Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Existuje spousta způsobů, jak posílit intimitu mezi dvěma lidmi, které nezahrnují sex. Pokud se chcete sexu vyhnout, protože na to nejste připraveni, nebo chcete ve vašem vztahu trochu zpomalit a dodat mu větší smysl, wikiHow vám pomůže najít způsoby, jak váš vztah vylepšit. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Část 1 ze 3:
Fyzično bez sexu

 1. 1
  Dýchejte společně. Společné dýchání může být velmi sex a intimní. Začněte tím, že si spolu lehnete do postele. Otočte se na bok čelem k sobě a buďte od sebe jen několik centimetrů. [1] Na chvíli vnímejte ticho, které vás obklopuje a slaďte si své dýchání s partnerovým dechem. Budete dýchat stejný vzduch, jako váš partner. Až se úplně sladíte, budete si moci popovídat a zvládnete i rozhovory, které byste na veřejnosti vést nechtěli.
 2. 2
  Líbejte se jako kdyby to bylo poprvé. V dnešní době se vztahy vyvíjejí tak rychle, že někteří lidé zapomínají na to, že dříve bylo běžné, že mezi držením rukou a sexem uběhla určitá doba. Nezanedbávejte mazlení: musíte vědět, že si s partnerem skutečně sednete ještě dříve, než spolu začnete spát. Natrénujte si líbání a nebojte se projevit svoji vášeň a experimentovat.
  • Můžete partnera například líbat na krku nebo na uchu a střídat tyto polibky s líbáním na rty.
  • Olízněte partnerovi krk a foukněte mu na něho. Tento pocit ho přivede k šílenství!
 3. 3
  Dodejte držení rukou nový význam. Nemusíte se jen držet za ruce a sedět spolu a gauči. Zkuste z držení rukou udělat intimnější činnost tím, že budete svýma rukama objevovat partnerovy ruce. Dotýkejte se ho na prstech, pište mu do dlaně láskyplné vzkazy a líbejte ho na prstech, když je budete mít propletené s těmi svými. Je to sexy i bez sexu a jde o skvělou intimní činnost. [2]
 4. 4
  Zdřímněte si partnerovi v náručí. Je to sice trochu staromódní, ale mnoho lidí zapomíná na to, jak intimní, uvolňující a příjemné to může být. Dejte si partnerovu hlavu do klína a masírujte mu hlavu. Můžete zkusit také intimnější činnosti, například mu češte vlasy, nebo mu je zaplétejte do copů. Tato činnosti vám umožní si povídat, nebo si jen v tichosti užívat jeden druhého.
 5. 5
  Dívejte se partnerovi do očí. Když spolu budete něco dělat, měli byste se partnerovi stále dívat do očí. Lidé očima dávají ostatním najevo spoustu emocí a když se budete očnímu kontaktu s partnerem vyhýbat (protože se stydíte, nebo jste nesmělí), přijdete o spoustu příležitostí, jak mu dát najevo, co pro vás znamená, aniž byste museli cokoli říkat.
 6. 6
  Zamyslete se nad předehrou. Možná nechcete mít sex, ale existují sexuální činnosti, které spolu můžete dělat a které vám poskytnou stejně příjemné pocity, jako pohlavní styk. Umožní vám vybudovat si větší intimitu, aniž byste museli mít obavy z některých následků sexu.
  • Pokud se rozhodnete spolu dělat tyto činnosti, je důležité mít jasno v tom, za jakých okolností je možné otěhotnět – některé tyto činnosti mají svá rizika. Za každých okolností mějte bezpečný sex, i když nepůjde o „sex“ ve skutečném smyslu tohoto slova.

Část 2 ze 3:
Bavte se společně

 1. 1
  Jděte na rande a pozorujte nebe. Ať už budete sledovat západ slunce, východ slunce, nebo se budete dívat na hvězdy, když spolu budete venku a budete se dívat na nebe, propojí vás to a posílí to vaši intimitu. Tato činnost vám poskytne spoustu času k tomu, abyste si mohli povídat a sblížit se na hlubší úrovni, než jakou by vám mohl poskytnout samotný sex. Jde tedy o úžasnou alternativu sexu.
  • Můžete si například domluvit rande a jít se dívat na hvězdy. Pusťte si večer nějaký váš oblíbený film, abyste vydrželi vzhůru, vezměte si něco dobrého, nějaké nápoje a hudbu a jděte na nějaké klidné místo kde budete moci pozorovat hvězdy. Lehněte si na deku a vymýšlejte si vlastní konstelace a příběhy o těchto hvězdách. Dejte si něco k jídlu a k pití a povídejte si.
 2. 2
  Prohlížejte si spolu fotografie. Když se budete dívat na fotografie z vašeho dětství a budete si ukazovat lidi, kteří pro vás byli důležití, velmi vás to sblíží. Když se budete bavit o věcech, na kterým vám vždy záleželo, odhalíte svému partnerovi některé ze svých zranitelných stránek. Projevit svoji zranitelnost je extrémně intimní čin, který je emocionálně významný ze stejných důvodů jako sex, takže jím můžete skvěle nahradit fyzický vztah.
 3. 3
  Cvičte společně. Když budete společně cvičit, také se tím dostanete do zranitelné situace... jen s tím rozdílem, že cvičení je speciální případ, protože je sexy (mnohem více sexy, než byste si mohli myslet) a zranitelné zároveň. Při cvičení můžete napodobovat fyzický vzhled sexu, takže pro partnera budete přitažliví, i když se sami budete cítit nepřitažlivě (studie prokázaly, že zápach čerstvého potu je pro opačné pohlaví přitažlivý). [3] ). Oba si díky tomu uvědomíte, že jde o příležitost vnímat vady toho druhého a že vám vaše zranitelnost dodá pocit hluboké intimity a sblížení.
  • Pokud to chcete zkusit a chcete u toho být co nejvíce sexy, jděte spolu plavat do bazénu! Můžete spolu soutěžit v tom, kdo rychleji přeplave bazén.
  • Pokud nevíte, jak partnerovi dát najevo, že s ním chcete cvičit, nebo máte strach, že by si to mohl vyložit špatně, řekněte třeba: „Chtěl bych začít chodit do posilovny, ale cítím se tam osaměle a znuděně a vždycky s tím hned přestanu. Nechceš chodit se mnou, aby mi někdo dělal příjemnou společnost?“
 4. 4
  Zkuste společně udělat nějaký umělecký projekt. Když se zeptáte lidí na nejvíce sexy umělecké projekty, většina lidí si představí scénu z filmu Duch, ale historie umění jako způsobu budování intimity sahá mnohem dále, než k nevzhlednému účesu Patricka Swayzeho. Když spolu budete tvořit umění, je to jako kdybyste dělali dítě – pokud se vám to povede, dozvíte se toho spoustu o duši svého partnera i sami o sobě.
  • Můžete například společně namalovat dva obrazy: jeden, který si dáte nad postel vy a druhý, který si nad postel dá váš partner. Budete díky tom mít něco, co vám toho druhého bude před spaním připomínat.
  • Další možností je schovávat si účtenky z rande za celý rok – vstupenky do kina, fotografie, brožury atd. a nakonec si z nich vytvořit umělecký deník. Můžete si tento deník s partnerem půjčovat a zapisovat si do něho své osobní myšlenky, básně pro toho druhého, nebo jen obyčejné dopisy, kterými budete projevovat svoji lásku.
 5. 5
  Přečtěte si společně nějakou knihu. Když si společně přečtete nějakou knihu, sblíží vás to a dosáhnete intimity, která sahá mnohem dále, než k sexu. Nejde jen o to, že byste měli oba číst stejnou knihu ve stejnou dobu (ale i to můžete udělat.) Sedněte si spolu, obejměte se a na střídačku si předčítejte. Pokud neumíte číst nahlas, můžete si stránky číst v duchu a potom partnerovi dát najevo, že jste připraveni otočit na další stranu. Když si vyberete vhodnou knihu, která se vám bude oběma líbit, četba pro vás bude velmi intimní činností a ještě k tomu budete mít něco, o čem si později budete moci povídat.
  • Můžete začít tím, že spolu půjdete do knihkupectví. Jděte nakupovat a kupte si knihu, která se vám oběma bude líbit.
  • Nemusíte se omezovat pouze na knihy. Knihy jsou sice tradiční a poskytnou vám spoustu příležitostí ke sbližování (protože jsou dlouhé), ale můžete si číst i komiksy a podobné věci. Jsou kratší a mohou vás do těchto činností snadno zasvětit. Pro mladé páry se nejlépe hodí díla Scotta Pilgrima.

Část 3 ze 3:
Duševní spojení

 1. 1
  Ptejte se partnera na osobní otázky. Duševní sbližování znamená poznat jeden druhého na hlubší úrovni. Znamená to překlenout běžná témata, jako jsou oblíbené barvy a počet sourozenců. Když se svého partnera budete ptát na osobní otázky, budete ho moci lépe poznávat. Musíte k těmto rozhovorům ovšem přistupovat správně – nikdy partnera neodsuzujte a respektujte vše, co vám řekne.
  • Ptejte se na otázky, jako například: „Kdybys mohl být kýmkoli, ať už skutečným člověkem, nebo nějakou vymyšlenou postavou, kým bys chtěl být?“ nebo „Co bys rád řekl svému staršímu já?“ nebo „Kdyby sis mohl vybrat tři přání pro někoho jiného, komu bys je dal a co by sis pro něho přál?“
 2. 2
  Mluvte spolu o tom, čeho chcete dosáhnout. Povídejte si s partnerem o tom, co chcete udělat, než zemřete. Jaké jsou nyní vaše cíle a budoucí události, kterých chcete dosáhnout? Nemluvte jen o tom, co chcete dělat a co chcete, aby se stalo. Povídejte si také o tom, proč toho chcete dosáhnout. Motivace je většinou důležitější, než samotné přání a může vám toho o vašem partnerovi spoustu prozradit.
  • Možná například chcete jet do Japonska, protože se tam seznámili vaši prarodiče a jejich láska a životní příběh je pro vás silnou inspirací.
 3. 3
  Mluvte o tom, na co jste pyšní, ale i o tom, na co pyšní nejste. Je snadné a zábavné povídat si o tom, na co jste ve svém životě nejvíce pyšní. Pokud ale chcete dosáhnout větší intimity, musíte mluvit o věcech, které se vám na sobě nelíbí. Promluvte si s partnerem o tom, co na sobě chcete změnit a zlepšit a proč je to pro vás důležité.
  • Můžete partnerovi například říct, že vám vadí, že se neustále za vše omlouváte a že se chcete naučit asertivnějšímu chování, zejména v rodinných situacích.
  • Takové rozhovory musíte ovšem vést správně. Váš partner by neměl mít pocit, že se mu vypovídáte ze své sebelítosti. Pro vaše vlastní duševní zdraví je velmi důležité nesoustředit se pouze na negativní aspekty práce na sobě.
 4. 4
  Požádejte partnera o radu. Požádat partnera o radu je velmi intimním činem. Nemluvíme o tom, že byste se ho měli zeptat, co si myslí o vašich nových botách. Měli byste ho požádat o vážnou radu v nějakém problému, kterému čelíte. Přiznejte, že potřebujete pomoci s něčím obtížným. Je to pro váš vztah dobré a zdravé, ale také vás to značně sblíží, protože to není nic jednoduchého.
  • Pokud máte například problémy se svojí matkou, která nesouhlasí s tím, jakou školu chcete studovat a myslí si, že jste si vysokou školu vybrali na truc, požádejte partnera o radu. Zeptejte se ho, jak byste měli podle něho postupovat a co můžete udělat pro to, abyste své matce pomohli akceptovat vaše rozhodnutí.
 5. 5
  Mluvte spolu o vašem vztahu. Můžete s partnerem mluvit také o vašem společném vztahu. Mluvte o tom, co máte společného, jaké jsou vaše rozdíly a jaké jsou vaše naděje a očekávání do budoucnosti, kam váš vztah povede atd. Všechny tyto rozhovory jsou sice trochu nepříjemné a pravděpodobně se budete stydět, ale je důležité o těchto věcech mluvit. Nejen že díky tomu zjistíte, co od partnera můžete očekávat, ale také vás to sblíží, protože vám to poskytne pocit jistoty.
  • Zeptejte se partnera například na to, co můžete udělat pro to, abyste zlepšili jeho život, nebo co je podle něho na vašem vztahu nejlepší. Můžete se ho také zeptat, co od vašeho vztahu v budoucnu očekává.

Tipy

 • Buďte trochu dobrodružní! Nedělejte spolu stále stejné věci.
 • Říkejte svému partnerovi, jak moc ho milujete.
 • Respektujte hranice ostatních lidí, včetně těch svých.
 • Dívejte se partnerovi do očí a usmívejte se.
 • Travte spolu čas smysluplně.
 • Měli byste vědět, jak daleko se svým partnerem můžete zajít. Jistě nechcete, aby vás odmítnul.
 • Než se budete mazlit, nebo budete hrát hry, které vedou k mazlení, důkladně si vyčistěte zuby. Nikdo nemá rád lidi, kterým zapáchá dech.
 • Mazlete se spolu! Lidský kontakt je příjemný a často vyvolává u druhých silný zájem. Můžete se pouze mazlit, líbat se, nebo můžete mazlením přirozeně přejít k sexu. Záleží jen na vás. Když si partnerovi položíte hlavu na rameno, je to přátelské gesto, ale delší kontakt hrudníků je významnější.
 • Nespoléhejte se pouze na fyzické aspekty vašeho vztahu a snažte se spojit se s partnerem na hlubší úrovni. Váš vztah díky tomu bude pevnější.
 • Dobrá atmosféra vám téměř vždy přinese skvělé výsledky.
 • Lichoťte jeden druhému.
 • Řekněte svému partnerovi, co máte rádi a co ne.
 • Nemusíte se spolu pokaždé mazlit. Dělejte to jen když se vám bude oběma chtít.
 • Není nutné spěchat sexem – nikdy se k tomu nenuťte.

Varování

 • Některé z těchto tipů mohou vést k sexu. Pokud na to nejste připravení, nemusíte to dělat!
O tomto wikiHow

Pracovnící wikiHow
Spoluautor od:
Spoluatorem tohoto článku je tým zkušených editorů a badatelů, kteří ověřují jeho přesnost a srozumitelnost.

Na wikiHow je Tým manažerů obsahu který pečlivě sleduje práci editorů, aby se ujistili, že každý článek splňuje náš standart vysoké kvality. Tento článek byl zobrazen 2 820 krát
Kategorie: Láska
Stránka byla zobrazena 2 820 krát.

Pomohl vám tento článek?