Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Všimli jste si náznaků a teď si váš mozek dává dvě a dvě dohromady. Manžel nebo manželka chodí neustále domů pozdě a vymlouvá se na práci. Nebo přijde domů a hned, jak sní v tichosti večeři, sedne k počítači. Na jakoukoli otázku má místo odpovědi podivné výmluvy... Pokud máte obavy, že váš protějšek s vámi nehraje čistou hru a chcete zjistit pravdu, tady je několik postupů, které vám mohou pomoci podezření potvrdit.

Než se ale do tohoto procesu po hlavě vrhnete, dejte si pár dní na rozmyšlenou, hlavně o tom, co uděláte, pokud se vaše nejhorší obavy potvrdí. Záleží vám na vašem vztahu tolik, že ho nebudete nikdy ochotni ukončit, ať už vaše slídění dopadne jakkoliv? Pokud je to váš případ, bude možná lepší se řídit pořekadlem, že co oči nevidí, to srdce nebolí a ušetřit si bolest ze zklamání. Není podezření, že vás protějšek podvádí, především signálem, že s vaším vztahem je tak jako tak něco v nepořádku a vy jen hledáte, jak si zdůvodnit, že se chcete rozejít? V tom případě bývá chyba úplně jinde a vy uděláte lépe, když soustředíte svou energii do vztahu a zapracujete na něm, nebo se rozhodnete, že všechno ukončíte rychle a bez nedůstojných scén.

A jestliže se rozhodněte celou záležitost prošetřit, připravte se na to, co zjistíte, ať už to bude dobré nebo špatné.

Poznámka: některé nápady na "špehování" manžela či manželky mohou hraničit se zákony vaší země. Zjistěte si to raději předem.

Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Přistihněte záletníka na telefonu

 1. 1
  Nechte za sebe kráčet své prsty. Mobil nás provází celým životem a představuje velké pokušení. Je tedy téměř jisté, že pokud se ve vzduchu vznáší aférka, na mobilu ji spolehlivě objevíte, protože se mu určitě nevyhne.
 2. 2
  Pokud máte starou dobrou pevnou linku, vyšetřování je velmi snadné.
  • Vezměte druhý telefonní přístroj a zapojte ho v domě do telefonní zásuvky někde, kam vaše polovička moc často nechodí. Odšroubujte a vyjměte mikrofon (udělejte to předem), aby vás neprozradil dech, který by se jinak ozýval ve sluchátku.
  • Až uslyšíte jak manžel nebo manželka volá "Já to vezmu, zlato" (protože vy tušíte, že volá on/ona), jděte do své tajné "ústředny," a velmi opatrně zvedněte sluchátko z vidlice. Nebuďte přespříliš jemní a pomalí: cvakání tlačítek vydává klapavý zvuk, který vás může snadno prozradit.
 3. 3
  Stiskněte tlačítko nahrávání. Pokud jste si jistí, že váš/vaše už-brzy-ex nebude tajné lásce v žádném případě volat, když jste vy poblíž, ale že neodolá pokušení ve chvíli, kdy si myslí, že se nedíváte - případně, že jeho/její spiklenec slasti zkrátka musí slyšet jeho/její hlas předtím, než zaleze do postele, nahrávání může velmi dobře fungovat. Pokud dokážete plánovat dostatečně dopředu, můžete napíchnout telefon docela pohodlně, zatímco váš protějšek si hraje na Don Juana.
  • Jestliže máte smartphone nebo jiný telefon s funkcí nahrávání, nastavte sluchátko headsetu vedle mikrofonu a nahrajte si zamilované řečičky. Pokud budete úspěšní, pak není nejspíš co řešit. Zabalte záletníkovi do tašky zubní kartáček a pantofle a postavte ji před dveře. Jestliže ovšem zjistíte, že ten dlouhý telefonát byl jen kamarád z kuželkářského klubu, který si domlouval odvetu na čtvrteční večer, uvařte pořádnou večeři a dejte si záležet také na dezertu. Podávejte samozřejmě s úsměvem.
 4. 4
  Použijte dětskou chůvičku. Je to levný, nenáročný způsob, jak odposlouchávat. Samozřejmě, pokud nemáte nebo jste neměli děti, může to být trochu náročnější, ale s tím si jistě poradíte. Počkejte, až půjde podezřelý/á někdy "mimo dům" a také si skočte do supermarketu. Kupte si základní dětskou chůvičku a barvu ve spreji, která bude splývat s místem, kam ji plánujete umístit. Nezapomeňte na cívku maskovací pásky, pokud má chůvička blikající světélko.
  • Natřete mikrofon chůvičky (tu část, která se dává k dítěti) barvou ve spreji. Nejprve zakryjte drážky mikrofonu, aby se do nich nedostala barva. S barvou to také nepřežeňte, aby nebyla cítit po celém domě.
  • Jděte do místnosti, odkud si myslíte, že bude vaše drahá polovička tokat po drátě, a nastražte chůvičku na místo, kterého si hned tak nevšimne. Může to být mezi knihami v knihovně, za gaučem, nebo pokud jste hodně zoufalí, tak někde v ložnici či v koupelně.
  • Zapněte chůvičku a na tajné místo dejte přijímač, ztlumený tak, aby hlasitost byla na úrovni šepotu a tlumeného smíchu. Jděte do svého úkrytu a zapněte přijímač. Slyšíte ho? Pokud ano, jste připraveni. Pokud ne, nalaďte spojení tak, abyste zvuky dobře slyšeli.
  • Až přijde telefonát a vaše žena řekne "musím to vzít...je to pracovní," odpovězte, „fajn miláčku, já jdu do garáže pracovat na...“, je pravděpodobné, že její myšlenky budou už stejně úplně jinde.) Jděte do své skrýše, zapněte přijímač, připravte si diktafon nebo jiné nahrávací zařízení a poslouchejte, co se bude dít. Pokud dojde k nejhoršímu a vaše podezření se potvrdí, můžete jí sbalit kufry a objednat taxík. Na druhou stranu pokud uslyšíte Ano pane řediteli, tu zprávu budu mít připravenou do zítra. Počkat...tohle je mikrofon?, budete si asi muset sbalit tašky vy sami. Nebo vás čeká minimálně hodně nepříjemné vysvětlování.
 5. 5
  Nahrávejte nejlépe digitálně. Digitálních nahrávacích zařízení existuje velká spousta, některá mohou být malá jako propiska nebo karta, existují ale i větší se sluchátky a mikrofonem. Znamená to, že ho můžete nastražit všude tam, kde si myslíte, že bude vaše partnerka nebo partner telefonovat. Nahrávání pak sklapne jako dokonalá past. Výsledky zkontrolujte, až se vám to bude hodit. Hodně štěstí!
 6. 6
  Zapomeňte na právo na soukromí a projeďte osobní komunikaci svého protějšku. Přímý přístup k mobilnímu telefonu může odhalit hodně – obzvlášť pokud se podíváte do zpráv a na facebookový a twitterový účet. I jeho/její kamarádi se určitě rádi podělí o své vědomosti a o rady. A nezapomeňte, že odeslané zprávy vám často odhalí víc, než ty přijaté. Pravidlná kontrola vám dá přehled o tom, jak celá záležitost postupuje. Dávejte si pozor na falešná jména, takže když přijde zpráva v nevhodnou chvíli, falešné jméno nic neprozradí.
  • Zkontrolujte email. Další možnost, jak si váš muž domlouvá schůzky s tou mrchou je posílání emailů nebo chatování po síti. Co kdyby se každý email, který váš drahý odešle, poslal automaticky také vám? Software, který se jmenuje remote spy nahrává všechny emaily, chaty, zprávy z messengeru, navštívené webové stránky a kliknutí a pak nahrané informace automaticky odešle na vaši emailovou adresu.
  • Pokud není vaše polovička extrémně opatrná, můžete si prohlédnout i jeho nebo její počítač (nebo telefon) až se nebude dívat. Projděte historii, nedávno použité aplikace a dejte si dohromady další střípky, abyste získali celý obraz dění.Třeba zjistíte v emailu plány na příští schůzku nebo přijdete na nějaké žhavé chatové zprávy.
  • Je běžné, že záletník se bude chránit používáním různých hesel a ukádáním souborů pod několika jmény. Abyste získali přístup, zkuste pro začátek použít typická hesla,. Pokud to nefunguje, vyhledejte si na Googlu specializovaný software na prolamování hesel.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Další způsoby jak svůj protějšek špehovat

 1. 1
  Použijte nástoje, které máte k dispozici. Můžou vám pomoci neživé předměty – aspoň nepromluví! V obchodech například existují skryté kamery – to je ale nápad! Jsou natolik diskrétní, že ani vy nepoznáte, že v té drobné sošce je kamera. Skryté kamery dnes mají nejrůznější tvary, od nástěnných hodin přes lampičky až po umělé květiny.
 2. 2
  Nainstalujte sledovací zařízení GPS. Budete tak moci sledovat kde se váš manžel nebo manželka toulá, kam jede autem a kde a jak dlouho se zdržuje. Až příště řekneI "V poslední době pracuju často přes čas, zlatoI", můžete kontrovat "Pane jo, v hotelu Zátiší tě musí mít opravdu rádi!"
 3. 3
  Počítejte kilometry. Levná (zdarma) alternativa ke sledování přes GPS je jednoduše zapisování ujetých kilometrů před odjezdem do práce a po návratu domů. Odpovídá délce trasy, kterou jezdí váš protějšek do práce? Rozdíl v předpokládané a skutečné hodnotě vám pomůže formulovat jasné otázky, díky kterým zjistíte, co se vlastně děje.
 4. 4
  Věnujte zvláštní pozornost kamarádům a kamarádkám svého protějšku. S kým se nejčastěji stýká? Koho nejčastěji kontaktuje? Jsou to i vaši přátelé? Když se s nimi setkáte, sledujte své pocity a dávejte si pozor. Nedávejte jim přímé otázky. Nechcete přece, aby si museli vybrat, na čí budou straně. To, co lidé neřeknou je stejně důležité jako to, co lidé řeknou.
 5. 5
  Prostudujte si historii. Pokud je historie telefonátů zablokovaná, zkuste si jejich výpis najít online na internetu přes účet. Budete nejspíš potřebovat přístupové heslo, ale je velká šance, že bylo vymyšleno už dávno předtím, než si váš muž nebo žena aférku začali, tudíž ho nejspíš znáte, nebo ho snadno uhádnete. Prohlédněte si četnost hovorů a časy volání. Získáte tak lepší pohled na to, jak celá záležitost postupuje.
 6. 6
  Sledujte změny chování. Může to být cokoliv, například změna stylu oblékání, změna vzhledu, hubnutí nebo tloustnutí, ochladnutí touhy, vzdalování se, nepřátelství, neochota mluvit o budoucnosti, zrušení zásnub, nezájem o sex a jiné neobvyklé chování. Projevuje se toto chování víc a víc, nebo naopak ustupuje? Změny vždycky představují určité vodítko.
 7. 7
  Hledejte tajemství. Zkuste zjistit, zda váš protějšek nemá tajný mobil, který před vámi skrývá. Prohlédněte si složku „koš“ v počítači – lidé dost často kompromitující soubory vyhodí do koše a pak ho zapomenou vysypat.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Nastražte na záletníka past

 1. 1
  Chyťte ho/ji při činu! Pokud opravdu věříte, že vás manžel nebo manželka podvádí, ale ani po odposlechu telefonu, čtení emailů a sledování cest do práce stejně nemáte žádný důkaz, budete se muset rozhodnout, jak daleko chcete vůbec zajít ve svém úsilí zálety odhalit.
  • Upřímně se zeptejte sami sebe, proč svému muži nebo ženě nevěříte. Máte nějaký důvod, ať už skutečný nebo vymyšlený, proč jste přesvědčeni, že vás protějšek podvádí? Nemusí odpovídat žádným standartům pro důkaz, ale máte vůbec aspoň něco jiného, než jen divný pocit a tušení? Není neobvyklé, že člověk sám sebe skálopevně přesvědčí, že mu partner zahýbá, ale celé přesvědčení je založeno jen na okolnostech, které si špatně vyložil jako důkazy. Jediným účelem je ovšem ospravedlnit vlastní pocity a nejistotu.
  • Jen to, že vám připadá, že protějšek o vás jeví menší zájem, nemusí znamenat, že vás podvádí. Třeba jen opravdu pracuje přes čas nebo se chodí bavit s přáteli. U párů, které jsou spolu už velmi dlouho, je také běžné, že oba v každodenním shonu časem zapomenou, proč se do sebe zamilovali. Stanou se z nich spíše přátelé a berou toho druhého jako jistou věc. Ani workoholismus, tedy závislost na práci, není nic neobvyklého. V takovém případě začne vaše polovička žít v jiném světě a nevzpomene si, že by měla trávit čas i s vámi.
 2. 2
  Udělejte si nějaké předpoklady. Pokud si myslíte, že máte skutečný důvod k tomu, podezřívat svůj protějšek z nevěry, začněte předpokladem, že on/ona se bude pochopitelně snažit zůstat v utajení a nenechat se při záletech nachytat.
  • Nevěrník pravděpodobně nebude posílat emaily z domácího počítače ani volat z domácí pevné linky.
  • Nebude prohlašovat, že pracuje dlouho do noci a přitom riskovat, že do práce zavoláte a nikdo to nezvedne. Nebude riskovat, že ho/ji někdo uvidí, jak z práce odchází dřív.
  • Záletník se bude snažit neměnit svůj zaběhaný rytmus a vzorce chování, na které jste zvyklí, a čas na aférku si přizpůsobí. Sexuální románek nevyžaduje příliš úsilí a času. Ti dva se mohou setkat na parkovišti, skočit do auta, zajet na "jejich pokoj" v hotýlku Zátiší na půl hodiny, a vrátit se zpátky těsně než bude čas na nákup. A nakoupené zboží doma najdete založené na správných místech, kde má být, jako by se nic nestalo. Pokud tedy chcete za každou cenu zjistit pravdu, zkuste to takto:
 3. 3
  Všechno připravte a nastražte past. Pořiďte si kvalitní foťák s dobrým zoomem a na auto (kabelku/oblečení atd.) dejte sledovací přístroj GPS. Za postel ukryjte nahrávací zařízení, aktivované hlasem. Pak si naplánujte dvou až čtyřdenní výlet a samozřejmě nezapomeňte manželovi/manželce oznámit, že jedete pryč.
  • Udělejte svůj domácí úkol pečlivě a podělte se o podrobnosti plánovaného výletu, zatímco ve skutečnosti zůstanete v hotelu ve vašem městě. (Pokud je váš manžel nebo manželka pečlivý člověk, zamluvte si zájezd, výlet, nechte si poslat potvrzení a všechno ukažte – zrušíte to až na poslední chvíli a zůstanete v blízkosti bydliště.)
 4. 4
  Odjeďte. Snažte se a zavolejte své polovičce z nádraží, a ještě jednou v době, kdy máte dorazit do cíle. Zavolejte z mobilu, tam se nedá zjistit lokalita, kde jste. Omluvte se, že máte večer něco naléhavého a slibte, že se ozvete následující den.
 5. 5
  Sledujte aktivitu nastraženého GPS zařízení a pokud váš manžel nebo manželka opustí dům, jeďte tam, ať máte všechno z první ruky.
  • Sledujte svůj protějšek (dobrý nápad je půjčit si auto z půjčovny), ale pokud máte agresivní sklony a těžko se ovládáte, raději si to rozmyslete.
  • Pokud manžel nebo manželka jednoduše pojede domů, zaparkujte o kousek výš v ulici, a dívejte se.
 6. 6
  Opakujte podle potřeby. Použijte foťák, když bude příležitost. Zkontrolujte záznamy z nahrávacího zařízení pro případ, že by vám něco uteklo.
  • Pokud potřebujete víc času, zavolejte ráno v den, kdy jste se měli vrátit a omluvte se, že musíte zůstat ještě jednu noc.
 7. 7
  Pokud něco objevíte, budete se moci vrátit s důkazem. Pokud ne, neprodlužujte svůj pobyt mimo dům. Ať tak nebo tak, nepřehánějte to – buď svůj protějšek konfrontujte s důkazy, nebo se zamyslete nad svým podezřením a nad tím, jak váš vztah uzdravit nebo to odpískat a rozejít se.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Co udělat potom

 1. 1
  Ať už zjistíte cokoliv, musíte se s tím vyrovnat. Není příjemné odhalit, že vás manžel nebo manželka podvádí. Je to naopak zničující, protože základy, na kterých jste postavili svůj osobní život se pořádně otřesou. Navíc se budete potýkat s pocity hanby, že jste se museli snížit ke špehování, abyste zjistili pravdu. Tak či tak je proces odhalení náročný a může ve vás zanechat pocit hořkosti.
 2. 2
  Pokud se vaše podezření potvrdí, dejte dohromady důkazy o tom, že vás manžel/ka podvádí. Teď máte důvod cítit se mizerně a nešťastně. Pravdou je, že je lepší vědět, na čem jste, než tápat. Za nějakou dobu zjistíte, že jakkoli bylo odhalení traumatické, někde na světě je člověk, který si vás zaslouží a že to bohužel není ten záletník. Vyhledejte podporu rodiny a přátel, k překonání náročného období možná budete potřebovat i pomoc psychiatra nebo psychologa. Rozhodnutí, zda se pokusit vztah spravit nebo nevěrnou polovičku opustit, je jen na vás, i když vám může pomoci záchranná síť přátel a příbuzných. Existuje spousta návodů na to, jak dát vztah, pošramocený nevěrou, znovu dohromady.
 3. 3
  Pokud nenajdete žádný důkaz o nevěře, nemáte už příliš mnoho důvodů věřit, že vás manžel nebo manželka podvádí. Jestliže podezření přetrvává a vy si myslíte, že je nevěra jen dobře skrývaná, poučili jste se, jak snadné je nastražit past, abyste záletníka odhalili. Můžete to někdy zkusit znovu. Zamyslete se ovšem nad tím, zda se vaše podezření zakládá na alespoň trochu pevných základech – jinak zničíte i zbytky už tak nalomené a křehké důvěry, která ve vztahu panuje.
  Reklama

Tipy

 • Věřte svým istinktům – pokud máte podezření, podívejte se věcem alespoň trochu na zoubek.
 • Kupte si test na zjištění přítomnosti spermatu a zkontrolujte spodní prádlo. Pamatujte, že je to opravdu zásah do partnerské důvěry, protože je to narušení velmi intimní oblasti.
 • Pokud se manžela nebo manželky zeptáte, kde byl/a a při odpovědi uvidíte, že se dotýká obličeje, je pravděpodobné, že něco skrývá.
 • Občas řekněte nějaký vtip na účet nevěrných manželů a manželek a pozorujte reakci svého protějšku.
 • Dejte na své smysly. Přibližte se ke svému muži nebo ženě poté, co se vrátí z domnělého rande. Přičichněte si. Zbystřete také, pokud začne používat parfém či kolínskou, i když ležela léta v šuplíku, nebo pokud si z ničeho nic koupí novou vůni.
 • Varovným signálem je, když si manžel/ka koupí další mobilní telefon. Ještě podezřelejší je, pokud to udělá bez vysvětlení nebo pokud telefon tají (a vy ho objevíte náhodou). Zrovna tak podezřelé je, když se na jeho/jejím počítači nebo telefonu z ničeho nic objeví heslo/PIN, nebo když si vypne hlasité vyzvánění a nechá to tak na dlouhou dobu.
 • Přijímání velkého množství textových zpráv a jejich odesílání, pokud to dotyčný nikdy nedělal také může znamenat, že se něco děje.
 • Začala vaše polovička najednou pracovat pozdě do noci, pravidelně nebo nepravidelně? Jezdí nápadně často na služební cesty? I to může být důkaz, že vám zahýbá.
 • Po několik dní pravidelně prohledávejte auto. Hledejte neobvyklé předměty. Může to být cokoliv – kelímek od kávy, krabička od jídla z fastfoodu, utržený růžek od obalu kondomu...
 • Jestliže máte pocit, že jste protějšek dostali do obranné pozice a že je nervózní, nevzdávejte se. Dál v nepříjemném rozhovoru pokračujte. Lhář se buď podřekne – nebo vaše podezření rozmetá na kousky, pokud není oprávněné.
 • Jakákoliv náhlá proměna vzhledu (zhubnutí, nový účes, nový šatník atd.) může být také střípek do mozaiky. Buďte ale opatrní – na každého někdy přijde krize středního věku, kterou se snaží léčit péčí o zevnějšek, takže samo o sobě to nemusí nic znamenat.
 • Nastražte uši, když partner/ka mluví, protože lidé se často podřeknou (například zmíní jméno někoho, koho neznáte atd.)
Reklama

Varování

 • To, co objevíte, se vám možná nebude líbit. Je možné, že máte pocit, že to potřebujete vědět, ale ve skutečnosti byste byli raději, kdybyste se nedozvěděli pravdu.
 • Pokud se ukáže, že vaše podezření je jen paranoidní žárlivost, která nemá reálný základ – a manžel/ka navíc vaše slídění objeví – pak jste manželství pravděpodobně zasadili velkou (a těžko opravitelnou) ránu. Neuškodí vám návštěva psychologa nebo manželské poradny.
 • Dejte pozor na to, že používání některých sledovacích zařízení může být v rozporu se zákonem a s právem na ochranu soukromí. Než se k takovému kroku rozhodnete, ověřte si, jaké platí ve vaší zemi zákony – v mnoha případech sledovací zařízení odporuje zákonům:
  • Špehovat někoho bez jeho vědomí, může být trestné.
  • Nahlížet do něčího počítače nebo telefonu bez vědomí dotyčného, může být trestné.
  • Použití hackerského softwaru také může být protizákonné. Můžete si vybrat například známý monitorovací software jako je Micro keylogger.
Reklama

Související články

Jak zajistit, aby se do vás váš bývalý partner znovu zamilovalJak zajistit, aby se do vás váš bývalý partner znovu zamiloval
Jak získat muže ve znamení býkaJak získat muže ve znamení býka
Jak zjistit, jestli vás expartner má stále rádJak zjistit, jestli vás expartner má stále rád
Jak se mazlit v poloze lžičekJak se mazlit v poloze lžiček
Jak přestat myslet na svou bývalou láskuJak přestat myslet na svou bývalou lásku
Jak utěšit kamaráda po rozchoduJak utěšit kamaráda po rozchodu
Jak někoho romanticky obejmoutJak někoho romanticky obejmout
Jak dávat najevo láskuJak dávat najevo lásku
Jak poznat, kdy je správná doba na sexJak poznat, kdy je správná doba na sex
Jak se s partnerem mazlitJak se s partnerem mazlit
Jak zajistit, aby vás partner miloval víceJak zajistit, aby vás partner miloval více
Jak zařídit, aby se do vás manželka znovu zamilovalaJak zařídit, aby se do vás manželka znovu zamilovala
Jak mít trvalý a šťastný vztahJak mít trvalý a šťastný vztah
Jak udělat dojem na dívkuJak udělat dojem na dívku
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 119 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 17 452 krát

Lékařské prohlášení

Obsah tohoto článku není určen jako náhrada odborné lékařské pomoci, vyšetření, diagnostiky nebo léčby. Před zahájením, změnou nebo ukončením jakéhokoli zdravotního ošetření byste měli vždy kontaktovat svého lékaře nebo jiného kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Stránka byla zobrazena 17 452 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama