Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Šek třetí strany je osobní nebo obchodní šek, která se podepisuje jako platba jiné osobě. Finanční instituce ve Spojených státech nemají žádnou povinnost akceptovat šeky třetích stran a mnohé banky jsou méně pravděpodobné, že je teď než přijmout v minulosti. Však by měla být v situaci, kde podpisu nad nezávislé kontroly je vaše nejlepší volba, předem znát osvědčených postupů v procesu zvýší vaše šance na úspěch.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Plánování před podepsáním

 1. 1
  Zvažte své možnosti. Vzhledem k rostoucím bankovní a identifikačním bezpečnostní předpisům v USA bude mít pravděpodobně potíže najít banku, která bude přijímat šeky třetí strany.[1]
  • Pokud máte bankovní účet a může vkládat peníze nebo se nechat proplatit šek vystavený vám, bude to téměř jistě pro vás jednodušší a pak můžete vystavit svůj vlastní šek (nebo předat peníze) třetí straně.
  • Podepisování šeku se může zdát jako praktické (jednoduše řečeno díky vynechání prostředníka), ale v dnešní době už málo pravděpodobné.
  • Podívejte se na elektronické převody peněžních prostředků pro třetí stranu, buď prostřednictvím vašeho stávajícího bankovní účtu, nebo služeb, jako je PayPal, pokud hledáte jinou vhodnou volbou.
  • Je-li: 1) šek vystavený pro vás; 2) nemáte bankovní účet; a 3) potřebujete zaplatit třetí straně částku šeku, který je vystavený pro vás, je to jediný skutečný scénář, kdy budete chtít zkusit podepsat šek. Viz část III tohoto článku pro další možnosti tohoto scénáře.
 2. 2
  Ověřte si, že osoba, které chcete podepsat šek, tedy třetí strana, přijímá podepsané šeky.
  • Zeptejte se této osoby, zda používala šeky třetí strany ve své bance již dříve. Tím se zvýší vaše šance na úspěch, vzhledem k tomu, že neexistují žádné zákony, které vyžadují, aby banky akceptovaly šeky třetí strany.
 3. 3
  Ověřte si, že banka třetí strany přijímá takové šeky a zjistěte si konkrétní postupy banky. Pokud nemůžete tuto osobu okamžitě kontaktovat, ale znáte pobočku její banky, můžete zavolat na číslo zákaznického servisu banky se žádostí o zvláštní potvrzení tohoto druhu.
  • Zeptejte se, jestli banka pro přijmutí šeku třetí strany vyžaduje nějaké zvláštní postupy. Některé banky si stanovily svá vlastní pravidla, kterými se řídí tyto postupy, jako například požadavek, že obě strany mají účet v této bance, aby zajistily, že finanční prostředky mohou být převedeny.
 4. 4
  Buďte připraveni zajít osobně s třetí stranou do její banky. Dokončení procesu podepisování osobně může být bankou vyžadováno a téměř jistě bezpodmínečně zvýší vaše šance na úspěch.
  • Uveďte správné identifikační údaje, zejména v případě, že to také není vaše banka.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Podepisování šeku

 1. 1
  Podepište zadní stranu šeku jako obvykle, ale umístěte váš podpis do horní části oblasti potvrzení. Pokud jsou zde tři řádky, podepište tu horní. Není zde prostor na okázalý podpis typu „John Hancocka“, protože budete potřebovat celý prostor k dokončení procesu.
 2. 2
  Vyplňte hůlkovým písmem „Zaplatit příjemci“ a jméno třetí strany ve střední části (nebo druhém řádku) oblasti potvrzení. Potřebujete-li více místa, můžete se pokusit použít „VPÚ" (ve prospěch účastníků), ale možná to budete chtít nejprve prověřit s bankou.
  • Pište úhledně, zejména jméno třetí strany. Zkontrolujte pravopis.
 3. 3
  Nenechte třetí stranu podepsat šek, dokud není kryt nebo proplacen. Nechte třetí stranu (příjemce) podepsat šek v jeho spodní části (nebo třetím řádku) oblasti potvrzení. Pokud není třetí strana přítomna, napište „X“ tam, kde by se měla třetí strana podepsat, nebo připojte poznámku o přátelském připomenutí podpisu šeku.
 4. 4
  Dejte šek příjemci k vložení ve své bance jako obvykle. Tak dlouho, jak bude banka přijímat šek třetí strany, tak přesně dlouhý by měl být proces proplacení, jako u šeku vystaveného přímo konkrétní osobě
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Prozkoumejte alternativy

 1. 1
  Otevřete si bankovní účet, vložte šek a poté zaplaťte třetí straně. Jak již bylo uvedeno, pravděpodobně uvažujete o podepsání šeku, protože nemáte bankovní účet. Pokud je to možné, otevřete si účet a učiňte tak proto, že bude tato situace (a pravděpodobně i další) jednodušší.
  • Pro otevření si běžného účtu u banky v USA je obvykle třeba být 18 let starý nebo více; poskytnout základní informace jako je jméno, příjmení, adresa, kontaktní údaje (telefon / email) a číslo sociálního pojištění; a vládou vydaný průkaz totožnosti s fotografií.[2]
  • Měli byste být schopni najít běžný účet zcela bez poplatků u některé z místních bank. Také se podívejte na online banky, kde jsou více typické běžné účty zdarma.
 2. 2
  Požádejte původního vystavovatele šeku, aby jej zneplatnil a vypište nový šek pro třetí stranu. Je samozřejmě pravděpodobnější, že budete pracovat s vaší tetou Ednou než velkou korporací, která vám poslala slevový šek.
 3. 3
  Požádejte původního vystavitele šeku, aby doplnil „nebo držitel“ za vašejméno na šeku (a budoucí šeky vám vystavené). Šeky s připsaným „nebo držitel“ následujícím za jménem příjemce mohou být vloženy nebo proplaceny (obvykle dle bankovní politiky) tím, kdo předkládá šek.[3]
  • Třetí strana by měla být připravena předložit průkaz totožnosti při vkládání nebo vyplácení šeku, a to podle zásady finanční instituce, zejména v případě, že šek je na vyšší částku.
  • Šeky vypsané pro „proplacení nebo držitele“, nebo jen „držitele“, budou fungovat podobně.
 4. 4
  Use služby banky. Budete platit poplatek za tuto službu, ale budete chodit s penězi, které lze platit třetí stranou.
  • Poplatky za proplácení šeků se obvykle pohybují mezi 1 % a 12 % z hodnoty šeku, takže se nákupy nejlepších nabídek mohou vyplatit. Několik národních maloobchodníků, včetně společnosti Wal-Mart, tuto službu poskytují.[4]
  • K proplacení šeku budete potřebovat doklad totožnosti s fotografií.
  Reklama

Tipy

 • Ve výpisu z vašeho bankovního účtu nebudete mít důkaz o přijetí šeku. Vzhledem k tomu, že šek byla původně vystaven vám, budete si tak možná chtít zkopírovat šek jako potvrzení o přijetí před jeho podepsáním.
Reklama

Varování

Šeky třetí strany mohou být cílem různých typů podvodů,[5] takže se staňte součástí podepisování šeku se třetí stranou jen s někým, koho znáte a důvěřujete mu.

Reklama

O tomto wikiHow

Michael R. Lewis
Spoluautorem článku je :
Podnikatel a finanční poradce
Tento článek spoluautorem článku je Michael R. Lewis. Michael R. Lewis je bývalý jednatel, podnikatel a investiční poradce v Texasu. Má více než 40 let zkušeností v oblasti Business & Finance. Tento článek byl zobrazen 4 720 krát
Kategorie: Obchod
Stránka byla zobrazena 4 720 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama