Stáhnout PDF Stáhnout PDF

Zaslání emailu bez použití skutečného jména se může hodit ve chvíli, kdy potřebujete ochránit svou identitu – například při poskytování svědectví zločinu, zasílání tajného vyznání obdivu, nebo vyjádření názoru bez přitahování zbytečné pozornosti na svou osobu. Níže najdete tři ověřené možnosti, jak anonymní email poslat.

Metoda 1 ze 3:
Vytvořte si anonymní účet

 1. 1
  Vyberte si emailovou službu zdarma. Nejpopulárnější je Gmail od Googlu, který je také známý vysokou úrovní zabezpečení a uživatelskou přívětivostí. Existují však i další kvalitní služby, jako jsou Outlook, Yahoo! a GMX. [1]
  • Některé služby, například Lycos, vám umožní vytvářet si přezdívky přímo v rámci existujícího účtu. Jiné, třeba Gmail, toto neumožňují.
  • Účty na Zoho jsou bez reklam.
  • AOL a Mail.com umožňují výběr doménového jména emailové adresy.
  • Hide My Ass nabízí možnost jednorázového emailového účtu, kterému lze nastavit datum deaktivace a při jehož vytváření nemusíte zadávat osobní údaje. [2]
 2. 2
  Klikněte na možnost "registrovat se" ("sign up"). U většiny emailových služeb najdete tlačítko "zaregistrovat se" či "vytvořit nový účet" na stránce s poštou. Jste-li na úvodní stránce, například na Yahoo.com nebo Google.com, klikněte na záložku "Pošta".
 3. 3
  Vytvořte si zobrazované jméno, se kterým vás nic nespojuje. Vytvořte si takové jméno, které k vám nepůjde vysledovat.
  • Zamyslete se nad tím, jaké věci vás identifikují: povolání, bydliště, rodné město, koníčky apod. Vyhněte se použití jakýchkoliv slov, která by odkazovala na tyto charakteristiky.
  • Zamyslete se nad čísly, která se s vámi pojí: datum narození, adresa, poštovní směrovací číslo apod. Tyto číselné kombinace nepoužívejte.
  • Pokud máte s vytvořením uživatelského jména problém, použijte generátor uživatelských jmen spinxo.com. Namísto údajů, které se s vámi pojí, zadejte náhodné slovo a čísla.
 4. 4
  Namísto skutečného jména použijte falešné. Při vyplňování registračního formuláře nezadávejte své skutečné jméno. Raději si vymyslete nějaké falešné.
  • Nepoužívejte své prostřední jméno, jméno matka za svobodna, ani nic jiného, co lze snadno spojit s vaší osobou.
  • Pro inspiraci se rozhlédněte po věcech, které vidíte kolem sebe v pokoji.
  • Vytvořte si jméno ze směsi jmen literárních nebo filmových postav.
  • Použijte generátor náhodných jmen, jako je fakenamegenerator.com či fake.name-generator.co.
 5. 5
  Dokončete registraci. Odsouhlaste podmínky použití služby. Nikde však neuvádějte žádné osobní údaje, jako je telefon či adresa.
 6. 6
  Napište a odešlete email. Dvakrát zkontrolujte, že neobsahuje žádná vodítka k vaší pravé identitě. Například, že jste ho nepodepsali svým pravým jménem.
  • Zadejte stručný předmět. Bude tak méně pravděpodobné, že příjemce email zahodí, aniž by si jej přečetl. [3]
  • Nezapomeňte zkontrolovat emailovou adresu příjemce.
  Reklama

Metoda 2 ze 3:
Použijte zdarma dostupné webové služby

 1. 1
  Vyhledejte si služby, které umožňují anonymní zasílání emailů. Existují služby, které umožňují anonymně zasílat emaily bez nutnosti zakládat si účet. Některé jsou bezpečné, jiné méně. [4]
  • AnonEmail na Anonymouse.org zakrývá zdroj zprávy tím, že ji několikrát přepošle, než dojde zpráva do cíle. Neumožňuje však vkládat přílohy. [5]
  • 10 Minute Mail creates a disposable email account for you: From the moment you arrive on the site, you have ten minutes to send your anonymous email before the account is erased. [6]
  • Silent Sender umožňuje posílat anonymní zprávy a ověřovat, zda byly doručeny. [7]
  • Ověřte si, že vybraná stránka splňuje podmínky pro ochranu osobních údajů, nebo nabízí ujištění, že neuchovává záznamy o aktivitách uživatelů.
 2. 2
  Přidejte další ochrannou vrstvou využitím prohlížeče Tor. Balík Tor Browser Bundle je službou, kterou si můžete stáhnout a která šifruje vaši internetovou komunikaci pomocí náhodného přesměrování, takže je obtížnější vysledovat její zdroj. [8]
 3. 3
  Přečtěte si pořádně pravidla. Většina služeb pro anonymní zasílání emailů má na webu Podmínky použití nebo sekci FAQ (často kladené otázky). Ty byste si měli před odesláním emailu přečíst.
  • Služby většinou připomínají, že za vaše emaily nijak neručí.
  • Nezapomeňte, že navzdory prohlášení o anonymitě budete s emailem stále spojeni vaší IP adresou.
 4. 4
  Vyplňte základní požadované informace. Obvykle jde jen o email příjemce, předmět a zprávu.
 5. 5
  Napište a pošlete zprávu. Opět – dávejte pozor, abyste o sobě nic neprozradili.
  Reklama

Metoda 3 ze 3:
Použijte remailer

 1. 1
  Remailer je služba, která přijímá emaily s údaji pro přeposlání, a ty pak anonymně přeposílá udaným příjemcům. Existuje několik typů reamilerů.
  • Pseudonymní remailer, také označovaný jako nym (zkratka pro "pseudonym") server, nahrazuje reálnou adresu nevysledovatelnou falešnou adresou, a poté email přeposílá příjemci. Ten pak může odpovědět na remailer. [9]
  • Cypherpunkový remailer umožňuje zprávu zašifrovat a zaslat remaileru, který ji následně dešifruje a pošle příjemci. Tato metoda vás ochrání před sledováním odchozí pošty. [10]
  • Mixmasterový vaše zprávy šifruje před odesláním, čímž je chrání proti sledování a analyzování připojení.
  • Mixminionový remailer zprávy rovněž šifruje, oproti jednosměrnému Mixmasteru navíc umožňuje i přijímat odpovědi od příjemce.
 2. 2
  Pochopte rozdíl mezi vysledovatelnými a nevysledovatelnými remailery. Každá z možností má svá pro i proti.
  • Sledovatelné remailery si vedou záznamy o uživateli a jeho skutečné emailové adrese, aby mu mohly přeposílat odpovědi od adresáta anonymního emailu.
  • Nevysledovatelné remailery si seznam uživatelů nevedou, takže neumožňují obdržet odpověď.
 3. 3
  Zprávu pošlete na remailerovou službu dle svého výběru. Zvolená služba bude míst specifikovaný postup, který se obvykle skládá z následujících kroků. [11]
  • Email zašlete na adresu remaileru a uveďte předmět.
  • Na první řádku těla emailu napište dvě dvojtečky ("::").
  • Na druhý řádek napište“Anon-To:" následované emailovou adresou adresáta.
  • Vynechejte řádek a pak napište svou zprávu.
  • Pošlete email na adresu remaileru.
  Reklama

Varování

 • Nalezení IP adresy anonymního emailu je celkem snadné. IP adresa napovídá, jakého má odesílatel poskytovatele připojení, a ve většině případů z ní lze určit i lokalitu, odkud email odešel. Naprostá většina poskytovatelů emailových služeb totiž připojuje IP adresu odesílatele do emailového pole X-Message-Info. S tím nic nenaděláte. Pokud nechcete vystavit svou IP adresu, můžete použít veřejný počítač, nebo email odeslat zpoza VPN služby.
 • Vaše úmysly při zasílání anonymního emailu mohou být různé. Pokud se však pokoušíte o trestnou činnost, vězte, že orgány jako Policie nebo NBÚ jsou schopné vysledovat každý jeden váš email – a je jedno, jak moc se je budete snažit anonymizovat. Žádný email není naprosto nevysledovatelný a se správnými povoleními (někdy i bez nich) jsou tyto orgány schopny zjistit identitu pachatele.
Reklama

Související články

Jak napsat email profesoroviJak napsat email profesorovi
Jak zlepšit signál Wi FiJak zlepšit signál Wi Fi
Jak změnit heslo k účtu GmailJak změnit heslo k účtu Gmail
Jak zvýšit rychlost internetuJak zvýšit rychlost internetu
Jak zjistit něčí emailovou adresuJak zjistit něčí emailovou adresu
Jak číst emailJak číst email
Jak se zdarma připojit k internetuJak se zdarma připojit k internetu
Jak v internetovém prohlížeči povolit soubory CookiesJak v internetovém prohlížeči povolit soubory Cookies
Jak změnit v prohlížeči výchozí vyhledávačJak změnit v prohlížeči výchozí vyhledávač
Jak zařídit, aby se YouTube videa načítala rychlejiJak zařídit, aby se YouTube videa načítala rychleji
Jak se odstranit z internetuJak se odstranit z internetu
Jak blokovat emailyJak blokovat emaily
Jak nastavit routerJak nastavit router
Jak změnit heslo ve službě Yahoo! MailJak změnit heslo ve službě Yahoo! Mail
Reklama

O tomto wikiHow

JL
Spoluautor od:
Technologický spisovatel & Editor
Tento článek spoluautor od Jack Lloyd. Jack Lloyd je technologický spisovatel a editor pro wikiHow. Má více než dva roky zkušeností s tvorbou a editací článků souvisejících s technologiemi. Je technologickým nadšencem a učitelem angličtiny. Tento článek byl zobrazen 15 172 krát
Kategorie: Internet
Stránka byla zobrazena 15 172 krát.

Pomohl vám tento článek?

Reklama