Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Vypadávání vlasů je běžné u mužů i u žen a mnoho lidí se snaží tento problém zvrátit pomocí různých chemikálií, nastřelování vlasů, nebo dokonce chirurgických zákroků. Pokud si chcete vlasy nechat narůst přirozeně, zaměřte se na masáže, léčivé oleje a změny životního stylu. V tomto článku se dozvíte, jak to udělat, aby vám vlasy opět narostly.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Přírodní metody léčby

 1. 1
  Každý den si masírujte pokožku hlavy. Masáže podporují krevní oběh a vytvářejí lepší podmínky pro růst vlasů. Masírujte si pokožku hlavy konečky prstů krouživými pohyby. Nespěchejte a promasírujte si každý centimetr pokožky hlavy, aby vám vlasy rostly rychleji.
  • Masírujte si hlavu vždy ve sprše při mytí vlasů.
  • Můžete se objednat na profesionální masáž hlavy, abyste věděli, jak na to.
 2. 2
  Zkuste olejovou masáž. Když použijete nějaký výživný olej, masáž bude mít mnohem lepší účinky. Olej uvolňuje vlasové váčky a podporuje krevní oběh. Jednou nebo dvakrát denně si udělejte olejovou masáž hlavy. Nejlepší je dělat to ve sprše a potom si vlasy umýt. Můžete zkusit například tyto oleje:
  • Kokosový olej. Tento bohatý a výživný olej má spoustu prospěšných účinků. Zahřejte si trochu oleje v ruce a konečky prstů si ho vmasírujte do pokožky hlavy.
  • Jojobový olej. Tento olej je podobný přirozenému mazu pokožky hlavy, který jí dodává zdraví a podporuje růst vlasů.
  • Mandlový olej. Tento olej se tradičně používá v Indii na podporu růstu vlasů.
 3. 3
  Používejte léčivé masky. Kvalitní vlasová maska vaše vlasy zvlhčí a podpoří jejich růst. Můžete použít med, vaječné bílky, avokádo, aloe vera, nebo jablečný ocet. Naneste si masku na vlasy na 15 minut a potom si hlavu umyjte šamponem. Zkuste například následující masky:
  • Na suché vlasy použijte směs arganového oleje, vaječných bílků a medu.
  • Na normální vlasy použijte směs arganového oleje, aloe vera a olivového oleje.
  • Na mastné vlasy použijte směs medu, jablečného octa a ricinového oleje.
 4. 4
  UZkuste esenciální oleje. Některé esenciální oleje podporují krevní oběh a zrychlují růst vlasů. Přidejte si několik kapek těchto olejů do domácí vlasové masky:
  • Levandule
  • Tea tree
  • Cedrové dřevo
 5. 5
  Nepoužívejte šampony s obsahem sulfátů a dalších škodlivých chemikálií. Mnoho komerčně prodávaných šamponů obsahuje sulfáty. Tyto látky vlasy vysušují a způsobují jejich lámání a vypadávání. Když budete používat jemnější přírodní šampony, budete mít zdravé a silné vlasy. Přestaňte používat sulfáty a první zlepšení zaznamenáte již po několika týdnech.
 6. 6
  Zajděte si k lékaři a zjistěte, zda vaše padání vlasů nezpůsobuje nějaká choroba. Někdy lidem vlasy padají proto, že trpí nějakou nemocí, o které nevědí. Pokud je to i váš případ, je nutné nejprve vyléčit danou nemoc. Pokud si nejste jistí tím, proč vám padají vlasy, zajděte si k lékaři a zjistěte, co se děje. Často jsou na vině následující nemoci:
  • Poruchy štítné žlázy
  • Hormonální nerovnováha
  • Alopecie
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Změna stravování

 1. 1
  Jezte hodně bílkovin. Bílkoviny jsou stavebními kameny zdravých vlasů. Když budete jíst dostatek bílkovin, vlasy vám porostou rychleji. Ujistěte se, že každý den sníte alespoň doporučené množství bílkovin.
  • Můžete jíst vejce, libové maso, luštěniny a listovou zeleninu.
  • Vegani a vegetariáni většinou jedí méně bílkovin, než lidé, kteří jedí maso. Pokud jste vegan nebo vegetarián, dávejte si pozor na to, kolik bílkovin jíte.
 2. 2
  Začněte jíst více omega-3 mastných kyselin. Tento zdravý tuk je pro růst vlasů nezbytný. Když ho v těle nebudete mít dostatek, budete mít lámavé a vysušené vlasy. Měli byste každý den sníst nějaké jídlo s vysokým obsahem této kyseliny. Kromě toho, že budete mít zdravé vlasy, budete mít také zdravou pleť.
  • Mezi nejlepší zdroje omega-3 patří ryby, ořechy a avokáda.
  • Můžete omega-3 začít brát také ve formě kapslí.
 3. 3
  Užívejte biotin. Biotin je látka obsahující vitamíny B, které podporují růst vlasů, nehtů a zdraví pleti. Nejdůležitější je vitamín B12. Pokud víte, že nejíte dostatek vitamínu B, měli byste začít brát biotin ve formě tablet. Vitamíny B najdete také ve většině multivitaminů určených pro těhotné ženy.
  • Vitamín B12 najdete v tučném masu, v rybách a v dalších živočišných produktech.
  • Vegani a vegetariáni většinou nemají dostatek vitamínu B12 – pokud je to váš případ, berte ho ve formě tablet.
 4. 4
  Jezte potraviny s vysokým obsahem železa. Když nebudete mít v těle dostatek železa, vaše tělo bude produkovat méně červených krvinek a budete trpět anémií. Anémie může mimo jiné způsobit také vypadávání vlasů. začněte jíst více železa – listové zeleniny, tmavého masa a dalších potravin. Pokud se vám nepodaří dostatečně zvýšit dávku, berte železo ve formě tablet.
  • Pokud máte strach, že trpíte anémií, je nutné navštívit lékaře. V některých případech stačí pouze brát železo, jindy je nutná složitější léčba.
 5. 5
  Dodržujte pitný režim. Věděli jste, že když budete pít dostatek vody, budete mít krásnější a zdravější vlasy? Stejně jako ostatní části těla i vlasy potřebují vodu a při dehydrataci značně trpí. Dávejte si pozor na to, abyste každý den vypili dostatek vody. Napijte se vždy, když budete mít žízeň a místo alkoholu a kávy pijte čistou vodu.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Péče o vlasy

 1. 1
  Nemyjte si vlasy každý den. Když si budete vlasy mýt každý den, budete je zbytečně zatěžovat. Výživné oleje z pokožky hlavy se smyjí a kromě toho vlasy při mytí napnete a vysušíte. Pokud chcete, aby vám vlasy začaly růst rychleji, měli byste je mýt co nejméně.
  • Když budete vlasy mýt jednou za tři dny, nebo i méně, budete je mít nejzdravější.
  • Mezi mytím používejte suchý šampon – pudr, který se nastříká do vlasů a po chvíli se vyčeše. Díky suchému šamponu budete mít čisté a voňavé vlasy po celý den.
 2. 2
  Místo kartáče používejte hřeben. Po mytí si vlasy opatrně pročešte řídkým hřebenem a začněte u konečků. Když budete zacuchané vlasy rvát kartáčem od kořínků, poškodíte si je a způsobíte lámání a vypadávání.
  • Pokud máte vlasy mokré, postupujte velmi opatrně – mokré vlasy jsou velmi křehké a náchylné.
  • Čím hustší a kudrnatější vlasy máte, tím řidší hřeben byste měli používat. Pokud máte velmi kudrnaté vlasy, nečešte si je více, než je potřeba.
 3. 3
  Nepoužívejte horké stylingové nástroje. Horko vlasy poškozuje. I když budete používat ochranný sprej, na vaše vlasy bude mít horko nepříznivý vliv. Nepoužívejte tedy fény, žehličky, ani kulmy. Těmto nástrojům se vyhýbejte a používejte je pouze v krajních případech. Vlasy si po mytí nechávejte uschnout přirozeně a upravujte si je bez použití tepla.
 4. 4
  Nechávejte si vlasy stříhat, ale ne příliš často. Pokud chcete, aby vám vlasy opět narostly, neměli byste si je stříhat příliš často. Je dobré se jednou za několik měsíců zbavit roztřepených konečků, ale neměli byste se snažit o nové účesy. Také kadeřníkovi nedovolte, aby vám vlasy žehlil nebo fénoval. Lepší je masírovat si pokožku hlavy, používat oleje a masky a nechat vlasy co nejvíce na pokoji.
  • Když půjdete ke kadeřníkovi, nechejte si vlasy místo žehlení vyfoukat přes kartáč.
 5. 5
  Nepoužívejte prameny umělých vlasů a nenoste účesy, které vlasy poškozují. Prameny na prodloužení vlasů se lepí k pokožce hlavy a značně vlasy zatěžují. Svojí váhou tahají za vaše přírodní vlasy a způsobují lysiny. Pokud si chcete vlasy nechat narůst, noste je přírodní. Chemické narovnávání, barvení, zesvětlování a lepení umělých pramenů vám nepomůže.
  • Experimentujte a najděte si účesy, které vám nezatíží vlasy.
  • Pokud si chcete barvit vlasy, používejte přírodní hennu, která neobsahuje škodlivé chemikálie.
  Reklama

Tipy

 • Každému vyhovují jiné metody léčby. To, co pomůže jednomu člověku, nemusí pomoci jinému. Pokud si tedy chcete koupit nějaký produkt pro urychlení růstu vlasů, ujistěte se, že v případě nespokojenosti dostanete své peníze zpět.
 • Nečešte si vlasy když jsou mokré. Mokrý vlas je pružnější a je tedy větší šance, že se poláme.
Reklama

Související články

Jak odstranit akrylové nehty
Jak si sami ostříháte ofinuJak si sami ostříháte ofinu
Jak si sestříhat vlasy
Jak si obarvit vlasy ve stylu ombréJak si obarvit vlasy ve stylu ombré
Jak si udělat melír doma
Jak získat kudrnaté vlasy (pro muže)Jak získat kudrnaté vlasy (pro muže)
Jak si postupně sestříhat vlasy
Jak si udělat melírJak si udělat melír
Jak uplést francouzský cop
Jak odstranit modrou nebo zelenou barvu z vlasů bez zesvětlováníJak odstranit modrou nebo zelenou barvu z vlasů bez zesvětlování
Jak si vysušit vlasy bez použití fénuJak si vysušit vlasy bez použití fénu
Jak si odlakovat nehty bez použití odlakovače
Jak používat natáčky
Jak si vytvořit dreadyJak si vytvořit dready
Reklama

O tomto wikiHow

Amber Crain
Spoluautorem článku je :
Spisovatelka pro wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je autor wikiHow, Amber Crain. Amber Crain je členkou autorského týmu wikiHow posledních šest let. Vystudovala University of Houston, kde se specializovala na klasická studia a vedlejší obor malbu. Než přišla do wikiHow, pracovala v různých odvětvích včetně marketingu, vzdělávání a hudební žurnalistiky. Více než 10 let je DJkou v rádiu a v současné době je DJkou čtrnáctidenního hudebního pořadu na oceňovaném internetovém rádiu DKFM. Její práce na wikiHow podporuje její celoživotní vášeň pro učení a její přesvědčení, že znalosti patří každému, kdo je chce hledat. Tento článek byl zobrazen 7 102 krát
Kategorie: Nehty a vlasy

Lékařské prohlášení

Obsah tohoto článku není určen jako náhrada odborné lékařské pomoci, vyšetření, diagnostiky nebo léčby. Před zahájením, změnou nebo ukončením jakéhokoli zdravotního ošetření byste měli vždy kontaktovat svého lékaře nebo jiného kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Stránka byla zobrazena 7 102 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama