Jak přirozeně vybělit zuby

V tomto článku:Z vaší ledniceKaždodenní produkty

Téměř každý by si přál mít bělejší zuby. I když je dostupná celá řada řešení, hodně lidí nepřemýšlí nad přirozenými metodami. Tady je několik přírodních bělících metod, které můžete vyzkoušet.1
Z vaší lednice

 1. 1
  Jezte křupavé potraviny. Pomohou odstranit hodně cukrů a chemikálií, které způsobují skvrny a zubní kazy. Hlavním zločincem jsou lepkavé potraviny.
  • Jablko denně lékaře a zubaře odežene. Je známo, že obsahují kyselinu jablečnou – což je chemikálie v současné době používaná v bělících produktech jako rozpouštěč skvrn.
  • Některé druhy zeleniny jako je okurka, brokolice a mrkev jsou také jednoduché přírodní běliče zubů. Protože jsou křupavé, podporují slinění a pomáhají při zmírňování skvrn na zubech.
 2. 2
  Po jídle si vyplachujte ústa vodou. Odstranění zbytků a usazenin jídla z vašich zubů pomáhá předcházet skvrnám a kažení. Je to obzvlášť dobrý nápad pokud jste mimo domov a nemůžete si zuby dobře vyčistit.
 3. 3
  Vyzkoušejte ovoce s bělícími vlastnostmi. Určité druhy ovoce mají schopnost přirozeně bělit zuby. Chovají se jako úžasné a jednoduché běliče zubů. Vezměte například jahody – obsahují přirozené bělící činitele a jsou jednou z populárních babských rad na bělení zubů.
  • Jahodami si potřete zuby nebo z nich vytvořte pastu. Je nezbytné vyčistit si zuby zubní pastou ihned po potření, protože jahody obsahují kyseliny a cukry, které můžou být pro vaše zuby škodlivé.
  • Jezte více rozinek. Stejně jako křupavá zelenina, rozinky vyvolávají vyšší produkci slin. Toto neustálé mytí zubů pomáhá odplavovat zubní plak a předcházet jeho hromadění.
 4. 4
  Jezte více sýru. Správně, správně, zní to trochu směšně, ale nedávné studie říkají, že snězení trošky sýra po jídle může pomoci předcházet kažení zubů a podpořit remineralizaci zubní skloviny.
  • Mléko a jogurt udržují zuby zářivé a bez kazů, protože obsahují minerály vápník a fosfát, které podporují remineralizaci zubní skloviny.
   • Můžete si myslet, že silná zubní sklovina nemá co dělat s bělostným úsměvem, ale má. Je to nejsvrchnější vrstva vašich zubů, a proto to není jen to, co vidíte, ale také jejich ochrana. Když se sklovina poskvrní, ovlivní to i barvu vašich zubů. Doplňováním vápníku a fosfátu, které jí budují, ji udržíte silnou a zdravou.

2
Každodenní produkty

 1. 1
  Čistěte si zuby a používejte zubní nit. Prevence zabarvení vašich zubů je jednodušší než odstraňování skvrn, což je důvod, proč tyto přirozené bělící techniky jsou extrémně důležité. Čištění a používání zubní nitě hrají obrovskou (největší) roli v udržování zubů čistých a bílých. Pokud nebudete dodržovat tyto návyky, dovolíte skvrnám a zubním kazům vkrást se na vaše zuby, což způsobí jejich zabarvení.
  • Používání zubních nití je stejně tak důležité. Skvrny jsou také mezi vašimi zuby! A navíc to podporuje také zdraví dásní. Nezáleží na tom, jak bílé máte zuby, pokud jsou vaše dásně červené a nafouklé.
 2. 2
  Využijte jedlou sodu. Jedlá soda je jeden z běličů, který zuby nejen bělí, ale i čistí. Používala se pro bělení již celá staletí, dokonce ještě před vynálezem zubní pasty.
  • Vše co musíte udělat je vzít trochu jedlé sody a smícháním s vodou a špetkou soli připravit pastu.Čistěte si zuby jako obvykle asi minutu. Vypláchněte si důkladně ústa, abyste odstranili všechnu jedlou sodu. Dělejte to nanejvýš dvakrát týdně, pokaždé minutu – jedlá soda je spíše abrazivní a může narušit vaší zubní sklovinu.
   • Pokud se rozhodnete použít jedlou sodu, můžete jí také smíchat s citronovou šťávou.
 3. 3
  Použijte peroxid vodíku. Je nejznámější jako silné bělící činidlo. Je to chemická látka se složením H202 – neuvěřitelně blízké vodě. Tato užitečná a všestranná látka se užívá jako antiseptikum, dezinfekce, oxidační činidlo a dokonce jako palivo pro rakety! A je to také přísada zubních past, dezinfekcí a ústních vod.
  • Vytvořte si roztok se stejnými díly peroxidu vodíku a vody. Použijte jako ústní vodu. A nebojte se: Americká zubní asociace to prohlásila jako bezpečný bělič zubů.
 4. 4
  Žvýkejte žvýkačky bez cukru s xylitolem. Xylitol je přírodní sladidlo, které může pomáhat předcházet zubnímu plaku. Zatímco plak se živí běžným cukrem, xylitol nemůže strávit. Také to neutralizuje hladinu pH v ústech a zvyšuje produkci slin.
  • Ale mějte na paměti, že je to dvousečná zbraň – ačkoliv sliny mohou vyplachovat zbytky jídla, mohou také skrz ústa nést bakterie. To znamená, že je stejně důležité čištění zubů dvakrát denně a malý příjem cukru.

Varování

 • Buďte opatrní při používání jedlé sody (o něco méně i při použití peroxidu vodíku). Oba produkty mohou doslova rozežrat vaše zuby.

Informace o článku

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 14 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili.

Kategorie: Osobní péče a Styl

V jiných jazycích:

English: Whiten Teeth Naturally, Español: blanquear los dientes de forma natural, Português: Clarear os Dentes Naturalmente, Русский: отбелить зубы натуральными средствами, Italiano: Sbiancare i Denti in Modo Naturale, Français: avoir des dents plus blanches naturellement, Deutsch: Zähne natürlich aufhellen, 中文: 自然美白牙齿, Bahasa Indonesia: Memutihkan Gigi Secara Alami, 日本語: 自然に歯を白くする, العربية: تبييض الأسنان بطرق طبيعية

Stránka byla zobrazena 2 960 krát.
Byl tento článek přesný?