Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Muži a někdy i ženy zaznamenávají, že jejich vlasy předčasně řídnou z několika různých důvodů. Věk, menopauza, těhotenství, geny, nemoc a další faktory hrají ve vypadávání vlasů roli. Samozřejmě, že můžete užívat léky jako je Rogaine, nebo si můžete nechat vlasy transplantovat, ale někdy je nejjednodušší a nejlevnější řešení zkusit zastavit vypadávání vlasů přirozenou cestou.


Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Bylinky a doplňky stravy

 1. 1
  Použijte serenou plazivou. Rodilí Američané používají serenou plazivou k podpoře zdraví vlasů a kůže. Serenoa plazivá také blokuje produkci DHT (metabolitu testosteronu), činitele přispívajícího ke zvětšování prostaty. Protože produkce DHT také způsobuje ztrátu vlasů, v několika malých studiích se prokázalo, že serenoa plazivá funguje u některých mužů jako účinná prevence vypadávaní vlasů.
 2. 2
  Berte vitaminy. Vaše maminka vám říkala, že jsou pro vás dobré, ale už nemusíte vědět, že jsou dobré také pro vaše vlasy. Přidejte do vašeho denního režimu pár miligramů těchto vitaminů:
  • Vitamin A: Vitamin A je antioxidant, který podporuje pokožku hlavy v produkci mazu.
  • Vitamin E: Tento vitamin stimuluje oběh a dobrý krevní oběh v pokožce hlavy je důležitý pro udržení produktivity folikul vašich vlasů.
  • Vitaminy B: Vitaminy B pomáhají vašemu tělu vytvářet melanin, který vlasům dává zdravou barvu. Melanin také stimuluje krevní oběh.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Lokální léčby

 1. 1
  Použijte vonné oleje v kombinaci s masáží hlavy. Masáže podporují dobrý krevní oběh v pokožce hlavy a udržují folikuly aktivní. Masírujte si ručně pokožku hlavy několik minut denně. Pro obohacení masáže použijte několik kapek levandulového nebo vavřínového vonného oleje v základu z mandlového nebo sezamového oleje.
 2. 2
  Obnovte vlhkost ošetřením teplým olejem. Můžete použít jakýkoliv přírodní olej včetně oleje ze světlice a řepky, nebo olivového oleje.
  • Ohřejte olej tak, aby byl teplý, ne horký. Potom vmasírujte olej do pokožky vaší hlavy.
  • Nasaďte si zhruba na hodinu koupací čepici. Když hodina uběhne opláchněte nebo vymyjte olej šamponem.
  • Majonéza také funguje dobře jako kondicionér. Promněte si vlasy přiměřeným množstvím majonézy, nasaďte si na hodinku koupací čepici a potom vypláchněte.
 3. 3
  Zkuste potřít pokožku vaší hlavy šťávou z česneku, cibule nebo zázvoru. Použijte jen jednu z těchto šťáv, nemíchejte je. Nechte šťávu na pokožce přes noc a ráno vymyjte.
 4. 4
  Zkuste potřít vaše vlasy henou. Použijte prášek, který je zelený a má konzistenci mastku. Hena uzavírá kutikuly, což posiluje vlasy u kořínků.
 5. 5
  Vetřete si do vlasů zelený čaj. Čaj obsahuje antioxidanty, které mohou předcházet vypadávání vlasů a pomáhat jejich růstu.
  • Uvařte 2 sáčky zeleného čaje v hrnku vody. Nechte čaj trochu vychladnout a naneste ho na vaše vlasy.
  • Nechte čaj 1 hodinu působit. Potom si vlasy pečlivě opláchněte.
 6. 6
  Uvařte ve vodě brambory s rozmarýnem. Sceďte tekutinu a denně si s ní oplachujte vlasy.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Změny životosprávy

 1. 1
  Zahrňte do svého jídelníčku více potravin bohatých na bílkoviny. Požívání libového masa, ryb, sóji nebo jiných bílkovin, může pomoci vypadávání vlasů omezit. Kromě toho, že obsahují bílkoviny, obsahuje většina jídel bohatých na proteiny také vitamin B 12.
 2. 2
  Pečujte o své vlasy. Nikdy si nečešte mokré vlasy, vyhněte se sušení vlasů ručníkem. Místo toho je nechte volně uschnout nebo je vyfénujte jen do vlhka a pak nechte doschnout.
 3. 3
  Omezte stres. Někdy je hlavní příčinou vypadávání vlasů stres.
  • Meditujte. Meditace může pomoci obojímu, omezení stresu i obnovení hormonální rovnováhy. Meditování vám může pomoci i v jiných oblastech vašeho života.
  • Cvičte. Choďte pěšky, plavte nebo jezděte na kole 30 až 60 minut denně. Nebo vyzkoušejte sporty jako je tenis, kde si můžete vybít vztek údery do míčku. Cvičení pomůže snížit vaší hladinu stresu.
  • Mluvte nebo pište. Povídejte si s vaším manželem, přítelem, členem rodiny nebo terapeutem o tom, čemu čelíte. Udělejte si čas na zaznamenání vašich pocitů do deníku.
 4. 4
  Vyhněte se parukám a příčeskům. Přestože se mohou zdát jako dobré kosmetické řešení, mohou také urychlit vypadávání vlasů poškozením vlasových folikul.
  Reklama

Tipy

 • Při nanášení lokálních kúr na pokožku hlavy se ujistěte, že je neaplikujete v blízkosti oblečení, nábytku nebo povlečení, které se může snadno zničit, nebo chytit nepříjemný zápach z kúr.
Reklama

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 66 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 3 966 krát
Kategorie: Zdraví

Lékařské prohlášení

Obsah tohoto článku není určen jako náhrada odborné lékařské pomoci, vyšetření, diagnostiky nebo léčby. Před zahájením, změnou nebo ukončením jakéhokoli zdravotního ošetření byste měli vždy kontaktovat svého lékaře nebo jiného kvalifikovaného zdravotnického pracovníka.

Stránka byla zobrazena 3 966 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama