Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete odhalit svou ženskou stránku? Pokud opravdu toužíte po tom, probudit v sobě dámu, budete se muset naladit na tradičnější pojetí ženské role a osvojit si noblesu, slušné chování, vkus a další dovednosti. Abyste se naučila, jak působit velmi žensky, přečtěte si tento návod.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:
Jak vypadat žensky

 1. 1
  Noste to správné oblečení. Abyste vypadala žensky, noste dobře padnoucí oděvy, které ale nejsou příliš odhalující. To pravé pro vás jsou klasické kousky – sukně, šaty, lodičky do mírné špičky, šátky a šály, tílka, džíny, cokoliv, co vás jednoznačně zařadí mezi ženy, a co působí upraveně. Nemusíte vypadat jako stará mladá, ale vyhýbejte se oblečení, které je příliš provokativní. Noste všechno, co podtrhne vaše ženské rysy. Štíhlá šíje, pěkné poprsí, dlouhé nohy či ploché bříško – to, co je na vás hezké se nebojte ukázat.
  • Najděte si svůj styl. Pokud vám sukně zkrátka nesluší, nenuťte se do nich. Oblečte si třeba úzké džíny nebo šaty.
  • Jediné, čeho se opravdu vyvarujte, je look typu "právě jsem vstala z postele". Nenoste vytahané mikiny, tepláky, dlouhá beztvará trička a vůbec věci, které kompletně schovají vaši siluetu.
  • Ať už si na sebe vezmete cokoliv, mělo by být vidět, že jste se alespoň trochu snažila. Každý by si měl všimnout, že jste na sebe oblečení nenaházela jen tak, jak vám přišlo pod ruku.
  RADA ODBORNÍKA

  Vyvažte svůj šatník ženskými kousky. Odbornice na styling Tannya Bernadette říká: "Pro mě je ženská móda kategorizována podle barvy a přizpůsobení. Mohu nosit volnější přiléhavý top, ale pak budu chtít podpatek nebo barvu popu nebo spoustu šperků, které to vyváží a zjemní. Ženský může také znamenat květinky a potisky, nebo špičaté ploché boty. Je to opravdu o tom, jak spolu kousky kombinovat."

 2. 2
  Noste alespoň základní líčidla. Není to bezpodmínečně nutné, nicméně na ženskosti vám to přidá. Červená nebo růžová rtěnka a neutrální oční stíny vytvářejí velmi ženský vzhled. Pamatujte ovšem, že se líčit nemusíte, pokud nechcete. Pokud se cítíte lépe nenalíčená, nic se neděje.
  • Pokud z jakéhokoliv důvodu make-up odmítáte, pečujte alespoň o své rty. Natírejte je pravidelně balzámem a udržujte hebké, bez popraskané kůže.
 3. 3
  Nebojte se doplňků. Kromě výběru oblečení a líčení byste měla věnovat pozornost také doplňkům, které budou ladit s vaším outfitem. Nemusíte mít doma krabici bižuterie, postačí pár základních kousků. Ty dokážou oděv dotáhnout do konce a přidat vám na ženskosti. Zvažte pořízení těchto doplňků:
  • Pěkný hedvábný šátek
  • Perlové náušnice a případně další šperky
  • Hezká čelenka
  • Baret
  • Pár tenkých stříbrných náramků
  • Zajímavé prstýnky (pozor ale, aby nevypadaly lacině a nebyly příliš mohutné)
 4. 4
  Milujte každý kousek svého těla. Vaše tělo je tím, co vás dělá ženou. Jak tedy můžete působit žensky, pokud nemilujete své ženské tělo? Od přírody obsahuje ženské tělo více tuku, než mužské. Dívejte se tedy na své křivky s láskou. Samozřejmě, že součástí lásky ke svému tělu je i péče o něj, takže neignorujte vysoký cholesterol a velkou nadváhu. Nemusíte ale vypadat jako modelka, abyste byla krásná a zdravá.
  • Milovat každý kousek svého těla neznamená jej při každé příležitosti odhalovat a předvádět. Je to o tom, mít se ráda taková, jaká jste a cítit se dobře ve své kůži.
  • Nemyslete si, že nemůžete cvičit, protože dáma to přece nedělá. Jóga, tanec, běh, plavání a jakékoliv jiné sporty vás vaší ženské stránce jen přiblíží. A své tělo pak budete milovat o to víc.
 5. 5
  Obětujte trochu času a pečujte o sebe. Nemusíte se každý den dvě hodiny sprchovat, nebo se hodinu česat, ale hlídejte si, abyste vždycky vypadala, cítila se a voněla čistě a upraveně, jako dáma. Vynechat po cvičení sprchu a vyrazit na večírek přitažlivě rozhodně nepůsobí.
  • Nikdy byste neměla vypadat, jako že jste neměla čas se upravit. Líčit a česat se před lidmi proto, že jste to nestihla doma, také nepůsobí zrovna dobře.
 6. 6
  Noste parfém nebo používejte parfémované tělové mléko. Pokud chcete jako dáma vypadat, musíte také jako dáma vonět. Nastříkejte na šíji nebo zápěstí pár kapek parfému nebo se natřete voňavým tělovým mlékem. Pamatujte, že méně je více – nechcete, aby lidé okolo vás silou parfému omdlévali.
  Reklama

Metoda 2
Metoda 2 ze 3:
Chovejte se jako dáma

 1. 1
  Pohybujte se ladně. V mnoha lidských společnostech jsou ženy považovány za přirozeně elegantnější, než muži. Najdou se samozřejmě výjimky a je také jen na vás, zda ladné pohyby využijete k vyjádření své ženskosti. Všeobecně se ale mnoho žen cítí krásnější, když se pohybují hladce a ladně, než trhaně a silou. Pochopitelně ale také přemýšlejte v souvislostech. Jinak se budete pohybovat při hraní volejbalu nebo v posilovně a jinak na tanečním parketu nebo v baru. Nikde není psáno, že se musíte pohybovat s lehkostí bez přestání.
  • Abyste chodila jako dáma, noste hezké, ale pohodlné boty, ve kterých nebudete zakopávat a které vás nebudou nutit k nepřirozenému držení těla. Toužíte-li chodit na podpatcích, ale nevíte jak na to, trénujte nejdříve doma před zrcadlem, než se vydáte do ulic.
 2. 2
  Naučte se tančit. Tanec je jedinečný způsob vyjádření svého těla a skrze něj můžete najít mnoho způsobů, jak uchopit svou ženskost. Párové tance jako salsa nebo waltz vaši ženskost posílí v další rovině, protože jsou postaveny na tradičních rozdílech mezi mužem a ženou. Muž vede, zatímco žena následuje a ladně, elegantně se pohybuje.
  • Součást vnímání vlastní ženskosti je spokojenost se vlastním tělem, díky které vám nic nebrání rozbalit to na tanečním parketu. Nemusíte být profesionální tanečnice. Cítit hudbu a rytmus a tanec si užít – o tom to je.
 3. 3
  Buďte hravá. Není pravda, že být dámou znamená být upjatá a vždy dokonalá. Ve chvíli, kdy uprostřed pokoje uklouznete a přistanete na zadku spočívá test vaší ženskosti právě ve schopnosti se trapasu upřímně zasmát! Dívejte se na to takhle – brát život příliš vážně není pro většinu lidí příliš atraktivní a už vůbec ne ženské. A není to ani zdravé. Takže se smějte, flirtujte, laškujte a hrajte si. Bavte se! Jádro toho, cítit se žensky, je především v tom, že se cítíte spokojená sama se sebou. A naopak, že se necítíte dobře příliš škrobená, svázaná konvencemi a vážností. Buďte tedy hravá a veselá.
  • Flirtování k ženskosti patří. Nemyslete si, že nesmíte flirtovat jen proto, že chcete být za dámu.
 4. 4
  Buďte sebevědomá. Je to další důležitý krok k tomu, abyste byla ženská, svěží, zdravá a přitažlivá. Každý vám potvrdí, že je důležité mít sám sebe rád. Zdravé sebevědomí nejen posílí vaši telesnou i duševní kondici, ale pomůže vám také k tomu, abyste byla nezávislá a úspěšná. Nikdy nad sebou nelámejte hůl, nikdy.
  • Jedním z klíčů k sebevědomí je ovládnutí správné řeči těla. Choďte se vztyčenou hlavou, úsměvem na rtech a dívejte se před sebe, ne na podlahu.
  • Být sebevědomá neznamená být arogantní. Nemusíte neustále mluvit o svých úspěších, abyste okolí ukázala, jak jste dokonalá.
 5. 5
  Choďte více žensky. Pokud chcete svým krokům přidat na ženskosti, pak zapracujte na tom, aby chůze vycházela spíše z boků, než z ramenou. Dělejte menší kroky, nedupejte, a nechoďte příliš rychle. Ideálně by vaše chůze měla být hladká a klouzavá, vyhněte se tomu, abyste vypadala, jako když uháníte na autobus. I když pospícháte, snažte se vypadat upraveně a pohybujte se drobnými, rychlými kroky.
 6. 6
  Pečujte o druhé. Chcete-li působit žensky, naučte se, jak se o druhého postarat. Ať už vám onemocní přítel či manžel, zraní se pes, nebo jen vaše kamarádka potřebuje někoho, s kým se může vyplakat. Buďte připravena uvařit drůbeží vývar, změřit manželovi teplotu, nebo jednoduše druhého položit do postele, přikrýt dekou a být nablízku, než bude zase dobře. Správná žena nestojí se založenýma rukama, je-li v blízkosti někdo, kdo potřebuje pomoc a vždy přispěchá, když je potřeba se o druhého postarat.
  • Neznamená to, že svou veškerou energii soustředíte na péči o ostatní. Znamená to, že když na to přijde, budete připravená.
 7. 7
  Chovejte se tak, aby to bylo obdivuhodné. Jako dáma byste měla znát zásady správného stolování a každodenního slušného chování. Nejezte s lokty na stole, buďte k lidem slušná, i když máte třeba zrovna špatný den, nehrbte se, smrkejte do kapesníku a celkově se chovejte tak, aby si z vás ostatní mohli brát příklad. Tady je několik dalších tipů, jak vylepšit své způsoby:
  • Při společném jídle raději požádejte „Můžeš mi prosím podat to kuře?“, než abyste se snažila dosáhnout na něj přes celý stůl a talíře dalších hostů.
  • Naučte se odmítat a napomínat slušným způsobem. Místo „Můžeš už konečně zmlknout?“ raději řekněte „Mohl bys trochu ztišit hlas?“
  • Na veřejnosti nekrkejte. V určitém věku už zkrátka krkání a jiné tělesné zvuky přestanou být vtipné. Pokud se vám to stane nedopatřením, usmějte se a jednoduše se omluvte. „Promiňte“ nebo „Omluvte mě“ postačí. Nesnažte se krkáním bavit své přátele nebo společnost.
  • Odolejte pokušení obracet oči v sloup, nebo dávat jinak okázale najevo, že něco nechcete poslouchat.
  Reklama

Metoda 3
Metoda 3 ze 3:
Volte správná slova

 1. 1
  Mluvte jako dáma. Chcete-li působit žensky, nemůžete nadávat jako dlaždič, vynucovat si pozornost křikem, nebo mluvit tak hlasitě, že vás uslyší lidé v celé budově. Dokonalá žena ví, jak si říct o to, co chce s grácií, jemností a elegancí. Mluvte normálním hlasem, nedrmolte a formulujte své věty jasně. Řekněte raději „Dnes je trochu chladno“, místo „To je sakra psí zima.“ Své pocity vyjadřujte s noblesou.
  • Nemusíte od základů změnit své myšlení nebo věci, o kterých se vyjadřujete. Jde jen o způsob, jak je vyjadřujete.
 2. 2
  Rozdávejte upřímné komplimenty. Nelichoťte lidem falešnými řečmi, tím svou ženskost nezvýšíte. Nic ovšem nezkazíte, když budete vždycky schopná na druhém najít něco pozitivního. Lidé se s vámi budou cítit uvolnění, dáte tak najevo, že vám na nich záleží, když je pochválíte. Řekněte něco jednoduchého. „Máš nádherné šaty. Skvěle se ti hodí k očím.“ Nebo „Hraješ báječně na klavír. Kolik let už cvičíš?“ Projevte o druhého upřímný zájem a najděte způsob, který mu ukáže, že dáváte pozor.
  • Nepřehánějte to. Rozdávejte komplimenty jen tehdy, pokud na to máte náladu.
 3. 3
  Nevytahujte se. Chcete-li působit jako dáma, nechlubte se neustále svými úspěchy, nepoukazujte v každé větě na to, jak dobře vypadáte, neustále se nepředvádějte. Opravdová žena je dostatečně sebevědomá, takže si může dovolit být také skromná a nechat ostatní, ať sami přijdou na to, jak je úžasná. Nemusíte být natolik plachá, abyste nedokázala přijmout kompliment nebo vůbec nemluvila o sobě samé. Jen se vyhýbejte chování, které hraničí s vychloubáním nebo narcistní sebeláskou.
  • Dokonalá žena se nemusí předvádět, aby jí ostatní obdivovali.
 4. 4
  Buďte slušná. Pravá dáma není hrubá, neuráží druhé, není na ně zlá. I když jste ve společnosti někoho, koho třeba nemáte ráda, měla byste se vyvarovat otevřeně nepřátelského postoje. Místo toho se usmějte a omezte kontakt s dotyčnou osobou na nejmenší možnou míru. Dáma také nezapomíná říkat prosím a děkuji, pokud to situace vyžaduje.
  • Být slušná také znamená ovládat schopnost slušné konverzace. Nemluvte o tématech, která jsou vulgární, příliš nenadávejte, ve společnosti se vyhýbejte citlivým tématům hovoru, jako je politka, náboženství, peníze atd.
 5. 5
  Pěstujte schopnost empatie. Působit žensky znamená být k druhým vnímavá, cítit empatii, soucit, porozumění. Jen tak řeknete tu správnou větu, až bude někdo potřebovat pomoci. Naučte se říkat věty jako „Je mi moc líto, co se ti stalo“, „nedokážu si představit, jak to pro tebe musí být těžké, „dej mi vědět, pokud ti můžu nějak pomoci“, atd. Dáma vycítí a rozpozná, když se někdo cítí zklamaný, naštvaný nebo smutný, ať je to dobrá přítelkyně nebo malé dítě. A umí v takovou chvíli pomoci.
  • Pokud říkáte utěšující slova, chovejte se podle toho. Nebojte se položit druhému ruku kolem ramen a řečí těla vyjádřit, jak s druhým cítíte, pokud je to vhodné.
  Reklama

Tipy

 • Každý má v sobě mužskou a ženskou stránku. Můžete být v něčem velmi ženská, třeba v tom, jak se staráte o pleť a nehty, a maskulinní v tom, jak provozujete sport a cvičíte. U většiny lidí jedna stránka obvykle znatelně převládá nad druhou.
 • V ženskosti vždycky byla a je velká síla. Ukažte světu, že můžete být silná, aniž byste se své ženské stránky musela vzdát!
 • Vždycky noste vlasy hladce učesané, nebo sepnuté do drdolu.
Reklama

Varování

 • Tyto rady platí většinou pouze pro západní kultury. V jiných kulturách ve zbytku světa mohou platit odlišná pravidla.
 • Co je považováno za ženské a mužské, se na různých místech světa liší. Existují například i společnosti, uznávající tzv. "třetí pohlaví".
Reklama

Související články

Jak si psát s klukem, který se vám líbíJak si psát s klukem, který se vám líbí
Jak si psát s dívkou, která se vám líbíJak si psát s dívkou, která se vám líbí
Jak poznat, jestli se líbíte mužiJak poznat, jestli se líbíte muži
Jak líbatJak líbat
Jak na první polibek s klukemJak na první polibek s klukem
Jak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbíJak se chovat v přítomnosti kluka, který se vám líbí
Jak si vydělat peníze (pro teenagery)Jak si vydělat peníze (pro teenagery)
Jak projít neohlášeným testem na drogyJak projít neohlášeným testem na drogy
Jak bezbolestně přijít o panenstvíJak bezbolestně přijít o panenství
Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10  12 let)Jak na to, aby se do tebe kluk zamiloval (Pro dívky 10 12 let)
Jak dát muži najevo, že se vám líbíJak dát muži najevo, že se vám líbí
Jak být hezkáJak být hezká
Jak se zeptat dívky, jestli s vámi chce choditJak se zeptat dívky, jestli s vámi chce chodit
Jak oslovit kluka, který se vám líbíJak oslovit kluka, který se vám líbí
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 66 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 12 652 krát
Kategorie: Mládí
Stránka byla zobrazena 12 652 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama