Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Kokosové krevety jsou křupavé, šťavnaté, vynikající jídlo, které se podává jako předkrm. Jeho příprava je jednoduchá a vašim hostům určitě nebude stačit jen pár kousků. V našem článku se dozvíte jak připravit kokosové krevety na sporáku i v troubě.

Ingredience na 2 – 3 porce.

Přísady

 • 20 syrových krevet (oloupaných)
 • 2 šálky (200 gramů) mouky
 • 3 šálky (230 gramů) drceného kokosu
 • 3 vejce
 • 1/4 šálek (60 ml) smetany
 • 1 lžička kajenského pepře
 • 2 lžíce soli
 • 8 šálků (2 litry) řepkového nebo arašídového oleje
Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Kokosové krevety na sporáku

 1. 1
  Oloupejte krevety a zbavte je střívek. Protože kokosové krevety se smaží, je nezbytné je napřed oloupat. Sloupněte tvrdý krunýř (můžete ponechat jen ocásek, chcete-li) a vytáhněte černá střívka, která se táhnou na hřbetní a břišní straně. Pokračujte a opakujte se všemi krevetami, dokud je stejným způsobem neočistíte. Pak je opláchněte, abyste je zbavili posledních zbytků krunýřů.
 2. 2
  Nachystejte si "máčecí stanici." Aby kokosová směs na krevetách opravdu dobře držela, musíte je pořádně obalit moukou, vajíčkem a pak teprve kokosem. Nejjednodušší bude, když si připravíte místo, na které dáte tři misky, ve kterých bude všechno potřebné.
  • V první misce smíchejte mouku, sůl a pepř.
  • Ve druhé misce smíchejte smetanu a vejce.
  • Do třetí misky přijde nastrouhaný kokos.
 3. 3
  Obalte krevety. Jednu po druhé namočte nejprve do misky s moukou, pak do misky s vajíčkem, a nakonec do strouhaného kokosu, přesně v tomto pořadí. Dbejte na to, abyste krevetu v každé misce obalili opravdu ze všech stran, než ji posunete dál.
 4. 4
  Každou obalenou krevetu položte na pergamenový nebo pečicí papír. Díky tomu se nepřilepí na talíř.
 5. 5
  Osmažte krevety. Do hluboké pánve nalijte olej, a rozehřejte ho na teplotu přibližně 180°C. Pak opatrně krevety klaďte do rozpáleného oleje a každou grilujte asi 2 -3 minuty.
  • Teplotu oleje můžete změřit kuchyňským teploměrem. Pokud ho nemáte, jednoduše se oleje dotkněte obráceným koncem vařečky – pokud začne prskat a bublat, je dostatečně horký.
  • Pokud krevety nechcete smažit v hluboké vrstvě oleje, použijte mělkou pánev. Smažte je z jedné strany asi 1 a půl minuty, pak je s pomocí kleští obraťte a smažte je 1 a půl minuty i z druhé strany.
 6. 6
  Osušte krevety. Vyjměte je z pánve kleštěmi a přeneste na talíř, vyložený papírovými utěrkami, které odsají přebytečný olej.
 7. 7
  Můžete kokosové krevety podávat. Skvěle se k nim hodí koktejlová omáčka, sladká chilli omáčka, majonéza, nebo jiný dip, který máte rádi.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Kokosové krevety z trouby

 1. 1
  Předehřejte troubu na 180°C.
 2. 2
  Oloupejte krevety a zbavte je střívek. Prsty z krevet odstraňte krunýře. Pokud chcete, můžete ponechat konce ocásků, ale rozhodně ulomte nohy a šupiny z těla. Nožem pak nařízněte po celé délce záda a břicho každé krevety a vytáhněte střívka. Nakonec krevety opláchněte, abyste se zbavili posledních zbytků krunýřů a vnitřností.
 3. 3
  Připravte si máčecí stanici. Smíchejte v misce mouku a koření, v další vejce a smetanu, a nakonec do třetí dejte drcený kokos.
 4. 4
  Obalte krevety. Po jedné postupně všechny krevety obalte nejprve v mouce, pak ve vajíčku se smetanou a nakonec ve strouhaném kokosu. Každou krevetu dobře obalte, než ji posunete do další misky.
 5. 5
  Naskládejte krevety do pekáčku. Vymažte malý kovový pekáček a položte do něj krevety. Dejte pozor, aby se navzájem nedotýkaly, jinak se správně nepropečou.
 6. 6
  Upečte krevety. Vložte pekáček do trouby a pečte asi deset minut, dokud nebudou z vrchu zlatohnědé. Pak pekáček vytáhněte a krevety kleštěmi obraťte. Vraťte do trouby a pečte dalších 10 minut. Jakmile zezlátne i druhá strana, jdou krevety hotové.
  • Pokud se vám zdá, že krevety nechtějí zlátnout, můžete v troubě zapnout gril. Grilujte je 2-3 minuty z každé strany.
  • Pozor, abyste to s dobou pečení nepřehnali, jinak mohou být vysušené. Vytáhněte je z trouby ve správnou chvíli.
 7. 7
  Podávejte kokosové krevety. Pečené kokosové krevety jsou jako předkrm o hodně zdravější. Můžete je servírovat například na směsi salátových listů nebo s dipem k namáčení, třeba omáčkou z medové hořčice.
 8. 8
  Hotovo.
  Reklama

Tipy

 • Při smažení se kokos bude drolit a připékat.
Reklama

Varování

 • Stejně jako v případě arašídů nebo jahod jsou lidé, kteří jsou na krevety alergičtí. Potíže mohou nastat i v případě, že olej, ve kterém jste smažili krevety, použijete ke smažení něčeho jiného, třeba kuřecích řízků. Buďte opatrní, v takovém případě by mohlo dojít k prudké a závažné alergické reakci. Pokud máte v rodině nebo mezi přáteli někoho, kdo je alergický na korýše, raději použitý olej ihned zlikvidujte, nebo alespoň přelijte do jiné nádoby a označte, že byl použitý na krevety.
 • Při pokládání krevet do rozpáleného oleje buďte opatrní. Jistě nechcete, aby vás popálil horký olej, který by mohl vyprsknout.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Pergamenový nebo pečicí papír
 • Kuchyňský teploměr
 • Kleště

Reference

 1. VideoJug - Original source of information, shared with permission

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 232 krát
Stránka byla zobrazena 2 232 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama