Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Občas se stane, že ten výhled je prostě až moc velký, aby se vešel do jedné fotografie. Jak zachytit tu nádheru přírody tak, jak ji právě vidíte? Přidejte trošku té šířky a hloubky do vaší fotografie pomocí iPhone funkce Panorama.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Použitím iOS 7 a 8

 1. 1
  Otevřete aplikaci Fotoaparát. Najdete ji na hlavní domovské obrazovce. Pro pořízení panoramatického snímku může být použit pouze iPhone 4S či novější, protože s iPhone 4 a 3GS není možné pořídit tyto fotografie.
 2. 2
  Přepněte se do režimu Panorama. Pomocí prstů sjeďte na spodní liště směrem vpravo až do režimu Panorama. Toto je režim pro Panorama. Pro pořízení snímku je možné použít jak přední, tak i zadní kameru telefonu.
 3. 3
  Určete si směr. Při pořizování panoramatického snímku budete pohybovat telefonem buď vlevo nebo vpravo pro celý záběr. Standardně vás fotoaparát vyzve fotit směrem vpravo, ale vy můžete změnit směr kliknutím na šipku.
 4. 4
  Začněte fotit. Kliknutím na tlačítko spouště začnete pořizovat panoramatický snímek. Pomalu pohybujte fotoaparátem vodorovně a následujte dráhu uvedenou na displeji obrazovky. Udržujte váš telefon stále ve stabilní poloze a na stejné úrovni po celou dobu focení.[1]
  • Můžete telefonem pohybovat až do konce povoleného místa vlevo či vpravo nebo se můžete kdykoliv zastavit a dokončit fotografii jednoduchým zmáčknutím spouště.
  • Pohybujte telefonem pomalu, aby váš iPhone dostal čas na to, zachytit vše. Toto by mělo pomoci předejít tomu, aby vaše fotografie byla rozmazaná.
  • Zabraňte pohybům dolů či nahoru při snímání. Váš iPhone automaticky zaoblí okraje vaší fotografie. Pokud byste se však pohybovali příliš směrem nahoru či dolů, tak by fotografie byla ostřižena.
 5. 5
  Zobrazte si obrázek. Po tom, co bude proces dokončen, panorama se uloží do vašeho Fotoaparátu. Můžete ho sdílet nebo upravovat stejně tak, jako vaše ostatní fotografie. Otočte telefon na šířku, abyste vaše panorama viděli celé.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Použitím iOS 6

 1. 1
  Otevřete aplikaci Fotoaparát. Klikněte na ikonu Fotoaparátu na vaší domovské stránce, abyste ji zapnuli. Musíte používat iPhone 4S nebo novější, protože iPhone 4 a 3GS nejsou schopni pořizovat panoramatické snímky.
 2. 2
  Klikněte na tlačítko Nastavení.
 3. 3
  Klikněte na Panorama. Toto vám povolí režim Panorama a objeví se vám posuvník přímo ve vašem hledáčku.
 4. 4
  Určete si směr. Můžete pořizovat panoramatický snímek směrem vlevo či vpravo pohybem telefonu tímto směrem. Standardně budete dotázáni pro pořízení snímku směrem vpravo, ale poklepnutím na šipku můžete směr změnit.
 5. 5
  Začněte fotit. Klikněte na tlačítko spouště pro pořízení panoramatické fotografie.
 6. 6
  Foťte panorama. Pomalu pohybujte svým telefonem přes požadovaný předmět a ujistěte se, že šipka, která se zobrazuje na obrazovce, je stále uprostřed. Až budete hotovi, klikněte na tlačítko Hotovo.
  • Pohybujte se velmi pomalu, aby vaše fotka nebyla rozmazaná.[2]
  • Zabraňte pohybům nahoru či dolů, abyste zachovali fotografii nejlepší kvality.
 7. 7
  Prohlédněte si obrázek. Vaše fotografie bude uložena do Fotoaparátu. Klikněte na náhled vlevo dole, abyste ho zobrazili.
  • Otočte svůj telefon do vodorovné polohy, abyste viděli obrázek na celé obrazovce.
  Reklama


Tipy

 • Stále můžete použít blesk či nastavení expozice při pořizování panoramatického snímku. Jednoduše klikněte na obrazovku pro vybrání oblasti, kterou si přejete zaostřit.
 • Je velmi důležité udržovat šipku stále uprostřed, aby byl váš snímek kvalitní.
Reklama

Varování

 • Pokud byste pohybovali telefonem velmi rychle, tak se zobrazí zpráva o zpomalení. Pokud byste pohybovali telefonem příliš rychle, tak dojde k rozmazání a rozostření obrazu.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

 • iPhone 4S nebo novější
 • iOS 6 nebo novější

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 10 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 705 krát
Stránka byla zobrazena 3 705 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama