Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete pomoci vytvářet na světově největší, nejkvalitnější, bezplatné návody? Vypadá to jako složitý úkol, ale tisíce lidí denně spolupracují na wikiHow, aby pomohli dosáhnout tohoto cíle. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak můžete pomoci, takže je pravděpodobné, že najdete něco, s čím budete moci pomoci a shoduje se to s vašimi zájmy a zkušenostmi.

Postup

 1. 1
  Zaregistrujte se a vytvořte si účet, abyste získali přístup k více nástrojům. Díky účtu získáte přístup k různým způsobům, jak vylepšit wikiHow.
  • Registrovaní uživatelé si také mohou založit vlastní uživatelskou stránku s úvodem o sobě, statistikami příspěvků (jako jsou započaté články, počet zhlédnutí článků a další).
  • Nezáleží na tom, jak velká nebo malá je, každá užitečná změna se cení. Pokud články úmyslně nepoškozujete, můžete přispívat neomezeně ke každému tématu, o kterém máte dostatek znalostí.
 2. 2
  Napište nový článek na téma, které ještě nebylo započato. Milujete psaní? Kdokoliv může založit novou stránku na wikiHow pokud má účet! Pokud nevíte, o čem chcete psát, přejděte na stránku Napsat článek a sjeďte na sekci s názvem "Chci návrhy témat". Zadejte klíčové slovo a klepněte na "Odeslat". Dostanete tak nápady na články, o kterých se na wikiHow možná ještě nepsalo. Klikněte na jakýkoliv červený název a můžete začít psát článek.
 3. 3
  Opravte problémy, překlepy a chyby. Jste perfekcionista? Jakmile se přihlásíte, pokud uvidíte nějakou chybu, můžete vždy kliknout na kartu "Upravit článek" v horní části článku a opravit ji na místě.
 4. 4
  Pomozte nám ohlídat poslední změny. Na jakékoli wiki existuje fronta Poslední změny (RC)], která ukazuje každou změnu nebo doplnění, která byla na webu provedena, a umožňuje dobrovolníkům tyto změny přijmout nebo vrátit zpět. Většina úprav provedených v kterýkoli daný den je užitečná a jakékoli špatné úpravy (vandalismus) jsou obvykle rychle vráceny kontrolorem posledních změn.
  Reklama

Tipy

 • Vždy buďte slušní, laskaví a podporující, bez ohledu na to, jakou činnost vykonáváte. Za všech okolností se na wikiHow řiďte dobrou vírou.
 • Pokud něco vyžaduje okamžitou pozornost, například vandalismus nebo spamování, kontaktujte nás
 • Přihlaste se nebo si vytvořte účet.
 • Nezapomínejte na to, že přispívání vede k tomu, aby se lidé naučili dělat cokoliv. Dobrý článek, který jednou někomu řekne přesně to, co chtěl vědět, je užitečnější než stránka, která je mnohokrát přečtena, ale nikoli skutečně užitečná a nápomocná.
 • Někdy si zde všimnete lidi s různými způsoby myšlení a různými názory. Pokud někdy narazíte na rozdílné názory, můžete své obavy jasně a klidně projednat. Pokud vaše navrhované řešení není splněno, nemusíte být zklamaní. Mějte na paměti: ne každý má stejný názor a i ten váš se nemusí vždy prosadit.
 • Pokud je vaše práce vrácena, můžete se zeptat editora, který ji vrátil, proč tak učinil, abyste se mohli dozvědět, proč se to stalo, aby se zabránilo opakování situace v budoucnosti.
Reklama

Varování

 • Prosíme, neničte, nespamujte ani jinak kontraproduktivně nepřispívejte na wikiHow. Lidé bohužel na wikiHow často umisťují spam, vandalismus a irelevantní nebo sprosté informace. Je to smutné, protože to snižuje náš cíl vytvořit užitečný, bezplatný návod. Pokud budete porušovat naše pravidla, může to vést k tomu, že budete zablokováni. Pokud si myslíte, že vandalismus a spamování jsou zábavné, nezapomeňte, že zablokování zábavné není.
 • Pokud nenajdete příznivou odpověď, prosíme, přijměte to a pochopte, že wikiHow je komunita, která pracuje na jedné vlně. Je vždy k dispozici, ale ne všemocná.


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 16 688 krát
Stránka byla zobrazena 16 688 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama