Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vařené, natrhané kuřecí maso se dá použít na stovky způsobů - můžete jím plnit slané koláče, tortily, marinovat jej v barbecue omáčce, použít jej v polévce...je to opravdový chameleon. Seznamte se s návodem na to, jak tuhle variabilní pochoutku připravit.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Příprava kuřete

Stáhnout PDF
 1. 1
  Kupte si celé kuře, nebo jeho části. Nejlepší vařené, trhané maso pochází z celého kuřete, protože je směsí červeného a bílého. Koupíte-li jen stehna nebo prsa, může být maso příliš suché, nebo naopak blátivé. Vyndejte maso z obalu.
  • Pokud spěcháte, kupte si ve větším supermarketu či lahůdkářství hotové, pečené kuřecí stehno, či celé kuře. Ušetříte čas, potřebný k vaření. Pozor ale - většina hotových kuřat již bývá různě okořeněna.
 2. 2
  Omyjte kuře studenou vodou. Nepoužívejte teplou nebo horkou, mohou nastartovat množení bakterií v syrovém mase. Osušte kuře papírovou utěrkou a podle chuti osolte a opepřete. [1]
  • Celé kuře často mívá uvnitř igelitový sáček s drůbky. Vytáhněte jej.
 3. 3
  Uvařte kuře. Je několik různých způsobů, jak na to. Než budete maso trhat, je nutné kuře tepelně upravit, syrové maso se trhá velmi obtížně.
  • Vaření: Vložte kuře do velkého hrnce. Zalijte jej vodou nebo vývarem, až bude úplně ponořené. Vývar dodá masu silnější chuť. Podle chuti osolte a opepřete. Zakryjte poklicí a přiveďte k varu. Poté zmírněte plamen na střední teplotu a nechte kuře vařit přibližně hodinu, podle jeho velikosti. Kuře je hotové ve chvíli, kdy maso není na žádném místě růžové a jde snadno oddělit od kosti. Vaříte-li kuřecí prsa, měli byste být schopni maso snadno natrhat vidličkou.
  • Dušení kuřete v pánvi: (Tento způsob funguje obzvlášť na kuřecí prsa.) Do velké pánve dejte lžíci olivového oleje a rozpalte na střední teplotu. Položte na něj prsa jejich svrchní stranou a restujte asi 5 minut, dokud nezezlátnou. Přidejte 3/4 šálku vody nebo vývaru a prsa obraťte. Přiklopte poklicí a nechte zvolna na střední teplotu dusit 7 - 10 minut, nebo dokud maso nebude hotové. Pokud se vývar či voda příliš rychle vypaří, dolijte je.[2]
  • Dušení v pomalém hrnci: Tento způsob je skvělý pro přípravu celého kuřete, máte-li před jeho podáváním cca 7 hodin času. Dejte kuře do pomalého hrnce. Okořeňte podle chuti - sůl, pepř, paprika, bylinky, záleží jen na vás. Nastavte hrnec na nízkou teplotu a zakryjte poklicí. Nemusíte přidávat žádnou tekutinu. Nechte kuře dusit cca 7 hodin.[3]
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak natrhat kuřecí maso

Stáhnout PDF
 1. 1
  Vytáhněte kuře z vývaru či vody. Nechte jej v mělké misce vychladnout. Nejlepší je, nechat maso vystydnout úplně, protože při jeho oddělování a trhání vám může horké kuře popálit prsty.
 2. 2
  Oddělte maso od kostí. Je několik způsobů, jak na to. Odstraňte vždy všechnu kůži a úlomky kostí.
  • Pomozte si rukama: Během odlupování masa z kostí je rovnou prsty trhejte na kousky. Trhání rukama je nejlepší způsob, jak dosáhnout větších, pevnějších kousků.
  • Trhejte vidličkami: Jednou vidličkou kuře přidržujte a druhou maso trhejte na kousky. Získáte tak tenčí, jemnější kousky masa.[4]
  • Použijte mixér: Tento způsob funguje pouze na kuřecí prsa. Použití mixéru je nejrychlejší způsob, jak natrhat maso, a nebudou vás z něj bolet prsty a zápěstí. Dejte kuřecí prsa do mixéru nebo robotu a zapněte na nízký výkon. Natrhat dvě kuřecí prsa by vám nemělo trvat déle, než minutu a půl.[5]
 3. 3
  Dejte natrhané kuřecí maso do misky a použijte v některém oblíbeném receptu. Níže je krátký seznam chutných jídel, do kterých se vařené kuřecí maso hodí.
 4. 4
  Vařené kuřecí maso skladujte v uzavřeném plastovém sáčku nebo plastové krabičce s víčkem. V lednici vydrží asi 3 dny. Pokud jej do té doby nespotřebujete, můžete jej zamrazit pro pozdější použití.
 5. 5
  Hotovo.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Nápady na to, co s natrhaným kuřecím masem

Stáhnout PDF
 1. 1
  Kuřecí tacos. Tacos jsou oblíbené v Mexiku a v USA. Jsou rychlé, variabilní a chutné, ať už jako rychlý oběd,večeře, svačina, nebo jídlo na piknik!
 2. 2
  Připravte si lehký kuřecí salátek. Nakrájejte řapíkatý celer, přidejte pár salátových listů, zakápněte olivovým olejem a máte rychlý kuřecí salát nebo náplň do sendviče.
 3. 3
  Připravte si mexické kuřecí tortily. Naplňte je směsí kuřecího masa a zeleniny podle chuti.
 4. 4
  Uvaře si kuřecí polévku s nudlemi. Nic nezahřeje v pošmourném, studeném dni lépe.
 5. 5
  Naplňte kuřecí směsí slané koláčky jako pohoštění pro návštěvu, nebo si připravte kuřecí pomazánku.
  Reklama

Tipy

 • Když vám maso zbude, nevadí! Zamrazte jej. Vydrží tak několik měsíců a určitě se bude někdy hodit.
Reklama

Varování

 • Při manipulaci se syrovou drůbeží buďte opatrní. Všechny obaly zlikvidujte. Kuchyňské náčiní a povrchy, které s masem přišly do styku, omyjte saponátem a teplou vodou. Syrové kuřecí maso, a vše, co s ním přišlo do styku, může být potenciálním zdrojem salmonelózy.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Kuře
 • Hrnec s poklicí
 • Děrovaná naběračka
 • Mělká mísa
 • Miska
 • Sůl a pepř
 • 2 vidličky
 • Olivový olej
 • Drůbeží vývar

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 30 061 krát
Kategorie: Maso & lahůdky
Stránka byla zobrazena 30 061 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama