Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Nezáleží na tom, zda jste se nepřipravili, jste líní, nebo neschopní napsat zkoušku z jiného důvodu. Někdy prostě máte pocit, že musíte podvádět, abyste testem prošli. Zde je několik tipů, které vám pomohou dosáhnout vašeho cíle.

Postup

 1. 1
  Rozhodněte se, který „typ“ podvádění pro vás bude nejvýhodnější – tahák, opisování, nebo promyšlené metody, které se těžce odhalují. (V sekcích níže najdete více informací o každé z metod.)
 2. 2
  Nenechejte se chytit. Podvádění vám pomůže pouze pokud vás nechytí. Zde je několik tipů, které vám pomohou nenechat se chytit.
  • Snažte se nevypadat podezřele. Je důležité umět správně najít své odpovědi, aniž byste u toho vypadali podezřele. Snažte se příliš nevrtět. Pokud se musíte rozhlížet kolem sebe, nikdy se nikam nedívejte déle, než pět vteřin. Brzy zase obraťte zrak jinak, tak nebude zkoušejícímu podezřelé, že se někam dlouho díváte a nebude si myslet, že tam hledáte odpovědi.
  • Nemiřte příliš vysoko. Není nemožné dostat díky podvádění nejlepší známku, pokud jste si dali skutečně práci, ale pokud všichni ostatní u testu neuspějí, přitáhnete k sobě pozornost. Pokud míváte běžně dobré známky, je to v pořádku, ale pokud jste jeden z těch pomalejších studentů, je velká šance, že učitelé váš podvod odhalí. Schválně několik otázek vynechejte a bude to v pořádku. Nejlepší je snažit se dostat dvojku a postupně si zlepšovat průměr až k jedničce – nespěchejte s tím ale!
  • Zbavte se důkazů. Jakmile test skončí, zajděte si na toaletu (pokud jste ještě nebyli) a umyjte si z rukou důkazy podvádění. Čím déle si budete schovávat ruce, tím dříve si toho někdo všimne.
  Reklama
Metoda 1
Metoda 1 ze 4:

Tahákové metody

 1. 1
  Sežeňte si všechny informace, které budete potřebovat. To znamená vzorečky, klíčová slovíčka, slovíčka, data, definice, jména, spojky atd.
 2. 2
  Napište si všechny tyto informace správně na počítači. Font by měl být čitelný a ne příliš malý, ani příliš velký. Měli byste sice na co nejmenší kousek papíru vtěsnat co nejvíce informací, ale když budete používat příliš malý font, budete se muset hodně snažit, abyste tahák při testu přečetli. Vytiskněte si svůj tahák.
 3. 3
  Opište to. Toto se většinou používá při testu pravopisu. Opište si na tahák správná slovíčka. Potom si tahák schovejte například do klína, nebo do rukávu. Je to velmi riskantní, takže buďte opatrní.
 4. 4
  Schovejte tahák.
  • Zkuste si tahák schovat na různé části těla. Netiskněte si svůj tahák, ale napište si ho někam na tělo. Nejlepší je předloktí, pokud jste muž, nebo na stehno, pokud jste žena. Je to výhodné, protože si můžete vzít třeba volnou košili nebo šaty a zakrýt si tahák ve chvílích, kdy ho nepoužíváte. Je důležité snažit se nevypadat podezřele, popsané části těla by tedy neměly být viditelné. Napište si taháky pouze na místa, na která si vidíte jen vy sami.
  • Zkuste si dát tahák do lahve s pitím. Vytiskněte si tahák na papír stejné barvy, jako je etiketa na vaší lahvi s pitím. Vložte tahák za etiketu a natočte lahev tak, abyste na tahák viděli. Ideálně použijte stejný font, jaký je na etiketě lahve a nevzbudíte tím žádnou pozornost.
  • Schovejte tahák do pořadače. Pokud máte pořadač, který má vepředu volné místo, zasuňte si tahák do něho. Potom posuňte pořadač pod lavici a nechejte vykukovat pouze tahák. Snažte se, aby bylo vidět co nejméně.
  • Schovejte tahák do kalkulačky. Toto je běžná metoda při matematických testech, protože pouze při nich můžete vytahovat kalkulačku, aniž byste působili podezřele. Zasuňte si vzorečky a další informace mezi zadní strany kalkulačky a její obal.
  • Další metoda s kalkulačkou. Pokud máte grafickou kalkulačku, uložte si vzorečky do její paměti. Potom si tato data uložte do archivu, abyste k nim měli přístup, i když váš učitel smaže operační paměť vaší kalkulačky. Během testu znovu zpřístupněte data v archivu a po dokončení testu smažte celou paměť. Bude to fungovat i se školními kalkulačkami, protože do archivu se žádný student ani učitel dívat nebude. Pokud nevíte, jak archivovat data v kalkulačce, vyhledejte si to.
  • Schovejte si tahák na jiné místo. Když schováte tahák na úplně jiné místo, nebude možné ho s vámi později spojit. Můžete si ho dát na tabuli, schovat si ho na toaletě, nebo si ho nalepit na židli spolužáka, který sedí před vámi.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 4:

Kolektivní metody podvádění při testu

 1. 1
  Zkuste opisovat od spolužáka. Sedněte si za někoho, kdo mívá na testech dobré známky (buď se hodně učí, nebo v daném předmětu vyniká). Nastavte si židli tak, abyste seděli na druhé straně lavice a diagonálně tomuto člověku viděli na stůl. To by vám mělo umožnit opisovat tak, abyste nemuseli příliš natáčet hlavu. Nikdy si nevybírejte studenta uprostřed třídy nebo vepředu, protože na těchto místech učitel pravděpodobně uvidí, že opisujete.
 2. 2
  Zkuste si se spolužáky posílat signály. Vytvořte si systém signálů a znaků, kterými spolu budete komunikovat. Znásobíte tím své šance na dobrou známku, protože budete moci spolupracovat s více spolužáky najednou. Při testu, kdy máte na výběr několik možností:
  1. Vymyslete si signály rukou nebo nohou pro odpovědi A, B, C, D, E, a pro „špatná odpověď“. Když uděláte signál pro špatnou odpověď, pomůžete sobě i kamarádům, protože i oni budou mít méně špatných odpovědí. Můžete si také vytvořit zvukové signály, ale snažte se, aby nebyly příliš podezřelé (například zakašlání nebo dupání nohou).
  2. Zakašlejte, aby si vás spolužáci všimli.
  3. Pomocí prstů udejte číslo otázky (například ukažte 3 prsty a potom hned 2 prsty pro otázku 32).
  4. Počkejte na signál odpovědi od spolužáků (například si zatahají za ucho, což bude znamenat „B“).
  5. Pokud potřebujete pomoci rozhodnout se mezi dvěma odpověďmi: zakašlejte, udejte čísla otázky a vyšlete signál pro odpovědi, které si myslíte, že mohou být správné.
  6. Spolužák kývne, pokud máte pravdu a pokud pravdu nemáte, může vyslat signál pro „špatnou odpověď“ (například si stáhne vlasy do culíku).
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 4:

Metody, které se těžko dokazují

 1. 1
  Snažte se získat učitelskou verzi vašich učebnic. Někteří profesoři testy přebírají z již hotových kvízů, které se objevují v učitelských verzích učebnic. Sežeňte si tuto učebnici online a kupte si ji. Před testem si zapamatujte odpovědi na otázky. Tato metoda je dobrá například pro fyziku, cizí jazyky a/nebo dějepis, při těchto předmětech učitelé často používají testy z knih.
 2. 2
  Zkuste si sehnat starou verzi testu. Můžete se zkusit zeptat některého ze starších studentů, nebo se zeptat, jestli ten samý test například nepsala jiná třída. Učte se z testu, který získáte a pokud víte, že test bude přesně stejný, naučte se odpovědi nazpaměť.
 3. 3
  Zkuste metodu „napíšu si to jindy“. Pokud víte, že vás učitel nechá napsat si test jindy, raději si vyberte na něj nejít a napsat si ho později. Zapamatujte si všechny otázky, které vám spolužáci řeknou a najděte si odpovědi. Potom si jděte test napsat.
  • Řekněte, že je vám zle, jděte na záchod ke konci testu a snažte se vypadat špatně. Ujistěte se ovšem, že vás učitel nechá napsat si test jindy, jinak by vám to mohlo spíše uškodit.
 4. 4
  Opište výsledky na poslední chvíli. Pokud učitel není u svého stolu, když test odevzdáváte, opište výsledky z ostatních testů rychle do toho svého. Tato metoda je velmi riskantní.
  Reklama
Metoda 4
Metoda 4 ze 4:

Zkuste nepodvádět

 1. 1
  Snažte se naučit se to na poslední chvíli. Když budete chvíli před testem schovaní v šatně a budete se usilovně učit vše, co stihnete, budete mít šanci test napsat i bez podvádění.
  • U esejí si pamatujte klíčová slova. Profesoři a učitelé většinou mají klíčová slova, která hledají ve vašich esejích. To znamená, že zbytek eseje pro ně není tak důležitý. Pokud víte, jaké bude téma vaší eseje, snažte se na poslední chvíli najít přesně to, co váš učitel bude chtít. Nemusíte se tedy učit úplně vše a budete mít šanci na úspěch.
  • U matematiky se snažte zapamatovat si vzorce. Když budete znát vzorec, může vám to pomoci více, než hodiny počítání příkladů. Pokud si vzorec můžete napsat, abyste si ho zapamatovali, snažte se to udělat a nevěnujte se tolik složitým úkolům.
  • U testů, kde máte na výběr více možností se snažte získat informace o tom, co na testu bude. Místo abyste se snažili zapamatovat si dlouhý seznam slov se snažte rozdělit je do kratších úseků. Například pokud se učíte na test z dějepisu, nesnažte se zapamatovat si „Jefferson, Hamilton, Franklin, Washington, Grant, Lincoln a Lee“, ale rozdělte si je: „4 zakladatelé – Franklin, Washington, Jefferson a Hamilton“ a „3 vůdcové civilní války – Lee, Lincoln, Grant“. Když si nebudete moci na někoho vzpomenout, přiřaďte si jména ke konkrétním tématům, bude pro vás snadnější zjistit, kdo vám schází.

Varování

 • Vždy existuje možnost, že vás chytí. Buďte opatrní.
 • Pokud s někým sdílíte počítač, vždy vymažte historii vyhledávání, aby vás neodhalili například vaši rodiče.
 • Vždy si dávejte pozor na to, kam se učitel dívá – žádná metoda podvádění nebude fungovat, pokud se učitel bude dívat přímo na vás.
 • U některých větších testů, například u GCSE v Anglii nebo u NAPLAN v Austrálii vám mohou výsledky testu zrušit, pokud se přijde na to, že jste podváděli. Nejhorší sankcí je, že vám zakážou všechny zkoušky na pět let. A to znamená žádná maturita a žádná vysoká škola.
 • Sledujte učitele a dávejte pozor, co dělá. Může vám to pomoci nenechat se chytit.
 • Pokud opisujete od osoby vedle vás, opřete se o ruku a natočte hlavu, nebudete vypadat tak podezřele.
 • Nevychloubejte se tím, že jste opisovali, někdo to na vás může říct učiteli a přijde se na to.
 • Myslete na potenciální následky, například nebudete mít nárok na členství v univerzitních klubech, pokud vůbec budete moci jít na univerzitu atd.
 • Je vždy lepší spolupracovat s ostatními lidmi, než mít tahák. Nejlepší je ovšem použít některou z metod, které není lehké odhalit. Obecně čím méně důkazů je, tím lépe.
 • Pokud jste museli podvádět, protože jste neměli čas se připravit, nezapomeňte že stejně stojí za to se látku z testu naučit. V budoucnu byste mohli mít problémy u větších zkoušek, takže si znalosti raději doplňte.
 • V mnoha profesích své znalosti získáte studiem, ne podváděním. Nezapomeňte, že na chirurgickém sále lékaři nemají žádné taháky.
 • Ostatní studenti vás mohou podezírat z podvádění a říct to učiteli.
 • Podvádění s sebou nese těžké následky, pokud vás chytnou. Bude to znamenat automaticky pětku na testu a v některých případech i vyhození ze školy. Mnoho škol vám do papírů také nechá napsat, že jste porušili pravidla. Místo toho, abyste se snažili zjistit, jak podvádět, se snažte naučit se na svůj test!


Reklama

Související články

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 328 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 16 221 krát
Stránka byla zobrazena 16 221 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama