Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Origami jeřáb je perfektní jako dárek, dekorace nebo první krok k výrobě senbazuru. Jeřábi jsou ošemetní, ale jejich složení je překvapivě snadné a zábavně, takže neváhejte toto umění vyzkoušet. Pokud chcete vědět, jak to udělat, držte se těchto kroků.

Postup

  1. 1
    Sežeňte si čtvercový list papíru. Pokud pracujete se čtvercovým origami papírem, skvělé. Pokud máte běžný list papíru do tiskárny, prostě přehněte jeden z horních rohů přes papír, dokud ho nezarovnáte s protější hranou papíru. Zůstane vám tak dlouhý pruh obdélníkového papíru. Ustřihněte ho, abyste z papíru udělali čtverec.
  2. 2
    Složte papír napůl na obdélník. Přehněte horní stranu papíru dolů, dokud horní roh nebude zarovnán s dolní hranou a potom přehněte. Rozložte papír.
  3. 3
    Přeložte ho napůl na druhou stranu. Složte papír vertikálně zprava do leva. Přeložte a rozložte. Měli byste skončit s překříženými záhyby.
  4. 4
    Přeložte papír diagonálně. Sklopte pravý horní roh k dolnímu levému rohu. Přeložte a rozložte. Složte levý horní roh dolů ke spodnímu pravému rohu. Přeložte a rozložte. Měl by to skončit se záhyby ve tvaru hvězdičky.
  5. 5
    Přeložte pravou dolní stranu horní klapky ke středové čáře. Přehněte. Opakujte na levé dolní straně. Budete mít tvar, který připomíná draka.
  6. 6
    Přeložte pravý roh horní klapky ke středovému záhybu. To umožní, že se dolní pravý roh zarovná s přehybem.
  7. 7
    Sklopte horní roh, aby přehyb ležel podél horizontální linie vytvořené předchozím krokem.
  8. 8
    Rozložte poslední tři sklady. Potom co to uděláte, budete mít znovu čtverec s otevíráním směřujícím dolů.
  9. 9
    Přeložte dolní roh čtverce nahoru k hornímu rohu podél horizontálního záhybu z předchozích kroků. Obraťte dva záhyby na horní klapce jejich přehnutím v opačném směru, než se přirozeně přehýbají. Přeložte vnější hrany papíru ke středu a uhlaďte je. Vytvoří se tak tvar diamantu s dvěma klapkami vystrčenými na pravé a levé straně.
  10. 10
    Otočte papír a opakujte kroky 6-9 i na této straně.
  11. 11
    Přeložte vnější hrany diamantu ke středovému záhybu.
  12. 12
    Přeložte pravou klopu přes levou. Udělejte to, jako byste otáčeli stránku v knize. Potom otočte skládačku. Opakujte krok 11 na této straně. Potom znovu přeložte pravou klopu přes levou.
  13. 13
    Přeložte dolní špičku horní klopy nahoru k hornímu rohu. Otočte a opakujte na druhé straně.
  14. 14
    Přeložte pravou klopu přes levou. Opět to udělejte, jako byste otáčeli stránku v knize. Otočte skládačku a opakujte na zadní straně. Teď jsou hlava a ocas schované mezi tím, co budou křídla.
  15. 15
    Složte křídla dolů tak, aby byla kolmo k tělu, hlavě a ocasu.
  16. 16
    Ohněte špičku hlavy dolů.
  17. 17
    Vytáhněte hlavu a ocas tak, aby byli v linii s vnějšími hranami těla.
  18. 18
    Vytvořte 3D objem. Pokud chcete tří dimenzionální tělo, můžete uchopit protější hrany spodní části těla a jemně roztáhnout skládačku a vytvořit tak požadovaný objem.
  19. 19
    Užijte si vašeho papírového jeřába. Může jeřába darovat, pověsit nebo použít jako dekoraci.
    Reklama

Tipy

  • Pokud plánujete vzít svého jeřába někam sebou, nechte si poslední krok až po výletě ve vašem batohu, kapse, peněžence atd. Plochý jeřáb se lépe zabalí a nemusíte mít starosti, že se zničí.
  • Nejlepší způsob, jak jeřába pověsit, je dát provázek skrz dírku v horní a střední části těla, kde se kříží všechny záhyby.
  • Toto je populární druh origami. Pokud s některým krokem máte velké potíže, zkuste si najít ve vyhledávači "jeřáb". Někdy je vše, co potřebujete, nový náhled na věc.
  • Tenčí papír a papír vyrobený speciálně pro origami funguje nejlépe. S papírem tenkým jako ubrousek je těžké pracovat, ale vytváří se z něj nádherní průsvitní jeřábi.
  • Zvažte použití recyklovaného papíru, je to lepší pro životní prostředí.
  • Můžete si vyrobit úžasné doplňky do vašeho obývacího pokoje tak, že si z jeřábů uděláte řetěz.
  • Experimentujte se vzory a texturami. Obchod s uměleckými potřebami je plný papírů pro všechny příležitosti. Mezi jiné obchody, ve kterých seženete papír, patří papírnictví, kancelářské potřeby a hračkářství.
  • Zkuste vyrobit z fólie metalického jeřába.
  • Nepoužívejte papír, který je potrhaný !!!!! K dosažení elegance a správného tvaru jeřába jsou rovné hrany stěžejní.
  • Pro pěkný trik k ohromení vašich přátel složte nebo otrhejte obal od karamel do čtverce. Potom ho použijte k výrobě jeřába.
  • Když při práci začnete být otrávení, zapněte si tichou hudbu nebo si dejte přestávku.
Reklama

Věci, které budete potřebovat

  • Čtvercový kus papíru
  • Plochý povrch
  • Pravítko na vytvoření záhybů (nepovinné)

O tomto wikiHow

wikiHow je "wiki", což znamená, že na jednom článku se podílí více autorů. Na vytvoření tohoto článku se podílelo 77 lidí, někteří anonymně, aby jej v průběhu času vylepšili. Tento článek byl zobrazen 19 423 krát
Kategorie: Záliby a Řemesla
Stránka byla zobrazena 19 423 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama