Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Chcete dělat na lidi dobrý dojem? Buďte elegantní. Budete vypadat žensky, přitažlivě a dospěle. Tento článek vás to naučí.

Část 1
Část 1 ze 3:

Jak vypadat elegantně

 1. 1
  Buďte čistá. Dodržujte zásady hygieny. Každý den se sprchujte a pravidelně si myjte vlasy. Čistěte si zuby a používejte deodorant, abyste hezky voněla.
 2. 2
  Choďte upravená. Upravujte si vlasy, stříhejte si nehty a holte si přebytečné ochlupení.
 3. 3
  Noste jemný make-up. Používejte jen tolik líčení, abyste vypadala upraveně. Vyberte si jemné oční stíny v neutrálních barvách. Oční linky a řasenku byste měla používat jen minimálně.
  • Pro některé příležitosti se hodí výraznější rtěnky. Pokud se chystáte na nějakou formální událost, klidně si vezměte červenou nebo tmavě růžovou rtěnku.
 4. 4
  Vyberte si vhodný účes. Když se řekne elegantní žena, většina lidí si představí Audrey Hepburn, Veronicu Lake nebo Nicol Kidman. Co mají tyto ženy společného? Všechny mají krásné vlasy. Vyberte si účes, díky kterému budete moci ukázat své krásné vlasy a který se bude hodit k vašemu typu obličeje. Budete tak vypadat mnohem elegantněji.
 5. 5
  Nechejte si udělat nehty. Můžete nosit světle růžové nehty, průsvitné nehty, nebo si nechat udělat francouzskou manikúru. Každá barva může být elegantní, záleží vždy na tom, jak ji nosíte. Nemusíte se vyhýbat žádné barvě, včetně černé. Podívejte se na fotky celebrit a všimněte si, jaké mají nehty. Uvidíte, že nosí všechny možné barvy a stále vypadají elegantně.
 6. 6
  Kupte si kvalitní parfém. Vůni sice nevidíte, ale rozhodně si ji zapamatujete. Snažte se udělat dobrý dojem pomocí kvalitního a příjemně vonícího parfému. Oblíbené vůně jsou například:
  • Jasmín
  • Růže
  • Ambra
 7. 7
  Stůjte rovně. Když budete mít správné držení těla, lidé vás uvidí jako elegantní dámu. Zapracujte na svém držení těla a dávejte si pozor, abyste stála vždy rovně. Budete díky tomu vypadat i štíhlejší a vyšší.
  Reklama
Část 2
Část 2 ze 3:

Jak se oblékat elegantně

 1. 1
  Noste hezké oblečení. Nenoste oblečení na volný čas, ani špinavé či zničené oblečení. Nenoste oblečení s dírami, i když jsou tam schválně. Noste hezké a upravené oblečení i když chodíte jen vyřizovat pochůzky. Pokud jednoduše musíte vyjít ven v teplákách, vezměte si nějaké moderní a upravené.
 2. 2
  Noste klasické střihy. Trendovému oblečení byste se měla vyhýbat. Raději noste klasické střihy. Budete díky tomu vypadat nadčasově a elegantně. Sukně po kolena, vypasovaná sáčka a košile a kabáty po kolena jsou nestárnoucí módní oděvy.
 3. 3
  Noste oblečení, které vám padne. Kupujte si pouze oblečení, které vám bude sedět. Nenoste nic příliš malého ani příliš velkého. Nemusíte si kupovat všechno oblečení ve stejné velikosti. Při nákupu si vyzkoušejte více velikostí a uvidíte, co vám padne nejlépe. Pokud můžete, nechávejte si své oblečení šít na míru.
 4. 4
  Noste oblečení z kvalitních materiálů. Nenoste levné akrylové a polyesterové oblečení a kupujte si kvalitnější a luxusnější materiály. Bude to vidět a vaše oblečení bude působit dražším dojmem. Hedvábí, satén, kašmír, nebo například kvalitní krajky a samet jsou vhodné látky. Silným látkám byste se měla vyhýbat, protože by zbytečně schovávaly vaši figuru.
 5. 5
  Noste kontrastní barvy, nebo klasické barvy. Při výběru barev si kupujte vysoce kontrastní barvy (například červená s černou, nebo bílá s černou). Také klasické neutrální barvy vypadají skvěle (šedá, béžová, tmavě modrá, tmavě zelená, starorůžová atd.).
  • Další elegantní kombinace jsou například modrá a zlatá, růžová a bílá, nebo růžová a tyrkysová.
 6. 6
  Noste jednoduché oblečení. Vaše oblečení by mělo být jednoduché – ne příliš mnoho doplňků ani příliš mnoho vrstev. Vyhýbejte se vzorovanému oblečení a rozhodně vzory nekombinujte. Také byste neměla nosit příliš odhalující oblečení. Noste jednoduché šperky, které se budou vždy hodit k tomu, co máte na sobě a kam zrovna jdete. Nenoste nic příliš slavnostního – oblékejte se hezky, ale rozumně.
  • Například koktejlové šaty se nehodí na nákup potravin. Můžete si vzít hezké kalhoty, krémový svetr, tmavé sako a kozačky. Naopak tepláky se nehodí ani pro takovou příležitost.
 7. 7
  Volte si doplňky pečlivě. Vybírejte si doplňky, které se budou hodit k tomu, co máte na sobě. Doplňky by měly lichotit vašim rysům a postavě. Pokud máte například velký kulatý obličej, neměla byste nosit moc velké náušnice. Pokud máte silnější nohy, nenoste punčochy s horizontálními pruhy.
 8. 8
  Buďte šik. Nenoste oblečení, které odhaluje tělo, které je příliš těsné, nebo které je z nevhodných materiálů a s nevhodnými vzory (leopardí potisk, chlupaté materiály atd.). Když se budete takto oblékat, budete působit lacině. Oblékejte se elegantně a dodržujte rady, které jsme uvedli výše. Vyhýbejte se těmto věcem a budete vypadat stále elegantně.
  • Než vyrazíte, vždy dvakrát zkontrolujte, zda je vaše spodní prádlo skryté.
  Reklama
Část 3
Část 3 ze 3:

Jak se chovat elegantně

 1. 1
  Snažte se mluvit co nejlépe. Používejte správnou gramatiku, zapracujte na své slovní zásobě, vyhýbejte se zkráceným verzím a kolokviálním výrazům a naučte se správně vyslovovat. Budete působit elegantně a chytře, jako opravdová dáma. Pokud neumíte mluvit elegantně, zkoušejte si to doma před zrcadlem.
  • Nemusíte mluvit s jiným přízvukem, abyste působila elegantně. Přízvuk není tak důležitý, jako správná výslovnost a slovní zásoba.
 2. 2
  Buďte vždy klidná. Nechovejte se příliš emocionálně a snažte se nedávat najevo pocity (nekřičte na lidi a nedělejte scény). Tím byste okamžitě přišla o svoji eleganci. Raději se chovejte klidně a uvolněně.
  • Pamatujte si: pokud nejde o život, pravděpodobně nejde o nic. Zhluboka se nadechněte a řešte všechno s rozmyslem.
  • Pokud nedokážete zachovat klid, omluvte se a jděte se uklidnit někam do soukromí.
 3. 3
  Chovejte se, jako kdyby vám na ničem příliš nezáleželo. Neměla byste se chovat příliš emocionálně a také byste neměla dávat najevo pocity. Díky tomu budete působit elegantněji. Když se budete chovat příliš nadšeně a vzrušeně, budete působit dětinsky.
 4. 4
  Chovejte se slušně. Buďte milá ke všem lidem, se kterými se seznámíte, ať už si to podle vás zaslouží, nebo ne. Nechovejte se pasivně-agresivně ani sarkasticky. Všechny situace řešte s úsměvem a v klidu. Ke všem lidem se chovejte jako kdyby vás pozorovala vaše babička.
 5. 5
  Buďte za každou cenu půvabná. Procházejte se jako supermodelka bez ohledu na to, kam jdete. Snažte se nezakopnout a naučte se chodit na vysokých podpatcích. Nesnažte se tančit, pokud to neumíte. Pokud chcete zapracovat na svém půvabu, trénujte si chůzi na podpatcích, chůzi po schodech atd. Můžete si také trénovat pohyby nohou a rukou před zrcadlem.
 6. 6
  Chovejte se sebejistě. Nemusíte být sebejistá (většina lidí to také jen hraje), ale měla byste se tak alespoň chovat. Říkejte si, že jste krásná, chytrá a že vám všechno jde, protože je to pravda! Vyzařujte sebevědomí, neomlouvejte se za všechno a dělejte to, co vás baví, i když to není zrovna populární.
 7. 7
  Mějte dokonalé vystupování. Skutečné dámy mají dobré vychování. Trénujte si to každý den, zejména u jídla. Nikdy na veřejnosti nekrkejte ani nevypouštějte plyny. Držte ostatním lidem dveře a vždy si počkejte, až na vás přijde řada. Jezděte opatrně a naučte se jíst tak, abyste kolem sebe neměla nepořádek.
 8. 8
  Buďte inteligentní. Nechovejte se hloupě jen tak pro nic za nic. Lidé se někdy chovají hloupě jen aby byli více vidět. Jistě se vám podaří vystoupit tím z davu, ale rozhodně nepůjde o takovou pozornost, jakou byste měla chtít. Buďte opatrná a snažte se nepůsobit příliš přechytrale. Mluvte o věcech, o kterých něco skutečně víte a nehrajte si na experta. Všichni lidé vaši upřímnost ocení.
  Reklama

Tipy

 • Čtěte knihy a kvalitní noviny, abyste si rozšířila slovní zásobu a naučila se správnou gramatiku.
 • Naučte se různé věci o jiných kulturách.
 • Pokud na to máte peníze, snažte se co nejvíce cestovat.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 15 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 7 368 krát
Stránka byla zobrazena 7 368 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama