Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Oreo sušenky jsou klasikou, ze které můžete vytvořit vynikající mléčný koktejl. K výrobě můžete použít vanilkovou zmrzlinu anebo zkusit verzi, ve které ji nahradíte mraženými banány. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob, vždycky můžete přísady nahradit podle své chuti a vyladit si tak koktejl k dokonalosti.

Přísady

Oreo milkshake se zmrzlinou

 • 4 lžičky čokoládového sirupu
 • 8 oddělených Oreo sušenek
 • 1 šálek mléka (250ml)
 • 2 šálky vanilkové zmrzliny (změklé)

Oreo milkshake s mraženými banány

 • 2 banány
 • 1/2 šálku mléka
 • 1/2 šálku šlehačky nebo polevy + trochu na ozdobení
 • 4 sušenky Oreo
Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Výroba koktejlu z Oreo sušenek a zmrzliny

 1. 1
  Připravte sklenice. Asi na 15 minut dejte vychladit sklenice do mrazáku (dokud nezačnou trochu zamrzat). Tak zajistíte, že se váš koktejl nerozpustí příliš rychle.
  • Můžete udělat jeden velký koktejl nebo všechno množství rozdělit do několika menších sklenic.
 2. 2
  Nakapejte sirup do sklenic(e). Nalijte do sklenice trochu čokoládového sirupu a zatočte s ní, aby se sirupem pokrylo celé její dno.
 3. 3
  Nasekejte sušenky Oreo. Použijte nůž nebo kuchyňský procesor a nasekejte najemno 4 sušenky. Pak je odložte stranou, použijete je na ozdobu koktejlu.
 4. 4
  Vložte do mixéru zbývající Oreo sušenky.
 5. 5
  K sušenkám v mixéru přidejte mléko. Začněte jedním šálkem, i když ho bude potřeba víc. Vždycky se dá ředit později.
 6. 6
  Přidejte do mixéru vanilkovou zmrzlinu. Koktejl pak bude pěkně hustý a krémový.
 7. 7
  Umixujte mléčný koktejl. Drťte směs, dokud nebudou sušenky důkladně nasekané a promísené s dalšími ingrediencemi. Čím déle mixujete, tím více bude směs hladká a sušenky méně znatelné. Chcete-li v koktejlu tedy zachovat kousky sušenek, nemixujte směs příliš dlouho.
 8. 8
  Nalijte koktejl do připravených sklenic. Mléčným koktejlem zalijte čokoládový sirup na dně sklenic.
 9. 9
  Nakonec mléčný koktejl ozdobte nasekanými sušenkami Oreo. Rovnoměrně je rozprostřete navrch koktejlu a můžete servírovat.[1]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Výroba koktejlu z Oreo sušenek a mražených banánů

 1. 1
  Připravte sklenice. Asi na 15 minut dejte vychladit sklenice do mrazáku (dokud nezačnou trochu zamrzat). Tak zajistíte, že se váš koktejl nerozpustí příliš rychle.
  • Můžete udělat jeden velký koktejl nebo všechno množství rozdělit do několika menších sklenic.
 2. 2
  Připravte banány. Oloupejte banány a nakrájejte je na 2 cm velké kousky. Rozprostřete je na plech a dejte zmrazit, dokud úplně neztvrdnou. To zabere přibližně jednu hodinu.
  • Můžete nechat zmrazit i celé banány. Úplné zmrazení pak ale trvá o dost déle, nejméně několik hodin.[2]
 3. 3
  Vložte zmrzlé banány s mlékem do mixéru a pusťte ho. Mixujte banány s mlékem, dokud směs nezačne být hladká a krémová. To vám zabere několik minut, zvlášť pokud používáte banány mražené vcelku.
 4. 4
  Přidejte šlehačku nebo jinou šlehanou polevu a Oreo sušenky. Mixujte, dokud se sušenky nenasekají na vámi požadované kousky.
  • Čím déle mixujete, tím hladší a jemnější mléčný koktejl vyrobíte. Chcete-li v nápoji cítit křupavé kousky, po přidání šlehačky a sušenek nechte mixér pracovat jen několik málo okamžiků.
 5. 5
  Nalijte koktejl do sklenic a ozdobte je další dávkou šlehačky. Rovnou takto podávejte.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Různé variace

 1. 1
  Zaměňte zmrzlinu za zmražený jogurt. Pokud si počítáte kalorie nebo jen chcete svůj mléčný koktejl trochu lehčí, použijte místo zmrzliny mražený jogurt. Existuje spousta různých příchutí, ale použít se dá i běžný bílý (řecký) jogurt.
 2. 2
  Zkuste použít zmrzliny různých příchutí. I přesto, že vanilková zmrzlina a sušenky Oreo tvoří výbornou, klasickou kombinaci, můžete zkusit i zmrzlinu s příchutí čokolády, jahody nebo dokonce arašídového másla. Budete překvapeni, jak skvěle chutnají Oreo sušenky s některou z nových příchutí!
 3. 3
  Zkuste jinou příchuť Oreo sušenek. Dnes už existuje větší množství různých příchutí sušenek Oreo. Arašídové máslo, peprmint, bílá čokoláda. Experimentujte.
 4. 4
  Zaměňte mléko. Mléčné koktejly se dají vyrábět z jakéhokoli typu mléka. Zkuste odstředěné nízkotučné mléko a snižte tak kalorickou hodnotu koktejlu nebo naopak plnotučné mléko, kterým dodáte koktejlu na krémovosti. Můžete dokonce použít i mandlové mléko (nebo mléko z jiných ořechů) nebo zaměnit obyčejné mléko za nějaké s příchutí. Čokoládovým mlékem posílíte chuť samotných sušenek Oreo.
  Reklama

Tipy

 • Pro klasický vzhled koktejlu ho servírujte ve vysokých sklenicích s brčkem, ozdobený šlehačkou.
Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 30 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 653 krát
Kategorie: Nápoje | Recepty
Stránka byla zobrazena 4 653 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama