Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Mražené hroznové víno je vynikající nízkokalorická a nízkotučná pochoutka, která může spustit sliny dokonce i u těžkých milovníků zmrzliny. Jsou perfektní pro děti (a dospělé děti) v horkých letních dnech a jsou hotové lusknutím prstu. Pokud si chcete udělat během okamžiku své vlastní mražené hroznové víno, přeskočte na krok 1 a začněte.

Postup

 1. 1
  Opláchněte hrozny. Opláchnout jakékoliv jídlo předtím, než ho budete konzumovat, je vždy dobrý nápad. Opláchnutí ovoce pomáhá odstranit pesticidy, které jsou nebezpečné pro vaše zdraví. Dejte hrozny do cedníku, mísy nebo na talíř a osušte je papírovou utěrkou. Nechte je alespoň 15 minut co nejvíce oschnout.
 2. 2
  Dejte hrozny na kousek voskového papíru, pečícího papíru nebo na talíř. Také můžete použít krabičku nebo jinou uzavíratelnou nádobu. Rozprostřete co nejvíce kuličky vína, aby se vzájemně nedotýkaly. To se dělá proto, aby se hrozny neslepily dohromady, až zmrznou. Dokonce i po odkapání a usušení může plody změnit troška přebytečné vlhkosti v obrovskou ovocnou kostku.
  • Pokud chcete, aby vaše víno bylo obzvlášť sladké, můžete ho, než ho dáte do mrazáku, poprášit troškou cukru nebo sladidla.
  • Pokud chcete být kreativní, můžete udělat "špízy z mraženého vína" tak, že předtím, než dáte víno do lednice, navléknete ho na jednu nebo několik jehel na špízy.
 3. 3
  Mrazte hroznové víno alespoň 4-5 hodin. Čím více hroznového vína máte, tím déle bude trvat, než plně zmrzne. Můžete ho také mrazit přes noc, ale není dobré ho mrazit příliš dlouho, protože by mohlo ztratit trochu ze své vynikající chuti a konzistence.
 4. 4
  Vyjměte hroznové víno z mrazáku. Vyjměte ho, dejte ho do misky a připravte se na svačinu.
 5. 5
  Vychutnejte si své víno. Vyjměte hroznové víno z mrazáku a užijte si ho samotné jako svačinku. Pokud chcete být vynalézavější, je mnoho způsobů, jak upravit vaše obyčejné mražené víno:
  • Použijte ho jako kostky ledu v osvěžující sklence vody nebo do mimosy či jiného alkoholického nápoje.
  • Dejte ho do jogurtu nebo mléčné rýže, abyste své svačince dodali extra chuť.
  • Pro extra sladkou pochoutku ho poprašte cukrem.
  Reklama

Tipy

 • Použijte mražené hrozny k tomu, abyste udrželi víno ve sklence studené, aniž byste ho naředili vodou!
 • Červené hroznové víno má více nutričních výhod a mrzne lépe než bílé, přestože někteří lidé upřednostňují mražené to bílé. Vyzkoušejte oboje.
 • Vynechejte voskovaný papír (buďte ekologičtí) a pečící papír. Prostě víno pořádně protřepejte, aby bylo téměř suché, a dejte ho do uzavíratelného sáčku. Dejte ho do mrazáku naplocho, aby se nehromadilo a bylo v 1-2 řadách. Takto dobře zmrzne. Po týdnu ztrácí nutriční hodnoty! Ale týden nevydrží!
 • Pokud si chcete udělat italskou zmrzlinu z hroznového vína, udělejte z misky hroznového vína pyré a pak ho několik hodin mrazte.
 • Opláchněte hroznové víno a nechte ho volně uschnout na papírové utěrce zhruba den. Potom otrhejte kuličky ze stonků a dejte je do uzavíratelného sáčku.
 • Po okapání hroznů zabalte zhruba 6-7 kuliček do plastikové folie (udělejte to se všemi kuličkami ze svazku). Potom je dejte všechny do uzavíratelného sáčku do mrazáku, funguje to skvěle!
 • Zkuste zmrazit oboje - červené i bílé hrozny, a potom je smíchejte v sáčku. Vytvoří to skvělou pochoutku a to ani nemluvíme o tom, jak je zdravá.
 • Omyjte hroznové víno a potom ho dejte do uzavíratelného sáčku a nechte je tam, dokud je nebudete připraveni použít. Potom dejte kuličky do misky a jezte.
 • Zkuste dát všechny kuličky vína do 4 litrového sáčku do mrazáku a zmrazte je tak na několik měsíců. Neslepí se dohromady. A také vydrží po celé měsíce.
 • Mrazte je několik hodin.
Reklama

Varování

 • Nedávejte je malým dětem, snadno hrozí, že jim zaskočí.
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 10 660 krát
Kategorie: Ovoce a zelenina
Stránka byla zobrazena 10 660 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama