Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Ať už jste muž nebo žena, heterosexuál nebo homosexuál, pravděpodobně víte, že přestože je fyzická intimita vhodným způsobem, jak prohloubit lásku a náklonnost k partnerovi, někdy může způsobovat také značný stres. Když se otevřeme sexuálním partnerům pomocí fyzické náklonnosti a sexu, staneme se emocionálně zranitelní a každá chyba, kterou uděláme, nás bolí mnohem více, než kdybychom ji udělali v jiné oblasti života. Proto není dobré takové problémy ignorovat, protože potíže v oblasti fyzické intimity mohou způsobit vážné potíže v celém vztahu.

Metoda 1
Metoda 1 ze 2:
Vybudujte si intimitu

 1. 1
  Postupně si zvykejte partnerovi projevovat náklonnost. Pokud jste s partnerem ještě nedošli k fyzickému projevování náklonnosti, neměli byste do toho zbytečně skákat po hlavě. Když to uděláte, nevyhnete se zmatení a pravděpodobně si ublížíte. Raději postupujte opatrně a velmi pomalu společně budujte pocit fyzické intimity s partnerem. Začněte zvolna (ale smysluplně) a projevujte si náklonnost tak, jak to pro vás bude příjemné a postupně přecházejte k vážnějším praktikám. Uvědomte si, že emoce, které jsou součástí fyzické intimity, jsou velmi silné a velmi reálné, takže si dejte pozor, abyste příliš nespěchali a nedělejte nic, co vám nebude příjemné.
 2. 2
  Věnujte se činnostem, které podporují pocit fyzické blízkosti. Pokud si nejste jistí tím, jak začít váš fyzický vztah s partnerem, začněte zvolna. Můžete dělat věci, při kterých si budete fyzicky nablízku, abyste si postupně zvykli na to, že si náklonnost projevujete fyzicky. Může vám to posloužit jako odrazový můstek pro další fyzické aktivity. Zkuste se například jen tak mazlit při sledování filmu, jděte se spolu projet na horské dráze, projeďte se na motorce, jděte si zaplavat, nebo zajezdit na vodních lyžích. Najděte jednoduše činnost, při které budete muset být fyzicky co nejblíže u sebe. I obyčejné sezení s dotýkáním nohou je mnohem silnějším projevem náklonnosti, než sezení metr od sebe. Každý musí někde začít!
 3. 3
  Užívejte si mazlení. Až se budete cítit dobře v těsné blízkosti, pravděpodobně se s partnerem začnete přirozeně mazlit. Objetí milovaného partnera je velmi příjemné, ale zároveň velmi podceňované. Jde o skvělý způsob, jak společně odpočívat a posilovat fyzické spojení, které mezi vámi je.
  • Važte si času, který s partnerem strávíte pouhým mazlením – až se váš vztah vyvine dále a bude vážnější, možná si budete přát, abyste mazlením strávili delší dobu.
 4. 4
  Držte se za ruce a projevujte si tak náklonnost. Držení rukou zní sice trochu dětinsky a nevinně, ale ve skutečnosti jde o skvělé a jednoduché vyjádření náklonnosti, zejména v situacích, kdy by nebylo vhodné si lásku vyjadřovat intenzivněji. Držení rukou je také vhodné v případech, kdy jsou ostatní romantická gesta krajně nepraktická, například když sedíte na zadním sedadle auta plného kamarádů. Nejde sice o nejvřelejší a nejintenzivnější formu fyzických projevů náklonnosti, ale hodí se téměř v každém případě.
 5. 5
  Líbejte se, abyste si projevili vášeň, ale neberte jednotlivé polibky příliš vážně. A jsme tady – vaše velká chvíle! Líbat se s partnerem je velký krok kupředu od líbání a mazlení. Jde o způsob, jak partnerovi dát najevo, že po něm silně toužíte, takže byste měli do svých polibků vkládat emoce. Ideálně byste se s partnerem měli poprvé líbat ve chvíli, kdy budete oba tak plní touhy, že bude těžké se tomu vyhnout. Není pochopitelně realistické očekávat, že první polibek každého páru bude naprosto dokonalý a odehraje se za dokonalých okolností, takže byste na sebe neměli příliš tlačit. Berte polibky jako zábavu, kterou si budete oba užívat, ale zároveň si uvědomte, že jde o vážný projev náklonnosti.
 6. 6
  Buďte hraví. Vidina fyzické intimity s partnerem by pro vás neměla být ničím děsivým. Pokud je, měli byste si s partnerem upřímně promluvit o vašich problémech s intimitou. Fyzická intimita by měla být příležitostí projevit svému partnerovi náklonnost, ale také si užít příjemné chvíle, takže byste se měli chovat hravě a uvolněně. Můžete partnera trochu poškádlit – tím zaručeně navodíte příjemnou atmosféru při mazlení i líbání. Pokud škádlení udržíte na rovně humoru a dáte si pozor, abyste partnerovi nijak neublížili a nezranili jeho city, jde o skvělý způsob, jak dodat fyzickým projevům náklonnosti trochu hravé vášně.
 7. 7
  Buďte zdraví a šťastní. Je důležité zmínit se o tom, že váš přístup není to jediné, co má vliv na vaši schopnost si užívat emocionální aspekty fyzického vztahu s partnerem. Vaše fyzické a emocionální zdraví je také důležitým faktorem v intimitě, kterou s partnerem pěstujete. Je například velmi důležité dodržovat hygienu. Měli byste se také snažit být v dobré kondici, abyste se před partnerem cítili co nejlépe. Co se týče emocionální stránky intimity, měli byste se nejprve zaměřit na řešení všech emocionálních problémů a stresu, kterým trpíte, protože stres může mít značně negativní vliv na vaši schopnost užívat si fyzickou intimitu s partnerem.
  • Pravidelně cvičte. Výzkumy prokázaly, že pravidelné cvičení vám umožní cítit se lépe, protože se při něm do těla vylučují chemikálie dobré nálady, které se nazývají endorfiny. [1] Endorfiny vám způsobí, že se budete cítit euforicky a spokojeně a dodají vám správnou náladu pro fyzickou intimitu. Kromě toho díky pravidelnému cvičení budete v lepší kondici a budete vypadat přitažlivěji.
  • Nebojte se vyhledat pomoc ostatních lidí, včetně odborníků, a zbavit se stresu, kterým trpíte. Kromě přátel, rodiny a dalších blízkých lidí vám mohou pomoci také učitelé, církevní představitelé, nebo psychologové a psychiatři. Tito lidé vám pomohou vyřešit problémy, které vám způsobují stres a narušují vaši schopnost užívat si fyzickou intimitu s partnerem.

Metoda 2
Metoda 2 ze 2:
Intimita v ložnici

 1. 1
  Přehodnoťte svůj přístup k sexu. Fyzická intimita ve formě sexu není výkon, domácí práce, ani soutěž. Jde naopak o nejupřímnější vyjádření lásky k partnerovi způsobem, který posiluje vazbu mezi vámi a druhou osobou. Přinejmenším by mělo jít o něco velmi příjemného, uvolňujícího a naplňujícího – rozhodně by to pro vás neměl být stres. Neberte sex jako něco, co je třeba udělat určitým způsobem, jinak to není správné. Berte ho spíše jako šanci být s partnerem naprosto sami sebou. Tento přístup platí nejen pro vás, ale také pro vaši představu o vašem partnerovi. Uvědomte si, že je to člověk, který má své vlastní sexuální touhy a preference.
  • Pro příklad si představte, že heterosexuální pár má problémy s intimitou, protože si muž v páru myslí, že v posteli nepodává dostatečně dobré výkony. Muž pracuje s chybným předpokladem mužské adekvátnosti – v zásadě si myslí, že jeho úlohou je být aktivním a zkušeným partnerem. Ironicky mu právě tato obava způsobuje, že není schopný dosáhnout potřebných zkušeností a sebejistoty, které potřebuje k tomu, aby byl tím nejlepším milencem, jakým může být. Když tento muž začne brát sex spíše jako formu sebevyjádření a nebude o něm uvažovat jako o příležitosti podat výkon v předem určené roli, pravděpodobně si jej začne mnohem více užívat.
 2. 2
  Udělejte si čas na romantiku. Sex je podobný všem ostatním dovednostem a koníčkům – když mu věnujete dostatek času a budete na něm pracovat, budete se vám mnohem více dařit. Můžete využívat tradiční romantická gesta, například vonné svíčky, sklenici vína, nebo například láskyplné rozhovory na gauči a užívání si přítomného okamžiku plného lásky. Můžete také zkusit něco zajímavějšího, co vám bude jako páru více vyhovovat. Je to jen na vás. Uvědomte si, že to, co si zvolíte, povede k úžasnému a příjemnému zážitku plnému lásky.
 3. 3
  Naučte se masírovat. Masáž je skvělým způsobem, jak partnerovi projevit náklonnost ve formě sexuální předehry, nebo jen tak. Můžete použít nějaký neutrální olej (například řepkový olej), zejména pokud váš partner trpí alergiemi. Pokud ovšem můžete, využijte různé možnosti – vonné oleje, které pro vašeho partnera budou příjemné. Příjemné pocity a vůně vás oba uvolní a vzruší.
  • Dotýkat se partnera a přijímat doteky od partnera je oboje velmi důležité, takže se naučte jak masírovat, tak přijímat masáž. Pokud jste příliš lechtiví na to, abyste se nechali masírovat, zkuste se před tím uvolnit pomocí jednoduchého cvičení, nebo například horké koupele.
 4. 4
  Buďte otevření a komunikujte spolu o sexu. Čas od času byste si s partnerem měli promluvit o sexu a zjistit, jaké máte touhy a co se vám nelíbí. Mnoho lidí se stydí mluvit o sexu a vyjadřovat své hluboké touhy v zápalu vášně, takže je často lepší o sexu mluvit v jiných situacích. Je to velmi důležité zejména proto, aby byli oba partneři ve vztahu spokojení.
  • Když se naučíte soustředit se na to, aby byl váš partner spokojený, budete spokojenější oba. Když tento přístup budete mít oba, sex pro vás bude velmi uspokojivou a sbližující činností.
 5. 5
  Choďte spát společně. Tento krok zní samozřejmě, ale s tím, kolik práce v dnešní době lidé mají (nemluvě o péči o děti, pokud nějaké máte) nemá mnoho párů dostatek času na to, aby mohli chodit spát ve stejnou dobu. Když budete chodit spát společně, nejen že budete mít šanci mít spolu sex, ale budete si s partnerem moci také povídat a posílíte váš vztah. Většina upřímných partnerských rozhovorů se odehrává v posteli a jde o jedinou denní dobu, kdy máte jistotu, že vás nikdo nebude rušit. Když se toho vzdáte, vzdáte se tím také šance na silnější fyzickou a emocionální intimitu.
  • Pokud vám váš časový rozvrh neumožňuje chodit spát společně s partnerem, snažte se alespoň každý den strávit společně trochu času v posteli, například než váš partner ráno vstane. Také si najděte způsob, jak dát partnerovi najevo, že máte náladu na sex, abyste měli jistotu, že využijete každé příležitosti k tomu, abyste si čas strávený v posteli náležitě užili.
 6. 6
  Nezanedbávejte předehru. Škádlení, hlazení, líbání a další metody sexuální předehry mohou být skvělými způsoby, jak zvýšit potěšení a uspokojení, které ze sexu oba partneři mají. Jde také o skvělý způsob, jak objevovat, co se vašemu partnerovi líbí, protože většina lidí je v sexu mnohem otevřenější, když se dostanou do dobré nálady. Nepospíchejte – dávejte si na čas, abyste si mohli oba naplno užívat tyto krásné chvíle.
 7. 7
  Nikdy na partnera netlačte a nenuťte ho dělat nic, co mu není příjemné. Experimentování v posteli je skvělé – jde o úžasný způsob, jak si společně rozšiřovat obzory. Když to ale budete dělat bez ohledu na partnerovy pocity, může se vám snadno stát, že svému partnerovi ublížíte. Je v pořádku partnerovi představovat nové věci a říkat mu, co byste chtěli zkusit, ale nikdy ho nesmíte nutit k ničemu, do čeho se mu nechce. Když to budete dělat, budete toho hluboce litovat a mohlo by to nevratně poškodit váš vztah.
 8. 8
  Nedovolte partnerovi, aby překračoval vaše hranice. Stejně důležité, jako nevyžadovat po partnerovi věci, které nechce dělat, je nedovolit mu, aby překračoval vaše hranice. Nikdy byste neměli mít pocit, že musíte partnerovi vyjadřovat fyzickou náklonnost způsoby, které vám nejsou příjemné. Když se necháte dotlačit do sexuálních situací, které vám nebudou příjemné, budete se cítit zmateně a budete emocionálně trpět. Pokud po vás partner chce něco, na co nejste připravení, nebo co nechcete dělat, nenuťte se k tomu z pocitu povinnosti, nebo z touhy udělat mu radost. Hodní a uctiví partneři si vždy počkají a budou se chovat chápavě. Po nějaké době, až získáte větší sebevědomí, možná zjistíte, že jste připravení zkoušet nové věci, které vás dříve děsily. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu a nikdy v oblasti sexu nedělejte kompromisy.
 9. 9
  Objevujte své fantazie a touhy. S trochou trpělivosti, času a úcty nakonec budete s partnerem naprosto uvolnění a sebejistí. V průběhu času si na sebe budete stále více zvykat a postupně budete moci jeden s druhým sdílet své intimní fantazie (a možná některé z nich také vyzkoušíte na vlastní kůži). Pokud vás to bude bavit, budete spokojení a zachováte si lásku a respekt jeden k druhému, trocha experimentování vám nemůže uškodit.

Tipy

 • Dobrým partnerem můžete být pouze tehdy, když budete spokojení se svým partnerem.
 • Fyzické vztahy jsou oboustranné, stejně jako rozhovory. Zjistěte, co e vašemu partnerovi líbí a snažte se ho potěšit, stejně tak jako se snaží on potěšit vás.
 • Vztahy na jednu noc mohou být zábavné, ale pouze dlouhodobé fyzické vztahy s lidmi, na kterých nám záleží, mají skutečně smysl.
 • Nemravná mluva v posteli vás může oba nažhavit a vzrušit. Když budete s partnerem mluvit nemravně, budete chtít dělat to, o čem mluvíte a možná vám to dodá odvahu to skutečně zkusit. Můžete začít například tím, že si budete navzájem odpovídat na různé otázky. Položíte partnerovi otázku, on vám odpoví a potom položí otázku on vám. Měli byste být schopni se vypracovat od nezávazných věcí až k těm nejskrytějším fantaziím. Pokud jste muž, nemějte strach – dívky jsou mnohem zvrácenější, než si muži myslí. Musíte jen zjistit, jak to udělat, aby se vaše partnerka uvolnila. Můžete díky tomu také zjistit, co se vašemu partnerovi líbí a co už je pro něj neakceptovatelné. V každém případě to váš vztah posílí (můžete si o těchto věcech například i psát na Facebooku, abyste se uvolnili a neměli pocit, že jste pod tlakem).
 • Uvědomte si, že ženy jsou jen lidé se stejnými touhami a preferencemi, jako muži. Není příliš těžké s nimi mluvit o sexu.


Varování

 • Nikdy partnerovi nedovolte, aby vás nutil k něčemu, na co nejste připravení. Než se spojíte fyzicky, nejprve byste se měli dobře poznat a měli byste si být jistí, že to skutečně chcete. Nesmíte nikomu dovolit, aby na vás tlačil.
 • Vždy praktikujte bezpečný sex! Používejte kondom, abyste sebe i partnera ochránili před pohlavními chorobami (i s kondomem ovšem existuje určité riziko přenosu chorob).

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 34 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 2 372 krát
Kategorie: Svádění a drag
Stránka byla zobrazena 2 372 krát.

Pomohl vám tento článek?