Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Pokud chcete porozumět mužům, musíte si uvědomit, že ženy i muži pocházejí z jedné planety, ale výzkumy prokázaly, že jsou mezi oběma pohlavími rozdíly, o kterých koluje tolik mýtů, že se zdá, že muži a ženy nemají téměř nic společného. Pokud chcete lépe porozumět mužům, musíte brát v potaz všechny tyto rozdíly, ale zároveň si uvědomovat, že muži jsou také lidé, kteří mají své touhy a potřeby.

Metoda 1
Metoda 1 ze 3:

Rozdíly mezi muži a ženami

 1. 1
  Muži jsou soutěživější. Výzkumy prokázaly, že muži se častěji hlásí na pracovní pozice, kde je plat odvislý od toho, o kolik překonají své kolegy. Pravděpodobně z vlastní zkušenosti víte, že jsou muži soutěživější i ve sportu (ať už nějaký hrají, nebo jen sledují). [1] Mnoho mužů se takto chová proto, že jim soutěživost dělá dobře a proto, že mají schopnosti, kterými převyšují ostatní. Pokud proti muži hrajete nějakou hru, nemělo by vás překvapit, že když prohraje, bude podrážděný a bude mít dlouho špatnou náladu. Berte to s humorem a nepozastavujte se nad tím.
  • Podporujte ho v soutěživých koníčcích. Jistě si všimnete, že spousta stereotypních mužských kratochvílí – lov, nebo třeba sporty – jsou spojeny se soutěživostí. Pro muže je důležité uspět a porazit ostatní, takže byste svého muže měla v těchto činnostech podporovat.
 2. 2
  Uvědomte si, že muži jsou vizuálně založení. Zrak je jedním z nejsilnějších smyslů a zpracovat vše, co vidíte, vám každý den zaměstná velkou část mozku. Muži jsou ovšem mnohem více vizuálně založení, než ženy. [2] Proto se muži raději dívají do mapy, než aby se někoho zeptali na cestu, nebo musejí nějaký problém vidět na vlastní oči, aby ho mohli opravit. Neměla byste se těmito tendencemi znepokojovat. Berte je jako přirozenou vlastnost muže, kterou nelze ovlivnit.
  • Nemusíte se urážet, když se muž bude dívat na jinou ženu. Muži jsou vizuálně založení, takže se často dívají na přitažlivé ženy. Nemusíte si z toho dělat hlavu – to, že se muž podívá na ženu s hlubokým výstřihem nemusí znamenat, že s ní chce spát. Tyto pohledy jsou spíše reflexy, než známky skomírajícího vztahu.
 3. 3
  Uvědomte si, že pro muže a ženy rozhovory nejsou stejně důležité. Výzkumy prokázaly, že tyto rozdíly se objevují již v dětství, kdy spolu dívky sdílení tajemství a povídají si o problémech, zatímco chlapci sdílejí zájmy a činnosti. [3] . Když si budete myslet, že si s partnerem popovídáte stejně jako s nejlepší kamarádkou, budete v nejlepším případě překvapená – muži neprohlubují vztah rozhovory a rádi střídají témata. [4] Kromě toho se muži lidem při rozhovoru nedívají příliš často do očí, ale dívají se na předměty ve svém okolí.
  • Místo abyste se snažila muže změnit a stěžovala si, že vás neposlouchá, se zamyslete nad tím, zda to má vždy cenu. Pokud s mužem chcete mluvit o něčem důležitém, dejte mu to naprosto jasně najevo. Pokud mu na vás záleží, bude se snažit vás celou dobu pozorně poslouchat.
  • Očekávejte řešení. Dalším vedlejším efektem toho, jak muži vedou rozhovory je to, že se většinou potřebují soustředit na nějaký problém, který mohou vyřešit. Pokud chcete, aby vás muž pouze utěšil a neříkal vám, co máte dělat, měla byste mu to říct hned na začátku rozhovoru. Uvědomte si, že chce najít řešení vašich problémů proto, že mu na vás záleží, ne proto, že by vám chtěl rozkazovat.
 4. 4
  Uvědomte si, že muži emoce neidentifikují tak snadno, jako ženy. Příkladem může být třeba stereotyp muže, který dlouhou dobu vůbec netuší, čím svoji ženu rozčílil. Nemusí být pravda, že lže a je si vědom toho, co udělal špatně – ve většině případů muži skutečně nemají ani páru. Ženy mají vyvinutý limbický systém, takže umějí snáze rozpoznávat emoce, což se jim hodilo v minulosti zejména při udržování společenských vztahů. Co se týče rozpoznávání a ovládání emocí, muži za ženami značně pokulhávají. [5]
  • Nemyslete si, že vám muž bude číst myšlenky. Pokud vás něčím naštve, dejte mu to jasně a klidně najevo. Když bude vědět, jak se cítíte, bude to moci napravit. Když mu to neřeknete, z vašich náznaků to nepozná.
  • Dejte mu dostatek času. Muži se svými kamarády nediskutují dlouze o svých problémech a většinou si vše řeší sami. Pokud se muž uzavře, když se s ním budete chtít bavit o jeho osobních záležitostech, měla byste ustoupit a netlačit na něho. Když s vámi muž bude chtít mluvit, dá vám to najevo.
 5. 5
  Uvědomte si, že pro muže je těžké být s ženou pouze kamarádi. Studie prokázaly, že muži ve zdánlivě platonických vztazích se ženami jsou ke svým kamarádkám často přitahováni a také se často sami klamou dojmy, že k nim jejich kamarádky také něco cítí. Ženy sice také vykazovaly určité city ke svým mužským přátelům, ale pokud jde o zadané muže, do ničeho se nepouštěly. Muži se často snaží navázat vztah i se zadanými kamarádkami. [6]
  • Neznamená to ovšem, že vás všichni vaši kamarádi tajně milují!
 6. 6
  Uvědomte si, že muži a ženy na pracovišti fungují rozdílně. Přestože muži i ženy v práci plní stejné úkoly, přistupují k nim jinak. Muži se soustředí na dokončení práce, zatímco ženy se zaměřují na proces nutný k dokončení práce. Ženy kladou více otázek, zatímco muži méně poslouchají. Obě pohlaví mají na pracovišti pocit, že opačné pohlaví nerespektuje jejich potřeby. [7]
  • Muži a ženy reagují na pracovišti jinak i na stres. Zatímco ženy se otevřeně baví o obavách, které v práci mají, muži se stáhnou do sebe a čelí neúspěchu sami.
  • Ženy a muži také chtějí jiné uznání. Ženám nevadí dosahovat úspěchů ve skupině, zatímco muži raději pracují sami.
  Reklama
Metoda 2
Metoda 2 ze 3:

Jak se vyhnout stereotypům

 1. 1
  Nemyslete si, že všichni muži chtějí spát se všemi ženami. Možná si myslíte, že váš partner, váš kamarád, nebo váš kolega chce spát s každou ženou na planetě, není tomu tak. Někteří muži sice působí tímto dojmem, ale přesto si dobře vybírají, s kterou ženou budou mít sex.
  • Pokud jste si skutečně jistá tím, že váš partner chce spát se všemi ženami na světě, proč s ním vlastně jste? Pokud tento problém skutečně máte, musíte ho nějak vyřešit, ale pokud si to jen myslíte s tím, že jde přece o muže, měla byste na tyto úvahy zapomenout.
  • Je pochopitelně možné, že znáte nějakého muže, který chce skutečně spát s naprostou většinou žen. Musíte si ale uvědomit, že ti, kteří mluví o tom, kolik sexuálních partnerek by chtěli mít, to často v reálném životě nedodrží.
 2. 2
  Nemusíte si myslet, že mužům vadí romantické komedie a „holčičí“ činnosti. Možná máte pocit, že váš partner nechce, abyste vybírala místo, kam půjdete na rande, ale nemusí to být pravda. Je pravda, že muži nechtějí sledovat podesáté stejný romantický film, ale uvědomte si, že to často dělají proto, že jim na vás skutečně záleží.
  • Připomínejte si, že kdyby váš partner něco nechtěl dělat, nedělal by to. To samé by mělo platit i pro vás.
 3. 3
  Nemyslete si, že jsou muži naprosto necitliví. Jen si vzpomeňte na to, kolik mužů ze sebe navenek dělá drsňáky, ale ve skutečnosti jsou jemní a citliví. Ženy se snaží o svých pocitech mluvit více než muži, ale to neznamená, že muži nejsou citliví, nic jim neublíží a neumějí se vcítit do ostatních. Muži své emoce neprojevují tak silně, ale to neznamená, že je nemají!
  • Muži nejsou žádní neandrtálci, které zajímá jen jídlo, sex a spánek. Pokud si to myslíte, ihned na to zapomeňte.
 4. 4
  Nemyslete si, že muži myslí stále jen na sex. Je pravda, že muži vyžadují více sexu než ženy, zejména v mladším věku, ale to neznamená, že nemyslí na nic jiného. I muži myslí na své přátele, rodinu, na své sny a touhy a na svoji práci. Pokud kolem muže projde krásná žena na podpatcích, jistě si jí všimne, ale to neznamená, že se v jeho hlavě neustále odehrávají scénáře z pornofilmů.
 5. 5
  Nemyslete si, že mužům záleží pouze na vzhledu. Co se týče vzhledu, povrchní jsou jak muži, tak ženy. Možná si myslíte, že mužům záleží pouze na tom, jakou má žena postavu a bonusové body přidělují za vzhled obličeje, ale pokud má muž o ženu skutečně zájem, na vzhled tolik nehledí. Nemyslete si, že musíte chodit do posilovny, nosit make-up a těsné oblečení, abyste na muže udělala dojem. Můžete ho okouzlit svým šarmem, svou inteligencí a schopností vést rozhovor.
  • Někteří muži jsou sice vzhledem partnerek posedlí, ale to samé platí i pro některé ženy.
 6. 6
  Nemyslete si, že jsou muži nevěrní častěji, než ženy. Pokud si myslíte, že pouze muži tíhnou k nevěře, zapomeňte na to. I ženy jsou často nevěrné, jen s tím rozdílem, že ženy hledají emocionální spojení, zatímco muži hledají fyzické spojení. Nemyslete si, že váš partner bude podvádět jen proto, že je to muž – když to udělá, bude to proto, že mu ve vašem vztahu něco chybí. [8]
  • Neznamená to, že muži vůbec nepodvádějí. Chceme vám pouze říct, že podvádějí i ženy.
 7. 7
  Nemyslete si, že muži nesnášejí závazky. Možná máte pocit, že se všichni muži vyhýbají vážným vztahům a utečou vám při první zmínce o setkání s vašimi rodiči. Ve skutečnosti je to tak, že se muži bojí závazků úplně stejně, jako ženy. Uvědomte si, že i ženy se často velmi bojí vážných vztahů.
  • Pokud se váš partner vyhýbá vážnějšímu vztahu, nemyslete si, že je to proto, že je „typický muž.“ Existuje spousta důvodů, proč s vámi váš partner nechce mít vážnější vztah, například nedostatek zkušeností, nebo špatné zkušenosti z minulých vztahů.
 8. 8
  Nemyslete si, že jsou muži zastrašováni silnými ženami. Je sice pravda, že silné ženy mohou muže zastrašovat, ale platí to jen pro ty nejsilnější. Obecně je to tak, že muže přitahují asertivní ženy, které vědí, co chtějí a jdou si za tím. Nemusíte se chovat příliš dětinsky, nebo mladistvě, abyste na muže udělala dojem. Pokud chcete, aby vás bral vážně, musíte mu ukázat celý svůj potenciál.
  • Síla znamená sebejistotu a každého muže přitahují sebejisté ženy.
  Reklama
Metoda 3
Metoda 3 ze 3:

Jak lépe porozumět mužům

 1. 1
  Naučte se chápat mužské ego. Pokud chcete mužům porozumět ještě lépe, měla byste se pokusit pochopit jejich ego.
 2. 2
  Uvědomte si, že mužům musíte poskytnout dostatek prostoru. Když se to naučíte, budete mít pevnější vztah.
 3. 3
  Zjistěte více o tom, jak se muži chovají v dlouhodobých vztazích. Může vám to pomoci zjistit, zda váš partner počítá s tím, že spolu zůstanete.
 4. 4
  Pomozte partnerovi, který je v depresi. Tento krok není vůbec snadný, ale když se vám to podaří, váš partner vám bude vděčný.
 5. 5
  Zlepšete váš vztah s partnerem. Když budete vědět, co dělat pro to, abyste měli lepší vztah s partnerem, budete lépe rozumět mužům.
  Reklama

Tipy

 • Informace v tomto článku jsou pouhé generalizace – nezaručujeme, že platí pro všechny muže.
 • Pokud je váš partner v depresi, obejměte ho a utěšte ho. Uvidíte, že vám bude vděčný.
 • Pokud s vámi muž nemluví několik týdnů, zeptejte se ho, co se děje. Neměla byste se ho ale ptát hned po hodině.
Reklama

Související články

Jak někomu udělat cucflekJak někomu udělat cucflek
Jak zařídit, aby vás postrádalJak zařídit, aby vás postrádal
Jak na francouzské líbání
Jak poznat, zda o vás má dívka zájemJak poznat, zda o vás má dívka zájem
Jak přestat milovat někoho, kdo vás nemilujeJak přestat milovat někoho, kdo vás nemiluje
Jak zajistit, aby se do vás muž zamilovalJak zajistit, aby se do vás muž zamiloval
Jak poznat, že někoho milujeteJak poznat, že někoho milujete
Jak se komukoliv pomstítJak se komukoliv pomstít
Jak na něco (nebo na někoho) přestat mysletJak na něco (nebo na někoho) přestat myslet
Jak rozpoznat flirtovací signály u ženJak rozpoznat flirtovací signály u žen
Jak poznat psychopataJak poznat psychopata
Jak se naučit skvěle líbatJak se naučit skvěle líbat
Jak si najít přítelkyniJak si najít přítelkyni
Jak dát dívce najevo, že vám na ní záležíJak dát dívce najevo, že vám na ní záleží
Reklama

O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautorem článku je :
Spisovatel na wikiHow
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 12 152 krát
Kategorie: Vztahy
Stránka byla zobrazena 12 152 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama