Zatímco mnozí pověry o početí daného pohlaví dítěte zavrhují, některé z pověr mají oporu ve vědeckých výzkumech. Ty prokazují, že na určení pohlaví dítěte máme více vlivu, než jsme původně mysleli. Tento článek vám nabízí pár tipů, jak zvýšit vaše šance na početí chlapečka.

Část 1 ze 2:
Zvýšení šancí

 1. 1
  Poučte se o celému procesu. Je to muž, kdo určuje, zda děťátko bude holčička či chlapeček, neboť žena vždy nese chromozom X. Každá ze spermií nese buďto choromozom X nebo Y. To, která se k vajíčku dostane první, určí, zda budete mít holčičku nebo chlapečka (XX v případě holčičky a XY v případě chlapečka). Chcete-li chlapečka, cílem je zvýšit šance, že do vajíčka pronikne jako první spermie nesoucí chromozom Y.
  • Mnozí vědci zabývající se lékařským výzkumem věří, že spermie s chromozomem Y jsou rychlejší "plavci" a spermie nesoucí chromozom X jsou pomalejší, nicméně vytrvalejší.[1] [2] Šance na početí chlapečka zvýšíte, zajistíte-li, aby spermie byly vypuštěny co nejblíže vajíčka a nepodnikaly dlouhou, "únavnou" cestu k vajíčku.
 2. 2
  Zvolte vhodnou polohu. Říká se, že čím hlouběji muž pronikne, tím spíše počnete chlapečka. To souvisí s výše popsaným poznatkem, že spermie nesoucí chromozom Y jsou rychlejší, ale méně vytrvalé. S hlubokou penetrací jde spíše o "rychlostní závod". Spemie s chromozomem Y tedy dostávají větší šanci.
  • Zkuste tyto pozice k hluboké penetraci: "ze zadu", "na koníčka" či misinářskou polohu, při které žena přitáhne kolena k hrudníku.
 3. 3
  Jezte zásaditou stravu. Zásaditá strava jako špenát, brokolice, kapusta, ředkvičky, řepa, citróny nebo špenát udrží správné pH vašeho těla, snižují kyselost cervikálního hlenu a tím vytváří příznivé prostředí pro spermie.
  • Tyto potraviny jezte již několik týdnů před plánovaným početím.
 4. 4
  Zvyšte příjem kalorií. Studie prokázaly, že ženy, které mají dostatečný příjem kalorií, mají větší šanci počít chlapečka než ženy, které jsou na přísné dietě.[3]
  • I když jste na dietě, pár týdnů před početím dočasně zvyšte příjem kalorií. V těhotenství stejně přiberete!
 5. 5
  Přidejte do svého jídelníčku draslík a sodík. Studie provedená vědci z Oxford University prokázala, že tyto látky zvyšují šance na početí chlapečka.[4]
  • Banány jsou skvělým zdrojem draslíku, zatímco sodík se nachází v salámech a dalších konzervovaných potravinách jako maso, sýr, nakládaná zelenina, soda a slané svačinky jako preclíky nebo chipsy.

Část 2 ze 2:
Jděte na jistotu

 1. 1
  Zvažte IVF (oplodnění in vitro). Chcete-li skutečně jen chlapečka, lékaři znají způsob, jak určit pohlaví embrya, metodou PGD (preimplantační genetická diagnostika).[5] Tento proces vyžaduje oplodnění in vitro, což je drahá a invazivní metoda při které je ženino vajíčko vyňato a oplodněno spermií v laboratoři.
  • PGD je metoda původně vyvinutá za účelem odkrytí vad u embryí jako srpkovitá anémie či cystická fibróza.[6] Vzbuzuje však řadu etických otázek, řada lékařů ji odmítá za účelem určení pohlaví dítěte nebo jiných jeho fyzických rysů provádět.[7]
  • IVF je nákladná metoda a běh na dlouhou trať. Náklady se pohybují v rámci několika desetitisíců korun. Ůspěch zároveň není zaručen.
 2. 2
  Zvažte adopci. Chcete-li tolik chlapečka a nedaří se vám jej počít, můžete zkusit chIapečka adoptovat. Splníte si tak sen a zároveň můžete zachránit alespoň jedno dítě před traumatem z opuštění.

Tipy

 • Lékaři vás mohou oprávněně upozornit na to, že PGD je metoda užívaná k odhalení bolestivých a případně smrtelných nemocí, nikoli pohlaví miminka. Rodiče si často přejí holčičku nebo chlapečka, nakonec však svoje děťátko milují bez ohledu na pohlaví.
 • Svoje šance na početí chlapečka zvýšíte, zkombinujete-li výše popsané přirozené způsoby početí: sexuální polohu a stravu.

Varování

 • Metoda IVF za účelem určení pohlaví miminka není lékaři doporučována, obzvláště, nemáte-li problémy s plodností. Nejlepší způsob početí je ten přirozený.
 • Přehnaný dlouhodobý příjem sodíku může vést k hypertenzi a může způsobit nerovnováhu tekutin ve vašem těle. Omezte zvýšení konzumace sodíku na týdny či dny před plánovaným početím. Nezvyšujte příjem sodíku dlouhodobě.

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku pracovali dobrovolní autoři, kteří jej v průběhu času upravili a vylepšili. Tento článek byl zobrazen 5 794 krát
Kategorie: Rodinný život
Stránka byla zobrazena 5 794 krát.

Pomohl vám tento článek?