Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máte suché, lámavé nebo krepaté vlasy? Hloubkově výživná procedura s majonézou může vlasům navrátit zdraví. Majonéza obsahuje oleje, vejce a další přísady, které vlasům dodávají živiny. Je to levná alternativa drahých kondicionérů, kterými dosáhnete podobných výsledků. Pokud na vlasy nanesete majonézu, budete je mít jemné, hebké a lesklé.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Použití čisté majonézy

 1. 1
  Použijte plnotučnou majonézu. Obyčejná plnotučná majonéza obsahuje ingredience, které zjemňují vlasy. V nízkotučné majonéze nebo variantě bez tuku jsou různé náhražky, které by vlasům moc neprospěly. Nejlepších výsledků dosáhnete s klasickou majonézou.[1]
  • Vyhněte se majonéze s příchutí (jako například s bylinkami nebo kořením). Vaše vlasy by podivně voněly a navíc tyto přísady nemusejí být pro vlasy dobré.
  • Pokud chcete vlasům dopřát to nejlepší, vyberte si přírodní, organickou majonézu. Tento typ majonézy většinou obsahuje olivový olej a další vyživující přísady, které vlasům prospívají.
 2. 2
  Zjistěte, kolik majonézy budete potřebovat. Použijte přibližně půl hrnku majonézy (řiďte se délkou vlasů). Potřebujete tolik majonézy, abyste pokryli všechny vlasy od kořínků po konečky. Nenanášejte ale větší množství, nebo se vám bude majonéza špatně vymývat.
 3. 3
  Nechejte majonézu ohřát na pokojovou teplotu. Půl hodiny až jednu hodinu před použitím vyndejte majonézu z ledničky, aby se trochu ohřála. Tuky a oleje z majonézy se lépe dostanou do vlasových folikul, když bude majonéza teplá.
 4. 4
  Navlhčete vlasy teplou vodou. Majonéza se pak bude lépe nanášet na vlasy. Na vlasy neaplikujte šampon ani kondicionér, pouze je namočte teplou vodou. Když se vlasy zahřejí, folikuly se otevřou a majonéza pak může vlasy vyživit.[2]
 5. 5
  Majonézu vmasírujte do pokožky hlavy a do vlasů. Každý pramen vlasů pečlivě obalte majonézou a postupujte až ke konečkům. K rovnoměrnějšímu nanesení můžete také použít hřeben se širokými zuby.
  • Pokud se vám zdá, že nemáte dostatek majonézy, lžičku či dvě přidejte.
  • Pokud majonéza ve vlasech vytvoří hrudky, přidejte trochu teplé vody.
 6. 6
  Na hodinu vlasy zakryjte plastovou koupací čepicí. Můžete také použít plastovou fólii nebo tašku. Tělesné teplo se tak zachytí v oblasti hlavy a majonéza tak může vlasy dobře vyživit.[3] Majonézu nechte působit půl až jednu hodinu dle toho, jak důkladně chcete vlasy vyživit.
  • Pokud nemáte čas na celou vyživovací kúru, můžete majonézu použít před mytím vlasů. Namočte si vlasy, naneste majonézu, nechte působit pět minut a zatím se například vysprchujte. Poté naneste šampon a majonézu smyjte.
  • Chcete-li vlasy maximálně vyživit, nechte majonézu působit přes noc a ráno ji vymyjte.
 7. 7
  Na vlasy aplikujte šampon. Sundejte ručník a plastový obal a pomocí teplé vody majonézu vymyjte z vlasů. K vymytí majonézy použijte dostatečné množství šamponu. Vlasy by měly být hebké, ale ne mastné.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Příprava vlastní majonézové masky

 1. 1
  Připravte si vlastní majonézu. Majonéza zakoupená v obchodě je praktická volba, ale také si můžete vyrobit vlastní majonézu z přírodních surovin. Tak budete vědět, co přesně si na hlavu dáváte. Domácí majonéza obsahuje složky, které vlasy vyživují, aniž by obsahovaly konzervanty. Připravíte ji následovně:
  • V míse smíchejte jeden žloutek s jednou čajovou lžičkou octa a jednou čajovou lžičkou citronové šťávy.[4]
  • Do směsi pomalu vlijte půl hrnku řepkového oleje a šlehejte. Šlehejte do té doby, než směs získá texturu majonézy.
  • Směs naneste na vlasy, zakryjte je koupací čepicí, nechte působit jednu hodinu a poté smyjte šamponem.
 2. 2
  Připravte si vyživující majonézovou masku s mlékem a medem. Majonéza sama o sobě vlasy dobře vyživuje, ale pokud přidáte mléko a med, dosáhnete ještě lepších výsledků. Mléko a med jsou přírodní kondicionéry a díky nim budou vlasy jemné a hebké. Tuto masku použijte, pokud vlasům potřebujete maximálně hydratovat. Připravíte ji následujícím způsobem:
  • Smíchejte půl hrnku majonézy, jednu polévkovou lžíci medu a jednu polévkovou lžíci mléka.
  • Směs naneste na vlasy, zakryjte koupací čepicí a před šamponováním nechte hodinu působit.
 3. 3
  Připravte si očistnou majonézovou masku s octem a citronovou šťávou. Pokud vlasy poslední dobou vypadají matně, můžete použít pár ingrediencí navíc, které vlasy vyčistí a dodají jim lesk. K vyčištění vlasů můžete použít ocet i citronovou šťávu. Masku si připravíte následovně:
  • Smíchejte půl hrnku majonézy s jednou polévkovou lžící octa (destilovaného nebo jablečného) nebo jednou polévkovou lžící citronové šťávy.
  • Směs naneste na vlasy, zakryjte koupací čepicí a před šamponováním nechte hodinu působit.
 4. 4
  Chcete-li se zbavit krepatých vlasů, připravte si majonézovou masku s vaječným bílkem. Bílek vyřeší problém se suchými a krepatými vlasy a zanechá je lesklé a zdravé. Majonéza často obsahuje žloutky, ale v tomto případě přidejte i bílek, abyste se zbavili krepatění. Masku připravíte následujícím způsobem:
  • Bílek oddělte od žloutku. Žloutek si ponechejte na později.
  • Smíchejte bílek s půl hrnkem majonézy.
  • Směs naneste na vlasy, zakryjte koupací čepicí a před šamponováním nechte hodinu působit.
  Reklama

Tipy

 • Pokud máte extrémně suché vlasy, nechejte majonézu působit přes noc. Polštář před nechtěným únikem oleje ze zábalu ochraňte plastovým obalem. Nebo také můžete koupací čepici překrýt ještě jednou těsnou čepicí, abyste si byli jistí, že zůstane na místě.
 • Vlasy zakryjte koupací čepicí.
 • Nepoužitý kondicionér uchovávejte v ledničce a před použitím ohřejte na pokojovou teplotu.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Majonézu
 • Plastovou čepici nebo tašku
 • Ručník

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 17 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 4 905 krát
Kategorie: Nehty a vlasy
Stránka byla zobrazena 4 905 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama