Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Léčba onemocnění dásní podomácku je možná a může pomoci vyléčit rozličné potíže s dásněmi jako je zánět dásní, zánět ozubice a několik dalších problémů, které je třeba brát vážně. Znalost těchto jednoduchých věcí vám pomůže udržet si zdraví v ústech. Také to umožní získat povědomí o zdravých dásních a zubech a o tom, jaké nejsnazší způsoby lze doma použít doma.

Červené dásně. Oteklé dásně. Bolestivé dásně. Onemocnění dásní nejsou legrace a pokud zůstanou neléčená, mohou způsobit vážné potíže se zuby i s celým systémem. Existují věci, které můžete sami k léčbě onemocnění dásní vyzkoušet, ale pokud se příznaky stupňují a čelíte vytrvalému krvácení dásní, navštivte neprodleně vašeho zubaře. Mezitím se podívejte na tyto nápady pro zlepšení zdraví vašich dásní.


Metoda 1
Metoda 1 ze 2:

Léčba podomácku

Stáhnout PDF
 1. 1
  Omezte stres. Podle Academy of General Dentistry existuje spojení mezi stresem a zdravím vašich zubů. Lidé ve stresu mají ohrožený imunitní systém, který ztěžuje jejich boj s bakteriemi způsobujícími paradontální onemocnění, a jsou tak více náchylní k infekci dásní. Výzkumy také zjistily, že ne všechen stres vzniká stejně. Ve studiích, které proběhly na třech amerických univerzitách, účastníci čelící finančním problémům, vykazovali větší riziko paradontálních onemocnění.
 2. 2
  Vyrobte si roztok z mořské soli. Rozpusťte malé množství mořské soli ve sklenici teplé vody. Proplachujte si ústa malým douškem asi 30 sekund a vyplivněte. Několikrát opakujte. Slaná voda zmírní otok dásní a vyčistí infekci ze všech boláků. Přidejte tento výplach úst k vašemu čištění zubů dvakrát denně.
 3. 3
  Použijte čajové pytlíky. Namočte čajový pytlík do vařící vody, vyjměte a nechte vychladnout, dokud ho pohodlně nesnesete. Přidržte vychladnutý čajový pytlík na postiženém místě na vašich dásních a nechte ho tam zhruba pět minut. Kyselina tříslová v čajovém pytlíku může účinně zmírňovat infekci dásní.
  • Přímá aplikace čajového pytlíku na vaše dásně je účinnější než prosté pití čaje. Navíc pití přílišného množství čaje má ze zubařského hlediska nevýhodu: zabarvené a čajem poskvrněné zuby.
 4. 4
  Natřete na dásně med. Med má přirozené antibakteriální a antiseptické vlastnosti, takže ho můžete využít k ošetření vašich infikovaných dásní. Když si vyčistíte zuby, natřete malé množství medu na postiženou oblast vašich dásní.
  • Vzhledem k vysokému obsahu cukru v medu, buďte opatrní, abyste ho nepoužívali příliš a snažte se ho nanášet pouze na dásně a ne na zuby.
 5. 5
  Pijte brusinkovou šťávu. Brusinková šťáva může zabraňovat bakteriím přilnout na vaše zuby, takže pijte až 2 dcl neslazené šťávy denně.
 6. 6
  Vyrobte si citronovou pastu. Vytvořte pastu ze šťávy jednoho citronu a soli. Dobře smíchejte a naneste na vaše zuby. Nechte několik minut působit a vykloktejte si teplou vodou, abyste směs vypláchli.
  • Citrony nabízejí dvojitou výhru pro léčbu onemocnění dásní. Zaprvé, jsou protizánětlivé, což z nich dělá pomocníka při léčbě infikovaných dásní. Ale nejen to, citrony obsahují vitamin C, který může vašim dásním pomoci přemoci infekci.
 7. 7
  Jezte více potravin bohatých na vitamin C. Nejsou to jenom citrony, které mohou pomáhat při onemocnění dásní. Jiné potraviny bohaté na vitamin C jako pomeranče, hroznové víno, kiwi, mango, papája a jahody jsou také skvělou volbou. Vitamin C je antioxidant a antioxidanty podporují růst pojivových tkání a regeneraci kostí, což může být různými problémy s dásněmi ovlivněno.
 8. 8
  Zvyšte svůj příjem vitaminu D. Vitamin D má protizánětlivé vlastnosti, takže se ujistěte, že tohoto vitaminu dostáváte, při snaze o zahojení oteklých dásní a prevenci opakovaného výskytu potíží, dost. Starší lidé by si měli tohoto vitaminu obzvlášť všímat. Podle americké National Institutes of Health, je vyšší hladina vitaminu D v krvi spojena s nižším rizikem onemocnění dásní u osob nad 50 let věku.
 9. 9
  Vyčistěte si zuby jedlou sodou. Jedlá soda neutralizuje kyselost ve vašich ústech, čímž snižuje pravděpodobnost vzniku zubních kazů a onemocnění dásní, takže je spíš preventivním opatřením než léčbou již vzniklých potíží. Přidejte malé množství jedlé sody do trošky teplé vody, smíchejte a vytvořte pastu. Použijte tuto pastu k vyčištění vašich zubů.
 10. 10
  Přestaňte kouřit. Tabák snižuje vaší schopnost boje s infekcí a prodlužuje hojení. Uživatelé tabáků mají v porovnání s nekuřáky větší pravděpodobnost vážných onemocnění dásní, která nereagují tak dobře na léčbu a vedou ke ztrátě zubů.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 2:

Využití prostředků z lékárny

Stáhnout PDF
 1. 1
  Berte zubní probiotika. Pastilky, které obsahují Lactobacillus reuteri Prodentis, „přátelskou“ bakterii, která žije ve střevech, jsou vychvalovány jako účinná léčba zánětu dásní, díky jejich schopnosti pomáhat obnovovat přirozenou rovnováhu ve vašich ústech po použití ústních antiseptik a ústních vod a gelů, které obsahují antibakteriální látky.
 2. 2
  Berte Koenzym Q 10. Koenzym Q 10 (také známý jako ubichinon) je jakoby vitaminová látka, která pomáhá tělu přeměňovat cukr a tuk na energii. Podle kliniky Mayo, čerstvé studie naznačují, že Koenzym Q 10 užívaný orálně nebo přikládaný na dásně může pomáhat v léčbě zánětu ozubice.
 3. 3
  Kloktejte si Listerinem. S výjimkou ústních vod na předpis, se Listerine ukázal jako nejúčinnější ústní voda pro redukci zubního plaku a zánětu dásní. Doporučuje se používat ho 30 sekund dvakrát denně. Přestože esenciální oleje, které tvoří tento roztok mohou způsobit pálení v ústech, lidé se tomu často během několika dní pravidelného používání přizpůsobí.
 4. 4
  Nastříkejte si dásně. Zkuste do své péče o zuby zahrnout použití spreje obsahujícího chlorhexidin, silnou antibakteriální látku s vlastnostmi potlačujícími zubní plak. Studie zabývající se postaršími pacienty, rizikovou skupinou paradontálních onemocnění, zjistila, že aplikace 0,2% spreje s chlorhexidinem jednou denně zmírňuje hromadění zubního plaku a zanícení způsobené zánětem dásní.
 5. 5
  Pořiďte si Gengigel. Tento přípravek obsahuje kyselinu hyaluronovou, přírodní látku, která se nachází v pojivových tkáních těla. Výzkum prokázal, že hyaluronát má protizánětlivé, antiedemické antibakteriální vlastnosti, které jsou účinné při léčbě zánětu dásní a ozubice. Když se Gengigel nanese na dásně, stimuluje tvorbu nové zdravé tkáně. Při pokusech na německé univerzitě v Rostocku, vědci zjistili, že může až o polovinu více podpořit hojení tkáně, zlepšit zásobování krví a zmírnit zánět.
 6. 6
  Používejte zubní pastu s tea tree olejem. Tea tree olej zabíjí bakterie. Zubní plak je bakterie. Takže si dejte dvě a dvě dohromady a sežeňte si zubní pastu s tea tree olejem, která vám pomůže zbavit se plaku a zmírnit bolest dásní, která vás může trápit.
  • Můžete také přidat kapku tea tree oleje k vaší zubní pastě při každém čištění zubů. Pokud používáte extrakt tea tree oleje, ujistěte se, že ho nebudete polykat, protože může způsobit podráždění žaludku včetně průjmu.
  Reklama

Tipy

 • Zjistilo se, že onemocnění dásní postupují s rozšiřováním zubního plaku po zubech. Zubní plak není nic jiného než druh přilnavé bakterie, vznikající, když se bakterie smíchají se slinami spolu se škrobem a dalšími součástmi jídelníčku. Zdravotní péče o zuby a ústní dutinu je jedním z největších problémů na světe, protože menší zubní potíže dávají průchod větším a neléčitelným formám. Výsledkem toho, jak po domácku léčit onemocnění dásní, je důležitá otázka, která je celosvětově podporována, aby lidé mohli dodržovat několik snadných zvyků pro lepší zdraví ústní dutiny.
Reklama

Pomohl vám tento článek?

Reklama