými druhy ovoce.
  Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Velký hrnec
 • Indiánská rýže
 • Voda

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 3 777 krát
Kategorie: Světové recepty
Stránka byla zobrazena 3 777 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama