Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vykostěná kuřecí stehna bez kůže jsou formou bílkovin, která může být vařena mnoha způsoby. Kuřecí stehna jsou kusy masa a nemají tendenci vysychat, jakou obvykle mají kuřecí prsa. Pokud odstraníte kůži, zbude vám kuřecí stehno, které má zhruba 130 kalorií a pouze 7 gramů tuku. Tady je několik způsobů, jak připravit vykostěná kuřecí stehna bez kůže.

Postup

 1. 1
  Vaření v pomalém hrnci.
  • Vykostěná kuřecí stehna bez kůže se dobře vaří v tzv. pomalém hrnci. Osmahněte na pánvi kuřecí stehna dohněda na 1 lžíci (15 ml) rostlinného oleje, potom je dejte do pomalého hrnce spolu s dostatečným množstvím kuřecího vývaru, aby je téměř zakryl. Potom přidejte 1 nasekanou cibuli, 3 nadrcené stroužky česneku, 2 nasekané stonky řapíkatého celeru a plechovku odkapaných rajčat, nakrájených na kostičky. Přidejte 1 lžíci (15 ml) sušeného italského koření a vařte na střední teplotu zhruba 4 hodiny, nebo dokud nebudou kuřecí stehna křehká. Podávejte s vařenými vaječnými nudlemi a máte kuřecí cacciatore.
 2. 2
  Pečení v troubě.
  • Rozložte kuřecí stehna v jedné vrstvě do mělké zapékací mísy. Poprašte kuřecí stehna, jakýmkoliv kořením chcete, například italským kořením, citronovým pepřem, tymiánem nebo rozmarýnem a česnekem. Překryjte fólií a pečte 20 minut na 175 stupňů Celsia, potom sejměte folii a pokračujte v pečení dalších 5 až 10 minut, nebo dokud vnitřní teplota kuřecích stehen nedosáhne 74 stupňů Celsia.
 3. 3
  Grilování.
  • Zahřejte propanový gril na střední teplotu. Okořeňte vykostěná kuřecí stehna bez kůže lehce solí a pepřem. Dejte je na gril a zavřete víko. Grilujte stehna z každé strany zhruba 5 minut, nebo dokud vnitřní teplota nedosáhne 74 stupňů Celsia. Během poslední minutky grilování potřete kuřecí stehna vaší oblíbenou barbecue omáčkou.
 4. 4
  Smažení na pánvi.
  • Okořeňte vykostěná kuřecí stehna bez kůže lehce solí a pepřem. V jiné mělké misce rozmíchejte 2 vejce, dokud se žloutek s bílkem nesmísí. Do druhé mělké misky dejte 2 hrnky (475 ml) strouhanky. Potom zahřejte na pánvi 2 lžíce (30 ml) rostlinného oleje a jedno kuřecí stehno po druhém namočte do vajíčka a zatlačte do strouhanky. Dejte ho na horký olej. Opakujte, dokud nebude pánev plná, ale ne přeplněná. Vařte na střední teplotu z jedné strany 3 minuty nebo do zhnědnutí a potom je otočte a smažte z druhé strany nebo dohněda, a zároveň dokud vnitřní teplota masa nedosáhne 74 stupňů Celsia. Sejměte z pánve a podávejte.
  Reklama

Tipy

 • Vykostěná kuřecí stehna bez kůže jsou velmi univerzální; experimentujte s novými kombinacemi chutí a objevte nové favority.
 • Při přípravě počítejte vždy se 2 vykostěnými kuřecími stehny bez kůže.
Reklama

Varování

 • Vždy vařte drůbež do vnitřní teploty 74 stupňů Celsia.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Vykostěná kuřecí stehna bez kůže
 • Recept
 • Metody přípravy: trouba, pomalý hrnec, gril nebo pánev na smažení
 • Teploměr na maso

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 055 krát
Kategorie: Maso & lahůdky
Stránka byla zobrazena 7 055 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama