Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Máme potíže se zobrazením ikon na hlavním panelu v počítači se systémem Windows 7? Jsou ikony příliš velké a vy jich potřebujete přidat více? Velikost ikon hlavního panelu lze upravit pro vaše maximální pohodlí. Tato věc se vám může hodit, protože stále více lidí připojuje svůj počítač k televizi, takže změna velikosti ikony vám pomůže s její lepší čitelností, když se na ni budete dívat z gauče. Pro více informací přejděte k dalšímu kroku.

Metoda 1 ze 3:
Přepnutí velikosti ikon hlavního panelu

 1. 1
  Pravým tlačítkem myši klikněte na prázdné místo na hlavním panelu. Musíte kliknout na prázdnou plochu. Kdybyste klikli pravým tlačítkem na ikonu, objevilo by se vám nesprávné menu. Prázdné místo hlavního panelu najdete většinou na jeho pravém konci, mezi poslední ikonou a systémovou lištou.
  • Pokud máte potíže s kliknutím na prázdné místo, můžete se do této nabídky dostat z nabídky "Vzhled" a "Individuální nastavení" v Ovládacích panelech. Klikněte na položku "Hlavní panel a nabídka Start".
 2. 2
  Vyberte Vlastnosti. Tím se otevře okno Vlastnosti hlavního panelu a nabídky Start, které vám umožní upravit zobrazení ikon na hlavním panelu.
 3. 3
  Vyberte si záložky a kombinaci nastavení. Pomocí rozbalovací nabídky "Tlačítka na hlavním panelu" zvolte, jak se mají ikony zobrazovat. Můžete si vybrat "Vždy seskupit, skrýt popisky", který bude seskupovat ikony stejného programu a zobrazí pouze ikony daných programů, "Seskupit při zaplnění hlavního panelu", který bude seskupovat ikony stejných programů v případě, že již nebude na hlavním panelu žádné volné místo a ukáže označení každého okna vedle ikony a "Nikdy nekombinovat", což zabraňuje jakémukoliv seskupování ikon a zobrazí označení každého okna vedle ikony.
 4. 4
  Přepněte velikost ikon. Podle výchozího nastavení se ikony hlavního panelu zobrazí v normální velikosti. Můžete je přepínat na menší velikost zaškrtnutím políčka "Použít malá tlačítka na hlavním panelu" a potvrdit akci kliknutím na tlačítko Použít. Při použití této metody si můžete vybrat mezi normální a menší velikostí.[1]
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Nastavení vlastní velikosti ikon

 1. 1
  Otevřete Editor registru. Aby bylo možné nastavit vlastní formát pro vaše ikony, budete muset provést úpravy registru Windows. Při práci s registry buďte opatrní. Změna či smazání nesprávného klíče může způsobit poškození Windows.
  • Otevřete Editor registru stisknutím Win + R a následným zadáním regedit.
  • Tato akce nebude fungovat, pokud jsou vaše ikony nastaveny na možnost "Vždy seskupit, skrýt popisky" (viz předchozí odstavec).
 2. 2
  Přejděte do správné složky. V levém rámečku Editoru registrů uvidíte navigační strom s velkým počtem složek. Pomocí tohoto větvení přejděte do následujícího umístění:

  HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics

 3. 3
  Najděte nebo vytvořte klíč "MinWidth". V pravém rámečku uvidíte seznam klíčů. Najděte ten, který je označen "MinWidth. Existuje-li klíč, klikněte na něj dvojklikem. Neexistuje-li "MinWidht", klikněte pravým tlačítkem na prázdné místo v pravém rámečku a vyberte Nový → Řetězcová hodnota.
 4. 4
  Zadejte novou šířku. Zadejte hodnotu pixelů pro šířku ikony. Výchozí šířka ikon je 52 a minimální hodnota, kterou můžete zadat, je 32. Jakákoliv menší hodnota nezobrazí ikony správně. Můžete zadat hodnoty větší než 52, ačkoliv příliš velké ikony způsobí problémy na hlavním panelu.
 5. 5
  Restartujte počítač. Aby se nové změny projevily, budete muset restartovat počítač.
 6. 6
  Obnovte vaše připnuté ikony. Windows ukládá obrázky ikon, pokud jsou aplikace připnuty, takže budete muset znovu připnout veškeré ikony, aby se mohla projevit nová velikost. Pravým tlačítkem klikněte na každou připnutou ikonu a vyberte "Odepnout". Poté je můžete znovu připnout pomocí pravého tlačítka myši a výběrem možnosti "Připnout na hlavní panel".[2]
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Změna vašeho DPI nastavení zobrazení

 1. 1
  Pravým tlačítkem myši klikněte na pracovní plochu a vyberte možnost "Rozlišení obrazovky". Musíte kliknout na prázdnou plochu. Kdybyste klikli pravým tlačítkem na ikonu, objevilo by se vám nesprávné menu.
 2. 2
  Klikněte na odkaz "Vytvořit textové a jiné položky větší nebo menší". Tuto možnost najdete ve spodní části okna.
 3. 3
  Vyberte si úroveň zvětšení. Na výběr máte ze tří možností zvětšení: "Menší - 100% (výchozí)", "Střední - 125%" a "Větší - 150%". Tyto předvolby umožňují zvětšit různé aspekty vaší pracovní plochy, včetně ikon hlavního panelu.
  • Poznámka: Touto cestou si zároveň změníte velikost i jiných prvků, například lišt, textu a oken.
 4. 4
  Nastavte vlastní úroveň. Klikněte na tlačítko "Nastavit velikost vlastní textu (DPI)" pro otevření vlastního DPI nastavení. To vám umožní vybrat zvětšení až o 500% původní velikosti. Pokud používáte starší programy z Windows XP, které nejsou určeny pro toto měřítko, zaškrtněte políčko "Použít měřítko rozlišení (dpi) stylu Windows".
 5. 5
  Odhlaste se a znovu přihlaste. Většina změn se neprojeví, dokud neukončíte Windows a znovu se přihlásíte. Můžete tak učinit hned nebo později, záleží na vás.[3]
  Reklama

Související články

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 3 338 krát
Stránka byla zobrazena 3 338 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama