Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Je možné, že jste si této dívky již všimnul a nyní sníte o tom, že se spolu budete bavit. Zde je jednoduchý návod jak na to, abyste působili naprosto přirozeně.

Postup

 1. 1
  Udržujte oční kontakt. Několik dní se na ni jen tak dívejte a snažte se zachytit její pohled. Neměli byste ale zírat, stačí se na chvíli podívat a počkat, až si všimne. Když se podívá na vás, usmějte se a po chvíli se podívejte jinam. Když se budete červenat, dívka pozná, že jste nervózní a může jí to napovědět, že se vám líbí.
 2. 2
  Správné načasování. Když si s dívkou chcete povídat, vyberte si správnou dobu. Nesnažte se získat její pozornost, když má něco na práci a snažte se vždy mít co nejvíce soukromí – nemusíte být úplně sami, ale nemělo by vás také nic příliš rozptylovat.
  • Zkuste ležérní (a časově omezenou) konverzaci a promluvte si po cestě na nějaké místo. Pokud spolu například chodíte do školy, můžete se domů vydat stejnou cestou jako ona a získat tak příležitost si popovídat.
 3. 3
  Začněte s komplimentem. Když dívce správně zalichotíte, vaše záměry budou ihned jasné – hned bude vědět, že chcete být víc, než jen přítel. Zde je několik věcí, na které se můžete zaměřit:
  • Měli byste vědět, jak správně lichotit. I ten nejlepší kompliment zůstane nepovšimnut, pokud ho neumíte správně podat. Vždy se usmívejte – budete působit přirozeně a budete mít příjemný hlas (zkuste si to někdy třeba do telefonu). Udržujte s dívkou oční kontakt a snažte se mluvit hlubším hlasem. Tím automaticky vyvoláte pocit intimity a je možné, že se k vám dívka začne sama naklánět. Pokud se vám to zdá těžké, zkoušejte si to doma před zrcadlem.
  • Každý, kdo někdy měl stalkera, vám jistě potvrdí, že existuje tenká hranice mezi lichocením a úchylností. Pamatujte na to a lichoťte dívkám s rozmyslem. Když řeknete „V tom tričku ti to vždycky moc sluší,“ může to působit zvláštně, pokud tuto dívku příliš neznáte. (I když se znáte, je lepší se nejprve držet trochu zpátky.) Raději jí lichoťte obecněji, ale mile, například „Tvůj úsměv dnes doslova září. Proč jsi tak šťastná?“ nebo „Dneska jsi v hodině říkala opravdu zajímavé věci.“ Dobrý kompliment by měl vést k dalšímu rozhovoru.
  • Měli byste vědět, čemu se máte vyhnout. Pokud chcete dívce zalichotit ohledně vzhledu, měli byste se držet očí, úsměvu nebo vlasů. Nekomentujte fyzický vzhled nebo postavu, hlavně pokud se moc dobře neznáte. Pokud chcete být extra bezpečný, vyberte si něco, co víte, že na sobě tato dívka má ráda. Pokud například víte, že ji baví hrát na housle, řekněte třeba „Slyšel jsem, že jsi skvělá muzikantka,“ a zeptejte se jí na její zálibu.
 4. 4
  Keep the conversation moving. You might be tempted to stop talking and just stare at this girl, but don't let your nerves get the best of you. Allowing a long lull in the conversation will make things feel awkward.
 5. 5
  Mějte v hlavě seznam témat k hovoru a otázek, které můžete použít v případě, že se objeví trapné ticho.
  • Zeptejte se jí například, jestli má již hotový domácí úkol, nebo jestli se chystá na vánoční večírek. Když se jí budete ptát na její názory, bude vědět, že vás skutečně zajímá, co si myslí.
  • Snažte se toho o ní zjistit více, ale netlačte na pilu. Pokud například chcete vědět, jestli s někým chodí, můžete se zeptat třeba, jestli má s přítelem nějaké plány na víkend. Pokud přítele nemá a má o vás zájem, hned vám řekne, že je volná.
  • Ptejte se jí na otevřené otázky. Když se zeptáte například „Co plánuješ na prázdniny?“, je to mnohem lepší, než ptát se „Máš v plánu něco zajímavého?“, protože nelze odpovědět pouze ano nebo ne.
 6. 6
  Rozesmějte ji (volitelné). Pokud víte, že máte v záloze vtip, který ji rozesměje, zkuste to. Cílem je, aby poznala, že máte dobrý smysl pro humor. Neměli byste ale působit jako šašek.
  • Nejlepší je vtipkovat o aktuální situaci, nebo o něčem, co máte společného. Situační humor je smysluplnější, než vtipy, které jste si přečetli na internetu.
  • Nevyprávějte sprosté vtipy. Na první rozhovor se to nehodí a mohli byste vyvolat nesprávný dojem.
  • Pokud váš vtip nepochopí, nevysvětlujte jí ho, pokud o to nepožádá. Prostě se v rozhovoru posuňte dál.
  • Dobrý smysl pro humor je většinou přitažlivý, ale špatný smysl pro humor většinu dívek odradí. Pokud nedokážete vymyslet vtip, který se hodí k vaší situaci, raději se o to nepokoušejte.
 7. 7
  Ukončete rozhovor brzy. Řiďte se starým příslovím – „Vždy zajistěte, aby dívka chtěla více.“ Najděte způsob, jak rozhovor jemně ukončit ještě než vyčerpáte témata k hovoru. Hodně štěstí!
  Reklama

Tipy

 • Nezačínejte s něčím osobním, neptejte se například „Jak vám to klape s přítelem?“ Budete působit drze a všetečně.
 • Měli byste být milí, slušní, přátelští a přemýšliví, rozhodně byste neměli jen tak bezmyšlenkovitě lichotit. Nejdůležitější ale je mluvit s dívkou jako se skutečnou osobou a nenechat se strhnout zápalem vášně.
 • Dívky mají rády, když se s nimi dáte do řeči první, protože také bývají nervózní. Nikdy ale nebuďte příliš namyšlení nebo sebejistí, to dívky odrazuje!
 • Vyhněte se zóně přátelství. Konverzaci začněte s komplimentem, abyste dívce dali najevo, že o ni máte zájem a nehledáte pouze kamarádství. Když tento krok přeskočíte, riskujete, že se ocitnete v zóně přátelství.
 • Vždy se snažte, aby se s vámi dívka cítila jedinečná a ne jen jako jedna z mnoha.
 • Přečtěte si další články a osvojte si konverzační dovednosti, abyste mohli s dívkou vést úspěšný rozhovor.
 • Některé dívky mají rády výzvy. Pokud máte pocit, že si drží odstup, ale neudělala nic, co by vám dalo najevo, že vás nechce, ještě to nevzdávejte.
 • Někdy může trapná chvíle rozhovor zpříjemnit. Pouze se ujistěte, že se vám dívka nevyhýbá, popřípadě že nejdete vyloženě nevhod. Může vám to pomoci, protože dívka uvidí, že se jí nesmějete, ale chcete jí pomoct. Pokud se během rozhovoru objeví trapné ticho, počkejte několik vteřin a řekněte například „Bože, ty jsi tak krásná,“ nebo „Máš nádherně modré oči.“ (Tím se můžete dostat k novým tématům k hovoru.)
 • Pokud si povídáte a užíváte si to, ale přijde jiný muž, obejme ji a škaredě se na vás podívá... buďte v klidu! Stále přece můžete být přáteli a kdyby se s tímto mužem náhodou rozešla, třeba vám to vyjde!
Reklama

Varování

 • Také si pamatujte, že každá dívka je jiná a neexistuje tedy žádný přesný návod, jak zajistit, abyste se jí zalíbili. Líbíte se jí proto, jaký jste. Snažte se tedy být sám sebou, nevymýšlejte si záliby, ani schopnosti a uvolněte se.
 • Pokud je dívka nesmělá, netlačte na pilu – dejte jí tolik času, kolik bude potřebovat.
 • Pokud o vás dívka nemá zájem a řekne vám to, netlačte na ni. Jděte dál a snažte se nevyvolávat zbytečné konflikty.
 • Pokud uděláte tu chybu, že dívku oslovíte nejprve pomocí emailu nebo na chatu, nedivte se, když se jí nebudete zamlouvat. Jistě ji překvapí, že s ní poprvé chcete mluvit na síti. Stále je ale ještě šance ji okouzlit. Prostě pokračujte normálně a mluvte s ní tak, jako by se nic nedělo.
Reklama

Související články

Pomohl vám tento článek?

Reklama