Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Některé dívky nerady chodí plavat během menstruace, ale není nutné podřizovat život menstruačnímu cyklu a nechat si utéct den u bazénu s přáteli. Když si při menstruaci zaplavete, zbavíte se křečí v břiše a budete mít lepší náladu. Pokud chcete vědět, jak na to, v tomto článku se to dozvíte.

Postup

 1. 1
  Než půjdete plavat, vezměte si tampon nebo menstruační kalíšek. Plavání sice na nějakou dobu zmírní vaši menstruaci, ale neměla byste chodit do vody bez tamponu nebo kalíšku. Pokud tyto věci nepoužíváte, nejprve se je naučte používat doma a potom s nimi teprve jděte plavat. [1]
  • Tampony: Pokud jste zvyklá nosit tampony, můžete s nimi bez problémů plavat. Nemusíte se starat o to, že by vám menstruace protekla, protože se tampon přizpůsobí vašemu tělu. Šňůrku od tamponu si schovejte do plavek a můžete jít plavat do čisté vody (ideálně do bazénu). Tampon si po několika hodinách vždy vyměňte, neměla byste ho mít déle, než 8 hodin.
  • Menstruační kalíšek: Menstruační kalíšky nejsou sice tak běžné, jako tampony, ale jsou také vhodné, protože se zavádějí do vagíny a nabírají menstruační krev. Můžete je mít zavedené i 10 hodin, což je více, než v případě tamponu. Tento kalíšek je stejně jako tampon neviditelný. Přisaje se vám k tělu, takže vám krev nebude protékat a nebudete muset ani schovávat žádnou šňůrku.
  • S vložkou plavat nesmíte. Vložka by se totiž pouze namočila a musela byste ji mít v plavkách, takže by si jí lidé všimli.
 2. 2
  Vezměte si s sebou dostatek tamponů navíc. Pokud používáte tampony, budete si je během dne muset několikrát vyměnit. Vezměte si jich o něco více, než budete potřebovat, aby vám nechyběly, kdybyste chtěli jít po plavání ještě někam ven. Pokud si po plavání místo tamponu chcete vzít vložku, vezměte si ji s sebou.
  • Pokud máte silnou menstruaci, měňte si tampon každé dvě hodiny.
  • Pokud máte menstruační kalíšek, pravděpodobně ho nebudete chtít vyprazdňovat na bazéně – můžete ho mít zavedený i 12 hodin. Pokud ale chcete mít jistotu, vezměte si s sebou ještě jeden.
  • Je také pravděpodobné, že tampon může potřebovat nějaká jiná žena ve vaší skupině.
 3. 3
  Ignorujte mýty o tom, že byste během menstruace neměla plavat. Menstruace je stále opředena spoustou lží. Neposlouchejte lidi, kteří vám tvrdí, že je nezdravé plavat během menstruace, nebo že vaše menstruační krev v moři přiláká žraloky. Není pravda ani to, že tampon ve vodě příliš nasákne. Jde pouze o mýty – můžete plavat kdy chcete, ať už máte menstruaci, nebo ne. [2]
  • Ukázalo se, že menstruační krev přitahuje žraloky. (Samozřejmě se vyvarujte jakýchkoli vod zamořených žraloky, pokud nebudou přijata preventivní opatření, ale ne kvůli vaší menstruaci).
  • Tampony nebudou při plavání absorbovat nadměrné množství vody. (Pokud by tomu tak bylo, olympijské plavkyně, mořské bioložky a potápěčky SCUBA by tampony nepoužívaly.)
  • Ženy plavou a jsou jinak aktivní ve vodě po celé věky.
  • Naše reprodukční systémy zvládnou ponoření do vodního prostředí, protože jsme dobře navrženi.
 4. 4
  Pokud se s tamponem necítíte dobře, vezměte si šortky. Pokud jste nervózní z toho, že by vám mohla vypadnout šňůrka tamponu, můžete si vzít šortky. Kupte si nějaké tmavé a pohodlné šortky, které si budete moci vzít na plavky. Pro větší klid si je kupte v tmavé barvě.
  • „Surfové šortky“ v pánském stylu často vypadají skvěle s vrškem od bikin a jedná se o styl, který nepřitahuje žádnou pozornost ani zvědavost.
  • Můžete si také vymýšlet a říci, že nemůžete najít plavky nebo si musíte půjčit bratrovy šortky nebo tak něco.
 5. 5
  Pokud se bojíte, že vám menstruační krev proteče, vezměte si tmavé plavky. Menstruační krev vám pravděpodobně z plavek nepoteče, ale pokud chcete mít jistotu, vezměte si tmavé plavky. Zvolte nějakou hezkou barvu, například tmavě modrou, nebo tmavě fialovou.
  • Můžete si vzít plavky, které mají vhodný střih a šňůrka tamponu z nich nepoleze.
 6. 6
  Jděte plavat a s menstruací si nedělejte starosti. Nemusíte s ničeho bát. Neupravujte si stále plavky a neprohlížejte se, zda vám nekouká tampon – tím byste na sebe upozornila. Čas od času si zajděte na toaletu a přesvědčte se, že je vše v pořádku.
  • Řekněte kamarádce, že máte menstruaci a požádejte ji, aby vás diskrétně upozornila na případný problém.
 7. 7
  Chraňte se před pocitem nafouknutého břicha a křečemi. Během menstruace se pravděpodobně nebudete cítit sama sebou, ale existuje několik věcí, které vám pomohou vyhnout se křečím. Nejezte smažená, slaná a obecně nezdravá jídla a vyhýbejte se kofeinu. Pokud máte silné bolesti, vezměte si nějaký volně prodejný lék proti bolesti. Někdy je ovšem nejlepší prostě skočit do vody a zapomenout na bolest. [3]
 8. 8
  Pokud nechcete plavat, můžete se jen opalovat. Pokud je pro vás plavání nepříjemné, necítíte se dobře, nebo jednoduše nechcete chodit do vody během menstruace, řekněte přátelům, že se necítíte dobře a budete se raději jen opalovat. Pokud jste na bazéně s kamarádkami, jistě to ihned pochopí. Pokud jsou s vámi i kluci, nebude jim to vadit.
  • Bavte se s přáteli i když nebudete ve vodě. Můžete si například jen máchat nohy, nebo kamarády povzbuzovat ze břehu.
  • Nemusíte se o plavání připravovat. Neměla byste si s tím dělat starosti a měla byste plavat s menstruací i bez ní. Menstruace je přirozená a v žádném případě byste se za ni neměla stydět.
  Reklama

Tipy

 • Chovejte se přirozeně – když se vám stane nehoda, neupozorňujte na to.
 • Vezměte si tmavé plavky.
 • Vezměte si s sebou nějakou dlouhou sukni, kterou si budete moci obléknout v případě, že si ušpiníte plavky.
 • Pokud vám menstruační krev vyteče a někdo si toho všimne, snažte se z toho nedělat scénu. Domluvte si s kamarádkou nějaké tajné gesto, pomocí kterého vás na to bude moci upozornit.
 • Nedovolte, aby vám menstruace bránila v plavání. Někdy cvičení může dokonce ulevit od bolesti.
 • Domluvte se s kamarádkou, aby si s sebou vzala dostatek tamponů pro případ, že byste ty své zapomněla doma.
 • Než půjdete do bazénu, zajděte si na toaletu.
 • Vždy je dobré mít na sobě tmavé plavky. Kdyby vám krev vytekla, nikdo by si toho nevšiml.
 • Pokud se ve vodě necítíte dobře a bojíte se, že vám krev proteče, vylezte z bazénu a jděte na toaletu.
 • Místo spodního dílu plavek si vezměte černé šortky. Neberte si do vody vložku, ale vezměte si jednu s sebou na později.
Reklama

Varování

 • Voda sice krvácení zpomaluje, ale nezastavuje. Dávejte si pozor, aby vám krev nevytekla z plavek.


Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 30 421 krát
Stránka byla zobrazena 30 421 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama